دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 25

موضوع: بهترین راه برای تهیه مانتو

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    13,909
    دریافت تشکر: 12,140
    قدرت امتیاز دهی
    32623
    Array
    mamadshumakher's: جدید136

پیش فرض بهترین راه برای تهیه مانتو

با سلام خدمت دوستان عزیز انجمن

سوالی برای من شکل گرفته که تصمیم گرفتم نظر کاربران انجمن را درباره آن بدونم.

میخواهیم بهترین راه برای تهیه مانتو را از نظر شما جویا شویم.

یک راه رفتن به بازار و گشتن بین مانتوهای اماده و و انتخاب و پرو و خرید هست

یک راه هم تهیه پارچه و بردن آن به خیاطی است.

شما کدام راه را انتخاب میکنید؟به نظر شما هر یک چه مزیت ها و معایبی دارند؟

همکار تالار مهندسی عمران
    رشته تحصیلی
    نفت و پلیمر
    ارسال تشکر
    7,685
    دریافت تشکر: 3,187
    قدرت امتیاز دهی
    12780
    Array
    AaZaAdeh's: جدید117

پیش فرض پاسخ : بهترین راه برای تهیه مانتو

سلام

ممنون از دعوتتون

راستش در دوخت مانتو های بازاری قد متوسط رو در نظر میگیرند و سلیقه های خاص رو...هعی یه مانتو رو که میپوشم باید جواب حراسته دم در دانشگاه رو بدیم که چرا تا رو زانو نیست مانتو ،... خو چرا به ما گیر میدن به تولیدکننده ها گیر بدن
    مانتو های بیرون یا تنگن خیلی یا کوووتاه یا نااااازک یا دکمه ندارند یا مانتو نیستن دیگه...
    خو آدم روش نمیشه هرجا اینارو بپوشه
    ولی از اونجایی که خیاط خوب کم گیر میاد یا باید کسی رو بشناسی و گیر بیاری که بنده موفق نشدم تا حالا... واسه همین ترجیحا سالهااااست که به خرید از مغازه ها و دنبال سلیقه م گشتن اکتفا کردم
    وقتی میدی بدوزن سلیقه ت رو تحویل میگیری البته به نوع مهارت خیاطم مربوطه اما در بازار باید دنبال سلیقه ت باشی تا انشاالله بیابیش
    سه چیز را با احتیاط بردار: قدم، قلم ، قسم!
    از سه چیز کمک بگیر: عقل ، همت، صبر!
    اما سه چیز را هیچ گاه فراموش نکن: خدا، مرگ و دوست!

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    اقتصاد
    ارسال تشکر
    21,844
    دریافت تشکر: 45,916
    قدرت امتیاز دهی
    82822
    Array
    Almas Parsi's: جدید94

نقل قول نوشته اصلی توسط mamadshumakher نمایش پست ها

سلام به جناب شوماخر پر تلاش
    ممنون از ایجاد این تاپیک و دعوت تون....
    البته این دو گزینه یعنی خرید مستقیم یا دوخت توسط خیاط ممکنه بنا به دلایلی برای برخی افراد اجبارا لحاظ بشه
    مثلا برخی افراد که سایزهای مانتو شون کمی با استاندارد های پوشاک متفاوت هست
    مثلا یا خیلی چاق هستند و یا خیلی لاغر و یا فرم اندامشون به گونه ای هست که لباس حتما بایستی
    متناسب با سایز و اندامشون تهیه کنند مجبور میشن خیاطی مناسب رو پیدا کنند و لباس شون رو سفارش بدن
    دسته ای از افراد هم در انتخاب مدل های لباس بسیار وسواس دارند و به این زودی ها مدلی نظرشون رو جلب نمیکنه و...
    عموما به دنبال مدل های مختلف و تلفیق و ترکیب مدل ها برای طراحی مدل دلخواهشون هستند
    تا به خیاطشون بگن براشون باب سلیقه شون مانتو رو بدوزه
    و یا موردی که آزاده عزیز اشاره کردند مانتو های رسمی و اداری و یا یونیفرم ها که قاعده ها و استاندارد های خاص خودش رو داره

صرف نظر از این موارد به نظر من با توجه به تنوع بسیار زیاد طراحان در پوشاک خصوصا مانتو ...
    انواع مختلفی رو میشه توی بازار لباس و خصوصا مناطقی که بورس مانتو هستند پیدا کرد
    مثلا فکر میکنم به ندرت پیش بیاد کسی توی خیابان هفت تیر تهران که بورس انواع مانتو مجلسی و اداری و....
    هست نتونه مدل دلخواه خودش رو پیدا کنه
    استفاده ازخیاط به خاطر اینکه پیدا کردن خیاط ماهر و زبر دست که با متدهای روز کار کنه کمی مشکله
    در عین حال فکر میکنم خرید پارچه خودش یک هزینه هست و هزینه کارمزد خیاط هم یک هزینه و ...
    سر جمع با رفت و آمدهای خرید پارچه و پرو چندین باره در خیاطی میشه گفت قیمت تمام شده بایستی با
    زمانی هم که برای اون گذاشته میشه محاسبه بشه
    البته باز اگر کسی خیاط ماهر و منصف پیدا کنه و حوصله و وقت کافی برای رفتن به خیاطی داشته باشه
    شاید براش جالب باشه لباسش رو سفارش بده
    من خودم ترجیح میدم با حوصله مدل دلخواه رو در مانتو های آماده فروشگاه ها انتخاب کنم

البته باز این کار سلیقه ای هست و صرفا من نظر شخصی خودم رو گفتم
    ممکنه دوستان نظرشون غیر از این باشه

همکار تالار مهندسی عمران
    رشته تحصیلی
    نفت و پلیمر
    ارسال تشکر
    7,685
    دریافت تشکر: 3,187
    قدرت امتیاز دهی
    12780
    Array
    AaZaAdeh's: جدید117

نقل قول نوشته اصلی توسط Almas Parsi نمایش پست ها
    سلام به جناب شوماخر پر تلاش
    ممنون از ایجاد این تاپیک و دعوت تون....
    البته این دو گزینه یعنی خرید مستقیم یا دوخت توسط خیاط ممکنه بنا به دلایلی برای برخی افراد اجبارا لحاظ بشه
    مثلا برخی افراد که سایزهای مانتو شون کمی با استاندارد های پوشاک متفاوت هست
    مثلا یا خیلی چاق هستند و یا خیلی لاغر و یا فرم اندامشون به گونه ای هست که لباس حتما بایستی
    متناسب با سایز و اندامشون تهیه کنند مجبور میشن خیاطی مناسب رو پیدا کنند و لباس شون رو سفارش بدن
    دسته ای از افراد هم در انتخاب مدل های لباس بسیار وسواس دارند و به این زودی ها مدلی نظرشون رو جلب نمیکنه و...
    عموما به دنبال مدل های مختلف و تلفیق و ترکیب مدل ها برای طراحی مدل دلخواهشون هستند
    تا به خیاطشون بگن براشون باب سلیقه شون مانتو رو بدوزه
    و یا موردی که آزاده عزیز اشاره کردند مانتو های رسمی و اداری و یا یونیفرم ها که قاعده ها و استاندارد های خاص خودش رو داره

صرف نظر از این موارد به نظر من با توجه به تنوع بسیار زیاد طراحان در پوشاک خصوصا مانتو ...
    انواع مختلفی رو میشه توی بازار لباس و خصوصا مناطقی که بورس مانتو هستند پیدا کرد
    مثلا فکر میکنم به ندرت پیش بیاد کسی توی خیابان هفت تیر تهران که بورس انواع مانتو مجلسی و اداری و....
    هست نتونه مدل دلخواه خودش رو پیدا کنه
    استفاده ازخیاط به خاطر اینکه پیدا کردن خیاط ماهر و زبر دست که با متدهای روز کار کنه کمی مشکله
    در عین حال فکر میکنم خرید پارچه خودش یک هزینه هست و هزینه کارمزد خیاط هم یک هزینه و ...
    سر جمع با رفت و آمدهای خرید پارچه و پرو چندین باره در خیاطی میشه گفت قیمت تمام شده بایستی با
    زمانی هم که برای اون گذاشته میشه محاسبه بشه
    البته باز اگر کسی خیاط ماهر و منصف پیدا کنه و حوصله و وقت کافی برای رفتن به خیاطی داشته باشه
    شاید براش جالب باشه لباسش رو سفارش بده
    من خودم ترجیح میدم با حوصله مدل دلخواه رو در مانتو های آماده فروشگاه ها انتخاب کنم

البته باز این کار سلیقه ای هست و صرفا من نظر شخصی خودم رو گفتم
    ممکنه دوستان نظرشون غیر از این باشه
    دقیقا با این قسمت گفته ی الماس پارسی عزیز موافقم که خرید از بازار وقت کمتری نسبت به سفارشو اونو در بر میگیره .
    سه چیز را با احتیاط بردار: قدم، قلم ، قسم!
    از سه چیز کمک بگیر: عقل ، همت، صبر!
    اما سه چیز را هیچ گاه فراموش نکن: خدا، مرگ و دوست!

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    روانشناسی بالینی
    ارسال تشکر
    29,978
    دریافت تشکر: 25,422
    قدرت امتیاز دهی
    43643
    Array
    نارون1's: لبخند

نقل قول نوشته اصلی توسط mamadshumakher نمایش پست ها

سلام

1- گاهی مدل خاصی مدنظر فرد هست ، مثلا ترکیبی از چند مانتو میخواد

2 - با توجه به سایز فرد ، مانتوی مناسبی در بازار وجود ندارد ،

در این جور مواقع تهیه پارچه و دوخت آن بهترین گزینه هست .

** پیدا کردن خیاط ماهر تا بتونه واقعا اون چیزی که مدنظر هست رو بدوزه هم خیلی سخته

من خودم اغلب مانتو رو آماده میخرم ، البته پیدا کردن اون چیزی که من میخام خیلی سخته چون اون زیبایی در عین سادگی که من میخام کم پیدا میشه ،

اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي أَخْشَاكَ كَأَنِّي أَرَاكَ وَ أَسْعِدْنِي بِتَقْوَاكَ
    مجلـــه رویش ذهــن

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    دریافت تشکر: 11,371
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

سلام آقا محمد
    ممنونم از دعوت ، شما که می خواستین غیب شین ؟! حضورتون باعث خرسندی هست جناب مدیر بزرګوار

خب برای مانتو به شخصه خیاط ها رو قبول ندارم چون اصلاً هیچ وقت هیچ خیاطی متوجه منظور من نمیشه تازه مادرم بعد این همه مدت تا 80 درصد متوجه منظور من میشن که جای شکر داره
    برای همین قبلاً ها که بچه تر بودم دو سوم حاضری میګرفتم یک سوم مادرم می دوختن ، البته تا سوم راهنمایی اهل مانتو نبودم چادر می پوشیدم با بلوز شلوار اما جدیداً ماجرا عوض شده یک سوم حاضری دو سوم خودم می دوزم ، تازه دیګه مادرم هم زیاد متوجه منظور من نمیشن برا همین خودم میدوزم حالا هم که دیدن خودم میدوزم میګن حاضری نمی خواد خودت بدوز البته پارچه ش خیلی ګرون تر هم درمیاد با دکمه و اینا دو برابر بیرون میشه ، تهشم معمولی میشه
    ولی در ارتباط با بازار رفتن هم خیلی ملال آوره ، اعتقاد من اینه همیشه یک مغازه برای هر چیز در نظر داشته باشیم و بدونیم که جنساشو می پسندیم بعد بریم از همون در موقع نیاز خرید کنیم ، مخصوصاً پرو کردن که جون آدم تنبلی مثل من درمیاد و از نظر بهداشتی هم زیاد قبولش ندارم البته برا مانتو خوبه ولیکن برای لباس مجلسی پرو چیز بدیه ...

حالا منم یه سؤال دارم ، برا چه امری دارین آمار میګیرین ؟ طرحی به ذهنتون خطور کرده همی ؟
    یه راه دیګه هم علاوه ی اینا که عنوان شد هست و خرید اینترنتی که به نظرم خوب نیست چون نه جنس پارچه مشخص میشه و سایزش هم نمیشه خوب نظر داد ، دوخت ، کیفیت اصلاً کلاً نمیشه ...

و اما در کل خرید برای فردی که سایز لباسی که مد نظر داره در بازار فراوان هست هم راحت تر کم زمان بر تر و هم مقرون به صرفه تره ...

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسی اپتیک ولیزر
    ارسال تشکر
    1,200
    دریافت تشکر: 833
    قدرت امتیاز دهی
    88
    Array
    optici's: جدید56

به نظرم دوختن مانتو بهتره اونم با وضغی که الان بازار مانتو داره یه ایده از مانتو های بیرون میگیری میای خودت یه چیزای بهش اضافه میکنی میدی به خیاط مورد نظر که البته خیاط خوب بد گیر میاد اما ما یکیشو داریم به قول دوستان گرون تر میشه اما لااقل خودت مبدونی جنس پارچه ات خوبه و بعد یه مدت خراب نمیشه

همكار تالار اخبار
    ارسال تشکر
    11,278
    دریافت تشکر: 11,277
    قدرت امتیاز دهی
    9184
    Array

منم ترجیح میدم از بازار تهیه کنم؛ فقط به یک شرط حاضرم به خیاطی برم و اینکه هم بدونم ماهر هست و باب میلم میدوزه و هم خیاطش خلاقیت داشته باشه؛ یعنی مثلا من از یه مدل مانتو در بازار خوشم اومده ولی خب از لحاظ پوشش برای بیرون از نظر من مناسب نیست؛ این هنره خیاط هست که بتونه اون طرح رو برای من تبدیل به اون چیزی کنه که میخوام!
    امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم

یار قدیمی
    ارسال تشکر
    7,998
    دریافت تشکر: 20,776
    قدرت امتیاز دهی
    79813
    Array
    Sa.n's: لبخند

ســـــــــــــلام
    من خودم دوست دارم که از بیرون مانتو بخرم چون کلا آدمی هستم که حوصله ندارم ( بین خودمون باشه من خرید رو به زور میرم چه برسه به خیاطی
    ) ولی خب توی همون خرید مانتو هم سخت گیریای زیادی به خرج میدم .
    مزایای مانتو آماده :
    1- شما سریع میتونید داخل مغازه وارد بشید و انتخاب کنید و بخرید و استفاده کنید از مانتو و صرفه جویی در زمان میشه
    2- دیگه لازم نیست به خودتون زحمت بدید و الگو پیدا کنید ، همه مانتو ها آماده هست و با الگو های مختلف .
    معایب :
    1- برای خانوم هایی که خیلی لاغر و یا خیلی چاق هستند مانتو سخت پیدا میشه
    2- برای کسانی که مشکل پسند هستن هم سخت مانتو پیدا میشه
    3- در کل ممکنه طوری که میخوایید نشه مانتوتون ( از نظر رنگ و فرم و . . . )
    حالا مانتویی که خیاط دوخته :
    1- جنس پارچه و رنگش اون چیزی میشه که شما میخواستید
    2- ولی این روش برای خانوم هایی که بیش از حد چاق یا لاغر هستن و سخت تو فروشگاه ها سایزشون پیدا میشه خیلی خوبه
    معایب :
    1- وقت زیادی از شما میگیره و مطمئنا زمان بیشتری نسبت به خرید مانتو میگیره
    2- هی برو و بیا داره برای پرو
    3- باید دنبال یک الگو مناسب باشید و تازه آخر کار چیزی که شما میخوایید بشه یا نشه مشخص نیست دقیقا
    ویرایش توسط Sa.n : 15th August 2014 در ساعت 01:00 PM
    " برای آنکه در زندگی پخته شویم نباید هنگام عصبانیت از کوره در برویم "

یار همراه
    رشته تحصیلی
    علوم تربیتی(مدیریت وبرنامه ریزی)
    ارسال تشکر
    9,785
    دریافت تشکر: 14,205
    قدرت امتیاز دهی
    15149
    Array
    ماری مریم's: جدید156

سلام
    منم تر جیح میدم که مانتوی مورد دلخواهمو از بازا تهیه کنم چون مطمئنم به دلیل تنوع زیادی که در بازار وجود داره دست خالی بر نمیگردم

کاری هم به مد روز بودن ندارم چون من ترجیح میدم لباسی بخرم که هم زیبا باشه و هم توش احساس راحتی بکنم

متا سفانه الان اینجوری شده که وقتی مدلهای جدید به بازار عرضه میشه همه میرن سراغ اون

غافل از اینکه هر کسی باید با توجه به اندام و حتی رنگ پوستی که داره لباسشو انتخاب کنه

11. 13 کاربر از پست مفید ماری مریم سپاس کرده اند .

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)