دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: دلایل ارایش بیش از حد بانوان در جامعه ایرانی

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    مهندسی عمران
    ارسال تشکر
    11,136
    دریافت تشکر: 25,270
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    M@hdi42's: لبخند

پیش فرض پاسخ : دلایل ارایش بیش از حد بانوان در جامعه ایرانی

سلام

ممنون از شهلا خانوم که در جهت بروز رسانی تالار رواشناسی زحمت میکشن

روی سخنم با منبع اصلی هستش (مجله تندرستی)

چند نکته

خب اول از همه این سه متخصص رو از کجا اوردن ؟ اسمی؟ نشانی

من فکر میکنم نویسنده خودشون مطلب رو باب میل نوشتن وبرای اعتبار بخشی به موضوع از عبارت " همین سوال را از سه متخصص پرسیدیم. پاسخ های آنان را در این مطلب بخوانید. " استفاده کردن در حالی که نه اسمی و نه منبعی رو ذکر کردن

اگه یکبار متن رو خونده باشین متوجه میشین این متن رو نه یک متخصص بلکه یک فرد عادی به صورت تجربی به رشه تقریر دراورده و نتیجه مشاهدات وتجربیات از اقوام خودشون بوده

دوم اینکه این مطلب یه مقدار توهین امیزه به خانومها و اینکه افرادی که ارایش میکنند(غلیظ و یا سبک) رو به دسته تقسیم کردن :

کمبودهای عاطفی شان را برطرف می کنند
    عامل اصلی، توهم خودزشت انگاری
    مشکل در کمبود عزت نفس است

لازم نمیبینم که توضیح بیشتری بدم چون میدونم متوجه منظور من میشین که به وضوح چه چیزی رو عرض کردن و چه توهینی در این نهفته هستش

متاسفم برای این مجله که به شعور مخاطبانش احترام نمیزاره وچنین مطالبی رو درج میکنه . انشالله که رسالت اطلاع رسانی و صداقت مطبوعاتی در مجلات و رسانه های نوشتاری ما بیش از این بشه

2. 5 کاربر از پست مفید M@hdi42 سپاس کرده اند .

همکار تالار روانشناسی
    رشته تحصیلی
    روانشناسی
    ارسال تشکر
    405
    دریافت تشکر: 470
    قدرت امتیاز دهی
    22
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط M@hdi42 نمایش پست ها
    سلام

ممنون از شهلا خانوم که در جهت بروز رسانی تالار رواشناسی زحمت میکشن

روی سخنم با منبع اصلی هستش (مجله تندرستی)

چند نکته

خب اول از همه این سه متخصص رو از کجا اوردن ؟ اسمی؟ نشانی

من فکر میکنم نویسنده خودشون مطلب رو باب میل نوشتن وبرای اعتبار بخشی به موضوع از عبارت " همین سوال را از سه متخصص پرسیدیم. پاسخ های آنان را در این مطلب بخوانید. " استفاده کردن در حالی که نه اسمی و نه منبعی رو ذکر کردن

اگه یکبار متن رو خونده باشین متوجه میشین این متن رو نه یک متخصص بلکه یک فرد عادی به صورت تجربی به رشه تقریر دراورده و نتیجه مشاهدات وتجربیات از اقوام خودشون بوده

دوم اینکه این مطلب یه مقدار توهین امیزه به خانومها و اینکه افرادی که ارایش میکنند(غلیظ و یا سبک) رو به دسته تقسیم کردن :

کمبودهای عاطفی شان را برطرف می کنند
    عامل اصلی، توهم خودزشت انگاری
    مشکل در کمبود عزت نفس است

لازم نمیبینم که توضیح بیشتری بدم چون میدونم متوجه منظور من میشین که به وضوح چه چیزی رو عرض کردن و چه توهینی در این نهفته هستش

متاسفم برای این مجله که به شعور مخاطبانش احترام نمیزاره وچنین مطالبی رو درج میکنه . انشالله که رسالت اطلاع رسانی و صداقت مطبوعاتی در مجلات و رسانه های نوشتاری ما بیش از این بشه

با سلام و ممنون از توجه شما به مطلب ارسالی
    در مورد مبهم بودن منبع این مطلب کاملا با شما موافقم
    واینکه این مطالب میتونست با لحن محترمانه تری بیان بشه
    اما واقعا افراط یه سری افراد در این زمینه چهره ی جامعه رو خراب نکرده ؟
    اینکه چه قدر از وقت و انرژی جوانان (چه پسر و چه دختر ) صرف توجه به این کارهای بیهوده میشه ، واقعیت نداره ؟
    و این عللی که اینجا ذکر شده واقعا هیچ کدوم نمیتونه دلیلی برای این رفتار باشه ؟
    البته لازم به ذکره زیبایی برای خانومها یک ضرورته اینجا منظور افراط گرایی بعضی از افراده نه همه اونهایی که آرایش دارن
    ویرایش توسط شهلا گ : 7th July 2014 در ساعت 01:51 PM
    . . . آینده ای بساز که گذشته ات جلویش زانو بزند . . .

4. 5 کاربر از پست مفید شهلا گ سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    مهندسی عمران
    ارسال تشکر
    11,136
    دریافت تشکر: 25,270
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    M@hdi42's: لبخند

نقل قول نوشته اصلی توسط شهلا گ نمایش پست ها

با سلام و ممنون از توجه شما به مطلب ارسالی
    در مورد مبهم بودن منبع این مطلب کاملا با شما موافقم
    واینکه این مطالب میتونست با لحن محترمانه تری بیان بشه
    اینکه چه قدر از وقت و انرژی جوانان (چه پسر و چه دختر ) صرف توجه به این کارهای بیهوده میشه ، واقعیت نداره ؟
    البته لازم به ذکره زیبایی برای خانومها یک ضرورته اینجا منظور افراط گرایی بعضی از افراده نه همه اونهایی که آرایش دارن
    ممنونم بابت توجهتون

خب نظرات شخصی رو نمیشه به کل جامعه تعمیم داد. اینکه من و شما به یکسری افراد (حتی با ارایش غلیظ و زننده) یک لفظی رو اطلاق کنیم نظر شخصی ماست ولی در انطرف خیلی افراد دیگه این افراد رو شاید به این صورت مشاهده نکنن

اینکه گفتم نظرات شخصی رو بیان کرده مقصود این بود که نظرات شخصی یک شخص (حتی وقتی موافق شخص من و شما باشه) نمیتونه بیانگر و پوشش دهنده یک مبحث علمی باشه

افراط در هر موردی چهره جامعه رو مخدوش میکنه. موافقم

بیهوده بودن این کار برای افراد مختلف متفاوته . این کار از نظر من و شما شاید بیهوده تلقی بشه کما اینکه خیلی ها فکر میکنن مطالعه هم کار بیهوده ای هستش اما در کل نمیشه لفظ بیهوده رو داد به این کار.

این متن این سه دلیل رو تلویحا تنها دلایل این امر ذکر کرده و دسته و تقسیم بندی جدیدی رو لازم ندونسته

اینها رو میشه ا زدلایل دونست اما شاید افراد کمی رو پوشش بدن و بیشتر افراد در این دسته بندی ها قرار نگیرن و خیلی دلایل دیگه ای داشته باشن

_دوباره عرض میکنم که این متن یک نتیجه گیری علمی نیست حتی اگر بخشی از این متن یابه طور کل مطالب درستی رو هم عنوان کرده باشه
    _نظرات شخصی افراد نمیتونه جای مسائل اماری رو بگیره
    _متخصصین روانشناس برای یک موضوع به این گستردگی مطمئنا به سه دلیل برای جامعه اماری چند میلیونی اکتفا نمی کنن

6. 4 کاربر از پست مفید M@hdi42 سپاس کرده اند .

همکار تالار روانشناسی
    رشته تحصیلی
    روانشناسی
    ارسال تشکر
    405
    دریافت تشکر: 470
    قدرت امتیاز دهی
    22
    Array

ممنون از توجه شما
    . . . آینده ای بساز که گذشته ات جلویش زانو بزند . . .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع