دریافت صورتحساب بدون دستگاه نمابر(فکس)

برای دریافت صورتحساب و پرینت آن از طریق تلفنبانک حتما به یه دستگاه فکس حتی از نوع معمولی هم که شده نیازه.که اکثرا مشتریان بانک غیر از شرکتها فاقد این دستگاه هستن.

اما امروزه حداقل یه دستگاه کامپیوتر را تو همه منازل و مغازه ها میشه پیدا کرد که با اضافه کردن یه فکس مودم ارزان قیمت چن هزار تومنی و یه نرم افزار میشه اون را به یه دستگاه فکس پیشرفته تبدیل کنیم و ارسال و دریافت فکسها و دریافت صورتحساب لحظه ای بانکمون را انجام بدیم.
مسئله ای که باعث شد این برنامه را پیگیری کنم سوال یکی از مشتریان درباره این روش و قول دادن از طرف من جهت پیگیری بود و نتیجه هم موفقیت آمیز.روش دریافت صورتحساب آنلاین بانک ملی روی کامپیوتر شخصی:سخت افزار و نرم افزار مورد نیاز:

۱- فکس مودم

۲-نرم افزار VentaFax که از وبلاگ خودم میتونید دانلودش کنید…

لینک دانلود نرم افزار با حجم ۹ مگابایت

(
رمز فایل فشرده نرم افزار هم اینه :www.banknevesht.ir)
کابل اصلی تلفن را به ورودی فکس مودم(line) و یه دستگاه تلفن را هم به درگاه (phone) فکس مودم وصل کنید،

مثل این شکل کلیک کنید.
نرم افزار VentaFax را نصب کنید.(در هنگام نصب ابتدا نرم افزار از شما یه رمز میخواد و در ادامه هم یه username و serial ،که هر سه اینها را داخل فایل serial همراه نرم افزار قرار دادم.)حالا همه چی آمادست…نرم افزار VentaFax را اجرا کنید (تصویر نرم افزار).حالا سراغ دستگاه تلفن رومیزی خودمون میریم.

گوشی را برداشته و شماره ۰۹۶۲۲ تلفنبانک ملی را میگیریم.

دستورات را مطابق گفته سیستم تلفبانک اجرا می کنیم.بعد از شنیدن موجودی سیستم اعلام می کنه که برای دریافت صورتحساب از طریق نمابر کلید ۳ را فشار دهید. بعد از فشردن کلید ۳ سیستم نوع دریافت صورتحساب را اعلام میکنه(مثلا سه ماهه و یا گردشهای اخر)..

بعد از انتخاب نوع صورتحساب اعلام میشه که کلید استارت دستگاه فکس را فشار دهید.در این لحظه شما با موس روی کلید استارت فکس در نرم افزار VentaFax کلیک می کنید تا شکل گوشی فکس در نرم افزار تغییر کند(مثل این تصویر)..

حالا گوشی تلفن رومیزی خود را گذاشته و از دریافت تصویر فکس بر روی کامپیوتر شخصی خودتون لذت ببرید. در صورتی هم که چاپگر دارین ، فکس دریافتی را پرینت بگیرید.
تصویر فکس های دریافتی هم روی سیستم شما در این مسیر ذخیره میشن.

مثلا اگر ویندوز شما روی درایو C نصب شده باشه:
C:\ProgramData\Venta\VentaFax & Voice 6\In