دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: مرحوم ملاقلی پور میگفت: می ترسم فیلم امام حسین(ع) را بسازم

یار همراه
    ارسال تشکر
    4,020
    دریافت تشکر: 6,802
    قدرت امتیاز دهی
    8985
    Array
    312's: جدید84

پیش فرض مرحوم ملاقلی پور میگفت: می ترسم فیلم امام حسین(ع) را بسازم

اگر قرار است فیلم امام حسین(ع) را من بسازم و خدای نکرده به این شخصیت و خانواده اش خدشه ای وارد شود امیدوارم دست و پایم بشکند و هرگز نروم پشت دوربین بگویم صدا ، دوربین و بازیگر چه کار کند. چون جرات می خواهد.

عقيق:
    واکنش ها نسبت به فیلم رستاخیز و تحریفات و قداست زدایی های این فیلم در بین علما و جامعه مذهبی کشور رو به فزونی است.

سال ها قبل در برنامه برداشت دو مرحوم رسول ملاقلی پور درباره ساخت فیلمی با موضوع عاشورا و امام حسین(ع) نظرات متفاوتی مطرح کرده بود که متناسب این روزهاست:

« من درباره امام حسین(ع) سال هاست فیلمنامه های مختلفی را کار کرده ام ، اما همیشه گفته ام اگر قرار است فیلم امام حسین(ع) را من بسازم و خدای نکرده به این شخصیت و خانواده اش خدشه ای وارد شود امیدوارم دست و پایم بشکند و هرگز نروم پشت دوربین بگویم صدا ، دوربین و بازیگر چه کار کند. چون جرات می خواهد.
    می شود راحت ساخت ، قصه های زیادی هم نوشته ام ولی انسان چطور به خودش اجازه بدهد که از این راه ارتزاق کند ، از راه دیگری ارتزاق می کنم.
    دکتر پورنجاتی خیلی به من اصرار می کرد که چرا اینقدر طولش می دهی ، بنویس و بساز ، همه چیز مهیاست. من گفتم می ترسم . پرسید از چه می ترسی؟ گفتم اگر این فیلم را ساختم و مُردم . چشم باز کنم و امام حسین (ع) و خانواده اش و اهل بیت(ع) ایستاده اند. از من می پرسند شما که هستی ؟ می گویم آقا من رسول ملاقلی پورم فیلمسازم. حضرت بفرمایند مرد حسابی می رفتی مجنونت را می ساختی. با خانواده من چکار داشتی؟
    واقعا آدم فکر می کند می بیند سر این یک پیاله قیمه تبرکی چه دعواییست. ارمنی و مسیحی و یهودی با اعتقاد می آیند . این یک پیاله قیمه را از مردم نگیریم . بگذاریم اعتقاد داشته باشند.»

خيانت فــقـر مي آورد

2. 2 کاربر از پست مفید 312 سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)