دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12

موضوع: 5 میلیون می ارزه؟

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسی هسته ای
    ارسال تشکر
    14
    دریافت تشکر: 17
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    samanuclear's: بی حوصله

پیش فرض 5 میلیون می ارزه؟

سلام، راستش من الان هیچ اختراعی انجام ندادم. اصلا نمی دونم مراحل انجام یه اختراع چیه... ولی از بچگی همیشه این دغدغه رو داشتم که یه چیز جدید درست بکنم یایه کار جدیدو نو انجام بدم ... مثلا یادمه وقتی 5-6 سالم بود برای اینکه مهمونایی که میان خونمون رو سرگرم کنم با تلاش زیاد با نی هایی که تو خونه داشتیم یه شهربازی درست کرده بودم که توش تاب و سرسره و این چیزا داشت و بعد از اینکه مهمونا مینشستن پرده ای که جلوش زده بدمو کنار می زدم و نمایششون می دادم... (به خاطر همین احساس می کنم توانایی اختراع رو دارم . )تا اینکه با شخصی آشنا شدم که تو این زمینه بسیار کار کرده و بیش از 100 اختراع به نام خودش ثبت کرده و تو مسابقات داخلی و خارجی مختلف مقام آورده... پیشنهادی که ایشون مطرح کردن این بود که به ازای دریافت 5 میلیون تومن اول طی 2 جلسه مبانی اختراع رو یاد بده و بعد از اون تا انتهای ثبت اختراع و عضویت تو انجمن ملی نخبگان و گرفتن مجوز زمین با من همکاری کنه و هر گونه اطلاعات و مشاوری رو تو زمینه علمی مورد اختراع در اختیارم قرار بده. حالا سوال من اینه که آیا دادن مبلغ 5 میلیون برای به دست آوردن این مزایا کار عاقلانه ای هست یا نه؟ به خصوص این که هدف شخص از واگذاری این 5 میلیون برای این کار جدا سرمایه گذاری باشه و روی سوددهی اون بعد از طی این مراحل واقعا حساب باز کنه.....؟؟؟ اگه کسی می تونه منو راهنمایی کنه ممنون میشم.

2. 6 کاربر از پست مفید samanuclear سپاس کرده اند .

همکار تالار مکانیک
    رشته تحصیلی
    مکانیک سیالات و انتقال حرارت
    ارسال تشکر
    9,142
    دریافت تشکر: 6,504
    قدرت امتیاز دهی
    12964
    Array

پیش فرض پاسخ : 5 میلیون می ارزه؟

بنظر من که اصلا ارزش نداره.تا حدی هم کلاه برداری بنظر میرسه.

4. 5 کاربر از پست مفید ab.bb سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    الکترونیک و فیزیک هسته ای
    ارسال تشکر
    4,930
    دریافت تشکر: 13,220
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array
    عرفان سلیم زاده's: خجالت

از گروه های دانشگاهی خودتون کمک بگیرید بهتره.
    این 5 میلیون هم اونجا خرج کنین کارتون خیلی سریع تر جلو میوفته.

6. 6 کاربر از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسی هسته ای
    ارسال تشکر
    14
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

ممنونم ولی میشه لطفا بیش تر توضیح بدید.منظور از گروه های دانشگاهی دقیقا چی هست؟ یعنی با چند تا از دانشجوهای دانشگاه مثل خودم روی یه اختراع کار کنیم بعد به نام همه ثبت بشه یا منظور دیگه ای مدنظرتونه؟

8. 5 کاربر از پست مفید samanuclear سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    دریافت تشکر: 9,945
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط samanuclear نمایش پست ها
    ممنونم ولی میشه لطفا بیش تر توضیح بدید.منظور از گروه های دانشگاهی دقیقا چی هست؟ یعنی با چند تا از دانشجوهای دانشگاه مثل خودم روی یه اختراع کار کنیم بعد به نام همه ثبت بشه یا منظور دیگه ای مدنظرتونه؟
    iهر دانشگاهی یک مرکز یا معاونت پژوهش و فناوری داره می تونید با اونا همکاری کنین
    همچنین هر سوالی برای تهیه پروپزال ، توصیف نامه ، ادعا نامه ، پیوست فنی آن اینجا بچه ها کمک می کنن
    شما اگر یک سر به سایت های مثل yankodesign.com یا gizmag.com یا tuvie.com برین می تونید ایده بگیرین یا طرحی را ثبت کنید.
    برای بنیاد هم اگر بخواهین عضو بشین باید یا ثبت اختراع داشته باشین یا مقالات و ...... که شرایطش تو سایت bmn.ir نوشته استفاده کنین.
    برای تبدیل ایده تا محصول کارهای زیادی هست اگر بهدرستی انجام بدین موفق میشین و نبض بازار را به دست می گیرین با ایده تان. اما اگر فقط قصد ثبت دارین کارتون راحت هست.
    مهمترين لذت در زندگي، كمك به سايرين براي برنده شدن است. حتي اگر به قيمت آهسته تر رفتن و تغيير در نتيجه مسابقه اي باشد كه ما در آن شركت داريم

10. 6 کاربر از پست مفید hossien سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

البته باز خودتون باید تصمیم بگیرین که چی کار می خواهین کنید
    این کار مثل چاپ کتاب هست خودتون با کمتر از 50 هزار تومن می تونیدانجام بدین یا بدین یک انتشاراتی کمه کم با کد شابک و فیپا 200 به بالا بگیره.
    یا روش های مختلف برای چاپ درنظر بگیرین.

اگر خودتان فعال هستین و می توانید با مشکلات رو به رو بشین و صبر و تحمل دارین به نظر من زیاده این 5 میلیون پول اما اگر ندارین و زود ناا امید میشید و .... بدین راحت بشین البته باید ببینید برای چی می خواهید هزینه کنید که چی بدست بیارین.
    مهندس هستین باید بتونین این کار را کنید و تصمیم بگیرین که می ارزه یا نه
    مهمترين لذت در زندگي، كمك به سايرين براي برنده شدن است. حتي اگر به قيمت آهسته تر رفتن و تغيير در نتيجه مسابقه اي باشد كه ما در آن شركت داريم

12. 6 کاربر از پست مفید hossien سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسی هسته ای
    ارسال تشکر
    14
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط hossien نمایش پست ها
    iهر دانشگاهی یک مرکز یا معاونت پژوهش و فناوری داره می تونید با اونا همکاری کنین
    همچنین هر سوالی برای تهیه پروپزال ، توصیف نامه ، ادعا نامه ، پیوست فنی آن اینجا بچه ها کمک می کنن
    شما اگر یک سر به سایت های مثل yankodesign.com یا gizmag.com یا tuvie.com برین می تونید ایده بگیرین یا طرحی را ثبت کنید.
    برای بنیاد هم اگر بخواهین عضو بشین باید یا ثبت اختراع داشته باشین یا مقالات و ...... که شرایطش تو سایت bmn.ir نوشته استفاده کنین.
    برای تبدیل ایده تا محصول کارهای زیادی هست اگر بهدرستی انجام بدین موفق میشین و نبض بازار را به دست می گیرین با ایده تان. اما اگر فقط قصد ثبت دارین کارتون راحت هست.
    ممنونم از راهنمایی هاتون، یه سوال دیگه دارم و اینکه اگر بخواهیم ببینیم طرحی که تو ذهن ماست قبلا به صورت اخراع دراومده یانه از چه راهها یا سایت هایی میشه جستجو کرد؟ بازم ممنون
    ویرایش توسط samanuclear : 9th March 2014 در ساعت 03:00 PM

14. 4 کاربر از پست مفید samanuclear سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط samanuclear نمایش پست ها
    ممنونم از راهنمایی هاتون، یه سوال دیگه دارم و اینکه اگر بخواهیم ببینیم طرحی که تو ذهن ماست قبلا به صورت اخراع دراومده یانه از چه راهها یا سایت هایی میشه جستجو کرد؟ بازم ممنون
    خواهش می کنم
    فقط کافی هست در سایت زیر سرچ کنید.
    http://iripo.ssaa.ir/Default.aspx?tabid=3535

شما می تونید یا اختراع ثبت کنید یا طرح صنعتی.
    ثبت طرح صنعتی خیلی اسون تر هست و سریع ترین ثبت را داره و در کمتر از یک ماه ثبت می شود.
    http://iripo.ssaa.ir/Default.aspx?tabid=3255

16. 4 کاربر از پست مفید hossien سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

در ضمن اگر طرحی هم ثبت شده باشد توصیف اختراع و ادعا نامه اونو حتما بخونید اگر طرح شما بهتر باشد آن را ثبت می کنند و باید وجه تمایز با طرح های قبلی داشته باشد.

18. 5 کاربر از پست مفید hossien سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    برق
    ارسال تشکر
    2
    دریافت تشکر: 28
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

سلام دوست عزيز
    من رفتم توي سايت قوه قضاييه براي دادن ايده اوليه .ولي نوشته 30 روز مهلت داري بياي ابلاغ كني
    يعني بايد طي 30 روز بسازمش؟؟؟؟؟نميشه كه!راهي نداره فقط ايدمو ثبت كنم؟؟؟

20. 4 کاربر از پست مفید 125323258 سپاس کرده اند .

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)