دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: عید راچگونه نجومی بگذرانیم

همکار تالار نجوم
    ارسال تشکر
    4,170
    دریافت تشکر: 6,219
    قدرت امتیاز دهی
    16868
    Array

Ok عید راچگونه نجومی بگذرانیم

سلام به همگی
    امیدوارم با وجود خونه تکونی و مسائل عید و کمر دردی که احتمالا الان دارید می کشید خوش و سرحال باشید
    قصدم از ایجاد این تاپیک نگاه به عید از یه دید دیگه برای گذروندن این ایام بسیییییییی گوهر باره
    ما با عید یاد عید دیدنی و آجیل و مسافرت و خواب !!!! و خلاصه استراحت و خوش گذرونی میوفتیم
    اما
    چیزی که من می خوام راجع بهش صحبت کنم یه عید نجومیه!!!!!!
    البته کسانی که علاقه مند به این علم هستند که خب اکثرا به صورت اماتوری پیش می رن و کاری با محاسبات و این داستاان ها ندارند .
    شما می تونید عیدتون رو اینطور بگذرونید :
    * اگه مسافرت می رید :
    می تونید به شهر هایی مثل یزد و کرمان یا کاشان سفر کنید. در این شهر ها علاوه بر مکان های تاریخی بسیاری که می تونید ازشون بازدید کنید و لحظات خوشی داشته باشید تورهای کویر گردی و صد البته رصد آسمان شب با قیمت های مناسب برگزار می شه و شما می تونید در اون ها ثبت نام کنید و از اون شب به یاد ماندنی لذت ببرید فقط توصیه ای که در این رابطه بهتون می کنم اینه که اگه قصد سفر به این مکان ها و رصد رو دارید زمانی رو انتخاب کنید که ماه در کمترین روشنایی در برنامه ی عید شما باشه!!!! یعنی کمترین هلال
    * اگه مسافرت می رید ولی به جاهای گفته شده نمی رید:
    هیچ کار سختی نیست
    خداروشکر آسمون فعلا تقسیم بندی نشده و تنها کاری که شما باید بکنید اینه که یه نقشه آسمون یا نرم افزار آسمون داشته باشید و سرتونو بگیرید بالا!!!!
    نرم افزار هایی که می تونم بهتون معرفی کنم استاری نایت و استلاریوم هست و نقشه هم که ماشاالله هم به صورت پی دی اف و هم کاغذیش همه جا فراوونه
    در این زمان ها مشتری در آسمونه، می تونید بشناسیدش و با دیدن نور بازتابیش دیگه همیشه یادتون بمونه که این یه سیاره است نه ستاره!!!
    برای افزایش اطلاعات رصدیتون می تونید به پست نکات رصدی در همین زیر مجموعه مراجعه کنید ، در اونجا نکاتی که به درد یه رصدگر آماتور برای شروع می خوره اشاره کردم.
    * اگه مسافرت نمی رید :
    می تونید حتی اگه هوای بیرون براتون سرده تو خونه پشت کامپیوتر بشینید و از نرم افزار هایی که بالا گفتم و تلسکوپهاشون برای دیدن هر جرم آسمانی که دوست دارید اقدام کنید!
    یا راجع به حداقل منظومه ای که در اون زندگی می کنیم، منظومه شمسی یه کم اطلاعاتتون رو ببرید بالا و راجع به سیارات این مجموعه و خورشید کمی اطلاعات کسب کنید

!!!!! توجه : اگه علاقه مند به قسمت خاصی از نجوم رصدی مثلا بارش های شهابی یا رصد سیارات یا اختفا ها و یا گرفت ها یا هر چیز دیگه ای دارید این زمان بهترین و مناسب ترین زمان برای مطالعه بیشتر در این زمینه ها و افزایش اطلاعاتتون هست

اگه شما هم ایده ی نجومی در این زمینه دارید اینجا با ما اشتراک بذارید چراکه هدف از ایجاد چنین پست هایی خودی سازی مطالب هست نه کپی برداری!
    اگه سوالی بود در خدمتم

امیدوارم سالی شاد و پربار و اگاهی داشته باشید
    آسمانی باشید
    ویرایش توسط kahrupay : 4th March 2014 در ساعت 09:56 PM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)