دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 17 , از مجموع 17

موضوع: کارناوال سگ کشی با کدام مجوز شرعی و عرفی؟!

همکار تالار اخبار و کاربر فعال
    رشته تحصیلی
    الکترونیک
    ارسال تشکر
    6,263
    دریافت تشکر: 9,972
    قدرت امتیاز دهی
    16030
    Array
    m.g.s.t.r's: بی حوصله

پیش فرض پاسخ : کارناوال سگ کشی با کدام مجوز شرعی و عرفی؟!

البته در تبریز خانمی اومده و پناهگاه حیوانات پردیس را راه انداخته که کاملا با کمکهای مردمی اداره میشه

ولی بازهم نیاز به کمک مسئولان هست

اقدامات مراکز نگهداری حیوانات ولگرد بدون حمایت مسئولان بی نتیجه است

2. 3 کاربر از پست مفید m.g.s.t.r سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    ارشد ژنتیک ،کارشناسی میکروبیولوژی
    ارسال تشکر
    25,976
    دریافت تشکر: 13,088
    قدرت امتیاز دهی
    24667
    Array
    سونای's: جدید81

[/quote]

نقل قول نوشته اصلی توسط عبدالله91 نمایش پست ها
    علیک السلام و سلام علیک

سلام ضمن اینکه نوشته هاتون رو خوندم دیدم منظورتون چیز دیگه ای بود ..( هرچند خدایی اونقد کوتاه نوشته بودید که هرکی جای من بود این برداشت رو میکرد) تازشم! قضاوت فرق داره ها این برداشته که بعدشم سوال شد و البته نظر هم داده شد که شما نپذیرفتین
    عذر میخوام آقا عبدالله... ( نمیخواد بگین به عذرخواهیت نیاز ندارم خودم میدونم نیاز ندارین! وظیفه خودم دونستم عذر خواهی کنم )

حال به اندکی از سوالاتتون پاسخگو خواهم بود

چرا برداشت درستی ازش نمیشه؟ کجاش نامفهوم بوده؟

بخاطر اینکه این جمله

حتی ماها خودمان از کودکانمان حمایت نکردیم.
    کودکانی که به زنحیر بسته شده شاهد بریده شدن سر والدینشان بودند.
    حالا چند تا سگ را چند تا احمق کشتند شد فاجعه؟
    مورد داشت

نامفهوم رو میپرسن. برداشت هر فردی با توجه به پیش زمینه ها و اطلاعات ذهنی و... خواننده هست.

آقا منم اونهمه پرسیدما! شما هم برداشت بد کردین و نوشته های منو تند خوندین به خودتون برمیگرده

میبخشین کجا بنده مقایسه کردم؟ کدوم قسمت از حرفای بنده معنای قیاس می دهد؟

اینکه گفتین ادم میکشن سگ کشی شد فاجعه؟ من برداشت مقایسه ازش داشتم... البته مقایسه ی مقایسه که نه! ولی میگم این کشتن حیونه اون کشتن انسانه نمیشه اینارو کنار هم گذاشت! و نباید گذاشت
    اما با توضیححاتتون متوجه شدم که شما منظورتون این بوده : انسانی که ادم میکشه..کشتن حیون براش کاری نداره..بله حق با شماست کاملا

من فکر کنم برا این اونجوری برداشت کردم آخه این ماجرا توو رشت بود.. تو رشت که ادم نمیکشن و جلو بچه والدین رو سر نمیبرن..و یه لحظه قاطی کردم... شما ولی گویا منظورتون انسانها بوده... بله متوجه شدم

چون یه عده سر میبرند ما سگ بکشیم عیبی نداره؟
    کجا بنده همچین حرفی زدم؟

آ !! ببینین این همون سوالی بود که مطرح شد و گفتین چرا سال نمیپرسی

نه اینطوری که میفرمایین نیست. ظلم مراتب داره.

بله خب مراتب داره..من اما در ادامش گفتم..هر دو از پاکی ادم کم میکنه.... حالا بقول شما به مراتب کم میکنه..اما مهم و هدف این بود که کم میکنه...ادم کشی از همین حیوون کشی ها شروع میشه... و اون خویِ بد...... باید تو وجود کسی باشه که راحت بتونه حیوون بکشه... اینجوری پاکی روح بنظرم کم میشه و جنایت های بعدی راحت تر...

اصلا جوابهایی که دادین در ارتباط با پست بنده نیستن.

جواب های من در این راستا بود که بگم این موارد نباید کنار هم گذاشته شه چون قابل قیاس نیست.. شما میفرمایید مقایسه نکردم.. من میگم باشه قبول... این ناراحتی نداره...اینجا تبادل نظر میکنیم...من بد برداشت کردم؟ دلیل اوردم براش این که این جملات ازش بد برداشت میشه....شما اومدین توضیح دادین.. من هم این توضیحات کاملتون رو خوندم متوجه شدم...توضیحات چند خطی اولتون روشن نبود... نوشته های من هم سوال بود و بعدش هدفم رو از نوشته هام و ابهام نوشته های شما مطرح میکردم...همونطور که خودتون گفتین سوال کن... بعد اینجوری دعوا میکنین

میبخشین کاربران اینجا خیلی زود بدون منطق قضاوت میکنند.
    آقا عبدالله من رو جدا کنین لطفا... اگر من برداشت درستی نداشتم .. ( یا حتی چند کاربر ) باز ربطی به کاربران اینجا نداره..پس لطفا نگین کاربران اینجا خیلی زود قضاوت میکنن...
    جدای ازین اینا قضاوت نیست... برداشت بد هست که خیلی هم خودمون مقصر نیستیم ...این نوشته ها فقط خونده میشه...تلگرافی هم مینویسیم دیگه چه انتظاری هست..همین تبادل ها باعث روشن شدن موضوع میشه...پس جای گله و ناراحتی نیست ...
    خود شما هم برداشت درستی از نوشته های من نداشتین...من چند بار حق رو بشما دادم (و ذکر کردم بله درسته اما....) تا بدونین باید موضوع روشن تر بشه...

از همون لحظه ورودم با برخی از کاربرا به مشکل برخوردم حرفهایی شنیدم که تصمیم گرفتم هر فردی چیزی بگه بگم آره حق باتوست بنده حرف زدن بلد نیستم. اما این حقیقت نبود. افراد طبق قضاوتهای غلط خودشون حکم صادر میکنند عادت کردیم زود اونم بر اساس حس خودمون در اون لحظه قضاوت بکنیم.

نباید بگیم حرف زدن بلد نیستم... اما اینو باید قبول کنیم گاهی ( هممون) کم توضیح میدیم.. یا بقول شما طرف مقابل به یه جنبه از موضوع نگاه میکنه دچار برداشت بد میشه ( بقول شما بعد از قضاوت حکم صادر میشه...اما اینایی که ما اینجا مینویسیم برداشت هست که در رابطه باهاش گفتگو میکنیم...و نظرات خودمون رو میگیم ... ما اینجا دوستای خوبی برای هم هستیم و طبق گفته ی همیشگی شما همین تفاوت نظرها هم سازنده هست... مثلا منو محمدشوماخر هم چند وقت پیش سر قسمت و ازدواج با هم تفاوت اندکی دیدگاه داشتیم... و بشدت با من مخالفت کرد و نیز... اما اصلا جای ناراحتی و گله ای نبود بینمون...
    اصلش هم همینه ..چون ماها باید به دوست بودن هم معتقد باشیم و در این مواقع از هم ناراحت نشیم و گفتگو کنیم
    ...

فردی که جملاتی را میخواند اگر برداشت غلط داشته باشد مشکل از نویسنده نیست. مشکل از خواننده هست که متوجه نشده و در مرتبۀ بعد بجای سوال و دریافت مفهوم مطلب به سراغ قضاوت رفته است.

ما ایرانیان از لحاظ روابط و روشهای درک همدیگه هزاران سال از غرب عقب هستیم متاسفانه؛ حتی اونایی که در داخل مذهب هستند بجز عدۀ اندکی.

همانطور که برا گرفتن گواهینامۀ رانندگی باید کلاس رفت و تمرین کرد باید برای روابط بهتر و ادراک درست تر اصولی را یاد بگیریم. چشم بسته و طبق احساسات فردی نمیشه روابط درستی ایجاد کرد.

باشه من بیشتر رو درکم کار میکننم..امر دیگه ای باشه استاد

بعدش نوشتم بچه ها را می کشند.
    حالا کجای این پست بنده به معنی مجوز کشتن حیوانات هست؟تازه بنده تاکید کردم که کشتن هر موجودی که نفس میکشد گناه بزرگیست.
    دنیایی انسان ساخته و توش بچه میکشد آیا این دنیا حیوان نمی کشد؟مثه آب خوردن می کشد.

این الان شد توضیح....اما خدایی اون کمی ایهام داشت..که من بد برداشت کردم.. و البته برا روشن شدنش سوال و مثال زدم

تمامی حیوانات و زمین و دنیا و... برا انسان آفریده شده هست وقتی کودک انسان بکشیم حیوان کشی چیزی نیس. این قیاس نیست بلکه درد هست.

حق با شماست...باز هم میگم کنار هم گذاشتن اون جملات و البته برداشته من ازون جملات باعث این سوتفاهم شد... بله درد هست
    اگه کشته شدن چند تا سگ ولگرد که نباید کشته میشدند فاجعه باشد سربریدن انسان بی نهایت فاجعه هست که خونها باید به جوش می اومد و افرادی که چنین میکنند در خشم ملت غرق میشدند.

کی نفرت خودشو در این سایت از این بچه کشی و... نشون داد؟

همه نشون دادیم... در حدی که میتونستیم... دلنوشته های اون روزامون یادتون نیست؟؟ عکس آواتار و امضاهامون یادتون نیست/ ؟ پوشش دادن خبر ها یادتون نیست؟ راهپیمایی ها حتی....

حتی امضای من برده بودن ریس سازمان ملل و سکوت ابرو برش بود .... مدام کاریکاتور در این زمینه میزاشتیم.... بعد از پیروزیشون هم باز عکس ها حاوی اونا بود البته با موضوع پیروزیشون...
    برا من نوزادی بود که جلو جنگنده های شکست خورده ی اسراییلی..واستاده بود...
    و همچنین دوستان دیگه

اصلا اینطور نبست. دنیای غرب به حیوونا خیلی اهمیت میدن. خیلی بیشتر از ماها. کسی نمیتونه اینو رد بکنه.

اما همین دنیای غرب مردمانش که کم هم نبودن بیشتر از کشور ما توو راهپیمایی ها شرکت کردن...بار ها و بارها به خیابن ها اومدن ...با اینکه پوشش خبریشون هم انندازه ما نبود...

سگ ها را به گردش می برند. به دیگر حیوانات خیلی میرسند. هیچ کسی نمی تواند دنیای غرب را متهم به رعایت نکردن حقوق حیوانات بکند. هر کسی رد بکند افراط کرده. ماها حتی به اندازه یک هزارم اونا به حیوانات اهمیت نمیدیم.
    اما اونا به انسانها اهمیت نمیدن.به انسانهایی که خارج از منافع خودشون هستند.
    در کشورهای آفریقایی سوءتغذیه غوغا میکند اما در کشورهایی برای حیوانات غذاها و میهمانی هایی میگیرند که ریخت و پاش در اوج هست. برا فروش اسلحه ها و تجهیزات جنگی ؛ جنگ راه می اندازند. گروههای تروریستی را مسلح میکنند تا بچه و زنان را بکشند و در کشوری ناامنی و رعب ایجاد بکنند.

بله همه ی اینا درسته.... همین مکه و اینهمه قربانی کردن گوسفندا هم هست که نمیره به افریقا! همین سران عرب گوسفند درسته رو میز غذاشونه...
    برا همون ضعف مدیریت هست... همون که افراد لایق رو پست های مدیریتی نیستن... هرچند خودمونم باید تلاش کنیم در حد توان برا رفع نیاز هم نوعامون...

شما در چند جا وقتی خبر بریده شدن سر والدین و بچه ها و... رو خوندین مطلب اینچنینی و نفرت رو نشون دادین که در مورد چند تا سگ(که بنده هم میگم نباید کشته میشدند )چنین پستی دادین؟البته بنده اصلا قصد چنین بحثی را نداشته ام. اما پست شما تهمت به بنده بخاطر برداشت اشتباهتون هست برا همین این سوالو کردم و الا به بنده مربوط نمیشه که شما پست ارسال بکنین یا نکنین.

بطور مثال ... که حتی تصاویرشم چند تا برداشته شد..چون خیلی ازاردهنده بود..
    بارالـها سلام و درود و یاریت بر مردمان و خاک غـزه...

حتی دعوت به شرکت تو راهپیمایی هم به فاصله چند روز تا راهپیمایی ها بوده..که اونا رو پیدا نمیکنم بیارم براتون ....

در مورد داعش هم همه به اندازه کافی بحث و گفتگو کردیم... خبر ها خوب وو حتی بیشتر از اونچیزی که باید پوشش داده شد...مهدی مدام خبر جدید میاورد و همه هم درگیرش بودیم... که بارها میگفتیم مهدی نزار نمیخوایم ببینیم..طاقت نداریم..
    جدای ازینها من به شخصه خودم تلاش بسیاری کردم تا این گروه قیافه اصلیش برا کسایی که در اطرافم بودن و در جریان نبودن..دچار اشتباه بودن و اینا رو مسلمون میدونستن روشن شه... من به شخصه چندین نفر رو که با اسلام اشنا نبوددن و خودشون ادمهایی بودن که به دلیل حرفه شون با خیلیا در ارتباط بودن رو بردم نمایشگاه هایی که در خصوص داعش بوده و حتی یه نمایشگاه مدافعان حرم و کلی گفتگو که البته از مطالب سایت و نظرات کارشناسی سایت استفاده میکردم.. تا اونها هم انتقال بدن به اطرافیانشون..
    تو یه تاپیک دوستی سوال پرسیده بوددن ..در سواد خودم نمیدونستم از جناب کمان ابرو خواستم که نگاهی به اون تاپیک داشته باشن...
    بنابراین منم مث خیلیای دیگه در حد توانم برا این مسائل هم تلاش کردم... حتی اگر نگفته باشیم

نه این حرفتون به هیچ عنوان برا بنده نمیتونه قابل قبول باشه. هر برداشتی که خواستین کردین در آخر میفرمایین که درک میکنم و ...

تموم حرف بنده این بوده که در دنیای ما انسانها که کودک بی گناه کشته میشه کشتن حیوان راحت تر انجام میشه.

نه دنبال قیاس بوده ام و نه دنبال رد کردن حقوق حیوانات.

بله با توجه به توضیحاتتون در این پست متوجه شدم

بنده هم مسلمان هستم. اندازه شما هم ندونم حداقل اندازه سرسوزن از حقوق حیوانات خبر دارم.

اختیار دارین ما کلی از شما یاد گرفتیم نوشته های مگه نه اینکه ؟ همین رو میرسوند ..
    کلا ارادت داریم و کلی ازتون یاد گرفتم.....بطور مثال جدا نوشتن " ان شاءالله" که به خیلیای دیگه هم انتقال دادم...

بنده به خیلی از حرفهایی که زدین جواب ندادم چون اصلا در ارتباط با پست بنده نیستن.

به بزرگواری ببخشیدمیدونم نگین نیاز ندارم به عذرخواهی

موفق و موید باشین

ستاره ها نهفتم در اسمان ابري
    دلم گرفته اي دوست، هواي گريه با من

4. 3 کاربر از پست مفید سونای سپاس کرده اند .

همکار تالار مکانیک
    رشته تحصیلی
    مکانیک سیالات و انتقال حرارت
    ارسال تشکر
    9,142
    دریافت تشکر: 6,504
    قدرت امتیاز دهی
    12964
    Array

جوابيه شهرداري رشت در خصوص هدم سگ هاي ولگرد

احتراماً ، پيرو درج مطلبي در خصوص هدم سگهاي ولگرد ، شهرداري رشت ضمن تقدير از دقت نظر و سپاس از تعهد كليه رسانه هاي محترم به پيگيري مطالبات شهروندان و توجه به مسائل زيست محيطي شهر باران، و محفوظ دانستن رسالت رسانه ها در نشر اخبار و انعكاس صادقانه وقايع، ذكر چند نكته را ضروري مي داند.

۱. مجموعه شهرداري رشت عليرغم اذعان به تاثيرات محيط ها و عوامل طبيعي در پويايي و نشاط شهري، بنابر بند ۱۵ ماده ۵۵ قانون شهرداري ها در خصوص جلوگيري از شيوع امراض ساريه انساني و حيواني و جمع آوري حيوانات بلاصاحب ، مريض ، مضر و ولگرد و بر اساس تقاضاي شهروندان كه نسبت به حضور سگ هاي ولگرد و بعضا بيمار در محلات سطح شهر معترض بوده اند و به مناطق پنج گانه ارسال مي گردد، جهت حفظ آرامش و امنيت شهري و جلوگيري از شيوع بيماري هاي قابل انتقال بين حيوان و انسان نظير هاري، كيست هيداتيك، سالك و... ، اقدام به هدم سگ هاي ولگرد نموده است. و اين طرح متاسفانه ساليان متمادي است كه در كليه شهرداري هاي سراسر كشور با همين شيوه در حال اجرا بوده و مختص شهرداري رشت و مجموعه مديريتي حال حاضر نمي باشد.

۲. در خصوص تاكيدات رسانه ها مبني بر عقيم نمودن سگ ها ي ولگرد، لازم به ذكر است، اگرچه طرح مذكور در برخي از شهرها در حال اجرا مي باشد ليكن به علت عدم حصول نتيجه مطلوب تا كنون، به صورت قطعي و حتمي در هيچ يك از شهر ها به انجام نرسيده، و شهرداري رشت در تلاش است با پيگيري هاي بيشتر از نتايج طرح هاي مطلوب تر در ديگر شهر ها استفاده نمايد. همچنين سگ هاي ولگرد به عنوان يكي از عوامل اصلي حمله و گزش به انسان مطرح هستند، كه در موارد عديده اي ، بالخص در اطفال، منجر به مرگ مي گردد و در صورت اجرا نشدن هدم سگ ها كه داراي قابليت بالا در زاد و ولد مي باشند ، مخاطرات فراواني براي شهروندان به همراه خواهد داشت، و استفاده از روش عقيم سازي سگ ها، تنها به جلوگيري از گسترش آنها منجر شده و كمكي به تعداد و تعدد سگ ها در حال حاضر نمي نمايد.

۳. مجموعه مديريت شهري بر اين عقيده است كه بر اساس آموزه هاي ديني و اسلامي شيوه ي حال حاضر هدم سگ ها، از مطلوبيت برخوردار نبوده و وجه و وجدان عمومي را خدشه دار مي سازد، ليكن آنچه مسلم است ترجيح آسايش و آرامش شهروندان و حفظ بهداشت عمومي بر حفظ و درمان سگ هاي ولگرد مي باشد.

۴. در پايان شهرداري رشت از كليه متخصصين ، كارشناسان و اساتيد دانشگاه مي خواهد تا با ارائه راهكارهاي مناسب ، اين مجموعه را در جايگزيني روش هاي بهتر در اين امر، ياري نمايند.

منبع:پرتال شهرداری رشت
    ویرایش توسط ab.bb : 6th January 2015 در ساعت 10:16 AM

6. 3 کاربر از پست مفید ab.bb سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    ارشد ژنتیک ،کارشناسی میکروبیولوژی
    ارسال تشکر
    25,976
    دریافت تشکر: 13,088
    قدرت امتیاز دهی
    24667
    Array
    سونای's: جدید81

مرسی جناب که این جوابیه رو گذاشتین

نقل قول نوشته اصلی توسط ab.bb نمایش پست ها
    جوابيه شهرداري رشت در خصوص هدم سگ هاي ولگرد

احتراماً ، پيرو درج مطلبي در خصوص هدم سگهاي ولگرد ، شهرداري رشت ضمن تقدير از دقت نظر و سپاس از تعهد كليه رسانه هاي محترم به پيگيري مطالبات شهروندان و توجه به مسائل زيست محيطي شهر باران، و محفوظ دانستن رسالت رسانه ها در نشر اخبار و انعكاس صادقانه وقايع، ذكر چند نكته را ضروري مي داند.

۱. مجموعه شهرداري رشت عليرغم اذعان به تاثيرات محيط ها و عوامل طبيعي در پويايي و نشاط شهري، بنابر بند ۱۵ ماده ۵۵ قانون شهرداري ها در خصوص جلوگيري از شيوع امراض ساريه انساني و حيواني و جمع آوري حيوانات بلاصاحب ، مريض ، مضر و ولگرد و بر اساس تقاضاي شهروندان كه نسبت به حضور سگ هاي ولگرد و بعضا بيمار در محلات سطح شهر معترض بوده اند و به مناطق پنج گانه ارسال مي گردد، جهت حفظ آرامش و امنيت شهري و جلوگيري از شيوع بيماري هاي قابل انتقال بين حيوان و انسان نظير هاري، كيست هيداتيك، سالك و... ، اقدام به هدم سگ هاي ولگرد نموده است. و اين طرح متاسفانه ساليان متمادي است كه در كليه شهرداري هاي سراسر كشور با همين شيوه در حال اجرا بوده و مختص شهرداري رشت و مجموعه مديريتي حال حاضر نمي باشد.

۲. در خصوص تاكيدات رسانه ها مبني بر عقيم نمودن سگ ها ي ولگرد، لازم به ذكر است، اگرچه طرح مذكور در برخي از شهرها در حال اجرا مي باشد ليكن به علت عدم حصول نتيجه مطلوب تا كنون، به صورت قطعي و حتمي در هيچ يك از شهر ها به انجام نرسيده، و شهرداري رشت در تلاش است با پيگيري هاي بيشتر از نتايج طرح هاي مطلوب تر در ديگر شهر ها استفاده نمايد.

همچنين سگ هاي ولگرد به عنوان يكي از عوامل اصلي حمله و گزش به انسان مطرح هستند، كه در موارد عديده اي ، بالخص در اطفال، منجر به مرگ مي گردد و در صورت اجرا نشدن هدم سگ ها كه داراي قابليت بالا در زاد و ولد مي باشند ، مخاطرات فراواني براي شهروندان به همراه خواهد داشت، و استفاده از روش عقيم سازي سگ ها، تنها به جلوگيري از گسترش آنها منجر شده و كمكي به تعداد و تعدد سگ ها در حال حاضر نمي نمايد.

۳.
    مجموعه مديريت شهري بر اين عقيده است كه بر اساس آموزه هاي ديني و اسلامي شيوه ي حال حاضر هدم سگ ها، از مطلوبيت برخوردار نبوده و وجه و وجدان عمومي را خدشه دار مي سازد، ليكن آنچه مسلم است ترجيح آسايش و آرامش شهروندان و حفظ بهداشت عمومي بر حفظ و درمان سگ هاي ولگرد مي باشد.

۴. در پايان شهرداري رشت از كليه متخصصين ، كارشناسان و اساتيد دانشگاه مي خواهد تا با ارائه راهكارهاي مناسب ، اين مجموعه را در جايگزيني روش هاي بهتر در اين امر، ياري نمايند.

منبع:پرتال شهرداری رشت

عقیم سازی میکنن که گسترش پیدا نکنه... این سگها رو کنترل میکنن...تا به نتیجه برسن...

مجموعه مديريت شهري بر اين عقيده است كه بر اساس آموزه هاي ديني و اسلامي شيوه ي حال حاضر هدم سگ ها، از مطلوبيت برخوردار نبوده و وجه و وجدان عمومي را خدشه دار مي سازد، ليكن آنچه مسلم است ترجيح آسايش و آرامش شهروندان و حفظ بهداشت عمومي بر حفظ و درمان سگ هاي ولگرد مي باشد.

مجموعه مدیریتی شهری محترم! همه مخاطبانتون اونایی نیستن که فکر میکنین...... و اینارو تحویلشون میدید..قانونی که نوشتن برا کنترل سگها...اول عقیم سازی هست.... دوم زنده گیری!!!!! تا تحت نظر انستیتو پاستور حیون بدون درد و متوجه شدن بمیره!
    این قانون رو زیر پا میزارن بعد میگن ترجیح اسایش و آرامش..

اتفاقا اینجوری الودگی رو بیشتر گسترش و نشر دادن... خونی که ازین حیوونا رفته و اینجوری با خدماتی های شهرداری در تماس هستن و اینجوری کف خیابون ریختن و اینجوری ماشینای شهراری الوده شدن رو یه میکروبیولوژیست نمیتونه کنترل کنه!! چه برسه مجموعه مدیریتی شهری!!!!
    حداقل کاری که میتونستن بکنن زنده گیری بود! و اموزش به مردم...

قضیه اون افرادی در محیط زیست هست که با توجه به اهدافی ...تیتر کرده بودن پارازیت سرطان زاست..بعد داخل متن اما و اگر و شبهه بود و زیرکانه درخواست پیگیری داشتن تا زیر سوال نرن...
    تو محیط زیست باشی و زیست خونده باشی و ندونی پارازیت سرطان زا نیست آخرشه...

ادم نمیدونه اینارو میخونه بخنده یا گریه کنه!

خوبه حداقل بعد از کشتن و نقض قوانین بفکر کمک گرفتن از متخصصین افتادن..

ستاره ها نهفتم در اسمان ابري
    دلم گرفته اي دوست، هواي گريه با من

8. 5 کاربر از پست مفید سونای سپاس کرده اند .

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    دریافت تشکر: 15,586
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط سونای نمایش پست ها
    مجموعه مدیریتی شهری محترم! همه مخاطبانتون اونایی نیستن که فکر میکنین...... و اینارو تحویلشون میدید..
    نقل قول نوشته اصلی توسط سونای نمایش پست ها
    ادم نمیدونه اینارو میخونه بخنده یا گریه کنه! خوبه حداقل بعد از کشتن و نقض قوانین بفکر کمک گرفتن از متخصصین افتادن..
    شما باشین چطور این معضل رو حل میکنین؟

الهی؛ تشنگی ام را در کسب علم و عملم را در آنچه رضایت توست قرار بده.
    آمین

10. 4 کاربر از پست مفید عبدالله91 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    ...
    ارسال تشکر
    514
    دریافت تشکر: 840
    قدرت امتیاز دهی
    369
    Array

ویرایش توسط vaniya604 : 13th May 2015 در ساعت 11:08 PM
    اگر یقین داری روزی پروانه میشوی بگذار
    روزگار هرچه میخواهد پیله کند
    !!!

12. 3 کاربر از پست مفید vaniya604 سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    اقتصاد
    ارسال تشکر
    21,844
    دریافت تشکر: 45,916
    قدرت امتیاز دهی
    82822
    Array
    Almas Parsi's: جدید94

با سلام خدمت تمامی دوستان

ضمن تشکر از همه عزیزانی که در این بحث شرکت کردن و راهکارها و نظراتی رو ارائه دادند

در تکمیل صحبت های عزیزان من هم مواردی رو ذکر میکنم

پیش از هر چیز در خصوص مباحث و مطالبی که در این انجمن ایجاد میشه باید بگم چون ما ادعا داریم سایت مون یک سایت علمی هست

بایستی حتی الامکان بحث های تاپیک هامون در راستای کمک به علم و یا ارائه راهکاری در جهت بهبود شرایط باشه

و با توجه به رسالت مون در این انجمن تا جایی که ممکنه بایستی از افراط در زمینه های تعصبات اعتقادی و مذهبی و ملی و میهنی
    و سیاسی و....پرهیز کنیم

همونطور که از ظلم و ستم در جهان بر علیه زنان و کودکان بی پناه ما مطلب میزاریم و ابراز همدردی میکنیم

پیام تسلیت نخبگان جوان به کودکان بی دفاع غزه

هر گونه ظلمی هم که بر علیه موجودات زنده شاهد باشیم و مطلبش رو در فضای مجازی ببینیم بحثش رو در این انجمن ایجاد و
    در موردش بحث و گفتگو میکنیم و با ارائه نظرات و راهکارها و پیشنهادات سعی در بهبود شرایط داریم

این تاپیک هم بعنوان اینکه ما ایرانی هستیم و ادعا داریم هر موجود زنده ای بایستی حق زندگی داشته باشه و با مطالعه این خبر ها در نت
    به غیر متعارف بودن این روش پی بردیم ...

لذا بحث رو ایجاد کردیم تا بلکه با ارائه نظراتمون راهکاری رو در این فضا پیشنهاد بدیم شاید نتیجه مطلوبی حاصل بشه و به گوش مسئولین مربوطه برسه

اما اینکه اصول و روش هایی در زمینه های مختلف اعمال میشه از جمله همین کشتار نا متعارف سگ ها به نوعی باعت تاسف میشه

به اعتقاد من کشتن هر موجودی خلاف قانون خلقته...

چرا که آفرینش و نیستی به دست پروردگار جهانه و هیچکس حق تجاوز به اون رو نداره .

اما با توجه به زندگی بشر و پیشرفت های علمی در زمینه های سلامت و ....
    جهت بقا و تدام بایستی اقداماتی صورت بگیره تا هم جامعه ای سلامت داشته باشیم و هم یاد بگیریم به حقوق همه موجودات زنده احترام بگذاریم .

و نبایستی بگیم به صرف اینکه فلان حیوان خاصیت داره و فلان موجود خاصیتی نداره پس ما مختار و مجازیم به هر شکل اون رو برای حفظ سلامت
    و امنیت عمومی از بین ببریم ....

در خصوص کنترل و نظارت بر سگ ها هم خیلی از کشورها راهکارهایی رو ارائه دادن و در اجرای اون موفق بودند

جای دوری نمیرم و در همین همسایگی مون کشور ترکیه رو مثال میزنم که با طرحی عمومی مبادرت به جمع آوری سگ های خیابانی کردند
    و با یک برنامه ریزی اصولی تمام سگ ها رو دارای شناسه ای کردن که از طریق یک طوق بند به دور گردن شون در خیابان ها در کنار مردم
    رفت و آمد هم میکنند و قابل شناسایی هستند
    و بدون اینکه هیچکس نگرانی داشته باشه زندگی میکنند چرا که با واکسینه کردن و حفاظت و کنترل میشه راهی برای این منظور پیدا کرد و اون دسته از سگ هایی هم که ناقل بیماری بودند و یا راهی برای درمانشون وجود نداشت به روش های "اوتانازی " یا مرگ بی درد با داروهای خاص هدم میشدند

از طرفی هم با آموزش هایی که توسط اکیپ ها و تیم های امدادی و مددکاران اجتماعی به عموم مردم دادن با نصب اعلانات و آموزش های حضوری آگاهی مردم رو در برخورد با حیوانات بالا بردن ...

پس همونطور که عزیزان هم بهش اشاره کردند عدم مدیریت صحیح در اجرایی کردن این طرح و عدم وجود تشکیلاتی جامع و آگاه ، باعث بروز رویداد هایی میشه که هم باعث مکدر شدن خاطر شنوندگان و شاهدین ماجرا میشه و هم از لحاظ عرفی و شرعی مشکلاتی رو داره که به نظر من هر نوع اشتباه در زمینه عدم رعایت حقوق یک موجود زنده تبعات و تاوان سنگینی در دنیا و آخرت به همراه خواهد داشت .
    پس نتیجتا همونطور که ما سالیان سال زمان میبره تا راهکاری رو که بسیاری از کشورها در رفع مشکلاتشون استفاده میکنند رو اجرایی کنیم .
    برای رسیدن به راهی اصولی بایستی شاهد چنین اخبار دلخراشی باشیم

در این زمینه ها شاید روزی که خیلی دیره و ما تاوان سنگینی برای خیلی چیزها داده باشیم به نتیجه درست برسیم

با امید به اینکه مسئولین و دست اندرکاران با رعایت اصول اخلاقی ، راهکاری مناسب و متعارف در این مسیر رو اجرایی کنند .

با سپاس از وقتی که در مطالعه این پست گذاشتید

14. 2 کاربر از پست مفید Almas Parsi سپاس کرده اند .

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)