دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 34

موضوع: هیچ اتفاقی تصادف نیست حتی افتادن برگ از شاخه

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مهنسی هوافضا
    ارسال تشکر
    868
    دریافت تشکر: 1,091
    قدرت امتیاز دهی
    390
    Array

پیش فرض هیچ اتفاقی تصادف نیست حتی افتادن برگ از شاخه

سلام خوبید؟میخوام تو این قسمت اتفاقاتی که هر روز برامون میوفته و ما بدون فکر ازش رد میشیم رو بررسی کنیم تا خیلی چیزا یاد بگیریم.وقتی به موضوعات و اتفاقات فکر کنی میبینی چه چیزایی تو همین اتفاقات ساده هست که میتونی خودت اونا رو بفهمی ولی اینجا میزاریم چون هر کسی ازش برداشت و فکر خودش رو داره که به ذهن دیگری نمیرسه.برای من که مفیده امیدوارم برای شما هم مفید باشه

2. 9 کاربر از پست مفید میترا پوررحیم سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مهنسی هوافضا
    ارسال تشکر
    868
    قدرت امتیاز دهی
    390
    Array

پیش فرض پاسخ : هیچ اتفاقی تصادف نیست حتی افتادن برگ از شاخه

شده صبح زود وقتی که هوا خیلی سرده از خونه بزنید بیرون ؟حتما اتفاق افتاده حالا جالبتر اینه که باید بری تو ایستگاه بایستی تا اتوبوس بیاد و سوار بشی و بری.من چند روز پیش تو این هوای سرد(البته اشکال نداره کاش حداقل بفهمیم که زمستونه من سرماش رو هم دوست دارم ولی خدا جون بارون و برف یادت نره)منتظر بودم تا اتوبوس بیاد. از مسیری که من ایستاده بودم سه خط متفاوت رد میشدن برای سه مسیر مختلف فرض میکنیم a,b,c. وقتی اولین اتوبوس اومد من خوشحال فکر کردم اتوبوس مورد نظر منه ولی اون نبود بعد از چند دقیقه بعدی اومد اونم نبود به خدا گفتم پس چرا نمیاد ولی یه فکری به ذهنم رسید که به نظر من ارزش ایستادن تو سرما رو داشت.زندگی ما ادما هم مثل این داستانه البته به نظر من. باید تو ایستگاه زندگی بایستیم, منتظر اتوبوس خودمون باشیم, هر کدومشون یه مسیری میره ولی ما باید اتوبوسی رو انتخاب کنیم که به مسیره خودمون بخوره و ما رو بهش برسونه. شاید دو اتوبوس یا دو راه تقریبا نزدیک به هم باشن ولی اون راهی بهتره که واقعا ما رو به مقصدمون میرسونه یعنی حتی اگه مشکلات زیاد بودن, حتی اگه سرما زیاد بود ,حتی اگه دیگه بریدیم, حتی اگه تحمل نداشتیم باید صبر کنیم تا اتوبوس خودمون برسه تا سوار بشیم اگه با اتوبوس دیگه ای رفتی اشکال نداره ولی مسیر رو اشتباه میری.این خطوط هم مثل خط رسیدن به خداست یه راه ادم رو مستقیما به خدا وصل میکنه یکی به دیگران یا ...ولی مسیری و اتوبوسی خوبه که مستقیما به خوش وصل بشه.امدوارم هممون هم اتوبوس هم مسیر هم مقصدمون رو درست انتخاب کنیم
    ویرایش توسط میترا پوررحیم : 21st January 2015 در ساعت 06:17 AM

4. 8 کاربر از پست مفید میترا پوررحیم سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مهنسی هوافضا
    ارسال تشکر
    868
    قدرت امتیاز دهی
    390
    Array

در این دوران امتحانات که خدا رو شکر به اتمام رسید تو کتابخونه دانشگاه درس میخوندم نزدیک در ورودی چند نفری بودیم که داشتیم راه میرفتیم و درس میخوندیم.بچه ها از در داخل میشدن یا خارج ولی کسی در رو نمی بست فکر کنید چقدر بده من بطور مداوم در رو میبستم ولی یه زمان رسید که دیگه خسته شدم به خودم گفتم من دیگه در رو نمیبندم بعدش باید از کتابخونه میرفتم بیرون وقتی دوباره برگشتم ,برای چند بار این کار رو ادامه دادم ولی بازم گفتم دیگه انجام نمیدم جالب بود که حتی کسانی که مثل من نزدیک در بودن و درس میخوندن هم در رو نمیبستن برام جای سوال بود که چرا این کار رو نمیکنند ولی دیدم یه دختر خانمی که تازه به اون قسمت اومده بود در رو بست خوشحال شدم حداقل فهمیدم یکی دیگه هست.حالا بیایم و این اتفاق رو با زندگی پیوند بزنیم .نبستن در مشکله مثل تموم مشکلاتی که تو جامعه هست و هممون میدونیم . کسی که در رو میبنده مثل کارمند یا رییس یا کارگر یا پزشک یا مهندس یا رفتگر خوبیه که هم کارش رو درست انجام میده هم به فکر دیگران هم هست (وقتی کسی در رو میبنده فقط برای خودش نیست چون میتونه بره جای دیگری بایسته تا سرما بهش نخوره ولی یه چیزا دیگه ای تو ذهنشه)(وقتی یه پزشک یا...کارشون رو درست انجام میدن یعنی هم میتونه پول در بیاره هم میتونه به دیگران کمک کنه از طریقه همون کارش) ولی وقتی خودش رو تو این جامعه تنها میبینه که داره فقط اون کارش رو درست انجام میده مثلا رشوه نمیگیره ,زیرمیزی نمیگیره,....یه زمان خسته میشه میگه فقط من کارم رو درست انجام بدم؟ اون موقع خدا یه چیزی بهش نشون میده تا اون بنده بفهمه که تنها نیست حالا میتونه یه ادم رو ببینه یا یه صحنه یا....پس اگه کارتون رو درست انجام میدید و لی احساس میکنید تنهایید اول این که خدا هست دوم اینکه بدونید هستند کسانی که تو جامعه هنوز کارهاشون رو درست انجام میدن . پس برا بهتر شدن جامعه نباید عقب بکشی .
    ویرایش توسط میترا پوررحیم : 21st January 2015 در ساعت 06:38 AM

6. 6 کاربر از پست مفید میترا پوررحیم سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مهنسی هوافضا
    ارسال تشکر
    868
    قدرت امتیاز دهی
    390
    Array

از شما دوستان میخوام اگه این چنین اتفاقاتی براتون میوفته و میتونید یه درس بهمون بدید حتما به اشتراک بزارید.راستی شما از دیدن زمین چه فکری به ذهنتون میرسه؟ لطفا برام بگید

8. 6 کاربر از پست مفید میترا پوررحیم سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مهنسی هوافضا
    ارسال تشکر
    868
    قدرت امتیاز دهی
    390
    Array

سلام امرزو تو سرویس دانشگاه صحنه ای رو دیدم دوست دارم به شما هم بگم.کنار من دختر خانمی نشسته بودن که یک تسبیح به دست داشتن و ذکر میگفتن وقتی دیدم یه چیزی به ذهنم رسید حالت دستاهای ایشون به گونه ای بود که هر کدومشون به یک سمت بود یکی به سمت چپ یکی به سمت راست ولی تسبیح این دو دست رو بهم پیوند زده بود یعنی به وسیله یک تسبیح به هم گره خورده بودند و یک حلقه را تشکیل داده بودن شما هم این رو تجربه کنید. میدونید حالتی پیش میاد که میگه از هر سمتی باشی از هر مذهب از هر دین همه به یکی متصلیم همه تو یه حلقه هستیم همه به هم متصلیم کارهامون رو هم اثر داره رفتارهامون رو هم تاثیر میزاره درست مثل همون حلقه.البته این نظر منه فکر کنم شماها برداشتهای بهتری به ذهنتون برسه .وقتی دعا میکنیم و دستهامون رو بالا میبریم دقت کردید که اونجا هم دستها به دو سمت هستند ولی اخر به سمت بالاست و به سمت خداست یعنی به یک سمت در عین دو سمتی بودن متصله امیدوارم منظورم رو خوب رسونده باشم اوجا هم به نظر من همین حالته خدا میگه بنده از هر جا با هر توشه راست یا چپ گناهنکار یا بیگناه بیا سمتم دستت رو به اسمون من دراز کن اونجا که خبری از خاک نیست من همه حرفات رو گوش میدم.مثل یه خانواده که یه حلقن که پدر و مادر مثل اون تسبیحن و همه اعضا رو بهم متصل میکنن مثل....شما هم بنویسید تسبیح مثل چیه؟

10. 7 کاربر از پست مفید میترا پوررحیم سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    کلام,فقه,اصول,
    ارسال تشکر
    27,914
    دریافت تشکر: 19,740
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    kamanabroo's: جدید150

یه گل آویز داریم تو خونه ، (اگه اشتباه نکنم گل پتوس)
    بخاطر اینکه جابجاش کرده بودیم هنوز معلوم نبود کجا میخواهیم بزاریم
    برای همین ساقه هاش روی زمین کنارش رها شده بود

یه مدت به همین منوال گذشت..

دیدم روی زمین انگار ساقه مستقیم رشد نمی کنه..
    هی کج و راست رشد می کنه
    چون سردگمه!
    نمیدونه کدوم طرف باید بره..

باورتون میشه؟!

اما وقتی ساقه رو با یه نخ هدایت کردم به سمت بالا..
    خیلی قشنگ تر شد
    رشدش هم با معنا تر شد

الان میدونه باید کجا بره
    بالا..
    دور طناب..

بدون اینکه ساقه اش به اطراف منحرف بشه..
    مستقیم رو به بالا..

ویرایش توسط kamanabroo : 1st February 2015 در ساعت 02:50 AM

12. 5 کاربر از پست مفید kamanabroo سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مهنسی هوافضا
    ارسال تشکر
    868
    قدرت امتیاز دهی
    390
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط kamanabroo نمایش پست ها
    یه گل آویز داریم تو خونه ، (اگه اشتباه نکنم گل پتوس)
    بخاطر اینکه جابجاش کرده بودیم هنوز معلوم نبود کجا میخواهیم بزاریم
    برای همین ساقه هاش روی زمین کنارش رها شده بود

یه مدت به همین منوال گذشت..

دیدم روی زمین انگار ساقه مستقیم رشد نمی کنه..
    هی کج و راست رشد می کنه
    چون سردگمه!
    نمیدونه کدوم طرف باید بره..

باورتون میشه؟!

اما وقتی ساقه رو با یه نخ هدایت کردم به سمت بالا..
    خیلی قشنگ تر شد
    رشدش هم با معنا تر شد

الان میدونه باید کجا بره
    بالا..
    دور طناب..

بدون اینکه ساقه اش به اطراف منحرف بشه..
    مستقیم رو به بالا..

چقدر قشنگ بود وقتی مسیر رو ادما بدونند و بخوان توش قدم بزارن ارامش دارن چون میدونند خدا اون راه رو بهشون نشون میده راه رو براشون مشخص کرده پس فقط باید مسیر رو بشناسیم و توش قدم بزاریم

14. 3 کاربر از پست مفید میترا پوررحیم سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    13,909
    دریافت تشکر: 12,140
    قدرت امتیاز دهی
    32623
    Array
    mamadshumakher's: جدید136

چند سال پیش میخواستیم بریم شمال حدود ساعت 4 بعد از ظهر بود راه افتادیم بعد از 100کیلومتر بابام یادش اومد گواهی نامشو نگرفت.هی بررگردیم برنگردیم اخرش برگشتیم.اومدیم دیدیم خونه بوی سوختگی میاد.دیدیم یخچالمون نمیدونم چش شده بود که داشت موکت اشپزخونه رو اتیش میزد ...اگر بر نمیگشتیم...

وقتی دوره راهنمایی رو میگذروندم بعد از ظهر ها فقط فوتبال میچسبید....کار هر روزمون بود

یادمه اون روز مادربزرگ پدر بزرگم داشتن از شمال میومدن خونمون.بابام گفت دیگه امروز فوتبال نرو خودتو خاکی نکن الان اقاجون و مادرجون میان
    منم اصرار که نه تا بیان من زودتر میامو ...برمو...بچه ها منتظرنو...خلاصه حرف گوش نکردم

رفتیم چنان زمینی خوردیم که 5سانت زیر زانوم پاره شد با کلی خونریزی برگشتم خونه جاشم نبردم بخیه نزدم تا اثرش بمونه و یادم باشه باید حرف پدر مادر رو گوش کرد

16. 5 کاربر از پست مفید mamadshumakher سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    دکترای حرفه ای دامپزشکی
    ارسال تشکر
    1,894
    دریافت تشکر: 1,870
    قدرت امتیاز دهی
    572
    Array
    Dr.vet's: جدید21

گفت: با این درآمد زندگیت می چرخه؟
    گفتم: خدا رو شکر ؛ کم وبیش می سازیم. خدا خودش می رسونه .
    گفت : حالا ما دیگه غریبه شدیم ؟! لو نمیدی ؟
    گفتم: نه یه خورده قناعت می کنم. گاهی اوقات هم کار دیگه ای جور بشه، انجام میدم ،خدا بزرگه نمی ذاره دست خالی بمونم.
    گفت: نه. راستشو بگو...
    گفتم: هر وقت کم آوردم ،یه جوری حل شده...خدا رزاقِ...،خودش روزیمو رسونده
    گفت: ای بابا ، ما نامحرم نیستیما.... راستشو بگو دیگه ...
    گفتم: حقیقتش یکی تو بازار هست. هر ماه یه مقدار پول برام میاره ، کمک خرجم میشه..
    گفت: آهان! ناقلا ، دیدی گفتم !! حالا شد یه چیزی... حالا فهمیدم چطور سر می کنی!
    گفتم: مرد حسابی، سه بار گفتم خدا می رسونه باور نکردی، یک بار گفتم یک نفرمی رسونه باور کردی ؟!
    یعنی خدا به اندازه یک نفرغریبه پیش تو اعتبار نداره......!!!؟
    خدایا! به ما بیاموز که معرفی خود به عنوان "دکتر فلانی" در پشت تلفن کار خوبی نیست!

18. 8 کاربر از پست مفید Dr.vet سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    كارشناسي برستاري
    ارسال تشکر
    2,195
    دریافت تشکر: 3,080
    قدرت امتیاز دهی
    3683
    Array
    سروه74's: جدید113

سلام خداییش از اول پاییز تاحالا دارم فک میکنم چرا بارون وبرف نمیباره
    میگن بخاطرگناه آدمهاست فکرشو بکنیدامسال تابستون چقدمشکل چندآبی داشتیم بااون همه کمبود بارش پارسال
    امسال27درصدنسبت به پارسال بازم کمبودبارش داریم
    فکرشو بکنید باوضع الان چندسال آینده کلا دیگه بارش نداریم ونسل آینده قطحی آب داریم
    ولی توآمریکاوچین یه هفته س برف میباره
    یعنی ماازاونابدتریم
    واقعا نمیدونیم ماآدماکه ی میخوایم به خودمون بیایم
    زندگی بهتر ازاین ​نمیشه

20. 3 کاربر از پست مفید سروه74 سپاس کرده اند .

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)