دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: پیش بینی جالب استاد بنان درباره استاد شجریان در 34 سال پیش

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    یار همیشگی
    ارسال تشکر
    10,614
    دریافت تشکر: 19,174
    قدرت امتیاز دهی
    3108
    Array
    تووت فرنگی's: لبخند

پیش فرض پیش بینی جالب استاد بنان درباره استاد شجریان در 34 سال پیش

روزنامه تهران امروز که در ستون جالبی به بررسی مطالب روزنامه های قدیمی می پردازد درشماره روز شنبه خود مطالب جالبی را درباره پیش بینی استاد بنان درباره استاد شجریان منتشر کرده است . به گزارش پارس توریسم ،تهران امروز نوشت :خبرنگار كيهان در يك مصاحبه اختصاصي از غلامحسين بنان پرسيد از ميان خوانندگان موسيقي سنتي چه كساني را مي‌پسندد. استاد بنان نام چند خواننده را برد اما از محمدرضا شجريان نامي به ميان نياورد.

به گزارش پارس توریسم ،تهران امروز درادامه می نویسد :مصاحبه كننده سپس نظر او را درباره اينكه اين روزها مي‌گويند شجريان بنان آينده است پرسيد. بنان گفت: «بله بله... اگر كار كند. اگر كار كند صداي خوبي دارد. توصيه من به اين خواننده جوان اين است كه زير نظر يك استاد تعليم ببيند. نه اينكه هر روز استادش را عوض كند. تعليم آواز غير از تعليم ويولون يا سازهاي ديگر است. آواز را بايد پيش يك استاد قوي با يك سبك به‌خصوص كار كرد. شجريان مدتي با استاد احمد عبادي كار ميكرد. حالا رفته پيش استاد مهرتاش و پس فردا ممكن است استاد ديگري اختيار كند. من اين طور تعليم را نمي‌پسندم.» بنان درباره خواننده‌هايي كه مي‌پسنديد هم گفت: «اگر اين خواننده‌هايي كه نام مي‌برم بازي درنياورند و از اصلشان منفك نشوند به نظر من خواننده‌هاي خوبي هستند. من ايرج را خيلي دوست دارم. صداي آماده‌اي دارد. ايراني هم خوب مي‌خواند. و آنكه بيش از همه دوستش دارم محمود خوانساري است. نه مثل بعضي امروزي‌ها سنت شكني كرده و نه از قبال موسيقي تجارت كرده است. درست مثل من است. حتي يك شاهي از هنرش استفاده مادي نمي‌كند. مخصوصا دلم مي‌خواهد اين را بنويسيد كه اين خواننده هيچ درآمدي ندارد مگر پولي كه ماهيانه بابت چند اجراي برنامه در گل‌ها از راديو تلويزيون مي‌گيرد. او راه خودش را رفته است و موفق بوده است. من تقديرش مي‌كنم. زيرا بدون ادعاست و حرمت موسيقي سنتي را به جاي مي‌آورد.» به گزارش پارس توریسم ،استاد بنان درباره موسقيدانان و آهنگسازان سنتي‌كار گفت:«من در رشته موسيقي ايراني از تجويدي كسي را بالاتر نمي‌بينم. بعد از او جواد معروفي و مهندس همايون خرم آهنگسازان خوبي هستند. ولي خب! تجويدي سليقه خاصي دارد كه واقعا بعد از خالقي و امثال او تاكنون مثل تجويدي ديده نشده است. من چند آهنگ خوب از او خوانده ام و واقعا لذت برده‌ام. اگرچه در زمان حال او هم مثل من دماغش سوخته است. به او ميدان نمي‌دهند.» استاد بنان از فضاي موسيقي سنتي آن روزگار ناراضي بود و در آن مصاحبه از احتمال سرايت آنارشيسم حاكم بر جامعه هنري به فضاي موسيقي سنتي اظهار نگراني كرد.

منبع خبر: كيهان، 23 شهريور 1355
    دلم تنگه پرتقالِ من!

2. 4 کاربر از پست مفید تووت فرنگی سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)