دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: آشنایی با ورزش مهیج تی آر ایکس (trx) مناسب همه رشته ها

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    اقتصاد
    ارسال تشکر
    21,844
    دریافت تشکر: 45,916
    قدرت امتیاز دهی
    82822
    Array
    Almas Parsi's: جدید94

Lightbulb آشنایی با ورزش مهیج تی آر ایکس (trx) مناسب همه رشته ها

برای داشتن اندامی متناسب، همیشه، ورزش در کنار رژیم، به عنوان دو جز لاینفک توسط تمامی متخصصان تغذیه توصیه شده است. ولی معمولا یکی از دغدغه های اکثر مردم این است که وقت و زمان و مکان کافی برای ورزش نداریم.

برای مثال افرادی که دنبال ورزش های هوازی هستند و می خواهند از طریقی به غیر از بدن سازی با دستگاه ورزش کنند‏‏، با این مشکل روبه رو هستند که شاید تنها شش ماه از سال را می توانند به پارک رفته و ورزش کنند و نمی توانند ورزش خود را در خانه انجام دهند.

جمیع این دشواری هایی که در زمینه ورزش وجود دارد، باعث شده
    ورزشی جدید معرفی شود که شما می توانید در هر مکانی حتی با 2 متر فضا، بهترین نتیجه را در ورزش خود بگیرید.وی از 5 سال پیش این رشته را شروع کرده و دوره های کامل TRX را که شامل 4 دوره می باشد در کشورهای مختلف گذرانده است. شما بعد از خواندن این گزارش متوجه خواهید شد که چرا TRX یکی از موثرترین روش ها برای تعادل انعطاف و قدرت بدنی است.

نکته ای که شاید لازم باشد همین الان بدانید، این است که امروزه بسیاری از مردان و زنان و ورزشکاران حرفه ای مربیان درجه یک و تمام بخش های ارتش دنیا از از این وسیله استفاده می کنند.

ادامه این بحث را درگفت و گوی زیر پی گیری کنید:

خانم عبداللهی، لطفا توضیحاتی در خصوص این رشته نوین و تجربه آن در ایران بفرمایید.

من پس از چند سال تجربه کاری با TRX و آشنایی کامل با این رشته با توجه به مزایای بی نظیر آن تصمیم گرفتم این رشته را به کشور عزیزمان بیاورم تا جوانان و ورزشکاران نیز با متد و سیستم های روز دنیا آشنا شده و بتوانند در کلیه مراحل ورزشی در رده های بالایی در مسابقات قرار گیرند.

از چه زمانی فعالیت خود را به طور جدی در این راستا شروع کردید؟‌

من از دو سال پیش فعالیت خود را در این رابطه شروع کردم و به معرفی و اشاعه TRX در ایران پرداختم و با کمک هیات آمادگی جسمانی تا به حال چندین سمینار تخصصی TRX و کلاس های کارگاهی برگزار نموده ایم و یکی از آن کلاس ها در سطح کشوری نیز بوده است با توجه به استقبال بسیار زیاد ورزشکاران ما سعی داریم به طور وسیع تر به ترویج این رشته در گروههای مختلف مردمی و ورزشی بپردازیم.

در ارتباط با گروه TRX در ایران نیز در حال حاضر گروه شامل 10 نیروی فعال خانم و 6 آقا هستند که با ما همکاری دارند و زیر نظر خود ما آموزش دیده اند و بسیار فعال می باشند و تا به حال توانسته ایم بسیاری از باشگاهها و گروه های ورزشی را تحت پوشش قرار دهیم به طوری که TRX در بسیاری از باشگاه ها راه اندازی شده است.

در مورد این رشته تجربیات جهانی در چه سطحی است ؟

نیروی دریایی و ارتش به عنوان یکی از مشکل ترین کارها در دنیا شناخته شده است، بعلاوه آنها همیشه باید از نظر آمادگی جسمانی و قدرت بدنی در اوج باشند و به علت محدودیت جا و مکان وعدم تجهیزات کافی در روی کشتی یا زیردریایی رندی هتریک را به فکر انداخت تا وسیله ای طراحی کند که با هدف تقویت استقامت وقدرت بدنی، تعادل، انعطاف پذیری، سرعت و چابکی در آمادگی جسمانی ارتش و نیروی دریای همراه باشد از طرفی کم حجم و قابل نصب در هر مکان باشد از این رو وی در سال 1990 این وسیله ورزشی را طراحی کرد و در سال 2005 به اوج خود رسید.

رندی هتریک می گوید: پس از سال ها تحقیق جامع و فشرده TRX با تغییراتی اصلاح و بهتر شد اما قواعد و اصول اولیه آن تغییر نکرد. وی در همین رابطه می گوید: این وسیله ساده است و قدرت عجیبی دارد. تنوع الگوی حرکتی و مفیدی که می توانید انجام دهید این دستگاه را به یکی از بهترین های جهان تبدیل می کند ساده راحت و مناسب تمرینای مثل حرکات روزمره زندگی.

معنای این رشته چیست ؟

TRX به معنی تمرینات مقاومتی کل بدن می باشد و آن به این دلیل است که شما در هر حرکتی تعادل، هماهنگی، انعطاف پذیری، قدرت، استقامت، سرعت و چابکی را شما در یک زمان دارید از این رو مقاومت کل بدن شما در کمترین مدت بسیار بالا می رود .

وسیله طراحی شده عبارت بود از یک بند چتر بازی و دو دسته که هیچ گونه کشی در آن به کار نرفته و بسیار محکم و مقاوم می باشد و فرد با آویزان شدن از آن و با وزن بدن خود، می توانست هرگونه حرکات و تمرینات کامل بدن سازی و آمادگی جسمانی را بدون خطر و با وزن بدن خود انجام دهد.

به زبان ساده TRX یک ورزشی است که شما می توانید درهرجایی بدون محدودیت با وزن بدن خود انجام دهید که بسیار بی خطر هست و طوری طراحی شده که مخلوطی ازتمرینات بدن سازی و آمادگی جسمانی و قدرت تحرک برای پرورش قدرت و استقامت و تعادل و هماهنگی و انعطاف پذیری وایستادگی وچابکی همه در یک وسیله به نام TRX .

این وسیله در دو مدل اسپرت و ارتشی طراحی شده است.

تکنیک ها و تمرینان این ورزش چگونه و بر چه مبنایی طراحی شده است؟

تکنیک های تمرینات با TRX که کوتاه شده Exercise Total Body Resistance است، خصوصا برای حرکت دادن مرکز وزن بدن طراحی شده که فعالیت عضلانی روی عضلات اصلی و عضلات جانبی را در هر تمرین دارد و به علت قرار گرفتن وضعیت بدن و مقابله با جاذبه زمین و حفظ تعادل چه شما روی عضلات پا عضله دو سر دست شکم و یا کمر کار کنید و حرکات اسکات لانز پرسه سینه پوش آپ و غیره را انجام دهید در هر حرکت سایر عضلات نیز درگیر می باشند از این رو مقاومت بدن شما بسیار بالا خواهد رفت.

اگر امکان دارد یک مثال کاربردی در این باره ارائه کنید.مثلا وقتی شما حرکت شکم را انجام می دهید به علت قرارگرفتن وضعت بدنتان عضلات دستها و پاهایتان نیز درگیر می باشد و این باعث می شود مقاومت بدن شما زیاد شود .

در باره مزایای عمومی این رشته توضیحاتی را بفرمایید.

چون مزایای عمومی این رشته متنوع است اجازه دهید رئوس از مزیت ها را به طور فهرست وار بیان کنم:‌

- دارا بودن کلیه شرایط آمادگی جسمانی (تعادل، هماهنگی، انعطاف پذیری، سرعت و چابکی، قدرت و استقامت) بدون نیاز به سایر وسایل

- تمرکز اصلی بر روی هسته مرکزی بدن که محل اتصال دو قسمت بدن ( دستها و پاها ) و ستون فقرات می باشد و در نتیجه خون به دو سمت بدن ( بالا و پایین ) پمپ شده و تعادل در دو قسمت بدنبرقرار می گردد.

- طراحی سبک و کم حجم.

- به علت معلق بودن وسیله کلیه حرکات به حالت کاملا تعادلی و به علت نیروی کشش و رانش حرکات کاملا کششی می باشند.

- نصب آسان و راحت در هر مکان و زمان.

- همزمانی تمرینات و حرکات به طوری که در هر حرکت کل بدن درگیر می باشد.

- کالری سوزی، تعادل، انعطاف پذیری، چابکی، مقاومت و استقامت بدن با یک وسیله در یک زمان.

- به حرکت درآوردن ماهیجه های اصلی و عضله های جانبی و کوچک.

- استفاده از وزن بدن در تمرینات و کاهش خطرات گرفتگی عضلات و مفاصل.

- امکان استفاده برای هر گروه سنی، جنسی ، سلامتی و درهر رده آمادگی جسمانی، افراد عادی، ورزشکاران حرفه ای و حتی معلولین جسمی و اصلاح یکسری از عضلاتی که فقر حرکتی دارند.

- برنامه های تخصصی برای ورزشکاران حرفه ای و رشته های ورزشی تخصصی با TRX .

حالا سوالی که پیش می آید این است که آیا می توان از ابزار این رشته در هر جایی استفاده نمود ؟

طراحی سبک و کم حجم این وسیله استفاده از آن را در هر جایی از جمله پارکها، زمین ها و سالنهای ورزشی، آتش نشانی و حتی منزل و هتل را ممکن می سازد و شما می توانید این وسیله را در هر جا از جمله تیر ساختمان، درخت، درب منزل، ستون ها و یا چهارچوب فلزی نصب کنید .

تا چه اندازه از سوی ورزشکاران حرفه ای از این رشته استقبال شده است ؟

امروزه استفاده وسیع این وسیله ورزشی در تمام نقاط و رشته های ورزشی بسیار چشمگیر می باشد چنانچه TRX برای هر رشته ورزشی به طور تخصصی، طراحی و برنامه خاص خود را دارد، از جمله رشته های تنیس، فوتبال، بسکتبال، قایق رانی، ورزش های رزمی، شنا و غیره که با توجه به کمبود و نیاز آن رشته ورزشی، برنامه های بدن سازی و آمادگی جسمانی آنها طراحی گردیده است.

مثلا چنانچه می دانید تنیس بازان به علت نوع ورزشی که دارند همیشه یک سمت بدنشان از طرف دیگر ضعیف تر می باشد ولی با انجام برنامه های تخصصی مربوط به تنیس بازان، آنها این مشکل را به راحتی حل می نمایند. در هر تمرین TRX کل بدن شما درگیر می شود همه بخش ها همزمان، تنها با یک وسیله ورزشی قابل استفاده در هر جایی شما می توانید تعداد زیادی حرکات ورزشی را برای دستیابی به تناسب اندام یا عملکرد فیزیکی بهتر انجام دهید.

به علت مزایای گفته شده، این وسیله توانسته نه تنها به عنوان تمرینات اصلی بدن سازی و آمادگی جسمانی ارتش - نیروی دریایی و باشگاههای ورزشی مطرح باشد، بلکه دربسیاری ازمشاغل از جمله مدیران و آتش نشانی ها، مدارس و امدادگران در مکان خود، به عنوان بهترین وسیله بدن سازی وآمادگی جسمانی معرفی گردیده است.

همچنین بسیاری از تیم های معروف دنیا از جمله تیم فوتبال لیورپول منچستر و باشگاهای اروپا از این وسیله استفاده می کنند.

ویرایش توسط Almas Parsi : 23rd October 2014 در ساعت 07:55 PM

2. 6 کاربر از پست مفید Almas Parsi سپاس کرده اند .

همکار بخش مذهبی
    رشته تحصیلی
    کاردانی کامپیوتر-نرم افزار
    ارسال تشکر
    4,555
    دریافت تشکر: 2,776
    قدرت امتیاز دهی
    1898
    Array
    جوان ایرانی's: جدید67

پیش فرض پاسخ : آشنایی با ورزش مهیج تی آر ایکس (trx) مناسب همه رشته ها

اینا رو میبینم یاد خاطرات دوران جوانیم می افتم
    من برای ورزشم از یه همچین چیزایی ولی دست ساز ملی استفاده میکردیم امکانات این شکلی بود الان قهرمان جهان بودیم
    استادمون گفته بود برای درست کردن همچین چیزی یه کش پهن به اندازه یک مترو نیم بگیریم دو سر کش رو یه جا براش درست میکردیم و بعد با هم باشگاهیمون فیکسش میکردیم
    نامردا بعضی وقتها پا رو میکشیدن به دستور استاد اگه مراقب نبودی پخش زمین میشدی
    امام حسین علیه‌السلام معلم مقاومت آگاهانه است.

امام خامنه ای

4. 5 کاربر از پست مفید جوان ایرانی سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    اقتصاد
    ارسال تشکر
    21,844
    قدرت امتیاز دهی
    82822
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط جوان ایرانی نمایش پست ها
    اینا رو میبینم یاد خاطرات دوران جوانیم می افتم
    من برای ورزشم از یه همچین چیزایی ولی دست ساز ملی استفاده میکردیم امکانات این شکلی بود الان قهرمان جهان بودیم
    استادمون گفته بود برای درست کردن همچین چیزی یه کش پهن به اندازه یک مترو نیم بگیریم دو سر کش رو یه جا براش درست میکردیم و بعد با هم باشگاهیمون فیکسش میکردیم
    نامردا بعضی وقتها پا رو میکشیدن به دستور استاد اگه مراقب نبودی پخش زمین میشدی

سلام به بانو جوان ایرانی عزیز

ممنون از حضورتون و شرح حالی که برامون نوشتید

بله در بضاعت زمانهای قدیم کش پهن بود

البته اون موقع ما نمیدونستیم اسم این ورزش چیه و مربی مون میگفت تمرینات کششی
    ...

منم که خیلی از این ورزش خوشم میومد تمام تلاشم رو برای انجامش توی خونه میکردم

چون امکانات خونه در حد سالن ورزش مدرسه نبود مجبور بودم همیشه این کش رو به در اتاقم ببندم و فیکسش کنم

یکدفعه که در اتاق توسط خواهرم باز شد و چشمتون روز بد نبینه جانانه زمین خوردم

دفعه بعدش هم که دستگیره در از جا کنده شد و با جریمه مادرم روبرو شدم

خلاصه از تندرستی در منزل پشیمون شدم

یادش بخیر

ویرایش توسط Almas Parsi : 24th October 2014 در ساعت 11:44 AM

6. 5 کاربر از پست مفید Almas Parsi سپاس کرده اند .

همکار بخش مذهبی
    رشته تحصیلی
    کاردانی کامپیوتر-نرم افزار
    ارسال تشکر
    4,555
    دریافت تشکر: 2,776
    قدرت امتیاز دهی
    1898
    Array
    جوان ایرانی's: جدید67

نقل قول نوشته اصلی توسط Almas Parsi نمایش پست ها
    سلام به بانو جوان ایرانی عزیز

ممنون از حضورتون و شرح حالی که برامون نوشتید

بله در بضاعت زمانهای قدیم کش پهن بود

البته اون موقع ما نمیدونستیم اسم این ورزش چیه و مربی مون میگفت تمرینات کششی
    ...

منم که خیلی از این ورزش خوشم میومد تمام تلاشم رو برای انجامش توی خونه میکردم

چون امکانات خونه در حد سالن ورزش مدرسه نبود مجبور بودم همیشه این کش رو به در اتاقم ببندم و فیکسش کنم

یکدفعه که در اتاق توسط خواهرم باز شد و چشمتون روز بد نبینه جانانه زمین خوردم

دفعه بعدش هم که دستگیره در از جا کنده شد و خ با جریمه مادرم رروبرو شدم

خلاصه از تندرستی در منزل پشیمون شدم

یادش بخیر

سلام به شما عزیزم
    کلا یادمه جز تو باشگاه حال تمرین کردن تو هیچ مکانی رو نداشتم
    ولی چه دورانی بود
    واقعا یادش بخیر
    باورم نمیشه پنج ساله کلا ورزش رو به جز پیاده روی (اونم مادر اصرار کنه) گذاشتم کنار!
    امام حسین علیه‌السلام معلم مقاومت آگاهانه است.

امام خامنه ای

8. کاربرانی که از پست مفید جوان ایرانی سپاس کرده اند.

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    اقتصاد
    ارسال تشکر
    21,844
    قدرت امتیاز دهی
    82822
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط جوان ایرانی نمایش پست ها
    سلام به شما عزیزم
    کلا یادمه جز تو باشگاه حال تمرین کردن تو هیچ مکانی رو نداشتم
    ولی چه دورانی بود
    واقعا یادش بخیر
    باورم نمیشه پنج ساله کلا ورزش رو به جز پیاده روی (اونم مادر اصرار کنه) گذاشتم کنار!

سلام به روی ماهتون عزیز
    واقعا یاد روزهای قدیم بخیر
    خب منم هر ورزشی رو انجام نمیدادم توی خونه یکی این ورزش کششی بود یکی هم حلقه هولاهوب
    این دو تا از فانتزیای قدیمم بودند
    اتفاقا ورزش یکی از ارکانیه که ما خانمها اگر خودمون رو دوست داریم و
    به زندگیمون اهمیت میدیم از نون شب باید برامون واجب تر باشه
    البته این توصیه رو به خودم هم میکنم

10. کاربرانی که از پست مفید Almas Parsi سپاس کرده اند.

همکار تالار مد و لباس اسلامی
    رشته تحصیلی
    علوم انسانی
    ارسال تشکر
    1,319
    دریافت تشکر: 1,049
    قدرت امتیاز دهی
    10828
    Array
    banooye irani's: جدید27

سلام به بانوان ورزشکار .
    من این ورزشرو انجام ندادم دیدن تصاویر هم به اندازه انجامش سخته.شما چطور این ورزشو انجام میدادید ؟؟؟
    اسم هولا هوپ اومد یادم افتاد بگم که من 2 تا در سایز کوچک و بزرگ خریدم ولی هیچ وقت موفق نشدم یه دور کامل بچرخونم .از ادم واردش هم پرسیدم و اموزش هم داد و بسیار تمرین هم کردم ولی نشد که نشد و من عشق ورزش کردن رو بوسیدم و کنار گذاشتم و حالا رو اوردم به رژیم غذایی.برام دعا کنید اینو ادامه بدم .
    فقط خدا

12. کاربرانی که از پست مفید banooye irani سپاس کرده اند.

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    اقتصاد
    ارسال تشکر
    21,844
    قدرت امتیاز دهی
    82822
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط banooye irani نمایش پست ها
    سلام به بانوان ورزشکار .
    من این ورزشرو انجام ندادم دیدن تصاویر هم به اندازه انجامش سخته.شما چطور این ورزشو انجام میدادید ؟؟؟
    اسم هولا هوپ اومد یادم افتاد بگم که من 2 تا در سایز کوچک و بزرگ خریدم ولی هیچ وقت موفق نشدم یه دور کامل بچرخونم .از ادم واردش هم پرسیدم و اموزش هم داد و بسیار تمرین هم کردم ولی نشد که نشد و من عشق ورزش کردن رو بوسیدم و کنار گذاشتم و حالا رو اوردم به رژیم غذایی.برام دعا کنید اینو ادامه بدم .

سلام به بانوی ایرانی عزیز
    ممنون از حضورتون و نظرات ارسالیتون ...
    هر ورزشی برای شروع ممکنه به نظر سخت باشه ولی با کمی تمرین بدن سازگاری پیدا میکنه
    برای تمرین با هولاهوپ بایستی تمرکز داشته باشید جزئیات این ورزش رو از طریق پیام خصوصی براتون توضیح میدم
    خانم گل رژیم غذایی به تنهایی نتیجه خوبی نمیتونه داشته باشه
    چرا که ممکنه شما با رژیم تا حدودی کاهش وزن داشته باشید ولی ماندگاری اون زیاد نیست و با یک رژیم شکنی کوچیک دوباره اضافه وزن تون بر میگرده
    برای گروه های سنی ما بایستی هدف اصلی تامین سلامتی باشه یعنی با انگیزه سلامتی مون ورزش رو در زندگیمون جا بدیم
    یعنی در کنار رژیم غذایی حتما ورزش های هوازی هم جا بگیره
    من بهتون توصیه میکنم برای اینکه نتیجه بدون بازگشت داشته باشید و دوباره علاقمند بشید
    کلاس های پیلاتس و یوگا رو امتحان کنید تحت نظر مربی و در باشگاه انگیزه به خودی خود ایجاد میشه و
    همچنین شما انگیزه بهتری برای عادات غذایی و جایگزینی مواد مفید در سبد غذایی تون پیدا میکنید

بعداز یکی دو ماه ورزش های هوازی ورزش های تی آر ایکس و کتل بل براتون قابل انجام هست

البته ورزش های هوازی اگر همیشه در برنامه زندگی مون باشه خیلی نتیجه بهتری از لحاظ سلامت فیزیکی و روانی داره

14. کاربرانی که از پست مفید Almas Parsi سپاس کرده اند.

همکار تالار مد و لباس اسلامی
    رشته تحصیلی
    علوم انسانی
    ارسال تشکر
    1,319
    دریافت تشکر: 1,049
    قدرت امتیاز دهی
    10828
    Array
    banooye irani's: جدید27

الماس جون من چون برنامه زندگیم هر ان در تغییره نمیتونم. من با دخترم باشگاه هم رفتیم دخترم نتیجه نگرفت و من چاق هم شدم با اینکه بعد ورزش چیزی هم نمیخوردم.
    شوهرم به این نتیجه رسیده که منو با ساکشن لاغر کنه که فعلا من در حال پرس جو در این مورد هستم و دارم در بارش فکر میکنم.تا به چه نتیجه ای برسم فعلا تحقیق میکنم .چاقی من فقط محدود به شکم پهلو و باسن میشه جاهای دیگه رو ببینی یه ادم کاملا معمولی هستم.یعنی باید موضعی کار کنم که از اون هم نتیجه نگرفتم.
    فقط خدا

16. کاربرانی که از پست مفید banooye irani سپاس کرده اند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)