دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 2 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 66

موضوع: دوستان لطفا نون خشک های منزل رو همراه زباله ها دور بریزید !

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    نرم افزار
    ارسال تشکر
    12
    دریافت تشکر: 132
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

پیش فرض پاسخ : دوستان لطفا نون خشک های منزل رو همراه زباله ها دور بریزید !!!

موضوع خیلی جالبی بود...من فکر می کردم دلیل کپک زدنمون بیکاریه...نگو دلیلش اینه...یادم باشه دیگه به هیچ گاوی اعتماد نکنم...

2. 5 کاربر از پست مفید free1366 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    اولین نیاز جامعه آخرت هنر معماری
    ارسال تشکر
    727
    دریافت تشکر: 1,113
    قدرت امتیاز دهی
    265
    Array

سلام به همه
    من با اصل حرف"دوستان لطفا نون خشک های منزل رو همراه زباله ها دور بریزید !"مخالفم نان نعمتی از نعمتهای خداست که اگه زیر پا بیفته به نظر من ی نوع کفر است چه برسد که بریزیم توی زباله دونی پدرم همیشه میگه اگه می خوای رزق وروزیت زیاد بشه نونو از زیر پا جمع کن درست میگیت نونون اگه کپک بزنه و گاو نون کپک خوردرو بخوره باعث بیماری میشه ما باید به اصل مطلب برخورد کنیم ماباید به اندازه خوراک خود نان بگیریم ومصرف کنیم اگر این کار را بکنیم هم صرفه جویی است هم چنین بیماریهایی رواج پیدانمی کنه خودخدا هم میگه با زیاد شدن گناهان در جامعه باعث وارد شدن بلا بر انسان میشه وبه نظر من با کفر نعمت کردن ونان را اصراف کردن ودر آخر به نان خوشکی دادن بایدچنین بیماریهایی نیز پیش بیاید

4. 7 کاربر از پست مفید draz سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    5,214
    دریافت تشکر: 4,319
    قدرت امتیاز دهی
    39
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط draz نمایش پست ها
    سلام به همه
    من با اصل حرف"دوستان لطفا نون خشک های منزل رو همراه زباله ها دور بریزید !"مخالفم نان نعمتی از نعمتهای خداست که اگه زیر پا بیفته به نظر من ی نوع کفر است چه برسد که بریزیم توی زباله دونی پدرم همیشه میگه اگه می خوای رزق وروزیت زیاد بشه نونو از زیر پا جمع کن درست میگیت نونون اگه کپک بزنه و گاو نون کپک خوردرو بخوره باعث بیماری میشه ما باید به اصل مطلب برخورد کنیم ماباید به اندازه خوراک خود نان بگیریم ومصرف کنیم اگر این کار را بکنیم هم صرفه جویی است هم چنین بیماریهایی رواج پیدانمی کنه خودخدا هم میگه با زیاد شدن گناهان در جامعه باعث وارد شدن بلا بر انسان میشه وبه نظر من با کفر نعمت کردن ونان را اصراف کردن ودر آخر به نان خوشکی دادن بایدچنین بیماریهایی نیز پیش بیاید
    دوست گرامی
    فرمایش شما در خصوص جلوگیری از اسراف کاملا بجا و متینه ولی توجه داشته باشید طبیعتا با وضع فعلی تولید نان هرچقدر هم سعی در جلوگیری از اسراف داشته باشیم به ناچار بخشی از نون به ضایعات تبدیل میشه . تکلیف این ضایعات چیه ؟ آیا برای منفعت نامشروع عده ای خاص باید مردم عادی جامعه که از همه جا بی خبرن قربانی بشن ؟ همین نونی که من و شما با نیت خیر و برای جلوگیری از تلف شدن برکت خدا حواله نون خشکی ها می کنیم توی انبارهای عظیمی ذخیره میشن که از شدت کپک زدگی حتی نمیشه به این انبارها نزدیک شد ... چکار باید کرد ...؟ دور نریزیم تا مردم سرطان بگیرن ؟ اینجوری نعمت خدا رو شکر گزار بودیم ؟ بماند که حتی نون خشک سالم هم غذای مناسبی برای گاو نیست ...

نگرانی من از وضع اسف باریه که بارها شاهدش بودم

تا تو به خاطر مني كس نگذشت بر دلم

مثل تو كيست در جهان تا ز تو مهر بگسلم ...

6. 6 کاربر از پست مفید امير آشنا سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    Daroosazi
    ارسال تشکر
    3,087
    دریافت تشکر: 4,777
    قدرت امتیاز دهی
    166
    Array

Ok پاسخ : دوستان لطفا نون خشک های منزل رو همراه زباله ها دور بریزید !!!

ممنون از بابت اطلاع رسونیتون ، خیلی خبر جالب و مهمی بود منم به نوبه ی خودم تمام تلاشمو در جهت اطلاع رسانی ایم موضوع مهم به کار می بندم

8. 5 کاربر از پست مفید Mina_Mehr سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    chemistry
    ارسال تشکر
    14,444
    دریافت تشکر: 12,376
    قدرت امتیاز دهی
    1152
    Array

خب حرفای آقای draz هم درسته ...
    "با خرید روزانه ی نون میشه از اسرافش جلوگیری کرد"

آقای دکتر شما تا حالا با مواردی از افراد برخورد کردین که مریض بشن؟اگه آره که باید چاره ای براش اندیشیده بشه که نه اسراف باشه نه ضرر داشته باشه ....!
    ویرایش توسط *مینا* : 29th July 2009 در ساعت 01:23 AM
    مدتی در سایت نیستم، لطفا سوالات شیمیایی خود را دربخش سوالات تالار شیمی بپرسید

10. 5 کاربر از پست مفید *مینا* سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    کلام,فقه,اصول,
    ارسال تشکر
    27,914
    دریافت تشکر: 19,740
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    kamanabroo's: جدید150

من هم از مطلب مفيدتون تشكر مي كنم

متشكر

12. 5 کاربر از پست مفید kamanabroo سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    حسابداري
    ارسال تشکر
    18
    دریافت تشکر: 48
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

Wink پاسخ : دوستان لطفا نون خشک های منزل رو همراه زباله ها دور بریزید !!!

فريبا عزيز تشكر كه اين خبر بصورت عموم به اطلاع همگان رسونديد
    از امير عزيز تشكر بخاطر بابت توضيح خوبي كه گفتن
    اولش كه خوندم تعجب كردم ولي اين فرهنگ غلط بخاطر عقايد غلطي كه بزرگتراي ما گفتن و ندانسته اجرا كرديم

به اميد اينكه فرهنگ غلط گذشته از بين بره و گفته شما عملي بشه [-o<
    كه تمام دوستان نون خشك هاي منزل رو همراه زباله ها دور بريزند

14. 9 کاربر از پست مفید melika سپاس کرده اند .

کارشناس مدیریت
    رشته تحصیلی
    مدیریت دولتی
    ارسال تشکر
    1,103
    دریافت تشکر: 1,838
    قدرت امتیاز دهی
    42
    Array

مرسي امير جان از بابت اطلاع رسانيت

دوستان اگه ميشه با فونت و اندازه استاندارد مطلبتون رو بنويسيد نيازي نيست اينقدر درشت بنويسيد !
    Good Thought, Goods Words, Good Deeds
    اندیشه نیک، گفتار نیک، کردار نیک

16. 7 کاربر از پست مفید A.L.I سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    مدیریت پروژه و ساخت دانشگاه تهران
    ارسال تشکر
    2,641
    دریافت تشکر: 4,474
    قدرت امتیاز دهی
    54
    Array

به نظر من حرف امير كاملا منطقيه و همه ما بايد لينك اين مطلب رو براي همه بفرستيم كه آگاه بشن

Jamais le soleil ne voit l'ombre . Léonard De Vinci

18. 6 کاربر از پست مفید امید عباسی سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    5,214
    دریافت تشکر: 4,319
    قدرت امتیاز دهی
    39
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط مینا خیابانی نمایش پست ها
    شما تا حالا با مواردی از افراد برخورد کردین که مریض بشن؟اگه آره که باید چاره ای براش اندیشیده بشه که نه اسراف باشه نه ضرر داشته باشه ....!
    اونچه كه مسلمه آفلاتوكسين يكي از عوامل قطعي ايجاد سرطان كبد در انسانه و موارد اين بيماري هم متاسفانه در كشور ما كم نيست .

لطفا به يه نكته توجه كنيد ؛ قبلا هم عرض كردم اين تصور كه ما با دادن نون خشك به گاو از اسراف شدن نون جلوگيري مي كنيم كاملا اشتباهه ، چون حتي نون خشك سالم و بدون كپك زدگي هم غذاي مناسبي براي گاو بحساب نمياد . پس ما بايد براي جلوگيري از اسراف نون ، از يه پله عقب تر شروع كنيم يعني اجازه نديم نوني از سفره هاي ما اضافه بمونه ؛ هرچقدر تو اين كار موفق بوديم به اين مفهومه كه جلوي اسراف نعمت خدا رو گرفتيم ...
    اما اگه از اين مرحله بگذره يعني ميزاني نون خشك توليد بشه ( كه قطعا با توجه به كيفيت نون توليدي در اغلب نقاط كشور ، اين امر تا حدودي اجتناب ناپذيره ) ، حق نداريم اين نون خشك رو وارد چرخه اي كنيم كه نتيجه اون لطمه شديد به سلامت جامعه باشه ...

تا تو به خاطر مني كس نگذشت بر دلم

مثل تو كيست در جهان تا ز تو مهر بگسلم ...

20. 5 کاربر از پست مفید امير آشنا سپاس کرده اند .

صفحه 2 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)