دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 3 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 94

موضوع: بحث : چرا مردان رانندگی زنان را قبول ندارند ؟

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    13,909
    دریافت تشکر: 12,140
    قدرت امتیاز دهی
    32623
    Array
    mamadshumakher's: جدید136

پیش فرض پاسخ : بحث : چرا مردان رانندگی زنان را قبول ندارند ؟

سلام دوستان گلم به به چه شبی هم وارد سایت شدم

چرا قبول ندارند؟ واقعا انتظار دارید قبول داشته باشند؟

کاری به تعداد کمی از خانم ها ندارم...اما عموم خانم ها تسلط کافی و درک درستی از شرایطی که تو جاده دارند ندارند (عجب جمله ای شد )

چندتا علت داره

یکی تجربه.....
    همون دوچرخه سواری پسر ها باعث میشه وقتی راننده بشن درک بهتری از قوانین فیزیک و نیرو و حرکت داشته باشند...

تجربه موتور سواری پسرها قبل از گواهی نامه گرفتن کمک زیادی بهشون میکنه....

این تجربه و حس رانندگی خیلی مهمه ...

عامل بعدی ترس...
    میگن از هرچی میترسی بپر توش...

این ترس باعث میشه خیلی از حرکات رو امتحان نمیکنند و این امتحان نکردن باعث میشه دیرتر به اون ریتم ایده آل راننگی برسن...

برای نمونه جابه جایی بین خطوط با سرعت بالا....برای نمونه گاز دادن با حد اکثر شتاب....ترمز گرفتن های ناگهانی...فرمان گیری های ناگهانی...

عامل بعدی....درک 3بعدی پایین تر نسبت به آقایون

این مورد تو شهر ها و سرعت های پایین یکم باعث اذیت میشه چون سرعت عمل و نظم رانندگی رو پایین میاره...

فقط خانمها اگر اون دومورد اول رو تجربه کنن پیشرفت قابل ملاحظه ای پیدا میکنند

در عوض خانم ها خیلی بیشتر احتیاط میکنند که افرین دارند

خداحافظ

2. 9 کاربر از پست مفید mamadshumakher سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    1,164
    دریافت تشکر: 1,712
    قدرت امتیاز دهی
    874
    Array

سلام،
    چون دعوت کرده بوديد در بحث شرکت مي کنم،
    قبل از هر چيز چند توضيح بدهم، من 25 سال است گواهينامه دارم، در دوران خدمت هم در ترابري بودم (البته کمتر رانندگي مي کردم بيشتر کار دفتري داشتم)
    پارک دوبل هم بلد نيستم، از آن هم بدم مي آيد! و هيچ موقع هم مجبور نشدم انجامش دهم! در کل هم عقيده دارم رانندگي با روحيات آقايان بيشتر سازگار است.
    خوب ...... حالا برويم سر اصل مطلب، يک چيز را توجه کرده ايد؟ اينکه در متن سوال به طور غير مستقيم اين نکته نهفته که هرکي رانندگي اش بهتر باشد يک برتري برايش محسوب مي شود؟

بله مهارت محسوب مي شود، ولي برتري! نه! مثلا" شما اسب سواري بلديد و من بلد نيستم! البته شما يک مهارت از من بيشتر داريد! ولي برتري (که بخواهد آدم فخر و مباهاتي بهش داشته باشد) نه!
    همه آنهايي هم که با لحن تند در تاپيک هاي اينچنيني (يا بحث هاي خانگي) نظر مي دهند درگير همين اشتباه برداشت هستند.
    همانطور که خانم zoh_reh به موضوع نگاه کرده اند شايد بيشتر بتوان گفت که اين بحث يک بحث علمي و يک بحث فيزيولوژيک مي تواند باشد.
    من خودم در اطرافم در گذشته (سي و دو سه سال پيش که هنوز راننده خانم زياد نبود) يکي دو تا خانم راننده مي شناختم، رانندگي شان بسيار خوب بود، ولي به نوعي مي توان گفت از جهاتي روحيات مردانه داشتند، شايد از لحاظ فيزيولوژيک اگر بررسي مي شدند مثلا" به اين نتيجه مي رسيديم که (به فرض) هورمونهاي مردانه شان زياد ترشح مي کرده! ولي آدم از يک زن انتظار دارد که روحيات زنانه داشته باشد!
    البته من موافق ياد گيري و مهارت خانمها در رانندگي هستم، يک خاطره در اين مورد تعريف کنم، وقتي مي خواستند در سربازي ما را تقسيم کنند گفتند کي گواهينامه دارد؟ و هر که گواهينامه داشت بردند ترابري، ولي به نسبت خوبي و بدي مهارتشان يا به آنها ماشين دادند براي رانندگي و يا کار اداري و خدماتي دادند (البته من خودم وقتي فهميدم مسئوليت رانندگي سنگين است خودم را به ناواردي زدم تا کار دفتري بهم بدهند!!!) ولي جالب بود که در يگان ترابري از مسئول نهارخوري و نظافت و حمام و دفتر سوخت و دفتر پارک و دفتر پرسنلي و دفتر اعزام و نگهبان و مسئول آسايشگاه و... همه گواهينامه داشتند و اين بسيار خوب بود.
    مثلا" در يکي از شبهاي خدمت زلزله منجيل اتفاق افتاد، ما چند راننده کشيک در يگان داشتيم ولي بقيه مرخصي بودند، نکته امر اينجاست که تمام کساني که در قسمتهاي مختلف ديگر (که اشاره کردم) آن شب کشيک بودند گواهينامه داشتند و ما ماشينهاي آنها که مرخصي بودند را مي توانستيم تحويل افراد حاضر بدهيم و براي کمک رساني ارسال کنيم به مناطق زلزله زده.
    به همين خاطر مي گويم که بلد بودن رانندگي بسيار امر خوبي است براي خانمها، چون به هر حال در مواقع اضطراري به درد مي خورد. ولي اينکه ما به خاطر اينکه مد است و يا به خاطر چشم و هم چشمي و ... بخواهيم رانندگي کنيم پسنديده نيست،
    من خودم الآن نه ماشين دارم و نه حوصله رانندگي! يکي هم بخواهد به زور ماشين بهم بدهد قبول نمي کنم! اصلا" حوصله اش را ندارم، الحمد لله هيچ عقده اي هم در اين باره ندارم! با اين اوصاف خيلي برايم عجيب است که بخواهيم با هم بحث کنيم که کي رانندگي اش بهتر است!!!!!
    اصلا" من يک سوال دارم: به نظر من خانمها به صورت عام در رانندگي حساس تر هستند، خوب ... مگه چه ايرادي دارد؟ يواش تر راه بروند، پارک دوبل برايشان مشکل باشد ووووو ... چه ايرادي دارد؟
    بعد يک عده آدم (نمي گم چي) با لحن تحقير آميز طوري برخورد کنند که ناچارا" خانمها براي فرار از اين تحقيرها به زور رفتار زنانه خودشان را بخواهند به رفتاري مردانه نزديک کنند، به نظر من اين خيلي بد است که انسان بخواهد آن چيزي که نيست باشد! از لحاظ اجتماعي هم مضر است، مي دانيد چي از آب در مي آيد؟ هيچي ... يک عده راننده حرفه اي با دست فرمان خوب که ويراژ داده و تيکاف مي کشند و لايي مي کشند (نه اينکه خلاف کار باشند، منظورم اين است که آنقدر واردند که اگر لازم باشد همه اين کارها را مي توانند بکنند) بعد که از ماشين پياده مي شوند مي بيني يک خانم نخراشيده و نتراشيده اي است که بيشتر به مردها مي ماند! نمي دانم منظورم را توانستم برسانم يا نه! يعني به بهانه اينکه حساس بودن در رانندگي بد است بخواهيم عده اي به زور ساختار روحي خود را دچار دگرگوني کنند. مثل اينکه بگوييد هه هه هه خانم ها کاراته بلد نيستند! .... خوب که چي؟ فرضا" که بلد نباشند! شما که بلدي کجا رو گرفتي؟ بله دفاع شخصي بلد بودن خوب است ولي ...

البته بعضي از خانمها هم هستند که اصلا" رانندگي يک ذره هم با روحياتشان سازگار نيست و حساسيتشان از حد معمول خيلي بيشتر است و همين امر در رانندگي آنها ايجاد اختلال مي کند به صورتي که به قدري کند عمل مي کنند که باعث ايجاد ترافيک مي شوند، اينها خودشان هم از رانندگي خوششان نمي آيد و عذاب مي کشند ولي صرفا" به خاطر چشم و هم چشمي و بعضي مسائل (که بين خانمها يک کمکي بيشتر است) رانندگي مي کنند، که البته کار اين دسته اخير مذموم است، بابا مگه مجبوري؟ من هم الآن حوصله رانندگي ندارم و با روحيات فعلي ام سازگار نيست! چيزي ازم کم شده؟
    خلاصه مطلب اينکه بلد بودن رانندگي (يا هر چيزي) به عنوان مهارت براي هر کسي خوب است، ولي نه مهارت در رانندگي افتخاري است که بخواهيم ديگران را براي نداشتن آن تحقير کنيم و نه آنقدر ارزش دارد که بخواهيم ساختار روحي خود را که بر آن آفريده شده ايم به چالش بکشيم، همين امر براي مهارتهايي که با ساختار روحي خانمها تطابق بيشتري دارد و آقايان بخواهند به زور خودشان را با آن تطبيق دهند هم سازگار است.
    ببخشيد ديگه ... عقل ناقص من تا اينجا قد ميداد!

4. 7 کاربر از پست مفید علي پارسا سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    خسته
    ارسال تشکر
    4,545
    دریافت تشکر: 11,806
    قدرت امتیاز دهی
    83289
    Array

بخاطره اینکه رشد فرهنگی تو مملکت ما خیلی پاییننه
    و مردها بخاطره مزاحمت های پشت سره هم برای بانوان واقعا اعصاب برای بانوان نمیزارن
    خداییش با این وضع موجود
    با این وضع مزاحمت ها رانندگی بانوان خیلی هم عالیه
    هر چقدر اعتماد به نفس هر کاری رو از هر مرد یا زنی بگیری نباید انتظار نتیجه بهتری داشته باشی
    چو کوروش از اهورا یاد می کرد زمین از عدل او بیداد می کرد
    ترفند امروز......... سایر موضوعات دیجیتالی.......... کلاس فتوشاپ

6. 4 کاربر از پست مفید vahid5835 سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    روانشناسی عمومی
    ارسال تشکر
    31,663
    دریافت تشکر: 11,131
    قدرت امتیاز دهی
    29289
    Array
    zoh_reh's: جدید88

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid5835 نمایش پست ها
    بخاطره اینکه رشد فرهنگی تو مملکت ما خیلی پاییننه
    و مردها بخاطره مزاحمت های پشت سره هم برای بانوان واقعا اعصاب برای بانوان نمیزارن
    خداییش با این وضع موجود
    با این وضع مزاحمت ها رانندگی بانوان خیلی هم عالیه
    هر چقدر اعتماد به نفس هر کاری رو از هر مرد یا زنی بگیری نباید انتظار نتیجه بهتری داشته باشی
    اعتماد بنفس با عزت نفس به ثمر میشینه ،

یعنی زمانیکه افراد به تواناییهای فردی خودشون پی ببرند و به اون بها بدن میتونن اعتماد بنفس مثبتی در خودشون ایجاد کنن،

زمانیکه خانمها در این زمینه به عزت نفس رسیدند تونستند اعتماد بنفس هم کسب کنند ، و از هنجارهای مقررات رانندگی پیروی میکنند(اکثریت)

قوانین تالار روانشناسی

الهی مرا آن ده که مرا آن به...

8. 3 کاربر از پست مفید zoh_reh سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    ریاضی و فیزیک
    ارسال تشکر
    1,417
    دریافت تشکر: 5,704
    قدرت امتیاز دهی
    7239
    Array
    کاساندان's: جدید119

درود. ممنون بابت دعوت........

من قبلا درباره ی این موضوع با چند نفری بحث کرده بودم و توانستم به آنها ثابت کنم که این از بی فرهنگی و کم شعوری مردان است!
    حالا که باید بحث جدی انجام دهم ، نمیدانم از کجا شروع کنم!
    فقط فعلا این را بدانید که تا زمانی که کسی در کارهایمان مدام دخالت کند و روی اعصاب ما راه رود و مسخره کند و به ما تلقین های منفی کند و در کل ما را تحت فشار بگذارند ، خب معلوم است هرکس دیگری هم جای ما باشد ، اصلا نمیتواند عزت نفس کافی داشته باشد!!!!!!
    و این را هم بدانید که تا زمانی که در مقابل این همه زور و ناحقی و نا عادلانگی ها نایستیم، کار همینطور پیش میرود و این افراد بی فرهنگ و ناعادل ، فکر میکنند که واقعا خیلی بهترند و همه کار بلدند...... درحالی که مدام فراموش میکنند که پشت هر مرد موفق یک زن مهربان فداکاری کرده است! یعنی اگر میبینید که آقایان زودتر از خانم ها راننندگی و یا کارهای دیگر را یاد گرفته اند، بخاطر فداکاری خانم ها بوده است!
    پس بیخودی به خودتان نبالید!

مثلا من رانندگی مادرم را بیشتر از رانندگی پدرم قبول دارم با اینکه تجربه ی پدرم بیشتر است!
    بارها شده که خودم به چشم دیدم مردها از عمد موقع رانندگی حواس خانم ها را پرت میکنند تا بعد اتفاقی بیفتد و خودشان را گول بزنند و بگویند که خانم ها رانندگی بلد نیستند و تمرکز هم ندارند...........
    بارها شده دیدم که مردها ، خودرو هایشان را اشتباه پارک کرده اند و یا سبقت غیر مجاز کرده اند و یا اینکه در خیابان هایی که شلوغ است ، میروند در لاین مخالف و باعث ترافیک میشوند!
    من هم طاقت نمی آوردم و میگفتم که اگر الان یک خانم این کار را میکرد، تمام مردم غوغا میکردند! بعضی ها با شنیدن حرفم ساکت میشدند اما خیلی تعجب میکنم که یک بار یک نفر که داشت خلاف میرفت ، تا این حرفم را شنید ، گفت خانم ها جرات ندارند که کوچکترین کار خلافی انجام دهند!!!!!
    این نهایت بی ادبی و خودخواهی بود! اتفاقا باید بگویم که خانم ها هرچه اراده کنند همان میشود و جرات همه کار ها را هم دارند .....

10. 2 کاربر از پست مفید کاساندان سپاس کرده اند .

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    دریافت تشکر: 15,586
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط behi joon نمایش پست ها
    کی گفته پارک دوبل ما خانوما مشکل داره؟
    نه در و دیوار و جوب مشکل دارن.
    اصلا شهرداری مشکل داره که نمیتونه درست شهرسازی کنه

بی شوخی درسته همه خانمها که دوبلشون بد نیست. نمیشه گفت که تمامی خانمها رانندگیشون بد هست. اما در جمع کردن اتفاقات رانندگی آقایون مهارت بیشتری دارند و این عادی هست(کلی میگم آ) چون خانمها از احساسات بیشتری برخوردار هستند.

البته راننده خوب خانم هم سراغ داریم که البته بنده تاحالا ندیدم
    ویرایش توسط عبدالله91 : 25th August 2014 در ساعت 10:57 PM

12. 2 کاربر از پست مفید عبدالله91 سپاس کرده اند .

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط sal Ma نمایش پست ها
    شما کلا باید طرزِ فکرتو عوض کنی... در غیرِ اینصورت جز سکوت ، چیزِ دیگه ای نمیشه به شما گفت

رشتتون هم که مدیریت هست.اینم جوابتون:

نقل قول نوشته اصلی توسط sal Ma نمایش پست ها
    برایِ پخته شدن در زندگی ، کافیست از کوره در نروید

خب زهره خانم دلایل خیلی منطقی آوردن. حالا اگه تعصب و شوخی و... رو بذاریم کنار واقعا دلایل خیلی خوبی بودن.

فکرشو بکنین که یه خانم طراحی بکنه. بجای موتور ماشین یه عروسک شاسخین میذاره
    ویرایش توسط عبدالله91 : 25th August 2014 در ساعت 10:56 PM

14. کاربرانی که از پست مفید عبدالله91 سپاس کرده اند.

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط کاساندان نمایش پست ها
    پشت هر مرد موفق یک زن مهربان فداکاری کرده است
    جملتون ناقص هست. بذارید کاملشو بنویسم

پشت هر مرد موفق یک زن مهربون و فداکاری هست که نتونسته مانع موفقیت شوهرش بشه.برا همین باید به این مرد پرتوان تبریک گفت.

نقل قول نوشته اصلی توسط کاساندان نمایش پست ها
    ....
    اون آقاهه تعریف کرده که.

شما خیلی از مردها شاکی هستین.

واقعا فکر میکنید خانمها روحیه رانندگی رو به اندازه مردها دارند؟(اتفاقات رانندگی و برخورد با انواع و اقسام آدمها و... رو هم در نظر بگیرید) اینجا طبق فرموده دوستمون علی آقای پارسا حرف روی برتری نیس. خب بعضی مهارتها بیشتر به جنس مذکر مربوط میشه و برخی به جنس مونث.

و این به معنی نتوانستن نیست. اکثریت مهارت مردان بیشتر از اکثریت خانمهاست. و دلایلش رو دوستان خوب ذکر کرده اند
    ویرایش توسط عبدالله91 : 25th August 2014 در ساعت 11:11 PM

16. کاربرانی که از پست مفید عبدالله91 سپاس کرده اند.

همکار تالار روانشناسی
    رشته تحصیلی
    روانشناسی شخصیت
    ارسال تشکر
    4,960
    دریافت تشکر: 4,070
    قدرت امتیاز دهی
    11916
    Array
    mozhgan.s's: جدید50

ببخشید دوستای عزیزم احساس نمیکنید بجای اینکه خیلی منطقی درباره ی بهتر بودن یا نبودن رانددگی خانم ها و آقایون صحبت کنیم, داریم به کل کل میپردازیم و در کنار هر کلکلی خواسته یا ناخواسته ممکن بهم توهین کنیم
    پس خواهش میکنم از موضوع بحث دور نشیم
    آلزایمر گاهی درد نیست...
    درمان است!!

18. 2 کاربر از پست مفید mozhgan.s سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    ریاضی و فیزیک
    ارسال تشکر
    1,417
    دریافت تشکر: 5,704
    قدرت امتیاز دهی
    7239
    Array
    کاساندان's: جدید119

[quote=عبدالله91;603371]جملتون ناقص هست. بذارید کاملشو بنویسم

پشت هر مرد موفق یک زن مهربون و فداکاری هست که نتونسته مانع موفقیت شوهرش بشه.برا همین باید به این مرد پرتوان تبریک گفت.

چی؟؟؟!!!!! نتوانسته مانع موفقیت او شود؟! واقعا که !!! تعجبی ندارد چون شنیده بودم همه ی مردها یک بعدی فکر میکنند! همین خانم که شما فکر میکنید ناتوان است، هزاران کار ماهرانه بلد هست و این را هم بدانید که بدون خانم ها ، شما آقایان هیچ کاری نمیتوانید به تنهایی انجام دهید !
    از همان اوایل زندگی که بودن مادرهایتان هیچ کاری نمیتوانستید انجام دهید و تا آینده که بدون خواهرتان و بعدها بدون همسرتان و دخترتان و......
    اگر کمی معرفت و وجدان داشته باشید ، متوجه میشوید که خانم ها چقدر برای موفقیت آقایان زحمت کشیده اند!
    درباره ی زندگینامه ی هر مرد موفق میخوانم ، این نکته ی مهم را در آن پیدا میکنم که هیچکس متوجه ی آن نکته نمیشود!!!!!
    مشکل خانم ها این است که زود گول میخورند و سریع مهربانی و دلسوزی میکنند!!!!!!!!!!!

اون آقاهه تعریف کرده که.

شما خیلی از مردها شاکی هستین
    ]این تمسخر شما را نشنیده میگیرم ، آقا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    ویرایش توسط کاساندان : 25th August 2014 در ساعت 11:21 PM دلیل: رنگ متن را عوض کردم تا قاطی نشود!

20. 2 کاربر از پست مفید کاساندان سپاس کرده اند .

صفحه 3 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)