دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 3 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 66

موضوع: دوستان لطفا نون خشک های منزل رو همراه زباله ها دور بریزید !

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    5,214
    دریافت تشکر: 4,319
    قدرت امتیاز دهی
    39
    Array

پیش فرض پاسخ : دوستان لطفا نون خشک های منزل رو همراه زباله ها دور بریزید !!!

نقل قول نوشته اصلی توسط a.l.i نمایش پست ها

دوستان اگه ميشه با فونت و اندازه استاندارد مطلبتون رو بنويسيد نيازي نيست اينقدر درشت بنويسيد !
    با من بودي ؟ چشم

تا تو به خاطر مني كس نگذشت بر دلم

مثل تو كيست در جهان تا ز تو مهر بگسلم ...

2. 6 کاربر از پست مفید امير آشنا سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    13
    دریافت تشکر: 85
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

من تمام حرفام رو پس می گیرم، متاسفم...
    ویرایش شد... سهیل
    ویرایش توسط soheilspeedart : 1st August 2009 در ساعت 08:04 AM
    واسه تکمیل و ارتقاء یه طرح سیستم خنک کننده مایع پردازنده، به راهنمایی دوستان آشنا به روشهای تهیه قطعات (فلزی) و آب بندی (تحت فشار) قطعات با هم (برای جلوگیری از نشد و انفجار) هستم....

ضمنا توی این زمینه اگه سایر دوستان نظری دارن ممنون می شم راهنمایی م کنن (انتخاب گاز، فلز و...)

4. 4 کاربر از پست مفید soheilspeedart سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    ارسال تشکر
    13,936
    دریافت تشکر: 12,415
    قدرت امتیاز دهی
    766
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط soheilspeedart نمایش پست ها
    من واقعا از شماها تعجب می کنم، واقعا جای تعجب داره

وقتی که می گن سیگار نکش، می گن این آرامش منه فلانه، چیکاره... می گن بابا سرطان زایی ش ثابت شده س، تازه اطرافیان رو هم به طور مستقیم داری بیمار می کنی، هیچکس گوش نمی ده، تازه توبیخ هم می شی

از اون طرف دیگه، انواع قلیون میوه ای، آدامسی و گوجه ای و بادمجونی و... ریخته و دارن می کشن، می گی بابا این از سیگار بدتره!! میگن تو داری تفریح جوونا رو می گیری ازشون، توبیخ می شی!!! نیروی انتظامی که جمع می کنه اینا رو، دادشون در میاد که آی چنین کردن چنان کردن

ولی به نون که می رسه، همه دلشون می خواد بندازنش سطل آشغال!!!! واسه چی؟ واسه اینکه تنبلی ش می شه هر روز صبح بره یکی دو تا نون بخره، تنبلی خودش رو هم می ندازه گردن کیفیت نون و نونوایی و....

می گن آفلاتوکسین چنین است و چنان است، این نمکی ها سود جو و دزد و مال مردم خور و قاتل جون مردم هستن

از این طرف طرف نگاه نمی کنن که پسته و بادم زمینی توی انبارها داره کپک می زنه و تقریبا همه ش آلوده به آفلاتوکسینه، میگی نخور، اینا آلوده س، شور می کنن که مزه ش هم از بین بره، ولی می گن نه، آفلاتوکسین داره که داره، به جاش خون سازه!!!!

اون وقت فروشنده های پسته و بادوم زمینی که منبع اصلی آفلاتوکسین هست، آدمای خوبی هستن و دارن به جامعه خدمت می کنن ولی نمکی ها، قاتل جون مردم شدن

واقعا که عجب منطق جالبی!!!
    كي مي گه نمكي مقصره؟ كي مي گه آجيل فروش بي تقصيره؟

به نظر من نمي شه گفت نمكي مقصره فقط چون كه اطلاع نداره از كاري كه داره انجام مي ده نمي دونه با اين كارش داره چه فاجعه اي رو درست مي كنه . اون فقط به پولي كه از فروختن نون خشك مي گيره فكر مي كنه .
    آجيل فروش هم اطلاع نداره البته بيشتر از يه نمكي مي دونه ولي بازم اطلاعاتش كمه .
    پس اين وسط نقش ما چيه؟ ما بايد چي كار كنيم؟
    بهترين راهي كه به ذهن من مي رسه اينه كه اطلاع رساني كنيم تا جايي كه مي تونيم . سطح آگاهي سلامت جامعه و خودمون را بالا ببريم .
    به نظر شما راه خوبي نيست؟

6. 4 کاربر از پست مفید AvAstiN سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    13
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

ویرایش شد... سهیل
    ویرایش توسط soheilspeedart : 1st August 2009 در ساعت 08:04 AM
    واسه تکمیل و ارتقاء یه طرح سیستم خنک کننده مایع پردازنده، به راهنمایی دوستان آشنا به روشهای تهیه قطعات (فلزی) و آب بندی (تحت فشار) قطعات با هم (برای جلوگیری از نشد و انفجار) هستم....

ضمنا توی این زمینه اگه سایر دوستان نظری دارن ممنون می شم راهنمایی م کنن (انتخاب گاز، فلز و...)

8. 4 کاربر از پست مفید soheilspeedart سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    ارسال تشکر
    13,936
    قدرت امتیاز دهی
    766
    Array

ببخشید، ولی منم نگفتم که مقصر نمکی هست یا آجیل فروش
    من اين طوري برداشت كردم

مقصر اتفاقا شما هستی!!! (اینو به خاطر عنوان سازمانی شما گفتم، استعاره از مسئول!!)

شما به جای اینکه بگی نون رو بریز سطل آشغال، باید بگی نون درست بخرید که کپک نزنه
    چرا به جای اینکه بفرمایید که نون رو بریزن سطل آشغال، توصیه نمی کنید پسته رو بریزن سطل آشغال؟!!!
    اينكه مقصر ما هستيم رو قبول دارم ولي واقعا توان اجرايي من چقدره؟ جز اينكه اطلاع رساني كنم ، توصيه كنم ، مضراتش رو بگم؟ مي تونم به جاي كسي تصميم بگيرم يا كسي رو مجبور كنم؟
    در مورد پسته هم قبول دارم ولي اگه بگيم نان رو به نمكي ندين وبا آشغال دور بريزين ، منظورمون اين بوده كه پسته رو بخورين؟!!!
    اگه پسته مشكل داره نان هم داره ولي كدوميكيش مردم باهاش بيشتر سر و كار دارند؟ پسته يا نون ؟
    چند درصد مردم پسته دوس دارن؟ چند درصد پسته مي خرن؟ چند درصد توان خريدش رو داره؟
    ولي كسايي كه توان خريد خيلي چيزا رو ندارن نون رو حتما مي خرند .
    اين حرفاي من اطلاع رساني در مورد پسته رو نقص نمي كنه ولي اينو مي خوام بگم كه اطلاع رساني در مورد شير ونون خشك لازمه .

والا از بیوگرافی شما چیزی دستگیرم نشد (البته نام کاربری شما برام آشناست، فکر می کنم توی یک فروم دیگه هم مدیر باشید، با امضاء «باتشکر فریبا»)، ولی حتما می دونید که میزان سمی که توی پسته و بادم زمینی انباشته می شه، چندین برابر میزان اون توی شیر هست!!! (البته من اعتقادی ندارم که توی شیر پاستوریزه هم سم باقی بمونه ولی در این مورد تحقیق می کنم تا نتیجه واقعی رو بدونم)
    من دانشجوي رشته داروسازي مشهد هستم . اين فرومي هم مي گين رو نمي شناسم .

من با اطلاع رسانی موافقم، به شرطی که اطلاع رسانی صادقانه باشه!!
    كجاي اطلاع رساني ما صادقانه نبوده؟ مثال بزنين؟

یکی از مشکلاتی که تقریبا تمام خانوم های خانه دار با اون مواجه هستند، کپک زدن روی «رب کوجه فرنگی» هست (خودمم با این مشکل مواجه هستم!!)

خوب خانوما چیکار می کنن؟ کپک رو از روی «رب» بر می دارن و شروع به استفاده از «رب» می کنن!!!!!
    در حالی که چیزی که خطرناکه، کپک نیست، توکسین کپه!!
    به قول استاد تالوفیتم، کپک رو بخوری هم اشکالی نداره (شوخی) ولی «رب» رو نخورید!!

خوب چرا توی این زمینه ها اطلاع رسانی نمی شه؟!
    بالاخره کسی که به فکر آلودگی شیر بوده، به فکر معضل های بزرگتر از اون نیست؟[/!
    بازم همون حرفاي قبلي رو مي گم . اطلاع رساني در مورد يه چيز اينو نقص نمي كنه كه بقيه ي چيزا خوبن و مشكلي ندارند . به قول معروف مي گن جلوي ضرر رو هر جا بگيري منفعته .

10. 3 کاربر از پست مفید AvAstiN سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    13
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

ویرایش شد... سهیل
    ویرایش توسط soheilspeedart : 1st August 2009 در ساعت 08:05 AM

12. 4 کاربر از پست مفید soheilspeedart سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    5,214
    قدرت امتیاز دهی
    39
    Array

من واقعا از شماها تعجب می کنم، واقعا جای تعجب داره

وقتی که می گن سیگار نکش، می گن این آرامش منه فلانه، چیکاره... می گن بابا سرطان زایی ش ثابت شده س، تازه اطرافیان رو هم به طور مستقیم داری بیمار می کنی، هیچکس گوش نمی ده، تازه توبیخ هم می شی

از اون طرف دیگه، انواع قلیون میوه ای، آدامسی و گوجه ای و بادمجونی و... ریخته و دارن می کشن، می گی بابا این از سیگار بدتره!! میگن تو داری تفریح جوونا رو می گیری ازشون، توبیخ می شی!!! نیروی انتظامی که جمع می کنه اینا رو، دادشون در میاد که آی چنین کردن چنان کردن

ولی به نون که می رسه، همه دلشون می خواد بندازنش سطل آشغال!!!! واسه چی؟ واسه اینکه تنبلی ش می شه هر روز صبح بره یکی دو تا نون بخره، تنبلی خودش رو هم می ندازه گردن کیفیت نون و نونوایی و....

می گن آفلاتوکسین چنین است و چنان است، این نمکی ها سود جو و دزد و مال مردم خور و قاتل جون مردم هستن

از این طرف طرف نگاه نمی کنن که پسته و بادم زمینی توی انبارها داره کپک می زنه و تقریبا همه ش آلوده به آفلاتوکسینه، میگی نخور، اینا آلوده س، شور می کنن که مزه ش هم از بین بره، ولی می گن نه، آفلاتوکسین داره که داره، به جاش خون سازه!!!!

اون وقت فروشنده های پسته و بادوم زمینی که منبع اصلی آفلاتوکسین هست، آدمای خوبی هستن و دارن به جامعه خدمت می کنن ولی نمکی ها، قاتل جون مردم شدن

می گن که آفلاتوکسین تحت شرایط استریل کردن، از بین نمی ره (شرایطی که اسپور باکتری نابود می شه)، ولی وقتی به پسته اعتراض می کنی، می گن شور کردنش دیگه، بخور ضرر نداره!!!!

واقعا که عجب منطق جالبی!!!

دوست عزيز

بهتر نيست منصفانه قضاوت كني ؟
    البته فريبا خانم به بسياري از مواردي كه مطرح كرديد پاسخ دادند ولي لازم ديدم خدمتتون يادآوري كنم اطلاع رساني در خصوص يه موضوع كاملا صحيح و علمي ، شروع يه اقدامه كه خوشبختانه با همت بچه هاي سايت داره انجام ميشه
    ان شاالله در خصوص مواد غذايي ديگه هم صحبت ميشه ولي در هر صورت در اين نكته كه « نون حاوي آفلاتوكسين به سلامت جامعه آسيب وارد مي كنه » شكي نيست ؛ اونم آسيبي كه به همه گروه هاي سني و به طور گسترده وارد مي كنه...
    شما كه مقابل اين اطلاع رساني اينجوري موضع گرفتي نبايد تعجب كني كه چرا خيلي از متخصصين در خصوص مسايل مختلف اطلاع رساني كاملي كه حق مردمه انجام نمي دن ...

14. 5 کاربر از پست مفید امير آشنا سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    5,214
    قدرت امتیاز دهی
    39
    Array

اطلاع رسانی صادقانه یعنی اینکه واسه حساس کردن موضوع، آفلاتوکسین پروتئینی رو طوری معرفی نکنید که تحت شرایط استریل هم باقی می مونه!!!
    براي اينكه متوجه بشين قضاوت عجولانه كرديد همين نكته رو يادآوري مي كنم كه دو نوع توكسين داريم ، توكسين حساس به حرارت ( labile toxin ) و توكسين مقاوم به حرارت ( stable toxin ) كه نه تنها آفلاتوكسين بلكه برخي سموم باكتريايي نظير سم باكتري استافيلوكوكوس ارئوس كه عامل بسيار شايعي در مسموميت هاي غذاييه از اين دسته دوم هستند ...

16. 3 کاربر از پست مفید امير آشنا سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    ارسال تشکر
    13,936
    قدرت امتیاز دهی
    766
    Array

وقتی می گن شما مقصر هستید یعنی جامعه بهداشتی ما، اگه جامعه بهداشتی ما نفوذ نداشت و کاری از دستش بر نمیومد که مقصر نبود!!!
    من به عنوان يه مدير فروم چه كاري به جز اطلاع رساني مي تونم داشته باشم؟ !!
    من گفتم اطلاع رسانی شما صادقانه نیست به این علت که شما قضیه نون کپک زده رو با یه تیتر جنجالی عنوان کردین و خشم مردم رو هم به نمکی و... معطوف کردین!!!! می فرمایید نه؟ پست های همین تاپیک رو مطالعه کنید!!

شما می فرمایید که اطلاع رسانی این، اون یکی رو نفی نمی کنه، منم می دونم که نفی نمی کنه، من حرفم اینه که چرا اون یکی رو اطلاع رسانی نمی کنید؟!!

اطلاع رسانی صادقانه یعنی اینکه چیزی رو اطلاع رسانی کنید که موثرتره
    بعله مردم با نون بیشتر سر و کار دارن، قبول، ولی شما این جمله معروف رو نشنیدین که می گن «سیگار نکشن به جاش برو پسته بخور؟» اگه شما می خواین صادقانه اطلاع رسانی کنید، چرا آدم رو از یه سم به یک سم دیگه راهنمایی می کنید؟!!

اطلاع رسانی صادقانه یعنی اینکه واسه حساس کردن موضوع، آفلاتوکسین پروتئینی رو طوری معرفی نکنید که تحت شرایط استریل هم باقی می مونه!!!
    اطلاع رسانی صادقانه یعنی اینکه به مردم بگین که با شور شدن یه محصول، فقط میکروب از بین میره (توقف رشد) ولی توکسین اون همچنان پا برجاست!!!

مردم اگه با نون زیاد سر و کار دارن، با «رب» هم زیاد سر و کار دارن، ندارن؟
    مثال های از این دست خیلی زیاده

انتخاب یه تیتر جالب توجه واسه یه توصیه بهداشتی اشکالی نداره، ولی اگه محتوای اون توصیه هم مثل تیترش جنجالی باشه، باید به نیت صادقانه ش شک کرد!!!

شما خیلی راحت می تونید یه تیتر جالب مثل تیتر همین تاپیک ایجاد کنید ولی محتوا رو باید طوری تنظیم کنید که خواننده به این نتیجه برسه که نون رو درست مصرف کنه، نه اینکه به این نتیجه برسه که نون رو بریزه سطل زباله!!! درسته؟!
    اگه شما یه توصیه بهداشتی می کنی، باید پایبندی های اخلاقی ش رو هم در نظر داشته باشی

شما این شیوه ای که شما اطلاع رسانی می کنی، ممکنه یه دانشجو نون رو بریزه سطل آشغال، ولی به نظر شما، مادر این دانشجو، یا مادربزرگش هم حاضره همچین کاری بکنه؟!
    خواهشا نگین که بقیه ش به شما مربوط نمی شه، اگه قراره کاری انجام بشه، چرا درست انجام نشه؟

شما می تونی تیتر توکسین توی شیر رو بزنی ولی مردم رو واسه جلوگیری از این مشکل طوری راهنمایی کنی که خرید نون رو اصلاح کنن، نه اینکه...
    [/quote]

اطلاع رساني صادقانه با جذاب بودن يه تيتر چه منافاتي داره؟
    اصلاح الگوي مصرف نياز به يه تاپيك ديگه داره ولي اين واقعيت رو بايد قبول كرد كه نوني كه ما مي خريم ضايعات داره حتي اگه روزانه بخريم . باز ممكنه يكي ديگه بياد بگه كه چرا نمياين به نانوا اطلاع بدين كه نون رو طوري درست كنه كه ضايعات نداشته باشه . بعد باز نانوا مي گه مشكل از آرده و الي آخر.....

18. 2 کاربر از پست مفید AvAstiN سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    13
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

ویرایش شد... سهیل
    ویرایش توسط soheilspeedart : 1st August 2009 در ساعت 08:05 AM

20. 3 کاربر از پست مفید soheilspeedart سپاس کرده اند .

صفحه 3 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)