دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 25

موضوع: بهترین راه برای تهیه مانتو

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مامایی
    ارسال تشکر
    36,060
    دریافت تشکر: 18,520
    قدرت امتیاز دهی
    28276
    Array
    yas-90's: خواهش

پیش فرض پاسخ : بهترین راه برای تهیه مانتو

سلام

ممنون از دعوت

من از بچگی مامانم برام لباس میدوخت چه مانتو چه غیر مانتو.....همزمان خرید لباس بیرون هم داشتم.....الان خواهر بزرگترم که به قول خودش عاشقانه خیاطی میکنه و خیلی با حوصله ما میریم پارچه میخریم و ساعتها نظر میدیم ایشون هم با حوصله فراوون گوش میدن و با مهارت میدوزن......در کل زیادی راضیم ازش در کنارش دیگه اگه بازار بریم و مورد خاصی ببینیم که خوشمون اومد اونموقع میخریم ولی دیگه مجبور نیستیم ساعتها بازارگردی کنیم واسه پیدا کردن یه مانتو

البته اینم بگم که علت اینکه به خواهری رو اوردیم اینه که من خودم یکم برا مانتو مشکل دارم آخه سایزم بین 1 و 2 هست واسه این یکیش تنگه و یکیش گشاد مجبورم بدم خواهرم بدوزه(گاهی پیش اومده چندین مدل دیدم و پسندیدم و پرو هم کردم اما مثلا اندازه نبوده یا تو تن خیلی قشنگ نبوده)

اما درمورد دادن به خیاط من به دوستان حق میدم که حوصله ش رو زیاد نداشته باشن چون اگه بخوای خیاط خوب پیدا کنی باید از یکی دو ماه یا حتی چند ماه قبل بهش بدی تازه یکی دو ماه بعد بهت تحویل میده.....خب اگه تو این مدت که یه مانتو خریده بودیم تا حالا کهنه هم شده بود
    طلب كردم ز دانائي يكي پند .......مرا فرمود: با نادان نپيوند

2. 12 کاربر از پست مفید yas-90 سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    13,909
    دریافت تشکر: 12,140
    قدرت امتیاز دهی
    32623
    Array
    mamadshumakher's: جدید136

ممنون از همه خانمای محترم و نظرات گرانقدرشون

ولی سوال اینجاست که ایا به غیر از طرح های متنوع ایا کارهای اماده از پارچه های با کیفیتی تهیه شدند؟ کیفیت و دقت دوخت انها چطور است؟

من و همچنین پدرم پیراهن هایی داریم که پارچه داده بودیم خیاط واسمون دوخته بود.سالهای سال هست اما یا الان اندازم نیست یا پارچه و طرح و رنگش دیگه از مد افتاده ولی کیفیتش پا برجاست.اما پیراهن های اماده هر چی که قبلا خریدم الان غیر قابل استفاده هست.به خاطر کیفیت پارچه.از رنگ و رو رفتن اصلا

4. 13 کاربر از پست مفید mamadshumakher سپاس کرده اند .

همكار تالار اخبار
    ارسال تشکر
    11,278
    دریافت تشکر: 11,277
    قدرت امتیاز دهی
    9184
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط mamadshumakher نمایش پست ها

ولی سوال اینجاست که ایا به غیر از طرح های متنوع ایا کارهای اماده از پارچه های با کیفیتی تهیه شدند؟ کیفیت و دقت دوخت انها چطور است؟

من و همچنین پدرم پیراهن هایی داریم که پارچه داده بودیم خیاط واسمون دوخته بود.سالهای سال هست اما یا الان اندازم نیست یا پارچه و طرح و رنگش دیگه از مد افتاده ولی کیفیتش پا برجاست.اما پیراهن های اماده هر چی که قبلا خریدم الان غیر قابل استفاده هست.به خاطر کیفیت پارچه.از رنگ و رو رفتن اصلا
    همه ی اجناس تو بازار بی کیفیت نیستن؛ هنوز هم ضرب المثل هر چه قدر پول بدی همون قدر آش میخوری جواب میده تو بازار ایران البته در بیشتر موارد!

اگر مغازه ای که مراجعه میکنی آشنا باشه به احتمال زیاد جنس خوبی تحویلت میده؛ در ضمن مانتوهایی تو بازار هستن که اصلا دوخت ایران نیست؛ مثلا من پاییز سال پیش یه مانتو خریدم مال ترکیه؛ هم جنس هم دوخت هم مدلش راضی بودم؛ اکثرا مدل مانتوهای تابستون ممکنه از جنس خوبی برخوردار نباشه؛ اونم به علت اینکه دنبال جنسی هستن که خنک باشه و البته بقیه موارد مد هم به دنبال داشته باشه

6. 11 کاربر از پست مفید saamaaneh سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    دریافت تشکر: 11,371
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

منم با سمانه خانم موافقم ولی در بعضی مواردم این هر چقدر پول میدی آش می خوری جواب نمیده ...
    فقط در مورد اجناس ترکیه تا 97 درصد جواب داده 3 درصدم داخلی (البته از دید من) بعد میګن جنس ایرانی بګیرین ... خب به چه قیمتی ؟
    لباس های حاضری ایرانی (چینی که کلاً هیچی هر چند ګاهاً از ایرانی هم خیلی بهتره) پارچه ی ارزون خریداری می کنن و سعی می کنن مشابه ترک بدوزن که هعی ... تعریفی نداره و حتی شما جنس لی رو هم نګاه بکنین که جزو خوب ها هست ، مدتی هست تهران خیلی فعال شده ولی جنسش اصلاً اون نیست ، ظاهر خیلی پیشرفت کرده ولیکن خود من یه شلوار لی داشتم ترک یکی هم دوخت تهران ، یکیِ ترک رو بعد از 5 سال هنوز دارمش خیلی هم خوبه همه جا هم پوشیدم از عروسی تا بازار ولی ایران رو یک ساله خریدم که فقط هم در مهمونی ها پوشیدم ، به نظر میرسه حدأکثر یک سال دیګه کار کنه
    مانتو ها هم که بحثشونه اغلب پرز برمیدارن جنس های حاضری ...
    جنس های البسه حاضری ایرانی بی کیفیتن 96 درصدشون! زیبایی هم ګفتم مشابه دارن میشن ، جعلی به نام ترک هم که میفروشن

و اما دوخت هم که فقط ترک یک ظرافتی داره عالی ... تولیدی های ایران رو برین ببینین متوجه میشین ، من یک روز رفتم تو یک تولیدی صبح تا نزدیک شب دیګه کامل دیدم اینو ولی نمیګم بده ولی بی دقتن !

نتیجه : در ایران به قول خانم پارسی همدیګرو دوست نداریم متأسفانه ...
    دل نمیدیم به کار

8. 13 کاربر از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند .

همكار تالار اخبار
    رشته تحصیلی
    مهندسي مديريت پروژه
    ارسال تشکر
    4,842
    دریافت تشکر: 3,026
    قدرت امتیاز دهی
    3470
    Array

سلام
    ممنون از دعوت
    توضیحات دوستان جامع و کامل بود
    من هم ترجیح میدم مانتو آماده تهیه کنم

نه کیفیتشون چندان خوب نیست.
    دلی که در دو جهان جز تو هیچ یارش نیست
    گرش تو یار نباشی جهان به کارش نیست

10. 7 کاربر از پست مفید ✿elnaz✿ سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    7,101
    دریافت تشکر: 5,335
    قدرت امتیاز دهی
    24321
    Array
    parnian 80's: جدید85

سلام
    من هم فکر میکنم آماده
    برای کسی که مشکل پسنده انتخاب خیاط هم سخته(خیاطی که سلیقت رو بشناسه و منظورت رو بگیره) بعدم خیلی برو بیا داره شایدم آخر اون چیزی که بخوای در نیاد وقت گیر هم هست و هزینه بیشتری هم نسبت به خرید از بازار داره
    کیفیت هم بهتره از نظرم یه جای خاصی رو انتخاب کنیم که معمولا مدل و جنسش رو دوست داریم و خریدهامون رو از همونجا انجام بدیم کمه اما هست
    سادگی یعنی فکر کنی کسانی که دورت میزنند،به دورت میگردند....
    حماقت یعنی صداقت داشتن با کسی که سیاست دارد....

12. 6 کاربر از پست مفید parnian 80 سپاس کرده اند .

کاربر حرفه ای
    رشته تحصیلی
    آب و خاک
    ارسال تشکر
    36,121
    دریافت تشکر: 19,588
    قدرت امتیاز دهی
    34267
    Array
    *FATIMA*'s: جدید75

سلام

من اصولاً مانتوهام رو از مغازه میخرم ، معمولاً سایزم هم همه جا موجوده من که راضی ام همیشه تا نظر بقیه نظرم رو تغییر نده

البته قبول دارم بعضی وقت ها مانتو آسون بدست میاد راحت بدون دردسر ولی بعضی وقت ها مثل الان باید همه ی مغازه ها رو زیر پا بذاری تا یه مانتو بدست بیاری و خسته میشی ( آخه همش یا عبایی هستن یا بدون دکمه و به قول برو بچ راحت الپوش ، منم خوشم نمیاد ) البته خو سلیقه ایه دیگه

درباره کیفیت هم به قول بچه ها هرچی بیشتر پول بدی بیشتر محصول باکیفیت تر تحویل می گیری ولی خب ما به همون محصولات عادی پایبندیم بدون کیفیت ولی تا حدودی میکشه خوبه پس

یه بار خواستیم بدیم بدوزن برامون ، دیدیم گرون میاد برامون بی خیال شدیم

البته مانتو باب میل معمولاً کم بدست میاد ولی تا قسمتی باب میل تو بازار موجوده دیگه

علف هرز چيست ؟!
    گياهى است كه هنوز فوايدش كشف نشده است
    ....
    بحث: زندگی با گیاهان دارویی

14. 4 کاربر از پست مفید *FATIMA* سپاس کرده اند .

همکار تالار مکانیک
    ارسال تشکر
    13,417
    دریافت تشکر: 6,562
    قدرت امتیاز دهی
    6221
    Array
    homeyra's: جدید156

سلام
    خب چی بگم،با این طرز دعوت کردنت که گفتی حضور اجباریه،هول شدم دستام میلرزه
    من توی خریدکردن فوق العاده بی حوصله ام.تا بود که خانواده لطف می کردن و برام میخریدن می آوردن برام.الان ولی مجبورم خودم برم(اگه روم میشد میگفتم بخرن برام)
    توی بازار(مغازه و پاساژا) تنوع بیشتره.توی سن و سایز من هم خرید کردن معقول تره تا بدم خیاط بدوزه.کلا علاقه ای ندارم.تاحالا هم خداروشکر هرچی خواستم تونستم مناسب سلیقه ام پیدا کنم. چه برای مهمونی چه برای دانشگاه. تا حالا هم نشده به مانتوهام حراست گیر بده.البته یکی از دلایلش اینه که من با سرعت نور از جلو در حراست رد میشم
    اما خب راجع به مزیت ها و معایب پرسیدی باید بگم که شاید توی بازار نشه اون جنس مانتویی که میخوای پیدا کنی.و یا شاید یه مدل خاصی مدنظر باشه و اصلا توی مغازه پیدا نشه.خب اینجاست که نام یک خیاط خواهد درخشید
    والسلام

16. 7 کاربر از پست مفید homeyra سپاس کرده اند .

همکار تالار شیمی عمومی
    رشته تحصیلی
    ♥♥♥♥
    ارسال تشکر
    5,978
    دریافت تشکر: 4,121
    قدرت امتیاز دهی
    9174
    Array
    1=1+1's: جدید40

خیاطا رو اعصابن حرف ادمو خوب گوش نمیدن . درست کار نمیکنن . طولش میدن .
    بعدشم من معمولا لباس نو با دلیل میخرم . مثلا برا مهمونی خاص . حالا فرض کنین فردا شب مهمونی باشه . بعد من خیاط از کجا بیارم اصن چ کاریه برم پیش خیاط . یه دور تو خیابون میدم و بهترین مدل انتخاب میکنم و میخرم. دوامم زیاد مهم نیس چون عملا یه مدت بعد از دلم میره . خدایش دوامشونم خوبه. قیمتام توپپپپپ

18. 4 کاربر از پست مفید 1=1+1 سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    روانشناسی عمومی
    ارسال تشکر
    31,663
    دریافت تشکر: 11,131
    قدرت امتیاز دهی
    29289
    Array
    zoh_reh's: جدید88

با سلام خدمت دوستان عزیز انجمن

سوالی برای من شکل گرفته که تصمیم گرفتم نظر کاربران انجمن را درباره آن بدونم.

میخواهیم بهترین راه برای تهیه مانتو را از نظر شما جویا شویم.

یک راه رفتن به بازار و گشتن بین مانتوهای اماده و و انتخاب و پرو و خرید هست

یک راه هم تهیه پارچه و بردن آن به خیاطی است.

شما کدام راه را انتخاب میکنید؟به نظر شما هر یک چه مزیت ها و معایبی دارند؟
    سلام
    با توجه به شرایط انتخاب می کنم،

ولی اکثر لباسامو خواهرم میدوزه ،هر جور هم که بخوام و توضیح بدم همونجوری در میاره، گاهی هم میرم بازار یه مانتو با قیمت و کیفیت مناسب می بینم می خرم،

ولی ترجیح میدم که خواهرم بدوزه چون فقط پول پارچه رو میدم، همونجوری که میخوام میشه،هر وقت هم بخوام آماده میشه،

ضمنا از خجالت خواهرم سر فرصت در میام

قوانین تالار روانشناسی

الهی مرا آن ده که مرا آن به...

20. 3 کاربر از پست مفید zoh_reh سپاس کرده اند .

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)