دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 37

موضوع: چرا ما باید بریم حج که چی بشه ؟

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    کامپیوتر
    ارسال تشکر
    23
    دریافت تشکر: 372
    قدرت امتیاز دهی
    196
    Array
    محمد حسین بابایی فرد's: جدید145

پیش فرض پاسخ : چرا ما باید بریم حج که چی بشه ؟

2. کاربرانی که از پست مفید محمد حسین بابایی فرد سپاس کرده اند.

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    روانشناسی عمومی
    ارسال تشکر
    31,663
    دریافت تشکر: 11,131
    قدرت امتیاز دهی
    29289
    Array
    zoh_reh's: جدید88

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد حسین بابایی فرد نمایش پست ها
    جالبه طبق نظر شما نوآور درکش در مسئله در حد دونستن اینه که تو رستوران مرغ کامل میدادن حقیقتا نمیدونم چطوری جوابتون رو بدم طی بحث های زیادی که کردم یاد گرفتم با سه گروه بحث نکنم
    گروه اول:کسانی که ایمان دارن به حرفشون :هر چقدر هم برا این قشر دلیل و بحث و منطق بیاری بیفایدس
    گروه دوم:کسایی که درکت نمیکنن:هی بهش بگو وضع زندگی بده خب باباش میلیونر هست نمیفهمه پس بحث باهاش بیفایدس
    گروه سوم : کسایی که سنشون یا از تو خیلی بالاتره یا خیلی کمتر:این گروه هم هرچقدر براشون سخنرانی کنی فایده ای نداره
    حالا خودتون انتخاب کنید جزء کدومشو نید؟
    بابت درک آقای نو آور اگر خواستن با خودشون صحبت میکنم ،

ولی فقط اینو بدونین دنبال هر چی باشی به همون چیز میرسی!!

زهره خانوم حج نماد اتحاد و انسجام بین مسلمون هاست و مهمترین درس حج رعایت اخلاق هست بسیار خب حالا
    در عراق نمیدونم دیدید یا نه یه زمین صاف به وسعت 4یا5کیلومتر وجود داره که روز عاشورا یه مراسم بسیار بزرگ قمه زنی هست که چند هزار نفر هم زمان قمه میزنن و اون جا مثل یه جوی خون قرمز میشه همون شیعه میاد حج تو با اون میخوای اخلاق رو به آمریکایی یاد بدی؟ و جالب اینجا که ه شبکه وهابی الاصل به اسم شیعه هست تو ماهواره که مستقیما این مراسم رو به سراسر دنیا پخش میکنه اون آمریکایی که این تصاویر و صحنه هارو ببینه میگه این به خودش رحم نمیکنه به من میخواد رحم کنه و حق میده به آمریکا که تو عراق جنگ بندازه
    برید با اون جاهل یکجا بگید یا ارحم الراحمین
    حجتون قبول . . .

حج بخشی از دینه که اگر کسی شرائط لازم در این زمینه نداشت هرگز برای نرفتن به حج مواخذه نخواهد شد،

و همچنین عزاداری برای امام حسین مستحب ،

قمه زنی کجای دین اومده؟!! که به اسم دین تمومش کردین!! سند و مدرک دارین رو کنین!

وقتی تو خودمون واحد نیستیم البته باید وهابی و داعش و ... بیان جولان بدن

نگرانی از یک امریکایی زمانی جا داره که دین برا خودمون جا افتاده باشه ، نه اینکه نون به نرخ روز بخوریم در این مسیر!!!

وقتی بعد از اینهمه سال باید بپرسیم چرا باید بریم حج چیزی که فروع دین ماست !! خب معلومه که باید قمه زنی بهترین برنامه رسانه ها باشه.

جمله آخرتون که اونا حق میدن به خودشون ، اونا کلا کارشون قصاص قبل جنایته!!

جمله تکراری : دشمن دانا به از دوست نادان است...

قوانین تالار روانشناسی

الهی مرا آن ده که مرا آن به...

4. 3 کاربر از پست مفید zoh_reh سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    روانشناسی عمومی
    ارسال تشکر
    31,663
    قدرت امتیاز دهی
    29289
    Array

ینی منظور شما اینه که خدا گفت نماز بخون بخون بدونه این که بدونی چرا؟ اونوقت این عمل شما چقدر با ارزش هست؟
    ببین چیزی که تو داری میگی اطاعت کور کورانست اسلام مگر مارو به تفکر و تعقل دعوت نمیکنه کجای این حرفی که شما زدی درش تفکر و تعقل بود؟
    .

خدا ما را برای انتخاب در دین به تفکر و تعقل واشته و فرموده است : لااکراه فی الدین ....

وقتی شما با تفکر و تعقل دست به انتخاب زدی باید مطیع باشی ،

مثال می زنم : آمدن شما به سایت نخبگان اصلا اجباری نبود ، ولی حالا که اومدین باید مطیع تمام مقررات و برنامه هاش باشین، غیر از اینه؟

نمیشه هر جا خوشم اومد بگم بهترین سایته هر جا به به چه چه در کار نبود بگم ...

قوانین تالار روانشناسی

6. کاربرانی که از پست مفید zoh_reh سپاس کرده اند.

همکار تالار نیروی نظامی وهوانوردی
    ارسال تشکر
    1,675
    دریافت تشکر: 6,529
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array
    "مهدی"'s: جدید17

نقل قول نوشته اصلی توسط zoh_reh نمایش پست ها
    دین دارای ظاهر و باطن است ، ظاهر دین عبادات و طاعات ماست ، عبادات روح دین است ، دین بدون روح لاشه ای بیش نیست،

ظاهر دین همان انگیزه های بیرونی است که موجب تقویت انگیزه درونی میشود، حج یک انگیزه بیرونی است،

پس انگیزه بیرونی موجب تقویت درون میشود، نان میخوریم که راه برویم و کار کنیم(ظاهر) و همین نان بعلت داشتن سبوس موجب تقویت حافظه هم می شود(درون)،

مهمترین درس در حج مردمداری است با رعایت اصول اخلاقی چیزی که پیامبر برای آن مبعوث شد،

حج با قانون و شرائط خود واجب می شود ، و در صورت فراهم بودن شرائط بر مسلمان واجب است که این فریضه رو انجام بده، در غیر اینصورت از او پذیرفته نیست،

مانند خواندن نماز شکسته در سفر ، مسافر نمیتواند در این رابطه غیر از این عمل کند.

چند درصد دانشجویان در دانشگاه واقعا و آنطور باید و شاید به هدف می رسند؟ آیا باید دانشگاه رفتن رو زیر سوال برد؟!! یا همان تعداد خروجی هر چند اندک را غنیمت شمرد؟!!

===========================================

ضمنا پرسیدن عیب نیست ، ولی قبل از پرسش جوابی را در کف داشتن و به غیر آن شنیدن را غیر منطقی دانستن کاملا عیب است....
    اگر این مثال رو بخواهیم بررسی کنیم؛ باید بیان کنیم که در واقع دانشگاه بهره خوبی نداره!
    شما به من یک نمونه از اسلام واقعی را نشان بدهید در این دنیا! (فقط یک نمونه) من به شما جایزه می دهم.
    تو روحتو به من فروختی، لازمه بهت یادآوری کنم؟ یادته اون شبی رو که به خدا گفتی حاضری هر کاری بکنی تا یه قرار داد ضبط بگیری؟ تو نمی تونی یه روحو بکشی حتی اگه بخوای

ارسال تشکر
    1,675
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array

بابت درک آقای نو آور اگر خواستن با خودشون صحبت میکنم ،

ولی فقط اینو بدونین دنبال هر چی باشی به همون چیز میرسی!!

حج بخشی از دینه که اگر کسی شرائط لازم در این زمینه نداشت هرگز برای نرفتن به حج مواخذه نخواهد شد،

و همچنین عزاداری برای امام حسین مستحب ،

وقتی تو خودمون واحد نیستیم البته باید وهابی و داعش و ... بیان جولان بدن

نگرانی از یک امریکایی زمانی جا داره که دین برا خودمون جا افتاده باشه ، نه اینکه نون به نرخ روز بخوریم در این مسیر!!!

وقتی بعد از اینهمه سال باید بپرسیم چرا باید بریم حج چیزی که فروع دین ماست !! خب معلومه که باید قمه زنی بهترین برنامه رسانه ها باشه.

جمله آخرتون که اونا حق میدن به خودشون ، اونا کلا کارشون قصاص قبل جنایته!!

جمله تکراری : دشمن دانا به از دوست نادان است...
    یک چیز خیلی جالب که در این بحث ها وجود دارد این است که باید به عقاید دیگران احترام گذاشت. البته وقتی که پای احترام به عقاید غیر اسلامی که پیش می آید انگار این اصل فراموش می شود:
    آيه پنجم سوره توبه :« فَإِذَا انْسَلَخَ الْأَشْهُرُ الْحُرُمُ فَاقْتُلُوا الْمُشْرِكينَ حَيْثُ وَجَدْتُمُوهُمْ وَ خُذُوهُمْ وَ احْصُرُوهُمْ وَ اقْعُدُوا لَهُمْ كُلَّ مَرْصَدٍ فَإِنْ تابُوا وَ أَقامُوا الصَّلاةَ وَ آتَوُا الزَّكاةَ فَخَلُّوا سَبيلَهُمْ إِنَّ اللَّهَ غَفُورٌ رَحيمٌ (5)پس چون ماه‏هاىِ حرام سپرى شد، مشركان را هر كجا يافتيد بكشيد و آنان را دستگير كنيد و به محاصره درآوريد و در هر كمينگاهى به كمين آنان بن‏ينيد پس اگر توبه كردند و نماز برپا داشتند و زكات دادند، راه برايشان گشاده گردانيد، زيرا خدا آمرزنده مهربان است.»

حال سوال این است که آیا باید به عقیده دیگران احترام گذاشت یا اینکه کافران را بکشیم؟ این آیه را فقط برای این مطرح کردم که هیچ احترامی در بحث با دیگران از طرف شما نمیبینم.
    تو روحتو به من فروختی، لازمه بهت یادآوری کنم؟ یادته اون شبی رو که به خدا گفتی حاضری هر کاری بکنی تا یه قرار داد ضبط بگیری؟ تو نمی تونی یه روحو بکشی حتی اگه بخوای

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    روانشناسی عمومی
    ارسال تشکر
    31,663
    قدرت امتیاز دهی
    29289
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط "مهدی" نمایش پست ها
    اگر این مثال رو بخواهیم بررسی کنیم؛ باید بیان کنیم که در واقع دانشگاه بهره خوبی نداره!
    شما به من یک نمونه از اسلام واقعی را نشان بدهید در این دنیا! (فقط یک نمونه) من به شما جایزه می دهم.
    شما در دانشگاه یک بام و دو هوا تعریف میکنین، چرا اقلیتی از همان جا به هدف نزدیک میشوند و بعضا می رسند ولی...
    احتمالا منظورتون مسلمان واقعیست ، از نظر ظاهر کسیکه ایمان به توحید داشته باشد مسلمان است ، از نظر باطن برترین افراد نزد خدا با تقواترین آنهاست ، که در سرلوحه همه ائمه اطهار قرار دارند.

نقل قول نوشته اصلی توسط "مهدی" نمایش پست ها
    یک چیز خیلی جالب که در این بحث ها وجود دارد این است که باید به عقاید دیگران احترام گذاشت. البته وقتی که پای احترام به عقاید غیر اسلامی که پیش می آید انگار این اصل فراموش می شود:
    آيه پنجم سوره توبه :« فَإِذَا انْسَلَخَ الْأَشْهُرُ الْحُرُمُ فَاقْتُلُوا الْمُشْرِكينَ حَيْثُ وَجَدْتُمُوهُمْ وَ خُذُوهُمْ وَ احْصُرُوهُمْ وَ اقْعُدُوا لَهُمْ كُلَّ مَرْصَدٍ فَإِنْ تابُوا وَ أَقامُوا الصَّلاةَ وَ آتَوُا الزَّكاةَ فَخَلُّوا سَبيلَهُمْ إِنَّ اللَّهَ غَفُورٌ رَحيمٌ (5)پس چون ماه‏هاىِ حرام سپرى شد، مشركان را هر كجا يافتيد بكشيد و آنان را دستگير كنيد و به محاصره درآوريد و در هر كمينگاهى به كمين آنان بن‏ينيد پس اگر توبه كردند و نماز برپا داشتند و زكات دادند، راه برايشان گشاده گردانيد، زيرا خدا آمرزنده مهربان است.»

حال سوال این است که آیا باید به عقیده دیگران احترام گذاشت یا اینکه کافران را بکشیم؟ این آیه را فقط برای این مطرح کردم که هیچ احترامی در بحث با دیگران از طرف شما نمیبینم.

ارتباط این آیه با نقل قول و بحث رو نگرفتم!! کافر؟ ماه حرام؟ کشتن؟
    چشمها رو اگر بشورین و مطالب را آنطور که هست بخوانید بحث دو نظر متفاوت رو بی احترامی تلقی نخواهید کرد.

قوانین تالار روانشناسی

10. کاربرانی که از پست مفید zoh_reh سپاس کرده اند.

ارسال تشکر
    1,675
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array

شما در دانشگاه یک بام و دو هوا تعریف میکنین، چرا اقلیتی از همان جا به هدف نزدیک میشوند و بعضا می رسند ولی...
    احتمالا منظورتون مسلمان واقعیست ، از نظر ظاهر کسیکه ایمان به توحید داشته باشد مسلمان است ، از نظر باطن برترین افراد نزد خدا با تقواترین آنهاست ، که در سرلوحه همه ائمه اطهار قرار دارند.

ارتباط این آیه با نقل قول و بحث رو نگرفتم!! کافر؟ ماه حرام؟ کشتن؟
    چشمها رو اگر بشورین و مطالب را آنطور که هست بخوانید بحث دو نظر متفاوت رو بی احترامی تلقی نخواهید کرد.
    در رابطه با مورد اول:
    وقتی اکثریت افراد در یک محیط و شرایط به هدف نمی رسند؛ یعنی آنکه آن محیط اشکال دارد!
    منظور من از اسلام واقعی یک گروه یا یک جامعه بود نه شخص!

در رابطه با مورد دوم:
    اگر راجع به شان نزول این آیه می خواهید بحث کنید. در مورد کافران مکه نازل شده است. ولی باید توجه داشته باشید که قران کتابی برای عوام و همه زمان هاست و باید در تمام شرایط صدق کند!
    1- اگر در شرایط خاصی صدق نکند که جاودانگی قران زیر سوال میرود
    2- اگر در شرایط فعلی صدق کند الان همه باید چاقو دستشون باشه و تو خیابون افراد بی خدا را بکشند

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    کامپیوتر
    ارسال تشکر
    23
    قدرت امتیاز دهی
    196
    Array

بابت درک آقای نو آور اگر خواستن با خودشون صحبت میکنم

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    کامپیوتر
    ارسال تشکر
    23
    قدرت امتیاز دهی
    196
    Array

واقعا منظورم رو متوجه نشدید؟

<< ======== >>

14. 2 کاربر از پست مفید محمد حسین بابایی فرد سپاس کرده اند .

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    کامپیوتر
    ارسال تشکر
    23
    قدرت امتیاز دهی
    196
    Array

واسم مهم نیست من که پای کارم میشینم
    ولی خیلی غم انگیزه وقتی دارم میبینم

16. کاربرانی که از پست مفید محمد حسین بابایی فرد سپاس کرده اند.

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع