دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 7 از 7 نخستنخست 1234567
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 66 , از مجموع 66

موضوع: دوستان لطفا نون خشک های منزل رو همراه زباله ها دور بریزید !

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    اولین نیاز جامعه آخرت هنر معماری
    ارسال تشکر
    727
    دریافت تشکر: 1,113
    قدرت امتیاز دهی
    265
    Array

پیش فرض پاسخ : دوستان لطفا نون خشک های منزل رو همراه زباله ها دور بریزید !

سلام
    ممنوع از اقا امیر منو دعوت کرد به این قسمت همون طورکه به اقا امیر هم توضیح دادم ریختن نان به زباله کار قلطی که من با این کارصدرصد مخالفم نمی دونم دلایلم برشون کافی بوده یانه اگه کاربراان هم بخواهند این دلایل را با اجازه اقا امیر در این قسمت میزارم فقط ی مختصر توضیح دم که از کاشت گندم تا به نان خشک ورسیدن ان به چرخه زنجیر وار بهم متصل که ما باید بدانیم از کجااین زنجیر را ببریم ریختن نان به زباله چه ازنظر عرفی چه دینی و چه هر لحاضی که شما فکر کنید اشتباه است ریختن نان به زباله دوباره به دست نان خشکی ها میرسد اگه خوستید براتون توضیح میدم وبا ریختن نان به زباله علاوه برنان بی هرمتی می شود از لحاظ پزشکی با پس مانده نان ترکیب می شود علاوه بر کپک نان باعث بیماری نیزمیشود من دمدار نیستم همون طور که اقا امیر هم میدونندنون خشک برای دامداران ارزانتر ازبقیعه خوراک دام می افتد و برای گاونیزخوش خوراک هست برای همین هست که دمداران بیشتر به طرف نان خشک کشیده میشوند اما در جواب کسانی که میگن نون خشکی ها برای خرید نون کپک زده را جدا میکنن می خوام بگم درسته اونا برای خرید این کار را میکنند ولی اگه نون کپک زدهای در زباله باشد قاطی نوناشون میکنند

2. 6 کاربر از پست مفید draz سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    ارسال تشکر
    13,936
    دریافت تشکر: 12,415
    قدرت امتیاز دهی
    766
    Array

دوست عزيز
    امكان جدا كردن نون از بين زباله خيلي كمه !
    راه حلتون رو هم پيشنهاد بدين
    ممنون

4. کاربرانی که از پست مفید AvAstiN سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    5,214
    دریافت تشکر: 4,319
    قدرت امتیاز دهی
    39
    Array

Smile پاسخ : دوستان لطفا نون خشک های منزل رو همراه زباله ها دور بریزید !

نقل قول نوشته اصلی توسط draz نمایش پست ها
    سلام
    ممنوع از اقا امیر منو دعوت کرد به این قسمت همون طورکه به اقا امیر هم توضیح دادم ریختن نان به زباله کار قلطی که من با این کارصدرصد مخالفم نمی دونم دلایلم برشون کافی بوده یانه اگه کاربراان هم بخواهند این دلایل را با اجازه اقا امیر در این قسمت میزارم فقط ی مختصر توضیح دم که از کاشت گندم تا به نان خشک ورسیدن ان به چرخه زنجیر وار بهم متصل که ما باید بدانیم از کجااین زنجیر را ببریم ریختن نان به زباله چه ازنظر عرفی چه دینی و چه هر لحاضی که شما فکر کنید اشتباه است ریختن نان به زباله دوباره به دست نان خشکی ها میرسد اگه خوستید براتون توضیح میدم وبا ریختن نان به زباله علاوه برنان بی هرمتی می شود از لحاظ پزشکی با پس مانده نان ترکیب می شود علاوه بر کپک نان باعث بیماری نیزمیشود من دمدار نیستم همون طور که اقا امیر هم میدونندنون خشک برای دامداران ارزانتر ازبقیعه خوراک دام می افتد و برای گاونیزخوش خوراک هست برای همین هست که دمداران بیشتر به طرف نان خشک کشیده میشوند اما در جواب کسانی که میگن نون خشکی ها برای خرید نون کپک زده را جدا میکنن می خوام بگم درسته اونا برای خرید این کار را میکنند ولی اگه نون کپک زدهای در زباله باشد قاطی نوناشون میکنند

سلام خدمت دوست گرامی و سپاس از اینکه انتقادت رو مطرح کردی

ببینید موضوعی که بنده مطرح کردم راهکاری بود برای جلوگیری از آلوده شدن مواد غذایی حیاتی مانند شیر به سمومی که در حال حاضر قادر به پاکسازی اونها نیستیم ...
    کاملا موافقم که از بین بردن نون های خشک بخشی از این چرخه محسوب میشه و البته اگه ملاحظه کرده باشید مکررا اشاره کردم می بایست از هدر رفتن نون جلوگیری کنیم ؛ اما سوال اینجاست :

تکلیف اون میزان نونی که علی رغم سعی ما مبنی بر جلوگیری از اسراف و اتلاف نون ؛ به علل مختلف تبدیل به نون خشک میشه چیه ؟

آیا تصور می کنید اون میزان نون خشکی که همراه زباله های مرطوب منزل دور ریخته میشه قابل بازیابی برای نو خشکی ها و امثالهمه ...؟! کدوم نون خشکی میاد از لابلای زباله های ما تکه های نون خشک رو برای دامداری ها جدا کنه ...؟! بر فرض که چنین کاری امکانپذیر باشه ( که به علت مرطوب بودن زباله های منزل به واقع ممکن نیست ) به نظرتون چنین نون خشکی که با این کیفیت و به این زحمت تک تک از لابلای زباله ها بیرون آورده بشه به واقع میتونه خوراک ارزون قیمتی برای دامداری ها محسوب بشه ...؟!

سوال آخر :

از بین بردن نون خشک مازاد ( اگه این کار اسمش بی حرمتی باشه ) ناپسندتره یا اینکه کاری انجام بدیم که به نتیجه غیر قابل جبران اون بر سلامت جامعه واقفیم ...؟ حرمت نون بیشتره یا سلامتی انسان ...؟

تا تو به خاطر مني كس نگذشت بر دلم

مثل تو كيست در جهان تا ز تو مهر بگسلم ...

6. 2 کاربر از پست مفید امير آشنا سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    ارسال تشکر
    13,936
    دریافت تشکر: 12,415
    قدرت امتیاز دهی
    766
    Array

يه كاري هم مي شه كرد كه هم حرمت نون حفظ بشه هم اينكه وارد پروسه ي مخرب نشه!
    نون خشك رو در يه پلاستيك و زباله رو در يك پلاستيك ديگه گذاشت بعد هر دو رو باهم داخل يه پلاستيك زباله مشكي قرار داد

8. 2 کاربر از پست مفید AvAstiN سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    bargh sanati
    ارسال تشکر
    70
    دریافت تشکر: 53
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

سلام خسته نباشید،
    من در رشته ی کیوکوشین کار میکنم و در این رشته باید هم از نظر مشت هم از نظر ضربات پا قوی کار کرد،تمرینات من هم به گونه ای هست که 2ساعت هر روز سنگین تمرین میکنم،استادم میگه بدنت ضعیف شده و تغذیت اصلا مناسب نیست،میشه از نظر تغذیه ای کمکم کنید که چه موادی و در چه زمانی مصرف کنم؟

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    ریاضی کاربردی
    ارسال تشکر
    0
    دریافت تشکر: 0
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

وای خیلی این بحث جالب بود گر چه من خیلی دیر خوندم! از همه دوستان ممنون

صفحه 7 از 7 نخستنخست 1234567

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)