دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 14 , از مجموع 14

موضوع: چگونه کار می کند؟

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مدیریت اجرایی
    ارسال تشکر
    418
    دریافت تشکر: 138
    قدرت امتیاز دهی
    23
    Array

پیش فرض پاسخ : چگونه کار می کند؟

[quote=فیزیکالست;591629]حالا گذشته از تموم اینا بیاید دست بکار شیم من این موضوعو تو بخش خلاقیت و نوآوری هم مطرح میکنم وقتشه ایرانیا این سیستمو برای موتورای هواپیما پیاده کنیم تا صوانح هوایی مربوط به موتور هواپیما به حداقل برسه شاید بتونیم ایده اولیش رو از بحث تو این انجمن دربیاریم مخ ها و نخبه ها و مخترع ها بسم الله اینم یه موضوع خوب برای اختراع تا اونوریا این کارو نکردن بسم الله[/quo
    دوست عزیز منظورتون از پیاده سازی این سیستم روی موتورهای هواپیما کدام سیستمه؟ در مورد سوانح هوایی چه اطلاعاتی دارید؟از کار افتادن موتور هواپیما درصد بسیار کمی از سوانح هست.نظرتون رو واضح تر بپین بیشتر در موردش میتونیم صحبت کنیم.در مورد حفظ محیط زیست مطرح می کردین منطقی تره.باز هرجور باشه در من یکی در خدمتم و بسم الله.

2. 3 کاربر از پست مفید ابوالفضل92 سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    فیزیک
    ارسال تشکر
    0
    دریافت تشکر: 40
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

[quote=ابوالفضل92;591652]
    نقل قول نوشته اصلی توسط فیزیکالست نمایش پست ها
    حالا گذشته از تموم اینا بیاید دست بکار شیم من این موضوعو تو بخش خلاقیت و نوآوری هم مطرح میکنم وقتشه ایرانیا این سیستمو برای موتورای هواپیما پیاده کنیم تا صوانح هوایی مربوط به موتور هواپیما به حداقل برسه شاید بتونیم ایده اولیش رو از بحث تو این انجمن دربیاریم مخ ها و نخبه ها و مخترع ها بسم الله اینم یه موضوع خوب برای اختراع تا اونوریا این کارو نکردن بسم الله[/quo
    دوست عزیز منظورتون از پیاده سازی این سیستم روی موتورهای هواپیما کدام سیستمه؟ در مورد سوانح هوایی چه اطلاعاتی دارید؟از کار افتادن موتور هواپیما درصد بسیار کمی از سوانح هست.نظرتون رو واضح تر بپین بیشتر در موردش میتونیم صحبت کنیم.در مورد حفظ محیط زیست مطرح می کردین منطقی تره.باز هرجور باشه در من یکی در خدمتم و بسم الله.
    همین سیستم موتور قایق در ضمن اگه تعداد صوانح به صفر برسه خیلی بهتره تا اینکه اصلا حتی یک دونه صانحه داشته باشیم تا جایی که من تحقیق کردم علت بسیاری از صوانح به علت ضعف موتور در برابر شرایط به وجود امده است در ضمن این سیستم به صرفه تر و حتی پر قدرتر خواهد بود گذشته از این ها مهم شاید صانحه نباشد مگه موتور قایق توربین دار صانحه ی زیادی ایجاد میکرده؟
    ویرایش توسط فیزیکالست : 4th April 2014 در ساعت 11:25 AM

4. 4 کاربر از پست مفید فیزیکالست سپاس کرده اند .

استعدادهای برتر
    رشته تحصیلی
    تخصص=ایده پردازی +ارزیابی محصول
    ارسال تشکر
    18,873
    دریافت تشکر: 9,270
    قدرت امتیاز دهی
    11669
    Array
    حسین متقی's: پر حرف

نقل قول نوشته اصلی توسط hossien نمایش پست ها
    خیلی خوب بود به نظرتون چقدر توان میشه این طوری تولید کرد؟
    این می خواد یک قایق را به سمت جلو ببره باید حداقل معادل 30 الی ... اسب تولید توان کند
    برای حرکت قایق در اب با 5 اسب بخار هم میشه کار کرد
    اما اینکه همون 5 اسب بخار رو چطور برای چنین موتوری ایجاد کنیم خیلی بحث بر انگیز میشه

برای اینکه بخوایم نیرو به سمت جلو اشته باشیم باید به مقدار وزن قایق ماده با سرعت مشخصی در جهت مخالف حرکت کنه که باعث میشه قایق حرکت کنه
    وقتی موتور معمولی پروانه ای باشه یا حتی جت ابی
    این کار ساده هست
    چون آب وزن زیادی داره و مقدار کمی اب رو با سرعت زیاد به عقب پرت کرده و باعث حرکت قایق به سمت جلو با سرعت کمتر میشند

ولی وقتی به جای اب بخوایم هوا رو وارد کار کنیم اینطوری خیلی سخت تر خواهد بود

اما جای نگرانی نیست
    نکته در سطح موثر بین هوا و آب هست (حباب های هوا در داخل آب باید مقدار زیادی آب رو جا به جا کنند تا بتونند حرکتت کنند
    به همین دلیل میشه از هوا داخل آب مثل مایع هیدرولیک داخل سیلندر (میدونم تشبیح سختیه ولی نزدیک تر پیدا نکردم) استفاده کرد

اما باز هم مشکلی این وسط هست که زهنم رو مشغول میکنه
    اون هم اینه که چطری میشه به هوا این مقدار انرژی رو منتقل کرد
    هوا به دلیل کم بودن جرمش نمیتونه انرژی اینرسی زیادی رو حمل کنه
    کلا کمی سخته تحلیلش
    اگر کاملش رو خودتون میدونین بیان کنید ما مشتاقیم بدونیم

http://news.iranema.ir/ سامانه هوشمند جمع آوری و انتشار اخبار روز ایران

6. 2 کاربر از پست مفید حسین متقی سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    طراحی صنعتی
    ارسال تشکر
    0
    دریافت تشکر: 0
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط فیزیکالست نمایش پست ها
    این طرز کار پنکه بدون پرست احتمالا این هم اینجوری کار میکنه فقط قویتره

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع