دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 28

موضوع: خروج از اعتدال در دولت گذشته باعث انزوای نخبگان شد

همکار تالار نیروی نظامی وهوانوردی
    ارسال تشکر
    1,675
    دریافت تشکر: 6,529
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array
    "مهدی"'s: جدید17

پیش فرض پاسخ : خروج از اعتدال در دولت گذشته باعث انزوای نخبگان شد

نقل قول نوشته اصلی توسط عبدالله91 نمایش پست ها
    مردم یا پول رو پس انداز میکنن یا برحسب نیازشون خرج میکنند. پس انداز کردن پول به نفع کشور هست.بانکها از این پولها می توانند در چرخه اقتصادی به کار بگیرند.

حق خوده فرد را نباید ما در موردش تصمیم بگیریم.اسمش حق هست. برا خوده فرد هست.هرطور دلش بخواهد در موردش تصمیم میگیرد.یه پول اضافی نیست که بگین نقدینگی عامل تورم هست و...
    حق تک تک افراد هست. تصمیمش هم با خوده فرد هست.

بنده خودم شاهد بوده ام که افراد یارانه رو پس انداز کرده اند و یه پولی بوده برا آینده اش.قبلا این پولهارو ثروتمندان خرج و پس انداز می کردند.

در مورد حق افراد بذاریم خودشان تصمیم بگیرند. ما صاحب اختیار حقوق شخصی مردم نیستیم.
    عزیز شما تورم سال 88 رو با سال 92 مقایسه کن متوجه تورم بر اثر یارانه خواهی شد. دیگه این چیزیه که مردم به چشم شون میبینن.
    حتی اگر یارانه بخواد داده بشه باید به همه داده بشه نه به قشر خاصی چون پول نفت مال همه افراد هست و سرمایه ملی ربطی به فقیر و غنی نداره. بعد 40 تومن هم حق این مردم نیست! برای مثال در عربستان به هر مرد ماهیانه 3 میلیون تومان پرداخت میشه. و یا در عراق و....

این کار گداپروری است فقط!
    تو روحتو به من فروختی، لازمه بهت یادآوری کنم؟ یادته اون شبی رو که به خدا گفتی حاضری هر کاری بکنی تا یه قرار داد ضبط بگیری؟ تو نمی تونی یه روحو بکشی حتی اگه بخوای

2. 4 کاربر از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند .

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    دریافت تشکر: 15,586
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط "مهدی" نمایش پست ها
    عزیز شما تورم سال 88 رو با سال 92 مقایسه کن متوجه تورم بر اثر یارانه خواهی شد. دیگه این چیزیه که مردم به چشم شون میبینن.
    عزیز من تورم شاید یه قسمت بسیار ناچیزش مربوط به یارانه باشه. تورم دلایل دیگه ای داره.

حتی اگر یارانه بخواد داده بشه باید به همه داده بشه نه به قشر خاصی چون پول نفت مال همه افراد هست و سرمایه ملی ربطی به فقیر و غنی نداره.
    خب اینو ما هم گفتیم. مال همه هست. قبلا میگفتن هر کس نمیخواد و نیازی نداره خودش کنار بکشه و... حالا بعدها چی گفتن و چیکار کردن اصلا به بنده ربطی نداره. سهم همه هست و ما هم گفتیم اگه مطالعه بکنین میبینین که خودمون گفته ایم.

بعد 40 تومن هم حق این مردم نیست! برای مثال در عربستان به هر مرد ماهیانه 3 میلیون تومان پرداخت میشه. و یا در عراق و....

این کار گداپروری است فقط!
    45500 تومن رو الکی همینجوری تعیین نکردن. یارانه ای که قبلا داده شده رو بین مردم تقسیم کردن شده این.

4. 4 کاربر از پست مفید عبدالله91 سپاس کرده اند .

همکار بخش مذهبی
    رشته تحصیلی
    کاردانی کامپیوتر-نرم افزار
    ارسال تشکر
    4,555
    دریافت تشکر: 2,776
    قدرت امتیاز دهی
    1898
    Array
    جوان ایرانی's: جدید67

خدایی خندم میگیره از حرف بعضیا
    طرف یه مدت میگفت داریم تو کشور مردم میخ صاف میکنن 500 تومن میگیرن الان شعار میده گداپروری
    خدایی چند چندیم با خودمون؟ دوتا زدیم یا 6 تا خوردیم؟
    دوست عزیز همون یارانه ای که میگین میرسید به امثال این آدم ها من به چشم خودم دیدم طرف با اعلام قطع یارانه میگفت حالا چجوری خرجمو دربیارم
    طرف راننده بود تازه از زندان دراومده بود میگفت من به رئیس جمهور فعلی رای دادم ولی این یارانه رو قطع کردن من امسال عیدی ندارم بخرم واسه زن و بچم با اینکه آزادم ولی پارسال که واسه چکم که زندان بودم زن و بچم لباس عید داشتن
    آره ، هر دولتی اگه بدی داره خوبیم داره ، از روی غرض ورزی نگیم همش بد بود بد بود
    جای این بحث ها هم اگه راهکارای اساسی داریم یا نخبگان میتونن از این رکود ، وضع اقتصادی رو درست کنن دست به کار بشن
    امام حسین علیه‌السلام معلم مقاومت آگاهانه است.

امام خامنه ای

6. 6 کاربر از پست مفید جوان ایرانی سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مامایی
    ارسال تشکر
    36,060
    دریافت تشکر: 18,520
    قدرت امتیاز دهی
    28276
    Array
    yas-90's: خواهش

سلام

به نظر من یارانه حق مردمه حتی اگر کم

اینکه کسی دوست داره به همین پول کم یارانه قناعت کنه و کار نکنه رو من و یا کس دیگه ای تعیین نمیکنه مگر خود فرد ....وقتی چیزی حق منه باید به من داده بشه و اینکه میخوام باهاش چکار کنم یه مسئله کاملا شخصیه و کسی حق دخالت نداره.....ولی اینکه به قشر خاصی از مردم داده بشه و به قشر خاصی داده نشه زیاد باهاش موافق نیستم چون اگر حق من هست حق بقیه هم هست بدون توجه به وضعیت اقتصادی شون....اگر مثلا کسی بسته به درخواست دولت مبنی بر نخواستن یارانه ها صلاح دید اونو نداشته باشه بهتره تا اینکه این حقو از یکسری با انتخاب خودشون بگیرن

اینکه افراد تنبل میشن درصد کمیش تقصیر افراد هست درصد زیادیش مقصر دولت هست

اینکه یارانه به تنهایی باعث تورم شده با عرض معذرت کمی مضحک به نظر میرسه.....یارانه شاید یکی از عوامل باشه اما ما با مشکل مهم تر تحریم و مشکلات دیگه هم روبرو بودیم

اینکه دولت قبلی در یکسری موارد واقعا خروج از اعتدال داشته رو کاملا موافقم

این موضوع گداپروری کلا طی چند سال اخیر یه چنین حالتی بوجود اومده نمیدونم دقیق چطور بگم اما انگار همش چشم مردممون به دستای دولته که چی بریزه تو دستشون اما گداپروری رو برای یارانه ها موافق نیستم ولی برای سبد کالا تا حدودی موافقم(لطفا از این حرف برداشت بدی نکنید هدف دفاع و انتقاد از دولت خاصی نیست من فقط این نظر رو داشتم)

البته این موضوع رو هم باید در نظر داشته باشیم که یکی از علل بحث گداپروری که روی زبون ها افتاده به خود مردم هم بستگی داره ....یکم تن پروری هم زیاد شده و البته اوضاع نامناسب اشتغال

همه اینا نظرات شخصی من هستن...در دست تعمیر هم می باشند

راستی اینکه چنین خبری رو اینجا گذاشتم به معنی این نیست که کاملا هم تائیدش میکنم
    ویرایش توسط yas-90 : 21st August 2014 در ساعت 12:05 AM
    طلب كردم ز دانائي يكي پند .......مرا فرمود: با نادان نپيوند

8. 7 کاربر از پست مفید yas-90 سپاس کرده اند .

همکار تالار اقتصاد
    ارسال تشکر
    2,623
    دریافت تشکر: 2,398
    قدرت امتیاز دهی
    774
    Array
    plarak12's: جدید145

سلام دوستان خوب و فهیم نخبگانی
    راستش من این روزا ظرفیتی برا گفتگو و بحث برام نمونده ،
    اما یه مطلب که مرتبط با کار م بوده از یکی از دوستان نقل شده رو دیدم که مرتبط با موضوع است برا همین لینکشو میزارم تا
    در جریان این موارد هم باشید ....
    البته این مدل نقد ها به دولت قبل هم بوده اما این دولت زیان سنگینی به دوش سهامدارها گذاشته و در حال حاضر متولی امور هم این دولته ،
    و شخصاا طرفدار هیچ دولت و حزبی نیستم و مهم اعتلای این سرزمینه ، ونه حزب و جریان سیاسی ....

قسمتهای قرمزرنگ متن رو برا شما دوستان قرمز کردم که وقت تون تلف نشه

لینک http://www.njavan.com/forum/showthread.php?212295-

سبز باشید
    ویرایش توسط plarak12 : 21st August 2014 در ساعت 04:27 PM

خواهی نشوی رسوا ، همرنگ شرافت شو ... !
    بورس به همین سادگی {آموزش مقدماتی}

10. 3 کاربر از پست مفید plarak12 سپاس کرده اند .

ارسال تشکر
    1,675
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط عبدالله91 نمایش پست ها
    عزیز من تورم شاید یه قسمت بسیار ناچیزش مربوط به یارانه باشه. تورم دلایل دیگه ای داره.

خب اینو ما هم گفتیم. مال همه هست. قبلا میگفتن هر کس نمیخواد و نیازی نداره خودش کنار بکشه و... حالا بعدها چی گفتن و چیکار کردن اصلا به بنده ربطی نداره. سهم همه هست و ما هم گفتیم اگه مطالعه بکنین میبینین که خودمون گفته ایم.

45500 تومن رو الکی همینجوری تعیین نکردن. یارانه ای که قبلا داده شده رو بین مردم تقسیم کردن شده این.

قیمت نان سنگک کنجدی قبل از یارانه ها: 250 تومان
    قیمت نان سنگک کنجدی بعد از یارانه ها: 1000 تومان
    تفاوت دو قیمت : 750 تومان
    خریدن تنها یک نان سنگک طبق تفاوت دو قیمت در ماه : 750x30 = 22.500 تومان
    باقی مانده یارانه برای هر شخص : 22.500 تومان
    -----
    قیمت شیر پاکتی قبل از یارانه ها : 250 تومان
    قیمت شیر پاکتی بعد از یارانه ها : 1200 تومان
    تفاوت دو قیمت: 950 تومان
    خریدن تنها یک پاکت شیر طبق تفاوت دو قیمت در ماه : 950x30 = 28.500 تومان
    باقی مانده یارانه برای هر شخص : -3500 تومان
    -----
    برای همین دو قلم جنس یارانه تمام شد عزیزم. لطفا راجع به چیزی بحث کن که مردم به چشم خودشون نبینن که بتونی ماله بکشی روش
    تو روحتو به من فروختی، لازمه بهت یادآوری کنم؟ یادته اون شبی رو که به خدا گفتی حاضری هر کاری بکنی تا یه قرار داد ضبط بگیری؟ تو نمی تونی یه روحو بکشی حتی اگه بخوای

12. 4 کاربر از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند .

ارسال تشکر
    1,675
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط جوان ایرانی نمایش پست ها
    خدایی خندم میگیره از حرف بعضیا
    طرف یه مدت میگفت داریم تو کشور مردم میخ صاف میکنن 500 تومن میگیرن الان شعار میده گداپروری
    خدایی چند چندیم با خودمون؟ دوتا زدیم یا 6 تا خوردیم؟
    دوست عزیز همون یارانه ای که میگین میرسید به امثال این آدم ها من به چشم خودم دیدم طرف با اعلام قطع یارانه میگفت حالا چجوری خرجمو دربیارم
    طرف راننده بود تازه از زندان دراومده بود میگفت من به رئیس جمهور فعلی رای دادم ولی این یارانه رو قطع کردن من امسال عیدی ندارم بخرم واسه زن و بچم با اینکه آزادم ولی پارسال که واسه چکم که زندان بودم زن و بچم لباس عید داشتن
    آره ، هر دولتی اگه بدی داره خوبیم داره ، از روی غرض ورزی نگیم همش بد بود بد بود
    جای این بحث ها هم اگه راهکارای اساسی داریم یا نخبگان میتونن از این رکود ، وضع اقتصادی رو درست کنن دست به کار بشن
    عزیزم به جای خندیدن تنها فکر کن که 40 هزار تومن در ماه برای هر فرد یک توهین است!
    مثال هایی از کشورهای عربی براتون زدم که پول نفت چگونه تقسیم میشه بین افراد اون کشور.

فقط اگر همون 3000 میلیارد تومن بین این 80 میلیون نفر تقسیم میشد میدونین به هر فرد ایرانی چقدر میرسید؟ حالا اختلاس هایی که همین الان در شرف وقوع است رو کاری ندارم دیگه....

14. 4 کاربر از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند .

همکار بخش مذهبی
    رشته تحصیلی
    کاردانی کامپیوتر-نرم افزار
    ارسال تشکر
    4,555
    دریافت تشکر: 2,776
    قدرت امتیاز دهی
    1898
    Array
    جوان ایرانی's: جدید67

عزیزم به جای خندیدن تنها فکر کن که 40 هزار تومن در ماه برای هر فرد یک توهین است!
    مثال هایی از کشورهای عربی براتون زدم که پول نفت چگونه تقسیم میشه بین افراد اون کشور.

فقط اگر همون 3000 میلیارد تومن بین این 80 میلیون نفر تقسیم میشد میدونین به هر فرد ایرانی چقدر میرسید؟ حالا اختلاس هایی که همین الان در شرف وقوع است رو کاری ندارم دیگه....
    جالب شد
    اول گدا پروری بود حالا شد توهین!
    کشورهای عربی رو مقایسه نکنین چون جمعیت ما رو اونا ندارن در ضمن تورهای گردشگری هم که اونا دارن ما نداریم چون نمیتونیم داشته باشیم...
    اختلاس رو کسی از آسمون نمیاد انجام بده دوست عزیز
    همین من نوعی هستم که یه روزی به جایی رسیدم و ظرفیتشو نداشتم ؛ کی جرات داره چیزی بگه!
    اگر هر ایرانی ادعای مسلمانیتشو انجام میداد و خمس مالی خودش رو میداد هیچ فقیری تو کشور نبود
    برام جالبه دوستان به بعضی کاخ نشینان که حاضرن کشور رو بدن دست کشورهای خارجی و هنوز آقازاده و خانوم زاده هاشون به زور دارن محاکمه میشن رو کسی گیر نمیده
    آها ، یادم نبود از ارث باباش داره!
    امام حسین علیه‌السلام معلم مقاومت آگاهانه است.

امام خامنه ای

16. 4 کاربر از پست مفید جوان ایرانی سپاس کرده اند .

ارسال تشکر
    1,675
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط جوان ایرانی نمایش پست ها
    جالب شد
    اول گدا پروری بود حالا شد توهین!
    کشورهای عربی رو مقایسه نکنین چون جمعیت ما رو اونا ندارن در ضمن تورهای گردشگری هم که اونا دارن ما نداریم چون نمیتونیم داشته باشیم...
    اختلاس رو کسی از آسمون نمیاد انجام بده دوست عزیز
    همین من نوعی هستم که یه روزی به جایی رسیدم و ظرفیتشو نداشتم ؛ کی جرات داره چیزی بگه!
    اگر هر ایرانی ادعای مسلمانیتشو انجام میداد و خمس مالی خودش رو میداد هیچ فقیری تو کشور نبود
    برام جالبه دوستان به بعضی کاخ نشینان که حاضرن کشور رو بدن دست کشورهای خارجی و هنوز آقازاده و خانوم زاده هاشون به زور دارن محاکمه میشن رو کسی گیر نمیده
    آها ، یادم نبود از ارث باباش داره!
    کسی اینجا جانب شخص خاصی رو نگرفت!
    در ضمن اگر فقط پول صندوق صدقات و نذورات مردم به دست اهلش میرسید؛ تمام این مشکلات حل بود. نیازی به خمس و اینا هم نبود.
    من گفتم پول نفت کشورهای عربی چه ربطی به گردشگری داره ؟ حتی جمعیت هم بخواهیم در نظر بگیریم از 40 هزار تومان بیشتر میشود

18. 3 کاربر از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند .

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    دریافت تشکر: 15,586
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

ویرایش توسط عبدالله91 : 21st August 2014 در ساعت 05:57 PM

20. 2 کاربر از پست مفید عبدالله91 سپاس کرده اند .

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)