دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: توصیه علمی پروفسور سمیعی به روحانی

یار همراه
    رشته تحصیلی
    علوم تربیتی(مدیریت وبرنامه ریزی)
    ارسال تشکر
    9,785
    دریافت تشکر: 14,205
    قدرت امتیاز دهی
    15148
    Array
    ماری مریم's: جدید156

پیش فرض توصیه علمی پروفسور سمیعی به روحانی

پروفسور سمیعی خطاب به روحانی گفت: به رئیس‌جمهور می‌گویم، زمانی یک کشور می‌تواند جزو ۱۰ کشور مهم اقتصادی و قدرتمند جهان شود که جزو ۱۰ کشور مهم دنیا در حوزه علم و دانش باشد.

به گزارش اروم نيوز،پروفسور مجید سمیعی جراح مغز و اعصاب و دارنده رتبه اول پژوهش‌های بنیادی و برگزیده ویژه در بیست و هفتیمن جشنواره بین‌المللی خوارزمی در سخنانی به اهمیت توجه به علم و فناوری تاکید کرد.

وی در ابتدای سخنان خود اظهار داشت: این همایش نشان‌دهنده این است که کشور ما برای علم و دانش اهمیت بسیار زیادی قائل است و خوشحالم که ملت ایران در سراسر دنیا برای افرادی که در جهت علم و داشتن آن تلاش می‌کنند، اهمیت قائل است.

رئیس بخش جراحی مغز و اعصاب دانشکده پزشکی دانشگاه هانوفر آلمان ادامه داد: دلم می‌خواست که شما را به هر کشوری که می‌روم و با ابراز احساسات مردم و هموطنان خود مواجه می‌شدم، شریک کنم و ببینید که ابراز احساسات ایرانی‌های خارج از کشور به کسی که در این عرصه فعالیت می‌کند، چگونه است.

وی با اشاره به اینکه اهمیت به علم و دانش به خصوص در بین پدر و مادران ایرانی با سایر کشورها متفاوت است، گفت: پدر و مادران ایرانی از لحظه‌ای که فرزندشان به دنیا می‌آید، تمام هم و غم آنها این است که به دنبال علم و دانش برود و حتی روستائیان ما آرزوی خود را تحصیل فرزندان می‌دانند.

سمیعی با تاکید بر اینکه این نیرویی که در بین خانواده‌های ایرانی قرار دارد نیروی بسیار قوی است، تاکید کرد: این نیرو باعث شده که ما هم‌اکنون جوانان زیادی را در راه علم و دانش داشته باشیم. جوانانی که با استفاده از ارتباطات توانسته‌اند علم و فناوری خود را به سطح بین‌المللی برسانند.

رئیس بخش جراحی مغز و اعصاب دانشکده پزشکی دانشگاه هانوفر آلمان با اشاره به اینکه وظیفه ما در این بین ایجاد امکانات برای حرکت جوانان در مسیر علم و دانش است، در توصیه‌ای خطاب به مسئولان گفت: من به مسئولان و به خصوص دانشگاهیان توصیه می‌کنم زمانی که دانشجویان تحصیل را شروع می‌کنند از همان سال‌های آغازین ورود به دانشگاه، برنامه تحقیقاتی را برای آنها برنامه‌ریزی کنند زیرا در سنین ۲۰ و ۲۱ سالگی مغز انسان آمادگی گرفتن مشکل‌ترین مسائل را دارد و اگر در این زمان به این جوانان راه فراگیری علم و دانش را دهیم، مسیر درستی را برای آنها باز کرده‌ایم و آنها بیمار علم و عاشق دانش می‌شوند.

وی تاکید کرد: من شنیده‌ام که جناب آقای روحانی رئیس جمهور ایران گفته‌اند که ایران آمادگی دارد جزو ۱۰ کشور مهم جهان در حوزه اقتصادی باشد. البته امیدوارم این را درست شنیده باشم و من می‌خواهم به ایشان بگویم زمانی یک کشور می‌تواند جزو ۱۰ کشور مهم اقتصادی و قدرتمند جهان شود که جزو ۱۰ کشور مهم دنیا در حوزه علم و دانش باشد و بدون داشتن علم و دانش نمی‌تواند به این رتبه برسد.

سمیعی با اشاره به تجربه خود در کشور آلمان در این زمینه گفت: آلمان در سال ۲۰۰۸ به بحران اقتصادی برخورد کرد و در آن سال همه کشورهای اروپایی سعی کردند بودجه خود را در همه حوزه‌ها پایین بیاورند و آلمان نیز همین کار را کرد و بودجه همه وزارتخانه‌ها را پایین آورد و برعکس بودجه مربوط به حوزه علم و فناوری را افزایش داد.

وی ادامه داد: رئیس جمهور در حال حاضر در این مجلس نیست و خوشحالم که وزیر علوم در این مجلس هست و قطعا سخن بنده را به ایشان و کابینه می‌رساند زیرا مهمترین وزارتخانه ما باید وزارتخانه علم و فناوری باشد.

رئیس بخش جراحی مغز و اعصاب دانشکده پزشکی دانشگاه هانوفر آلمان با اشاره به اینکه باید سعی کنیم فرهنگ توجه به علم و دانش را در جامعه فراگیر کنیم و به آن نقش اساسی دهیم، خاطر نشان کرد: بزرگترین شانس زندگی من این بود که در سال دوم دانشجویی خود با اساتیدی مواجه شدم که راه علم را به من نشان دادند و در همان زمان وقتی دیدم در رشته اعصاب که رشته مورد علاقه من بود اشکالات و بیماری‌هایی در این مسیر وجود دارد از همان ابتدا به دنبال این رفتم که راه‌های بهبودی آن اشکالات و بیماری‌ها را پیدا کنم.

سمیعی با بیان اینکه باید راه را برای جوانان خود حفظ کنیم و امکانات را برای آنها فراهم سازیم، گفت: جوان دانشجوی ایرانی نباید فکر کند که حتما برای ادامه تحصیل باید به فکر این باشد که به مراکز دانشگاهی خارج از کشور رود بلکه می‌توان با ایجاد مراکز مهم علمی در کشور و بالا بردن ارزش آنها در برابر مراکز خارجی از ظرفیت آنها در کشور خود استفاده کرد.

وی با اشاره به هدف خود از ایجاد مرکز علوم و اعصاب در ایران گفت: مرکز علوم و اعصابی که من به دنبال تاسیس آن در ایران هستم که چندین برابر از مراکز مشابه در آلمان و پکن بالاتر است، امیدوارم تمام نیروها دست به دست هم دهند تا این مرکز اعصاب ایجاد شود.

رئیس بخش جراحی مغز و اعصاب دانشکده پزشکی دانشگاه هانوفر آلمان در پایان با ابراز تاسف از اینکه برخی از جوانان ما خیال می‌کنند اگر به مراکز مهم اروپایی برای ادامه تحصیل بروند، آینده درخشانی خواهند داشت گفت: امیدوارم با ایجاد امکانات و مراکز مهمی در ایران، جوانان ما که که تعداد آنها کم هم نیست، بتوانند با رشد علمی خود در سراسر دنیا جزو افراد موفق باشند.

2. 6 کاربر از پست مفید ماری مریم سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)