دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: دوره انحصار رایتل دیگر تمدید نخواهد شد

همکار تالار مهندسی کامپیوتر
    رشته تحصیلی
    it
    ارسال تشکر
    231
    دریافت تشکر: 441
    قدرت امتیاز دهی
    23
    Array

پیش فرض دوره انحصار رایتل دیگر تمدید نخواهد شد

وزیر ارتباطات بار دیگر بر عدم تمدید دوره انحصار رایتل تاکید کرد.

محمود واعظی در صفحه خود در شبکه اجتماعی کلوب نوشت: «با توجه به اینکه در مرداد ماه سال آینده(سال ۹۳) دوران انحصاری استفاده از نسل سوم تلفن همراه برای رایتل به پایان می‌رسد، ما پروانه استفاده از نسل سوم را به سایر اپراتورها نیز خواهیم داد. همچنین امیدواریم تا پایان سال ۹۳ بتوانیم پروانه نسل چهارم پیشرفته را نیز برای اپراتورها صادر کنیم و از هم اکنون به دنبال مهیا کردن شرایط و مقدمات ورود نسل چهارم پیشرفته می باشیم.»

البته اظهارات وزیر ارتباطات درخصوص عدم تمدید دوره انحصار اپراتور سوم موضوع تازه‌ای نیست و این بحث پیش از این نیز مطرح شده و واعظی با اشاره به تمدید دوره انحصار رایتل در گذشته گفته بود: برای رایتل یا همان اپراتور سوم مشکلاتی پیش آمد و به همین دلیل دوره‌ای تلاش شد که دوره انحصار این اپراتور تمدید شود؛ اکنون نیز رایتل تا مردادماه سال آینده فرصت دارد که خود را تجهیز کند و طبق پروانه بازار را در دست بگیرد اما به هر صورت نمی‌توان مردم و کشور را از نسل جدید خدمات که در دنیا مورد بهره برداری‌های مختلف قرار گرفته محروم کرد. به همین دلیل همان طور که پیش از این هم گفته‌ام دوره انحصار رایتل تمدید نخواهد شد.

واعظی در عین حال یادآور شده بود: اپراتورهای دیگر و جدید هم می‌توانند در صورت علاقه‌مندی برای ارائه خدمات نسل سه و چهار اقدام کنند و در این میان توصیه ما به همه این است که با توجه به این که در دنیا به سرعت اپراتورها از نسل سه به نسل چهار عبور می‌کنند در ایران هم سرمایه‌گذاری‌ها بیشتر به سمت نسل چهارم برود.

وی در پاسخ به این سوال که چه تضمینی وجود دارد که برای اپراتورهایی که قصد ارائه خدمات نسل چهارم را دارند مشکلات رایتل پیش نیاید، توضیح داده بود: اکنون سرویس‌ها آن قدر زیاد است که اگر یک سرویس دچار مشکل شود، سرویس‌های متعدد دیگری نیز وجود دارند؛ از سوی دیگر من فکر می‌کنم که اگر من آن زمان مسئول بودم به گونه‌ای برخورد می‌کردم که این مشکلات پیش نیاید.

دوره انحصار اپراتور سوم در حالی مردادماه سال آینده به پایان می‌رسد که از اردیبهشت ماه امسال تماس‌های تصویری این اپراتور که از مهم ترین وجوه تمایز آن با دیگر اپراتورها بود قطع شده است.
    البته به تازگی وزیر ارتباطات از ازسرگیری مجدد تماس‌های تصویری رایتل در آینده نزدیک خبر داده است.

منبع
    در نمازم خم ابروی توبایادآمد.....حالتی رفت که محراب به فریادآمد

2. 2 کاربر از پست مفید sabrjoo سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)