دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: حجاب، محدودیت یا آزادی معقول...؟؟؟

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مکانیک
    ارسال تشکر
    16
    دریافت تشکر: 25
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

Post حجاب، محدودیت یا آزادی معقول...؟؟؟

سوال من این است :حجاب محدودیت است یا آزادی معقول ؟
    معمولا یا شاید0۱۰ % کسانی که حجاب رارعایت نمی کنند
    معتقد به مثلا " آزادی" هستندو می گویند حجاب محدودیت است من با
    چندسوال جواب می دهم :اگر معتقد به آزادی مطلق هستید پس باید:
    1- برای همه ی افراد این عقیده را قبول داشته باشید،
    یعنی همه و همه آزاد باشند . ولی این آزادی معقول نیست . آخر چه کسی می پذیرد مثلا من بدون اجازه وارد خانه اش شوم و هر چه خواستم بردارم و بروم ؟ آزادی مطلق است دیگر . پس اگر پذیرفتی حرفم را باید این را هم بپذیری که منِ مسلمان می خواهم به همه جا نگاه کنم و این حق من است ، همان طور که حق توست . ولی وقتی به خیابان ها می آیم و تو را بی حجاب می بینم برای اینکه گناه نکنم مجبورم سرم راپایین بیندازم و این برای من محدودیت است … و این محدودیت را آزادی بیش از حد تو به وجود آورده … .اگر کمی دقت کنی متوجه می شوی که حرف اسلام آزادی معقول است که با این آزادی اسلامی برای هیچ کس برروی زمین محدودیتی پیشنمی آید .
    2- تو برای چه کسی بی حجاب از خانه بیرون می آیی ؟ برای من که نمی خواهم تو را در حالی که بی حجاب هستی ببینم ؟ یا برای آن کسانی که با بی حجاب دیدن تو، تحریک می شوند و هزار مشکل برای تو و خانواده ات به وجود می آورند ؟ یا برای کسی که اگر تو را مثلا با این تیپ و زیبایی ببیند عاشقت شود و با تو زندگی کند ؟ که اگر طرف مقابل برای زیبایی تو با تو زندگی کند که تکلیفش روشن است . فردا از تو زیباتر را که ببیند به سراغ او خواهد رفت . اگر هم به خاطر خودت اینگونه بیرون می آیی که گفتم ، این کارت شعار آزادی به همراه دارد که موجب محدودیت برای دیگران می شود .

سعی کنیم درباره ی حرف های دین مبین اسلام فکر کنیم که چرا این حرف را زده ، نه که سریع در مقابلش موضع بگیریم . آخر آن خدایی که ما را آفریده نمی داند که چه برای ما خوب است و چه بد ؟ و تو خود می دانی که آزادی مطلق برایت مفید و خوب است ؟ تو فقط خود را می بینی ولی خدای متعال در کنار تو ما را هم می بینید و در حکمش لحاظ می کند . اگر یک انسان را در نظر بگیری که یک روبات ساخته است متوجه می شوی . انصافا آن روبات می تواند برای خودش تصمیم بگیرد ؟ یا فقط آن سازنده ی روبات می داند که او چگونه باید باشد و یا چه چیزی برایش خوب است یا بد ؟ مطلب بسیار روشن است .

2. 2 کاربر از پست مفید saeid mehri سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)