دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: (+18) عکس روزنامه 14 آبان و 27 مهر 1357

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    1,164
    دریافت تشکر: 1,712
    قدرت امتیاز دهی
    875
    Array

پیش فرض (+18) عکس روزنامه 14 آبان و 27 مهر 1357

در شامگاه 13 آبان 57 تصاويري از تلويزيون پخش شد که همه را متحير و متاثر کرد، کشتار جوانان در دانشگاه تهران، البته قبل از آن کشتارهايي مانند 17 شهريور و .... در تهران و شهرستانها زياد اتفاق افتاده بود ليکن پخش فيلم از در گيري ها براي اولين بار بود، تأثر آن روز از خاطره کساني که مشاهده گر بودند هرگز پاک نخواهد شد.(منظورم کودکاني مانند من است) وگرنه جوانان که خود درگير ماجرا بودند.
    عکس روزنامه 14 آبان (آن روزها روزنامه ها عصرها پخش مي شد) را ببينيد:

ضمنا" يادتان باشد جوانان براي استقلال و آزادي مبارزه مي کردند ولي نه آن آزادي که امروز بعضي ها دنبالش هستند، اتفاقا" آن آزادي که برخي امروز دنبالش هستند به شکل تهوع آوري در همه جا بود.
    اتفاقا" اگر افراط گرايان امروزي کمي از فضاي آن روز جامعه را به تصوير بکشند نيازي به بد اخلاقي نخواهند داشت! زيرا فکر کنم هر ايراني فهميده اي خود به خود از آن نوع آزادي گريزان است. ولي افراطي گري بعضا" لج بازي به همراه داشته و نتيجه معکوس خواهد داد،البته من حق را به لجبازان نمي دهم! ولي افراط گرايان و تفريط گرايان هر دو همسو و در جهت منافع دشمن مملکت حرکت مي کنند. دعوايشان هم راه به جايي نخواهد برد.
    آنقدر تهوع آور است که بعد از 36 سال حالا که مي خواهم عکسي از آن را در سايت آپلود کنم مجبورم پيشاپيش از همه عزيزان عذر خواهي نمايم!
    تازه اين يک صفحه از يک روزنامه اون هم فقط راجع به سينما است! (تو خود حديث مفصل بخوان از اين مجمل)
    آن وقت فکر کنيد اگر آن وضع تا همين امروز ادامه داشت! الآن وضعيت به چه شکل بود؟
    براي درک فضاي فرهنگي آن روز به صفحه سينمايي روزنامه 27 مهر همان سال نگاه کنيد: (به کادرهاي آبي که کشيده ام توجه کنيد)

ویرایش توسط علي پارسا : 3rd November 2014 در ساعت 06:16 PM
    [SIGPIC][/SIGPIC]

2. 2 کاربر از پست مفید علي پارسا سپاس کرده اند .

همکار تالار اقتصاد
    ارسال تشکر
    2,623
    دریافت تشکر: 2,398
    قدرت امتیاز دهی
    775
    Array
    plarak12's: جدید145

پیش فرض پاسخ : (+18) عکس روزنامه 14 آبان و 27 مهر 1357

نقل قول نوشته اصلی توسط علي پارسا نمایش پست ها
    اتفاقا" اگر افراط گرايان امروزي کمي از فضاي آن روز جامعه را به تصوير بکشند نيازي به بد اخلاقي نخواهند داشت
    خواستم لینک پستی رو درباره این رفتار های افراطی و مقایسه عملکرد و موضع کاملا متفاوت یکی از افراد بنام در اوایل انقلاب و زمان حال بوده قرار بدم ک چندی پیش در بخش اجتماعی همین تالار ارسالش کردم اما بخاطر مغایرت با موضوع اصلی و حساسیت مطلب صرف نظر کردم ...

اما در عوض درباره بحث ازادی کمی با شما مخالفم خیلی ها در بحث ازادی نظرشون با چنین چیز ها نیست و البته همون درکی هم ک از ازادی دارن بعضا در بسیاری موارد صحیح نیست ....
    بنظرم اول باید تعریف درستی از ازدی داشته باشیم
    ازادی ک امروز در جهان گوش بشر رو پر کرده بردگی ایست با پوستین ازادی و اغشته به جملات و ژست های شیک و کلاسیک و عوام پسند ...
    ازدی اجتماعی بدون ازادی معنوی جکی بیش نیست ...
    دروغی ک در طی قرون اخیر ب خورد جهانیان داده شد تا بساط استعمار و استثمار دیگر ملت ها بوجود و توجیه شود ...
    این لینک دیگه مشکل نداره دادنش
    http://www.njavan.com/forum/showthre...l=1#post614303

خواهی نشوی رسوا ، همرنگ شرافت شو ... !
    بورس به همین سادگی {آموزش مقدماتی}

4. 3 کاربر از پست مفید plarak12 سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)