دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12

موضوع: پاسخ به شجریان با زبان شعر- تفنگ شجریان

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    ارشد MBA
    ارسال تشکر
    0
    دریافت تشکر: 13
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

پیش فرض پاسخ به شجریان با زبان شعر- تفنگ شجریان

تفنگ شجریان

عبارت ها با آگاهی سروده می شوند و زبان و نوای یک خواننده نیز به طریق اولی به صورت آگاهانه و هدفمند عبارات و اشعاری خاص را از میان حجم عظیم اشعار موجود در ادبیات برگزیده و به فراخور حال ، به قال می رساند .
    آقای محمدرضا شجریان که سال های سال است داعیه ی سیاسی نبودن و سیاست گریزی داشته و این مشی بارز ایشان - که با هیچ مقوله ی سیاسی میانه ای ندارند ! - زبانزد خاص و عام هنری و غیر هنری بوده است . بر خلاف ادعاهای گذشته ، اخیراً به دفعات در رسانه های خارجی معاند ( به عنوان مثال همینک که نگارنده در حال نگارش متن حاضر است ، خبر از حضور زنده ی ایشان در شبکه ی ایران ستیز VOA میرسد ) ، ظاهر شده و در دفاع مستقیم و یا تلویحی از آشوب های گذشته ی تهران با لحنی به ظاهر دلسوزانه سخنانی می گویند . ایشان به تازگی در حرکتی هنری - سیاسی یکی از اشعار آقای فریدون مشیری را انتخاب و طبق معمول برای مخاطبان داخل کشور در آن سوی مرزها اجرا نموده اند .
    نگارنده امید دارد که ایشان به زودی به خط مشی غیرسیاسی پیشین بازگشت کرده و در این سن و سال بالا ، سابقه ی صرفاً هنری خود را با سوابقی غیرهنری درنیامیزند ، چرا که به هر حال هر کسی را بهر کاری ساخته اند و هر گلی بوی خاص خود را دارد .
    دراین باره پاسخی بر آواز جدید ایشان تقدیم حضور گردیده است تا به این استاد آواز ایرانی یادآوری گردد ، که اشخاص در هر حیطه ای که وارد شوند اهالی آن حیطه به دلیل حساسیت ها و دغدغه هایی که در همان حوزه دارند با شخص تازه وارد به تقابل و یا تعامل برخواهند خواست و از آن پس شخص واردشونده چه بخواهد و چه نخواهد به عنوان یکی از اهالی همان حوزه ی موضوعی شناخته خواهد شد و در این باره گله ای اگر هست از خود او است نه دیگران .
    رفتارهای رسانه ای اخیر آقای محمدرضا شجریان کمابیش صبغه ی غیرسیاسی ایشان را کمرنگ نموده و دیگر با قطعیت نمی توان گفت که محمدرضا شجریان کنش های سیاسی ندارد و یا گرایش ها و تمایلات سیاسی خود را بروز نمی دهد .
    به عقیده ی نگارنده گرچه سیاسی بودن به خودی خود بد نیست اما از آنجا که آقای شجریان خود را دارای گرایش های غیر سیاسی معرفی می کنند لذا بنده به عنوان یک ایرانی دوستدار موسیقی سنتی ، برادرانه عرض می کنم که به نظر می رسد چنانچه تا این مرحله از شرایط ایشان تمایل داشته باشند وجهه ی غیرسیاسی و بی طرف خود را همچنان حفظ کنند شاید کمابیش فرصتی برای بازیابی یا بازسازی این وجهه باشد اما اگر این گونه رفتارهای این استاد موسیقی تواتر و عمق بیشتری یابد به احتمال زیاد به خودی خود شهرت پیشین وی به عنوان یک هنرمند غیرسیاسی از دست خواهد رفت .
    به هر حال از آن جا که نگارنده ی متن حاضر دارای برخی حساسیت های سیاسی - و ا لبته فراحزبی - است در خصوص عقاید آقای شجریان که در قالب آواز و در اثر جدیدشان ارایه شده است نظراتی داشته و لذا در قالب شعر ، ظاهراً به استقبال شعر آقای مشیری رفته اما در پاسخ به نظرات سیاسی آقای شجریان پژواکی تهیه کرده است تا احیاناً برای آقای شجریان از این باب مفید واقع شود که بازخور نظرات مخالف را در خصوص برخی عقاید سیاسی خود مطالعه فرمایند .
    بدین منظور شعر آقای مشیری در کادر سمت چپ و پاسخ نگارنده به عقاید آقای شجریان در کادر سمت راست گنجانده شده و عبارات مشابه نیز در راستای یکدیگر قرار گرفته اند تا مطالعه و مقایسه ی شعرها آسان تر صورت پذیرد .
    برای آقای محمدرضا شجریان آرزوی موفقیت روزافزون در امر موسیقی داشته و امیدوارم در زمینه ی حفظ ، ثبت و ضبط دستگاه ها و گوشه های مبهم و ناشناخته ی موسیقی سنتی ایران شاهد آثار بیشتری از ایشان باشیم .
    ویرایش توسط pat.mat : 11th September 2009 در ساعت 10:39 PM دلیل: ئ
    حاصل عشق مترسک به کلاغ
    مرگ یک مزرعه است!!!؟؟؟

2. 6 کاربر از پست مفید pat.mat سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مکانیک-جامدات-گ: هوا فضا
    ارسال تشکر
    275
    دریافت تشکر: 1,226
    قدرت امتیاز دهی
    31
    Array

پیش فرض پاسخ : پاسخ به شجریان با زبان شعر- تفنگ شجریان

قرار نیست همه خوانندگان در مورد مسائل اجتماعی بی تفاوت باشند
    واقعا دوست داشتید می اومد چی میخوند؟
    تعجبم
    چطور انتقاد از مسائل اجتماعی- فرهنگی را به سیاست ربط میدهند.
    دوره قدیم نیست که شاعران و خوانندگان بیایند در وصف سلاطین
    شعر بخوانندو بسرایند و کیسه ای زر بعنوان پاداش دریافت کنند
    تخریب آسان است
    ساختن سخت است.
    آنهای که به محمدرضا شجریان انگ زدند همانهایی هستند که بیست
    سال پیش به کراوات او گیر دادند؟!
    آنها به معلم اخلاق و عرفان شهید دکتر علی شریعتی هم انگ میزنند
    که چرا او فلان جا کراوات زده و یا ریشش را تراشیده است؟
    وقتی تریبون مسجد ارگ برای بعضی مداحان بشود وسیله غیبت
    کردن و تهمت زدن و انگ زدن به این و آن دیگر از فرهنگ چه انتظاری
    دارییم؟
    اینها به حافظ و سعدی و مولوی و......هم انگ زدند
    به خیام هم تهمت زدند!!!
    از این جماعت که خو د را علامه دهر و پاک و منزه میدانند و ایران را به
    خودی و غیر خودی تقسیم کردند بیشتر از این انتظار نمیرود.
    البته شیطان هم خود را برتر از انسان میدانست و به انسان سجده
    نکرد موجودی از جنس اتش چگونه به موجودی از گل بد بو کرنش
    کند؟
    این جماعت راه شیطان را میروند از هر قشر و گروهی که میخواهند باشند چپ و راست و بالا و پایین ندارد
    ایکاش تریبون ها و روزنامه ها و وبلاگ ها و....جایگاهی برای ایجاد دوستی ها بود نه اشاعه دشمنی هایی که یک بازیگردان دارد آنهم
    شیطان

آفت تفکر تعصب
    است
    سخن مولا: اللجاجه تسلی الرای
    تعصب و لجاجت تدبیر را باطل میکند.

افسوس بر دیاری که در آن گنبد های طلا
    باشد و در ان دیار مردم فقیر و گرسنه باشند
    در آن دیار ظلم خیمه زده و جهل بر عقل چیره
    شده است.غریبه
    حسین(ع) بیشتر از آب تشنه لبیک بود
    اما افسوس که به جای افکارش زخم های تنش را نشانمان دادند و تنها درد او رابی آبی معرفی کردند.شریعتی

4. 2 کاربر از پست مفید غریبه سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    فیزیک
    ارسال تشکر
    4
    دریافت تشکر: 15
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

انتقاد یک چیز است و مصاحبه و گپ با بیگانگان و بد گفتن پشت سر خودی ها چیز دیگری است حیف از استادی که خود را وسیله دشمنان می کند و حیف از هنرمندی که هنر خود را فقط به دلیل مخالفت با یک شخص خودی در اختیار بیگانه می گذارد ما مانند یک خانواده هستیم اگر دو برادر در خانه اختلاف داشته باشند و دعوا کنند که نباید یکی برود و به افراد بیرون خانه شکایت ببرد و کمک بخواهد ما ایرانی ها یک خانواده هستیم و رادیو بی بی سی و سایر رسانه ها بیگانه اند به امید آشتی و برگشت این استاد بزرگ به خانه

6. 4 کاربر از پست مفید فریده سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مکانیک-جامدات-گ: هوا فضا
    ارسال تشکر
    275
    دریافت تشکر: 1,226
    قدرت امتیاز دهی
    31
    Array

همین تقسیم کردن بین خودیها و غیر خودیهاست که کار را به جای رسانده است که از مردم
    ایران با فرهنگ کهنشان به این روز رسیده اند
    فرمایش رسول خدا را فراموش کرده علم را بیاموزید حتی به چین(صین)
    بیگانه کیست؟
    سلمان فارسی مردی از مردان پارسی غیر عرب(عجم) بهترین دوست میشود و هزاران
    عرب دشمن
    واقعا بیگانه کیست
    هر کسی ایرانی نباشد بیگانه است؟
    هر کسی شیعه انهم از نوع سیاسی نباشد بیگانه است؟
    هر کس بیاید یک کلمه ایراد بگیرد که آقا شما که معصوم نیستید این کارتان ایراد دارد
    بیگانه است
    تعریف بیگانه چیست؟
    چرا فرار از واقعیت؟
    واقعا چطور میتوانیم چشمانمان را روی حقایق ببندیم
    امروز چرا در کشور ما هر که حرف حق بزند بیگانه است
    واقعا چه امام حسین(ع) بفرمایند دو دو تا چهار تا میشود چه مخالفان
    مگر ذات کلام حق در گویش افراد از دست میرود؟
    دیروز شجریان بود امروز مجید مجیدی و فردای دیگر شخص دیگر
    ایا همانند زنان پرده نشین باید در بیت ها که چه عرض کنم در بیتوته ها سکوت کرد
    زشترین اعمال سکوت در برابر کلمه ناحق است
    ورزشکار- نویسنده- کارگردان- بازیگر- و..................همه وهمه موکلف و موظف به دفاع از
    حق و حقیقتیم.
    در دهکده جهانی این حرفهارو نداریم با بی بی سی صحبت کردیم تا صدای آمریکا و یا ایرنا
    و ایلنا
    اگر اینها بیگانه هستند
    از یا هو استفاده نکنیم چر که در دست بیگانگان است
    دکتر فیروز نادری رییس پروژه ناسا در مریخ هم با ناسا کار نکند بیگانه است
    محمدرضا شجریان اینجا مصاحبه اش را پخش نمیکند چون قبول کنیم دموکراسی نیست
    صدایش از بی بی سی پخش شود
    صحبت ها ادم را یاد بعضی فیلم ها می اندازد
    فیلم: حکیم باشی
    مردی دعا بین و رمال که در ده با اغفال مردم برای مردم دعا مینوشت و طبابت میکرد و...
    روزی امد یک دعا بپیچد یکی از مشریانش یک برگه یا روزنامه داد به زبان انگلیسی
    گفت نه این را نده این خارجی نوشته است نجس است؟!!!!!!!!!!!11
    این فیلم برای چهل سال پیش و این فرهنگ برای صد سال پیش چطور هنوز این فرهنگ
    با عوض کردن رنگ در بین مردم جای دارد مقوله ای است که باید طرفداران این گونه فرهنگ
    ها جواب دهند.
    مرحوم ذبیحی اذان گو شد غیر خودی و آن بلا را سرش آوردند حالا بعد از بیست سی سال
    مردم قدر شناس ایران بدنبال آفریدن ذبیحی ها هستند
    خدا چی؟
    سر خدا را نعوذ بالله میتوان با سکوت کلاه گذاشت؟
    سر خود را چی؟
    خدا را شکر که گردش و حرکت و زمان را آفرید تا
    ماه زیر ابر نماند
    هر کس حرف حق بزند آشناست حتی از جهنم و هر که دروغ بگوید و کلام ناحق بیگانه است حتی اگر در بهشت باشد
    ویرایش توسط غریبه : 19th September 2009 در ساعت 05:53 AM
    آفت تفکر تعصب
    است
    سخن مولا: اللجاجه تسلی الرای
    تعصب و لجاجت تدبیر را باطل میکند.

افسوس بر دیاری که در آن گنبد های طلا
    باشد و در ان دیار مردم فقیر و گرسنه باشند
    در آن دیار ظلم خیمه زده و جهل بر عقل چیره
    شده است.غریبه
    حسین(ع) بیشتر از آب تشنه لبیک بود
    اما افسوس که به جای افکارش زخم های تنش را نشانمان دادند و تنها درد او رابی آبی معرفی کردند.شریعتی

8. 2 کاربر از پست مفید غریبه سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    علوم اجتماعی پژوهشگری
    ارسال تشکر
    100
    دریافت تشکر: 279
    قدرت امتیاز دهی
    28
    Array

دوست عزیز در ایران که کسی جرات خواندن در مورد مساعل اجتماعی و سیاسی را ندارد حالا که یک خواننده آمده از آن سر دنیا و لطف کرده یک مسئه را که شاید زبان حال خیلی از ماهاست بیان کرده آنوقت در مقابل .... حتی اگر انسان سکولاری نیستید ، زیبایی ادبی شعر هم قابل تحسین است. به هر صورت همیشه حقیقت تلخ بوده، و الا اینکه خواننده مخاطب را برادر خطاب میکند کاملا جای تفکر دارد و باید بدانیم که منظور او این است ما برابریم تنها تو با افکار متعصبانه به جنگ برخاسته ای، مگر در همین ایران اعدام صورت نمی گیرد و هم وطنان ما با تخمه به تماشا می روند؟ حالا که کسی برای هم وطنان و به قول سعدی بنی ادم میگوید ناراحت میشوید و جبهه می گیرید؟ متعجبم!!!!!!!
    من بسيار تنهايم اما اهميتی ندارد و من موهايم را می تراشم و من غمگين و افسرده نيستم بلکه ممکن است به خاطر آن چه شنيده ام سرزنش شوم...

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مدیریت فرهنگی
    ارسال تشکر
    13
    دریافت تشکر: 123
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

سلام دوستان در مورد خواندن این خواننده باید بگم که ایشون و همه کسانی که در فتنه 88 اقداماتی مشابه کردند

همه هدف و مقصودشون این بد که اینها دیدند که (البته به خیال خودشون)اوضاع کشور بحرانی شده و انقلاب در حال
    سقوط هست و اگر این خواننده و دوستانش اقدامی در راستای زمین زدن انقلاب نکنند و خودی نشون ندن فردا روزی که انقلاب
    زمین خورد و گرد و غبارها خوابید و دولت جدیدی برسرکار آمد و غنایم و میز و صندلی ها و صدارت و وزارت تقسیم شد... ترسیدند که
    ارثی به اینها نرسه به همین خاطر آمدند وسط میدان تا خودی نشان دهند....و ایشون بعد از کلی فکر کردن اومد یه نامه به صدا و سیما
    نوشت که دیگه صداشون از رسانه ملی بخش نشه چون فکر میکردن اگه این کار بکنه همه مردم در اعتراض به عدم بخش صداشون از رسانه ملی
    به خیابونها میریزند ولی همه رشته های ایشون و هم فکراشون بنبه شد
    البته باید به این خواننده گفت که شما به برکت همین انقلاب از بستوهای کاباره ها و قهوه خانه های رژیم سفاک بهلوی بیرون کشیده
    شد و نام و آوازه گرفتید البته انحراف این خواننده بعد از" آلبوم بیداد" که احتمالا سال64 خونده شروع شد ...وگرنه چه کسی میتونه

ادعا بکنه که در زمان طاغوت این خواننده را به اندازه امروز میشناخته؟

انقلاب اسلامی خیلی ها را از گمنامی بیرون آورد به شهرت جهانی رساند ولی همونها نمک خوردند و نمکدان را شکستند و امروز هم انقال اسلامی با صلابت
    و مقتدر در اوج افتخارات علمی سیاسی نظامی و....قرار دارد....

11. کاربرانی که از پست مفید عادل 110 سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    علوم اجتماعی پژوهشگری
    ارسال تشکر
    100
    قدرت امتیاز دهی
    28
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط عادل 110 نمایش پست ها
    سلام دوستان در مورد خواندن این خواننده باید بگم که ایشون و همه کسانی که در فتنه 88 اقداماتی مشابه کردند

همه هدف و مقصودشون این بد که اینها دیدند که (البته به خیال خودشون)اوضاع کشور بحرانی شده و انقلاب در حال
    سقوط هست و اگر این خواننده و دوستانش اقدامی در راستای زمین زدن انقلاب نکنند و خودی نشون ندن فردا روزی که انقلاب
    زمین خورد و گرد و غبارها خوابید و دولت جدیدی برسرکار آمد و غنایم و میز و صندلی ها و صدارت و وزارت تقسیم شد... ترسیدند که
    ارثی به اینها نرسه به همین خاطر آمدند وسط میدان تا خودی نشان دهند....و ایشون بعد از کلی فکر کردن اومد یه نامه به صدا و سیما
    نوشت که دیگه صداشون از رسانه ملی بخش نشه چون فکر میکردن اگه این کار بکنه همه مردم در اعتراض به عدم بخش صداشون از رسانه ملی
    به خیابونها میریزند ولی همه رشته های ایشون و هم فکراشون بنبه شد
    البته باید به این خواننده گفت که شما به برکت همین انقلاب از بستوهای کاباره ها و قهوه خانه های رژیم سفاک بهلوی بیرون کشیده
    شد و نام و آوازه گرفتید البته انحراف این خواننده بعد از" آلبوم بیداد" که احتمالا سال64 خونده شروع شد ...وگرنه چه کسی میتونه

ادعا بکنه که در زمان طاغوت این خواننده را به اندازه امروز میشناخته؟

انقلاب اسلامی خیلی ها را از گمنامی بیرون آورد به شهرت جهانی رساند ولی همونها نمک خوردند و نمکدان را شکستند و امروز هم انقال اسلامی با صلابت
    و مقتدر در اوج افتخارات علمی سیاسی نظامی و....قرار دارد....
    دوست عزیز
    بهتره کمی دید اجتماعی تون رو وسیع کنید، و به هر چیز احترام بگذاریم حتی اگر کسی دشمن ماست به دشمن مون هم احترام بگذاریم، کمی فکر کنید می تونیم برعکس حرف شما رو هم زد من نمی خوام بی احترامی بکنم اما میشه گفت انقلاب خیلی از چهره ها رو هم نابود کرد، متاسفانه چون شما متعصب هستید نمی شه بحث آزاد و منطقی انجام داد.
    من بسيار تنهايم اما اهميتی ندارد و من موهايم را می تراشم و من غمگين و افسرده نيستم بلکه ممکن است به خاطر آن چه شنيده ام سرزنش شوم...

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مدیریت فرهنگی
    ارسال تشکر
    13
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط سعیده ذوقی نمایش پست ها
    دوست عزیز
    بهتره کمی دید اجتماعی تون رو وسیع کنید، و به هر چیز احترام بگذاریم حتی اگر کسی دشمن ماست به دشمن مون هم احترام بگذاریم، کمی فکر کنید می تونیم برعکس حرف شما رو هم زد من نمی خوام بی احترامی بکنم اما میشه گفت انقلاب خیلی از چهره ها رو هم نابود کرد، متاسفانه چون شما متعصب هستید نمی شه بحث آزاد و منطقی انجام داد.
    سلام دوست عزیز.....در اینکه از ابتدای انقلاب تا کنون افراط و تفریط هایی شده شکی نیست چون خصوصیت هر انقلابی همین هست معمولا انسانهای افراطی در هر انقلابی وجود دارن...
    نقدی که من نسبت به شجریان دارم نقد عقیدتی هست....من نمی دونم سن شما چند ساله و آشنایی شما با شجریان از کی هست شاید شما هم مثل خیلی های دیگه از وقتی که
    شجریان این آلبوم را خونده باهاش آشنا شدید... ولی باید بگم من خودم از سینه چاکان شجریان بودمو به جرأت میتونم بگم که آلبومی از شجریان نیست که در آرشیوم نداشته باشم البته الان
    هم دارم و سالهای مدیدی هست که من شجریا را میشناسم و با صدایشون انس و الفت داشتم.... ولی دوست من این علاقه زیاد من
    باعث نشد که واقعیتها نبذیرم...
    اینکه شما گفتید ما باید به دشمنانمون هم احترام بگذاریم من تقریبا موافقم ولی این احترام تا موقعی جایز هست که اون هم حرمت ما را نگه داره...و ضمنا اینکه شما فرمودید من یک آدم متعصب
    هستم باید خدمتتون عرض کنم کاملا اشتباه میکنید( البته ببخشید بی ادبی نباشه)و اتفاقا من فکر میکنم شما یک انسان فوق العاده افراطی هستید میدونید چرا؟؟؟چون من فقط یه نقد کوچولو
    نسبت به شجریان کردم و شما اینطور برآشفته شدید...دوست من اگه یه کوچولو ظرفیتتون را بالا ببرید براتون بهتره...چون اون موقع بهتر میتونید واقعیتها را ببینید و مسلما درک بهتری خواهید داشت...
    واتفاقا باشما نمیشه بحث منطقی و آزاد کرد چون خیلی متصبانه به موضوع نگاه میکنید...

14. کاربرانی که از پست مفید عادل 110 سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    علوم اجتماعی پژوهشگری
    ارسال تشکر
    100
    قدرت امتیاز دهی
    28
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط عادل 110 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.....در اینکه از ابتدای انقلاب تا کنون افراط و تفریط هایی شده شکی نیست چون خصوصیت هر انقلابی همین هست معمولا انسانهای افراطی در هر انقلابی وجود دارن...
    نقدی که من نسبت به شجریان دارم نقد عقیدتی هست....من نمی دونم سن شما چند ساله و آشنایی شما با شجریان از کی هست شاید شما هم مثل خیلی های دیگه از وقتی که
    شجریان این آلبوم را خونده باهاش آشنا شدید... ولی باید بگم من خودم از سینه چاکان شجریان بودمو به جرأت میتونم بگم که آلبومی از شجریان نیست که در آرشیوم نداشته باشم البته الان
    هم دارم و سالهای مدیدی هست که من شجریا را میشناسم و با صدایشون انس و الفت داشتم.... ولی دوست من این علاقه زیاد من
    باعث نشد که واقعیتها نبذیرم...
    اینکه شما گفتید ما باید به دشمنانمون هم احترام بگذاریم من تقریبا موافقم ولی این احترام تا موقعی جایز هست که اون هم حرمت ما را نگه داره...و ضمنا اینکه شما فرمودید من یک آدم متعصب
    هستم باید خدمتتون عرض کنم کاملا اشتباه میکنید( البته ببخشید بی ادبی نباشه)و اتفاقا من فکر میکنم شما یک انسان فوق العاده افراطی هستید میدونید چرا؟؟؟چون من فقط یه نقد کوچولو
    نسبت به شجریان کردم و شما اینطور برآشفته شدید...دوست من اگه یه کوچولو ظرفیتتون را بالا ببرید براتون بهتره...چون اون موقع بهتر میتونید واقعیتها را ببینید و مسلما درک بهتری خواهید داشت...
    واتفاقا باشما نمیشه بحث منطقی و آزاد کرد چون خیلی متصبانه به موضوع نگاه میکنید...
    من چیزی برای گفتن ندارم زمانی که در ایران حرف راست تلخ هستش آنقدر که اول همه می خوان با حرفها تحقیرت کنند و در انتها گل می ذارن خصلت بعضی از ایرانی ها از پشت خنجر زدنه، مهم نیست. من از کودکی شجریان رو می شناسم و فکر می کنم چون شما همواره انتظار داشتید این خواننده سنتی بخونه اذیت شدی...اشکالی نداره، من رشته م علوم اجتماعی بالای بیستا کتاب راجع به انقلاب خوندم، می دونم حرف شما چیه و واسه چه چیز نگرانی(البته تقربیا می دونم چون نمیخوام با قطعیتم شما رو برنجونم) شما حرفت اینه که این خواننده با این شعرش زمانی که اوضاع کشور مشوش بود از اب گل الود....حق باشماست اما دوست من همونطور که انقلاب رو مردم می سازند بدست همین مردم هم شورش اتفاق می افته سران فتنه و این حرفا کشکه اگه مردم همکاری نکنن، درست نمی گم؟؟؟؟ پس اونطوری باید مردم خودمون هم نقد کنیم!!!!!!!!!! حرف من تنها اینه اگه هر کس هر عقیذه ای داره باید به عقیدش احترام بذاریم برای مثال من از فلان سیاستمدار خوشم نمی یاد...هان؟ در ضمن من روی شجریان متعصب نیستم و نقد شما هم کوچک نبود بقول خودتون خیلی وقته این شخص رو میشناسید تمام ارشیواشم دارید شخصی که توی خوانندگی واقعا نخبه ست رو نقد کردین شخص کوچکی نبود پس نقد شما هم کوچک نیست حداقل سالهای سال زمان می بره تا کسی بتونه به درجه خواننده ای مثل شجریان برسه و اون وقت به همین راحتی با یه شعر زیر سوال میره. باور کنید هنرمندا دردهای اجتماعی رو بهتر می تونن درک کنند و این شعرا برای این خونده میشه تا سیاستمدارا خودشونو دریابن و به فکر مملکت باشن، وگرنه به قول مارکس در این شرایطی که ما درش هستیم انقلاب یک امر حتمیه، حالا بده که کسی پیدا شده برای یاداوری شعری خونده؟ تازه نقد شما فقط به خود خواننده نیست به تمامی کساییه که این شعر رو دوستدارن..امیدوارم عظمت نقدت رو درک کرده باشی. مثل ایرانی ها باید قسم بخورم بخدا متعصب نیستم فقط دوست دارم مملکتم کمی فقط کمی دارای افراد روشن فکری باشه که حرف دشمن رو بصورت یک نقد بپذیرن و کاستی هاشون رو برطرف کنن. من رو این قضیه متعصبم روی ایران.

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مدیریت فرهنگی
    ارسال تشکر
    13
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

سلام دوست عزیز اول اینکه که لطف کردید و باسخ بنده حقیر رادادید...دوم اینکه من فکر میکنم که این مطالب شما بیشتر شبیه بازی با کلمات بود تا یک باسخ منطقی(البته ببخشید جسارت میکنم)و تراوشات احساسی بود...سوم اینکه خود جناب شجریان بیش قدم شدن و با رییس رسانه ملی مکاتبه کردند و خواستار عدم بخش صداشون از رسانه ملی شد...بنابر این می بینید که نه انقلاب و نه مردم انقلابی کسی را از بدنه انقلابجدا نکردند و آقایون خودشون از قطار انقلاب بیاده شدند...چهارم اینکه بله شما صحیح می فرمایید که اگر مردم خواهان یک حکومت یا انقلاب نباشند به قول شما شورش اتفاق می افته ولی من این سؤال از خدمت شما دارم و اون اینکه آیا در قضایای سال 88 این مردم بودن که این همه آسیب به اموال عمومی زدند و...؟؟؟بنابر این اگه یه مقدار انصاف را چاشنی تفکراتتون بکنید به نظرم بهتر باشه...بنجم اینکه... در اینکه صدای شجریان بی بدیل هست و حقا که ایشون شش دنگ صدا را دارند شکی درش نیست و من همیشه گفته ام که ایشون استاد بلامنازع آواز ایران هستند ولی آیا بنظر شما اگه این مشخصات در درون کسی باشه دین و دنیای خود را بیمه کرده؟ششم اینکه تاریخ بر است از امثال شجریان و بر است از کسانی که خیلی بالاتر از شجریان بودند ولی همونها هم به داشته هاشون مثل طایفه...سواد...مال و ثروت زیاد و حتی تقوای زیاد .و ... مغرور شدن و سرانجامشون تباهی و نابودی شد مثل این استاد آواز ایران....و اگر بخواهم براتون نمونه بیارم همین یزید که جانباز جنگ صفین بود ولی در حادثه کربلا سر امام زمان خود را برید یا همون مثل معروف که میگه بسر نوح با بدان بنشست خاندان نبوتش گم شد....بنابر این نتیجه میگیریم که داشته های دنیوی کسی را بهشتی نکرده و به قول حضرت حافظ علیه الرحمه ...حکم مستوری و مستی همه بر خاتمت است...کس ندانست در آخر به چه حالت برود...آخر اینکه دوست من خود شجریان اقرار کرده و مستنداتش هم موجوده که گفتن من این تصنیف را به جهت همراهی با فتنه گران خوندم حالا من نمیدونم شما چرا سعی در تطهیر شجریان دارید؟؟ اگر میگید که شعر و آواز نوعی زبان انتقاد هست بله من هم میبذیرم ولی آیا اینکه عده ای بیان و به قول مقام معظم رهبری اردو کشی خیابانی بکنند و این همه آسیب به اموال عمومی بزنند و از مردم سلب آسایش و امنیت بکنند وحتی چند نفر هم بیگناه کشته بشن این میشه نقد و انتقاد یا اغتشاش و شورش و یا چیزی شبیه کودتا؟؟همه ما باید قبول کنیم که شجریان و امثال ایشون در جریانات ییش آمده بازی خوردند و به قول معروف:هفتاد سال عبادتشون یک شب به باد دادند... من شما را یه انسان منطقی و با سواد و درک بالایی میدانم و امیدوارم به برسشهایی که مطرح کردم جوابهای منطقی و بدور از تعصب در ذهنتون و برای خودتون بیدا کنید....

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)