دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: انوشیروان ارجمند دار فانی را وداع گفت

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    اقتصاد
    ارسال تشکر
    21,844
    دریافت تشکر: 45,916
    قدرت امتیاز دهی
    82822
    Array
    Almas Parsi's: جدید94

down انوشیروان ارجمند دار فانی را وداع گفت

انوشیروان ارجمند هنرمند پیشکسوت سینمای ایران درگذشت

زنده یاد ارجمند مدتی پیش به دلیل بیماری قلبی در بیمارستان پارسیان تهران بستری شده بود و
    ظهر روز -یکشنبه 23 آذرماه- جان به جان آفرین تسلیم کرد.

انوشیروان ارجمند متولد 27 مهر 1320 در زاهدان برادر بزرگتر داریوش ارجمند است.
    وی پدر برزو ارجمند و بهار ارجمند بازیگران سینما و تلویزیون است.

مرحوم انوشیروان ارجمند از اواخر دهه 40 به عنوان بازیگر و کارگردان تئاتر در مشهد فعالیت خود را آغاز کرد.
    در کارنامه این بازیگر، بازی در مجموعه‌های «مختارنامه»، «امام علی»، «روزی روزگاری» و فیلم‌های سینمایی «دوئل»، «قاعده بازی» و «محیا» دیده می‌شود.

بدینوسیله سایت علمی نخبگان جوان و کلیه اعضای انجمن درگذشت این هنرمند پیشکسوت را به جامعه سینمای ایران و خانواده محترم، بازماندگان و علاقه‌مندان ایشان تسلیت عرض نموده و صبر و بردباری برایشان آرزو مندیم

2. 8 کاربر از پست مفید Almas Parsi سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    اقتصاد
    ارسال تشکر
    21,844
    قدرت امتیاز دهی
    82822
    Array

پیش فرض پاسخ : انوشیروان ارجمند دار فانی را وداع گفت

گزارش فارس از ۶ دهه فعالیت هنری چهره‌ای ماندگار
    «انوشیروان ارجمند» بازیگری برای همه نقش‌ها+ تصاویر
    زنده‌یاد «انوشیروان ارجمند» در طول ۶۰ سال زندگی هنری خود،
    نقش‌های مهم و تاثیرگذاری را ایفا کرد.

• به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون
      خبرگزاری فارس
      ، «انوشیروان ارجمند» از بازیگران پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون ایران ظهر امروز در سن 73 سالگی دار فانی را وداع گفت.
    • این هنرمند متعهد که برادر بزرگ «داریوش ارجمند» و پدر «برزو ارجمند» بود، 27 مهر سال 1320 در زاهدان چشم به جهان گشوده بود و فعالیت هنری خود را از اواخر دهه 40 در شهر مشهد آغاز کرد.

او در فیلم‌های سینمایی صبحانه‌ای برای دو نفر، دل نمک، دوئل، قارچ سمی و محیا ایفای نقش کرده بود و سریال‌هایی چون سقوط آزاد، پنجمین خورشید، مختارنامه‌، امام علی علیه‌السلام، روزی روزگاری، عیاران و روایت عشق هم با حضور این بازیگر مزین شده بود.

زنده یاد ارجمند در سریال اما علی(ع) در نقش اشعث‌بن قیس حضور داشت و در سریال مختارنامه با نقش رفاعة بن شداد هنرنمایی کرد. البته خیلی‌ها او را همچنان با نام خان خله (در سریال روزی روزگاری) می‌شناسند.

**بدون شک کار مذهبی کردن راه رفتن روی لبه تیغ است
    زنده یاد ارجمند در 30 آذر سال گذشته در نشست «خورشید کاروان» که در این نمایش ایفاگر نقش دیر راهب بود، گفت: بدون شک کار مذهبی کردن راه رفتن روی لبه تیغ است چون مردم ما آنقدر نسبت به مذهبشان آگاهی دارند که اگر کوچکترین خدشه‌ای در اجرای آثار مذهبی وجود داشته باشد به اجرا اعتراض خواهند کرد.وی ادامه داده بود: بنابراین لازمه کار هنری کردن تحقیق و تفحص است.

مردم ما واقعه کربلا را از حفظ هستند پس برای اجرای اثری در این ارتباط باید از منظر تازه ای به این حماسه نگاه کرد.

«خورشید کاروان» دارای این بضاعت و بینش است و می‌تواند این واقعه را به شکلی دراماتیک به تصویر بکشد.

در این نمایش از گونه های مختلف نمایش و آیین های ایرانی چون تعزیه، مداحه خوانی، گریستن و به سرکوفتن و عزاداری در بستری دراماتیک استفاده شده است.

بازیگر سریال «مختارنامه» عنوان کرده بود: نمایشی که در مدت طولانی روی صحنه می‌رود هم منتقد دارد و هم مدافع دارد.

به نظر برخی از منتقدان این نمایش در طول سال‌ها به تکرار رسیده است اما من معتقدم همانطور که ما بعد از سالها هنوز برای وقایع کربلا به سوگ می نشینیم بنابراین چون تاریخ عبرت آموز است و به ما یاد می دهد چگونه از مشکلات دوری کنیم این نمایش نیز عبرت آموز است.

**درخشش در سریال‌های تاریخی

زنده یاد ارجمند همچنین اوایل سال جاری در فیلم تلویزیونی «ستاره شرق» ایفای نقش کرد. او در این اثر نقش فضل ‌بن شاذان یکی از یاران امام رضا (ع) را ایفا کرد.

او قرارداد حضور در فیلم سینمایی «یتیم خانه ایران» به کارگردانی «ابوالقاسم طالبی» را هم ایفا کرده بود که البته تقدیر فرصت حضور را از این بازیگر ارزنده گرفت.

**بازیگری با نگاه آرمانی

زنده یاد ارجمند در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در سال 83، در پاسخ به این سوال که چه طور می‌توانیم با خلق آثار هنری به زندگی امام خمینی بپردازیم‌، گفت: به نظر من در زندگی امام خمینی اتفاقات بی‌شماری رخ داده که از بار دراماتیکی مستحکمی برخوردار است.

وی افزود: البته نویسندگان و کارگردانان می‌توانند با بضاعت زیباشناختی خود حق مطلب را ادا کنند چرا که به نظر من دستیابی به زندگی این شخصیت منحصر به فرد که در تاریخ ما جایگاه اسطوره مانند، حماسه‌آفرین و اسوه مقاومت را شکل داده است، اگرچه کار بسیار دشواری می‌نماید، اما می‌توان با فراهم آوردن زمینه‌های مساعد برای ارائه این شکل از زندگی امام گام برداشت و طبعاً آن چه که در دل مردم نهفته است، به معرض ظهور رساند.

بازیگر تفنگ سرپر در ادامه اشاره کرد: من احساس می‌کنم تاکنون نسبت به این مساله نگاه‌ها گذرا بوده و موفقیتی که در خور و شایسته این شخصیت تاریخی باشد به وجود نیامده است. همان طور که به زندگانی ائمه‌اطهار که از نظرگاه‌های متفاوتی چه فلسفی ، تاریخی ، روانشناسی ، اجتماعی و... پرداخته شده ، می‌بایست گروهی منسجم برای تحقیقات درباره این موضوع دورهم جمع شوند تا بتوانند حق مطلب را ادا کنند.

وی در پایان اشاره کرد: به نظر من امام خمینی خیلی تاثیر گذار بودند و در درون‌مایه فرهنگ و آیین معرفت و ایمان و عرفان ما نفوذ داشتند.در ادامه می‌توانید تصاویری از زنده یاد انوشیروان ارجمند در مقاطع مختلف زندگی را ببینید:

منبع
    ویرایش توسط Almas Parsi : 15th December 2014 در ساعت 04:32 PM

4. 6 کاربر از پست مفید Almas Parsi سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    اقتصاد
    ارسال تشکر
    21,844
    قدرت امتیاز دهی
    82822
    Array

بیوگرافی و زندگینامه انوشیروان ارجمند +عکس

انوشیروان ارجمند
    زمینه فعالیت تئاتر، سینما و تلویزیون
    ملیت ایرانی
    تولد ۱۳۲۰
    زاهدان
    پیشه بازیگر
    شریک(های)
    زندگی
    بانو امین (طراح صحنه ولباس)
    فرزندان برزو ارجمند
    بهار ارجمند

بیوگرافی انوشیروان ارجمند

انوشیروان ارجمند (زاده ۱۳۲۰ در زاهدان) برادر بزرگتر داریوش ارجمند بازیگر ایرانی است. از اواخر دهه ۴۰ به عنوان بازیگر و کارگردان تاتر در مشهد فعالیت خود را آغاز کرد.

فیلم‌شناسی

سینمایی

• شهر دقیانوس (۱۳۹۰)
    • دوشیزه باران (۱۳۸۶)
    • محیا (۱۳۸۶)
    • قاعده بازی (۱۳۸۵)
    • دوئل (۱۳۸۲)
    • صبحانه‌ای برای دو نفر (۱۳۸۲)
    • قارچ سمی (۱۳۸۰)
    • دل نمک (۱۳۶۸)
    • گنج (۱۳۶۳)
    • گفت زیرسلطه من آیید (۱۳۶۲)

تلویزیونی

• سقوط آزاد (۱۳۹۰)
    • پنجمین خورشید (۱۳۸۸)
    • امام علی (۱۳۷۶)

6. 7 کاربر از پست مفید Almas Parsi سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    اقتصاد
    ارسال تشکر
    21,844
    قدرت امتیاز دهی
    82822
    Array

خداحافظی انوشیروان ارجمند با صحنه تئاتر/ برزو ارجمند:‌برای پدرم دست بزنید

بر مبنای وصیت زنده‌یاد انوشیروان ارجمند، هنرمند تئاتر، سینما و تلویزیون پیکر او امروز به سالن اصلی تئاتر شهر برده شد تا او با صحنه تئاتر وداع کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مراسم تشییع او از تئاتر شهر به سمت تالار وحدت برگزار شد. در این مراسم، برزو ارجمند پسر انوشیروان ارجمند در حالی که به شدت می‌گریست از مردم خواست تا دقایقی برای پدرش دست بزنند و خود نیز حاضران را همراهی کرد.

او درباره علت این کار گفت: «پدرم همیشه به من می‌گفت وقتی از یک نمایش بیرون می‌آیی از صدای کف زدن مردم می‌توانی بهفمی که چه کار کردی.» او خطاب به پیکر پدرش قول داد که مثل او سر به پایین و بی‌حاشیه باشد.

داریوش ارجمند هم در سخنانی کوتاه در سوگ برادرش اظهار داشت: «همه ما می‌رویم و هیچ کس ماندنی نیست. من اما به عنوان یک رفیق، همراه و شاگرد راجع به برادرم حرف می‌زنم.

از مدت‌ها قبل که برادرم در بیمارستان بستری بود به برنامه «بعضیا» علی ضیاء دعوت شدم و در نهایت همان روزی که برادرم چشم از جهان فروبست باید در این برنامه زنده هم حضور پیدا می‌کردم. خیلی سخت بودم ولی چون کس دیگری نمی‌توانست به جای من در آن برنامه باشد، رفتم و درباره او صحبت کردم.

به قول علی دهکردی کم پیش می‌آید هنرمندی در کمتر از پنج ساعت فوت کند و در همان روز یک برنامه زنده برایش تدارک دیده شود. به هر حال نوکری مردم افتخار ماست و برادرم انوشیروان معتقد بود که باید برای مردم کار کرد.»

علی مرادخانی معاون هنری وزیر ارشاد، احمد مسجدجامعی عضو شورای شهر، حسین پاکدل کارگردان و بازیگر، دکتر پورحسین قائم مقام معاون سیما، ایرج راد و حجت‌الله ایوبی معاون سیما دیگر کسانی بودند که درباره انوشیروان ارجمند سخنرانی کردند. هنرمندان بسیاری چون داریوش و برزو ارجمند، ویشکا آسایش، هومن برق‌نورد، حسن پورشیرزای، داریوش فرهنگ، رضا کیانیان، محمود پاک‌نیت و ... حضور داشتند.

انوشیروان ارجمند، بازیگر پیشکسوت سینما و تئاتر، ۲۳ آذر به دلیل عارضه قلبی چشم از جهان فروبست.

8. 3 کاربر از پست مفید Almas Parsi سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)