دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 60

موضوع: صندلی داغ با حضور جناب Majid_GC گرامی

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    دندانپزشکی
    ارسال تشکر
    6,304
    دریافت تشکر: 5,135
    قدرت امتیاز دهی
    15585
    Array

پیش فرض پاسخ : صندلی داغ با حضور جناب Majid_GC گرامی

نقل قول نوشته اصلی توسط م.محسن نمایش پست ها
    درود مجيد جان

طبق وعده خدمت رسيديم

درود محمد جان مفتخر نمودید

و اما سؤالات:

1- شهر اصفهان نشون داده كه تو دوره هاي تاريخي مختلف مهد هنر پروراني بوده كه نمونه هنر اين افراد رو در همه زمينه ها از معماري گرفته تا حتي كتابت و موسيقي و ... مشاهده كرد. به نظر شما چه عاملي باعث شده تا در اون خطه به نسبت خيلي جاهاي ديگه به هنر توجه بيشتري نشون داده بشه و آيا اين توجه هنوز هم محسوس هست؟

محمد جان من بیشتر به شخصه فکر میکنم این یک پروسه یکباره نیست
    حکومت یک پایتختی انتخاب میکنه این پایتخت معمولا در وسط اون کشور قرار داره و دارای امتیازات آبو هوایی و جغرافیایی هست
    کل مردم ایران در همه نقاط استعداد هنری بالقوه ای دارند
    معمولا پادشاهان به هنر علاقه ی زیادی داشتند زیبایی ، تفاخر نسبت به پادشاهان کشور های همسایه انگیزه ای بوده برای علاقه به هنر
    این بود که بیشتر هنرمندان از اون پایتخت بر می خیزند یا صد البته از شهر های دیگر مجبور به مهاجرت میشوند و در اون شهر ساکن می شوند
    اما الان به نظرم محسوس نیست اصلا
    همه جا تقریبا با هم یکسان هست چه از نظر استعداد هنری که در وجود همه ی هم وطنان مون وجود داره و چه از نظر زمینه ی شکوفا شدن ش

2- از اصفهان دور ميشيم و با در پيش گرفتن مسير ميمه !!! مي رسيم به يه سؤال ديگه !!! و اون هم اينكه چرا اينقدر تو جاده قديم تريلي ها قيچي مي كنند؟ هنوز هم همينجوريه؟

خب سوال تخصصی شد

آره تا اونجایی که دیدم هنوز همون آش هست و همون کاسه
    دلیل ش رو نمیدونم ، اما خب تجربه ای که داشتم آدم سوار هر ماشین بزرگتری باشه حس قدرت و تسلط بیشتری میکنه و صد البته این اشتباه هست

3- واقعاً بين شما و استان همسايه تون مناقشه اي هست كه يكدفعه اينقدر در سطح كشوري نمود پيدا كنه؟ پارسال بعد از تصادف اون دو اتوبوس و بعد هم مسائل مربوط به زاينده رود مسائلي نمود پيدا كرد كه براي اين دو استان كه گردشگر پذيره نمي تونه خيلي جالب باشه

واقعا وجود یه همچنین اختلافی واقعا قشنگ و شایسته نیست
    اما خب به نظر من اجتناب ناپذیر هست
    الان که تو یه محیطی هستم که از اون استان تعداد قابل توجهی حضور دارن ، می بینم که تفاوت اخلاقی واقعا وجود داره ! رفتار ، نوع برخورد و ... هر چند با وجود استثنا قابل دسته بندی هستن هرچند به معنای بد بودن هیچ گروهی نیست
    اما خود به خود تفاوت ها وجود داره و اغلب هم باعث مناقشه میشه
    اما خب مطمین باشین ما مظلومه هستیم

4- اين سؤال رو از برادر امير علي هم پرسيدم اما جواب مد نظر من رو نگفت. اين سؤال رو با شما هم مطرح مي كنم اما قول بده جواب رو از امير علي نگيري !!!!. خب ؟!!!

چشم

چرا يه شاعر مازندراني مياد ميگه : اصفهان را نيمه خوانند در جهان / صد جهان ديدم من اندر اصفهان
    به نظرت تو اين شعر رابطه بين مازندران و اصفهان چيه و شاعر بعد به چي مي خواد اشاره كنه؟!
    خب اولا اینکه من نمی دونستم این شعر از چه کسی هست و مجبور شدم برم جستجو کنم تا نظرم فاقد ارزش نباشه
    اول ش حدس م این بود که معمولا ایشوت از آن یکسری شاعری بوده اند که ناگزیر در زمان های دور برای گرفتن صله و جذب محبوبیت دست به مبالغه می زده اند
    اما خب ایشون جز اون دسته نیست و حدس بعدی مطرح میشه که دچار تعصب فردی بوده اند که نه به خاطر انگیزه ی مادی ، اما هم چون سایر شاعران میخواسته زادگاه خودش رو توصیف کنه
    و البته با توجه به شعر کاملی که دیدم حدس سومی هم مطرح میشه
    اصفهان را نیمه خوانند از جهان// صد جهان من دیده‌ام در اصفهان// هفت‌دست و هشت‌خلد و چارباغ// جنت و باغ ارم رشک جنان// باغ‌تخت‚آیینه‌خانه‚ چارحوض// هم نگارستان و هم نقش‌جهان// قصر عباسی، نمکدان، طوقچی// باغ‌وحش و شیرخانه پیلکان
    شاید بشه تعبیر اینطوری کرد که منظور ش این بوده است از فرهنگ های مختلفی در این شهر آثار به جا مانده است و نه یک نوع معماری به خصوص
    ............
    اما خب در کل من به شخصه در این موارد تعصب بیجایی ندارم و به شخص زندگی در مازندران رو به خاطر آب و هوایی که بیشتر مورد علاقه ام هست ترجیح میدهم

5- دوباره برگرديم اصفهان، چرا تاكسي هاي اصفهان هميشه از كل كشور متفاوت بودند؟ از اون تاكسي هاي فيروزه اي رنگ تا تاكسي هاي l90 كه تو اصفهان زيادند و نمي دونم تو استان ديگه اي هم باشند

کلا از این موارد زیاد هست ؛ چند وقت پیش هم شنیدم میگفتن چرا این خط های بی آرتی اتوبوس ها در اصفهان چرا ناقص هست
    کلا شاید خاص بودن خودمون رو میخوایم به نمایش بزاریم

6- تو اصفهان رسم هاي آيني خاصي هم هست كه بخواهي نسبت به معرفي اون اقدام كني؟

دیگه خیلی خیلی این آیین های و اعتقادات قدیمی تو خود شهر اصفهان کم و حتی در روستا ها و شهر های اطراف ش هم وجود نداره
    اما خب آیین های خاص رو میشه نسبت داد به منطقه ارمنی اصفهان
    اما نه چیزی نیست که بخوام اقدام کنم به معرفی ش

7- راستي چي شد يه دفعه اومدي روي اين صندلي؟

حقیقت ش قبلا پیشنهاد شده بود بهم توسط ستایش خانم به خاطر کلاس ها قول داده بودم بعدا بشینیم
    که این یک هفته تعطیلی بین ترم وقت آزادی رو فراهم کرد که گفتم تجدید خاطره ای بشه برام
    هرچند که پیر شدیم

8- يه سؤال مفصل تر تو پست بعد برات گذاشتم كنار !!!! اما عرضم به خدمتت اين كه يكي از همشهري هاي ما اومده تو شهر شما رخنه كرده !!! و خونه زندگي براي خودش به هم زده !!!. حال اون عزيز طي چند مرحله از من دعوت كرده كه يه سر برم پيشش، اگر قبلش با شما هماهنگ كنم يه آخر هفته امسالي ميتوني اميرعلي رو هم بكشوني بياري كه ملاقاتي داشته باشيم؟

اختیار دارید ، باعث افتخار م هست ببینم تون از نزدیک
    البته چون این امیرعلی بدقول هست از طرف ش قول نمیدم(خودم بد ترم) اما چشم حتما میارم ش ، چون من تنها بیام احتمال گم شدن هم هست چشم حتما
    قدم تون روی چشم

"آخرین برگ این دفتر هم به پایان رسید"

2. 6 کاربر از پست مفید Majid_GC سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)