دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: زمین در سال نو...

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    همکار تالار نجوم
    ارسال تشکر
    4,170
    دریافت تشکر: 6,219
    قدرت امتیاز دهی
    16868
    Array

پیش فرض زمین در سال نو...

سلام به همگی
    اول از همه می گم که عید و سال نو مبارکککککککککک!!! ایشاالله سال خوب و شادی داشته باشید

اما گفتم الان که فضا فضای ماهی و سبزه و مدار زمینه ما هم زمان عید رو یه بررسی نجومی بکنیم خلاصه....
    در اصل سال خورشیدی یا شمسی از زمانی شروع می شه در عوام می گیم بهار می شه حالا کی بهار می شه، اصن چرا بهار و تابستون داریم!؟!؟ :
    بهار و تابستون داریم چون استوا ی زمین از صفحه مداری اون یعنی صفحه ی اصطلاحا دایره البروج حدود 23.5 درجه یا برای افراد دقیق 23 درجه و 27 دقیقه انحراف داره
    حالا این یعنی چی ؟ یعنی مدار گردش زمین با خط عمود بر صفحه دایره البروج 23.5 درجه اختلاف داره ، همین باعث به وجود اومدن فصل ها می شه و نه دوری و نزدیکی به خورشید!!!
    ممکنه خیلی از شما بدونید که مدار زمین بیضیه البته با خروج از مرکز کم ولی باید بگم وقتی زمستونه ما نیمکره شمالی هاست که زمین از هر موقعی به خورشید نزدیک تره!!! و تابستون دقیقا برعکس یعنی زمانیه که زمین از خورشید در دور ترین حال خودشه...

که این زاویه ای که مشخص کرده همون 23.5 درجه است که گفتم

اما برسیم به اینکه کی بهار می شه :

اگه شما مسیر ظاهری خورشید رو در آسمون تصویر کنید یه اصطلاحا دایره عظیمه می سازه (دایره عظیمه حاصل وصل کردن دو نقطه روی کره به وسیله یه دایره است که این دایره باید از مرکز کره بگذره) که این دایره که دایره دایره البروج نام داره با صفحه استوای زمین 23.5 درجه انحراف داره (این درواقع همون بحث بالاست!!!!)
    این دوتا دایره ی عظیمه باهم مسلما در دونقظه برخورد دارند که این نقاط رو نقاط اعتدال بهاری و اعتدال پاییزی نامگذاری کردن نقطه ی اعتدال بهاری نقطه ی صعودیه، یعنی نقطه ای که بعد از اون خورشید به سمت بالای استوا می ره و نقطه ی نزولی رو اعتدال پاییزی گذاشتن چون خورشید بعد از اون به سمت پایین استوا می ره و زمستون می شه
    قابل تذکره که خورشید حرکت نمی کنه و این زمینه که حرکت می کنه ولی چون ما خودمونو ثابت در نظر می گیریم فکر می کنیم زمین حرکت می کنه!

حالا وقتی خورشید در نقطه اعتدال بهاری قرار می گیره روز اول فروردینه و عید می شه!!!!

اما همون طور که گفتم این زمینه که داره حرکت می کنه و لی اینطور نیست که زمین هر سال در همون نقطه باشه!!! چون خود نقطه ی اعتدال بهاری هم در حال چرخشه که فکر کنم اگه بخوام بیش از این بازش کنم، دچار افت فشار بشید!!!!

پ .ن : در تصویر اول خورشید به غلط تصویر شده نباید وسط مدار باشه بلکه باید در کانون بیضی باشه

سوالی بود در خدمتم
    سال خوبی داشته باشید

آسمانی باشید

2. 6 کاربر از پست مفید kahrupay سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع