دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: ایده های دو سر سود

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    13,909
    دریافت تشکر: 12,140
    قدرت امتیاز دهی
    32623
    Array
    mamadshumakher's: جدید136

پیش فرض ایده های دو سر سود

سلام دوستان
    امیدوارم حالتون خوب باشه.

احساس کردم نیاز هست که دوباره دور هم جمع بشیم یکم از حضورتون کسب فیض کنیم و سکوت تالار بشکنه

میخوام روی این موضوع فکر و گفتگو بکنیم که فعالیت هایی رو میشناسید که 2سر سود برای صاحبش داشته باشه؟

اکثر فعالیت ها یک سود دارند.ساده ترین حالت : مغازه دار جنس از عمده فروش خرید میکنه و به من میفروشه.وقتی از من پول میگیره فقط 20% برای اونه بقیشو باید بده به عمده فروش....

اکثر فعالیت های تجاری در ازای خرید و فروش سود یک جانبه ای دارند.

حالا میخوام ببینم میشه فعالیتی ایجاد کرد که همزمان چندتا سود داشته باشه؟

یک مثال ساده و تقریبا غیر عملی میزنم.

فردی رو در نظر بگیرید که مسابقه ای رو در محلی ایجاد کرده که از هر نفر 2000 تومان پول میگیره و یک تخته چوب در اختیارش میزاره تا اگر بتونه در کمتر مثلا 15ثانیه اونو به 3تکه ( با دستگاه) برش بده بهش 6000تومان پس میده (میدونه که تعداد کمی از افراد میتونن) و از طرفی برای تخته چوب های برش داده شده هم مشتری داره.

با اینکار اون پول کارگر نمیده که هیچ در ازای برش دادن تخته ها هم پول در میاره و خود تخته هارو هم میفروشه.

مثالی که زدم فکر کنم دقیقا منظورمو رسوند هر چند مثال زیبایی نبود...

ایا فعالیت های اینچنینی را سراغ دارید؟

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    13,909
    قدرت امتیاز دهی
    32623
    Array

پیش فرض پاسخ : ایده های دو سر سود

سلام یکی از دوستان خواستند سوال رو محدود تر کنم که مثلا در چه حوزه ای فکر کنیم ؟پوشاک خوراک صنعت و ...

که من گفتم ازادانه فکر کنیم.هیچ محدودیتی نیست.حتی ممکنه فعالیت بتونیم پیدا کنیم که به 3تا صنعت مربوط بشه

مثال دیگه میزنم

باز هم از شهربازی که درکش اسونتره.شما یه میت ورزشی میزاری و یه درجه برای اندازه گیری میزان ضربه ای که به میت وارد شده.

و مسابقه ضربه پا میزاری.(از علاقه مردم به حس برتر بودنشون استفاده میکنی) من میام شهربازی با دوستام میبینم شما همچین مسابقه ای گذاشتی.ورودیش نفری 2000تومان هست برای 3تا ضربه پا.خب جذاب میشه که به دوستام ثابت کنم ضربه پا من قویتره....نفری 2000تومانو خرج میکنیم.اما ازون طرف ...مثلا تو از فشار وارده به میت استفاده میکنی و مثلا ازون نیروی وارده برق ذخیره میکنی....و اون برق رو برای روشنایی دکه خودت و فروش برق به بهای کمتر از برق دولتی به 4تا دکه کناریت استفاده میکنی.

اینجا هم از علم روانشاسی پول ایجاد شده هم از علم برق

روانشناسی برای اینکه ایجاد حس برتر بودن رو خوب درک کردیم و میدونیم که جوان ها برای ایجاد این حس حاضرند هزینه کنند و از علم برق هم برای تبدیل انرژی پا به ذخیره برق استفاده کردیم.

در یک کلام سعی کنیم خدماتی را ارائه بدهیم که نتیجه ارائه اون خدمت هم قابل فروش باشد
    ویرایش توسط mamadshumakher : 11th August 2014 در ساعت 02:36 PM

3. 16 کاربر از پست مفید mamadshumakher سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    13,909
    قدرت امتیاز دهی
    32623
    Array

دوستان چون اینجا فقط محلی برای ایده پردازی محض هست هیچ ترسی و شکی از نوشتن نداشته باشید

حتی اگر مثل ایده هایی که خودم نوشتم خنده دار و غیر کاربردی باشه و کوچک و ساده باشه

اینم مثال سوم

شرکتی ثبت میکنید که با نصف قیمت خونه ها را رنگ میکنید ولی در ازای آن تا حداکثر یک هفته خونه باید در اختیار شما باشد این یک هفته هم خونه را به دانشجوهایی که رفت و امدی هستند یا نمیخواهند پول خوابگاه بدهند یا کارگران اجاره میدهید اینها فقط مثاله

البته برای برپایی مزون هم فکر کنم بشه از خونه استفاده کرد
    ویرایش توسط mamadshumakher : 11th August 2014 در ساعت 03:37 PM

5. 13 کاربر از پست مفید mamadshumakher سپاس کرده اند .

همکار تالار مذهبی
    رشته تحصیلی
    معلمی دبستان....
    ارسال تشکر
    4,124
    دریافت تشکر: 2,447
    قدرت امتیاز دهی
    1265
    Array
    مهندس نوجوان's: جدید71

سلام
    موضوع تاپیک جالبه
    آدم رو به فکر وا می داره
    یک باشگاه وررشی رو تصور کنید که از مردم پول میگیره و وسایل ورزشی در اختیار اون ها قرار میده
    و از طرفی فعالیت افراد روی وسیله هایی مثل تردمیل ، دوچرخه ثابت و ... باعث تولید برق اون باشگاه میشه
    در آستانه مهر قلم ها گوش تیز می کنند تا در دفتر انتظار اینگونه دیکته کنند ، ابری نیست ، ماه پشت ابر نیست ، او آمد ، او در باران آمد ...

7. 12 کاربر از پست مفید مهندس نوجوان سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    computer-software
    ارسال تشکر
    8,825
    دریافت تشکر: 5,728
    قدرت امتیاز دهی
    3259
    Array

سلام...فرض کنید من یه مکانی دارم مثل کافی شاپ البته نه در اون حد و اونجا مثلا بستنی ابمیوه چای قهوه نوشابه و کلا از اینجور خوراکیها میفروشم البته منظورم کلا نوشیدنی و خوراکیهایی هست که دارای بطری و ظروف پلاستیکی و شیشه ای باشه...حالا اگه مشتریهای من از من خرید کنن و ببرن که خب همون قیمت معمول رو پرداخت میکنن ولی اگه همونجا بخورن و این ظروف رو برگردونن قیمتها براشون کمتر میشه حالا اگه بعد از مدتی مشتریهای زیادتری جذب شدن خب من ظروف زیادی جمع اوری میکنم که خب میتونم اونهارو هم بفروشم و کمکی هم به محیط زیست و تفکیک زباله ها کرده باشم البته نمیدونم که این ایده اصلا چقدر درسته یا اصلا دوسر سود هست یا نه ولی اگه احیانا اشکالی توش هست یا اینکه نظری درموردش دارید حتما بفرمایید....(درواقع من میخوام از چیزای بدرد نخوری مثل زباله ها سود ببرم)

9. 8 کاربر از پست مفید elinaaa سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    computer-software
    ارسال تشکر
    8,825
    دریافت تشکر: 5,728
    قدرت امتیاز دهی
    3259
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط mamadshumakher نمایش پست ها
    دوستان چون اینجا فقط محلی برای ایده پردازی محض هست هیچ ترسی و شکی از نوشتن نداشته باشید

حتی اگر مثل ایده هایی که خودم نوشتم خنده دار و غیر کاربردی باشه و کوچک و ساده باشه

اینم مثال سوم

شرکتی ثبت میکنید که با نصف قیمت خونه ها را رنگ میکنید ولی در ازای آن تا حداکثر یک هفته خونه باید در اختیار شما باشد این یک هفته هم خونه را به دانشجوهایی که رفت و امدی هستند یا نمیخواهند پول خوابگاه بدهند یا کارگران اجاره میدهید اینها فقط مثاله

البته برای برپایی مزون هم فکر کنم بشه از خونه استفاده کرد
    ایده جالبیه و فک کنم کلی هم سود داشته باشه مخصوصا با اجاره خونه ها
    ولی چندتا مورد،یکی اینکه باید دید ایا افراد زیادی حاضر میشن یک هفته تمام خونه هاشونو در اختیار این شرکت بزارن و خب اینکه مشکل وسایل خونه هم هست...از طرفی افرادی که این خونه هارو اجاره میکنن خب باید تعهد بدن که بعد از یک هفته خونه رو تحویل میدن...چندتا سوال هم مطرح میشه!اول اینکه این شرکت خونه های رنگ شده و آماده رو اجاره میده ؟که خب در این صورت ممکنه به هر دلیلی به رنگ خونه اسیب برسه و مجبور بشه دوباره رنگش کنه یا نه مثلا اول خونه هارو اجاره میده مثلا برای 4 روز و سه روز بقیه رو رنگ میکنه؟ یا شایدم یه هفته کلا اجاره میده و چند روز هم به رنگ کردن اختصاص میده!؟

11. 7 کاربر از پست مفید elinaaa سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    36
    دریافت تشکر: 38
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

حیف که ما نمیدونیم دقیقا جامون کجاست و باید کجا باشیم ، نمیدونیم باید از کدوم بزرگی کمک بگیریم و چه کنیم...

وگرنه کلا بدک نیستیم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)