دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: ***پرستوهای عاشق •๑ღ๑• 22اسفند روز بزرگداشت مقام شهدا ***

همکار تالار دفاع مقدس
    رشته تحصیلی
    علوم سیاسی
    ارسال تشکر
    1,547
    دریافت تشکر: 695
    قدرت امتیاز دهی
    1729
    Array

پیش فرض ***پرستوهای عاشق •๑ღ๑• 22اسفند روز بزرگداشت مقام شهدا ***

مهمان خاک پاک شهیدان شده دلم
    حس می کنم که تازه مسلمان شده دلم

من آن کویر پرعطشم بی قرار آب
    با این دل شکسته ، چو باران شده دلم

ترسم که عشق کار به دست دلم دهد
    چندیست باز بی سر و سامان شده دلم

آری غریبه ام به پناه تو آمدم
    در غربت سکوت تو ، مهمان شده دلم

ای عشق باز در دل من خانه کرده ای
    حالا پر از جوانه ی ایمان شده دلم

لیلا حسین نیا

حواسمان هست یانه اگر شهیدنشویم میمیریم راه سومی وجود ندارد............

2. کاربرانی که از پست مفید خادم شهدا سپاس کرده اند.

همکار تالار دفاع مقدس
    رشته تحصیلی
    علوم سیاسی
    ارسال تشکر
    1,547
    قدرت امتیاز دهی
    1729
    Array

شهدا و دفاع مقدس در کلام امام خامنه ای

پاسدار انقلاب اسلامی آگاهانه راه حسین (ع) را که ادامه راه انبیاء الهی است انتخاب می کند و در این راه، فروغ خون اصحاب حسین (ع) و شهیدان گلگون کفن کربلا را چراغ راه خویش قرار می دهد.

مقام معظم رهبری

شهادت دُرّ گرانبهایی است که بعد از جنگ به هر کس نمی دهند.

مقام معظم رهبری

ما فقه بـه معنـای واقعی کلمـه و قرآنی آن را در میدان جنگ آموخته ایم .

مقام معظم رهبری

امروز، به فضل همین شهادتها و به برکت خون شهدا، ملت ما، ملت سربلند و آبرومندی است و ملتها آبرو و عزت را این گونه باید پیدا کنند.

مقام معظم رهبری

شهادت بالاترین پاداش و مزد جهاد فی سبیل الله است.

مقام معظم رهبری

همه کسانی که در جنگ تحمیلی هشت ساله، چه با حضور خود یا فرزندان و عزیزانشان، حضور و فعالیتی داشته اند، مخصوصا خانواده شهیدان عزیز و جانبازان و اسیران گرامی، باید بدانند که در امتحانی بزرگ شرکت کرده و در آن سربلند بیرون آمده اند .

مقام معظم رهبری

فرزندان شهدا بدانند که پدران آنان موجب شدند که اسلام، در چشم شیطانها و طاغوتهای عالم، ابهت پیدا کند.

مقام معظم رهبری

ایستادگی در مقابل دشمنان مقتدر و مسلط، زورگوی ظالم و پرروی گستاخ، کار بسیار بزرگ و با عظمتی است. این همان کاری است که مردم ما کردند و عظمت ملت ما به خاطر همین شهادت جوانان شما و شجاعت فرزندانتان بود.

مقام معظم رهبری

شهید جانش را فروخته و در مقابل آن، بهشت و رضای الهی را گرفته است که بالاترین دستاوردهاست. به شهادت در راه خدا، از این منظر نگاه کنیم. شهادت، مرگ انسانهای زیرک و هوشیار است که نمی گذارند این جان، مفت از دستشان برود و در مقابل، چیزی عایدشان نشود.

مقام معظم رهبری

شهدا، علاوه بر مقامات رفیع معنوی، که زبانها و قلمها از توصیف آن و چشم و دلها از مشاهده آن ناتوانند، مشعلدار پیروزی و استقلال ملتند و حق بزرگ آنان بر گردن ملت، بسی عظیم است.

مقام معظم رهبری

پرچم عروج انسان به بام معنویت که امروز در گوشه و کنار دنیا برافراشته می شود، در حقیقت پرچم امام ما و شهیدان اوست. آنها زنده اند و روز به روز زنده تر خواهند شد.

مقام معظم رهبری

من اکنون به پدران و مادران، همسران و فرزندان، خواهران و برادران و دیگر کسان شهدای عزیز و جانبازان و اسراء و مفقودین درود می فرستم و اعلام می کنم که آنان در رتبه و شان معنوی، بلافاصله پشت سر عزیزان فداکار خویشند.

مقام معظم رهبری

هر چه داریم، به برکت جانفشانیها و فداکاری هاست، به برکت روحیه شهادت طلبانه است.

مقام معظم رهبری

اساسا جهاد واقعی و شهادت در راه خدا، جز با مقدمه ای از اخلاصها و توجه ها و جز با حرکت به سمت "انقطاع الی الله" حاصل نمی شود.

مقام معظم رهبری

اگر مجاهدت فداکارانه جوانان این مرز و بوم که به این شهادتها منتهی شده است نمی بود، همه روزهای این ملت، در زیر چتر سیاه ظلم و تجاوز و دخالت دشمنان اسلام و ایران، به شبهای تار بدل می گشت.

مقام معظم رهبری

فداکاری شهیدان و گذشت خانواده ها و حضور رزمندگان ما بود که ابرهای تیره و تار آن روزگار دشوار را از افق زندگی این ملت زدود.

مقام معظم رهبری روحی فداه

همکار تالار دفاع مقدس
    رشته تحصیلی
    علوم سیاسی
    ارسال تشکر
    1,547
    قدرت امتیاز دهی
    1729
    Array

شهيد و شهادت در كلام امام خميني (ره)

اينجانب به اسلام و اولياي عظيمالشأن آن و به ملت اسلام و خصوصاً ملت مبارز ايران ضايعه تاسفانگيز «شهيد بزرگوار»، متفكر و فيلسوف و فقيه عاليمقام مرحوم آقاي حاج شيخ مرتضي مطهري قدسسره را تسليت و تبريك عرض ميكنم. تسليت در «شهادت» شخصي كه عمر شريف و ارزنده خود را در راه اهداف مقدس اسلام صرف كرد و با كجرويها و انحرافات مبارزه سرسختانه كرد، و تسليت در «شهادت» مردي كه در اسلامشناسي و فنون مختلفه اسلام و قرآن كريم كمنظير بود. من فرزند بسيار عزيزي را از دست دادم و در سوگ او نشستم كه از شخصيتهايي بود كه حاصل عمرم محسوب ميشد. در اسلام عزيز از «شهادت» اين فرزند برومند و عالم جاودانه ثلمهاي وارد شد كه هيچ چيز جايگزين آن نيست. برنامه اسلام از عصر وحي تاكنون بر «شهادت» توأم با شهامت بوده، آنها گمان نكردند كه از هر موي «شهيدي» از ما و از هر قطره خوني كه به زمين ميريزد انسانهاي مصمم و مبارزي به وجود ميآيد. (1)

قيامي كه براي خداست و نهضتي كه براساس معنويت و عقيده است، عقبنشيني نخواهد كرد. ملت ما اكنون به «شهادت» و فداكاري خو گرفته است و از هيچ دشمني و هيچ قدرتي و هيچ توطئهاي هراس ندارد. (2)

ملتي كه تازهعروس و تازه دامادش براي «شهادت» داوطلبند و خود را براي هر پيشامدي در راه خدا مهيا كردهاند از چه ميترسند؟ ملتي كه «شهادت» براي او سعادت است پيروز است. ملتي كه خود و همه چز خود را براي اسلام ميخواهد، پيروزمند است. (3)

در آغاز سومين سال پيروزي انقلاب كه مرهون فداكاريهاي دلاورانه ملت خصوصاً «شهيدان و معلولان و مجروحان انقلاب» است اينجانب رحمت بيپايان خداوند متعال را براي «شهداي» جاويد و صحت و سلامت را براي معلولان و مجروحان عزيز خواستارم و درود پياپي تقديم آنان مينمايم. اين جانبازان حماسهآفرين كه پرچم پرافتخار لاالهالا الله را برفراز كشور عزيز به اهتزاز درآوردهاند وبا خون و توان خود شرافت انساني ملت بزرگ را بيمه نمودند و با پشتيباني تودههاي ميليوني بپا خاسته ائمه كفر و الحاد را شكست مفتضحانه داده و كشور را از لوث وجود آنان پاك نمودند، الحق بر ملت ما حق بزرگ دارند. رحمت خدا و سپاس بيپايان ملت عزيز نثار روح آنان و ديگر فداكاران در راه گسترش عدالت اسلامي، انساني باد. هان اي «شهيدان»، در جوار حق تعالي آسوده خاطر باشيد كه ملت شما پيروزي شما را از دست نخواهد داد. و اي بازماندگان «شهداي» به خون خفته و اي معلولان عزيزي كه حيات جاويد را با نثار سلامت خود بيمه كردهايد، مطمئن باشيد كه ملت شما مصمم است پيروزي را تا حكومت الله و تا ظهور بقيهالله روحي فداه نگهبان باشد، جاويد باشيد و پيروز باشد جمهوري اسلامي. (4)

«شهادت» انسانساز سردار پرافتخار اسلام و مجاهد بيدار و متعهد راه تعالي و پيوستن به ملأ اعلي، دكتر مصطفي چمران را به پيشگاه وليعصر ارواحنا فداه تسليت و تبريك عرض ميكنم. تسليت از آن روز كه ملت «شهيدپرور» ما سربازي را از دست داد كه در جبهههاي نبرد با باطل چه در لبنان و چه در ايران حماسه ميآفريد و سرلوحه مرام او اسلام عزيز و پيروزي حق بر باطل بود. او جنگجويي پرهيزكار و معلمي متعهد بود كه كشور اسلامي ما به او و امثال او احتياج مبرم داشت، و تبريك از آن رو كه اسلام بزرگ چنين فرزنداني تقديم ملتها و تودههاي مستضعف ميكند و سرداراني همچون او در دامن تربيت خودپ پرورش ميدهد. مگر چنين نيست كه زندگي عقيده و جهاد در راه آن است؟ چمران عزيز با عقيده پاك خالص غيروابسته به دستجات و گروههاي سياسي و عقيده به هدف بزرگ الهي، جهاد را در راه آن از آغاز زندگي شروع و به آن ختم كرد. او در جهاد با نور معرفت و پيوستگي به خدا قدم نهاد و در آن راه به جهاد برخاست و جان خود را نثار كرد. او با سرافرازي زيست و با سرافرازي «شهيد» شد و به حق رسيد. هنر آن است كه بيهياهوهاي سياسي و خودنماييهاي شيطاني براي خدا به جهاد برخيزد و خود را فداي هدف كند نه هواي، و اين هنر مردان خداست. (5)

دوست جدید
    ارسال تشکر
    357
    دریافت تشکر: 628
    قدرت امتیاز دهی
    85
    Array
    nhh's: متعجب

پیش فرض پاسخ : ***پرستوهای عاشق •๑ღ๑• 22اسفند روز بزرگداشت مقام شهدا ***

ممنون که این روز رو یادآوری کردید

6. کاربرانی که از پست مفید nhh سپاس کرده اند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)