دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18

موضوع: طرح و ایدهایی با توجیه اقتصادی

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    برق و كنترل
    ارسال تشکر
    646
    دریافت تشکر: 2,611
    قدرت امتیاز دهی
    40
    Array

Arrow طرح و ایدهایی با توجیه اقتصادی

با سلام .. تو این تاپیک میخاییم طرححهای رو برسی کنیم که با توجیه اقتصادی و فنی هستند و قابلیت اجرا رو دارند .. و در واقع کمک به صاحبان ایده های عملی است برای عملی کردن و بهره برداری اقتصادی از طرح و ایده خودشون .. از اونجایی که طرح ها و ایده های عملی نیاز به کار زیاد و نگاه همجانبه دارند از تجربه و اطلاعات همدیگه استفاده میکنیم تا طرح ها با بهره وری بالا بتونند قابلیت تولید و عرضه به بازار مصرف رو داشته باشند

برای اولین قدم برای نزدیک شدن به ایده پردازی و طرح هایی که از نظر مادی نیز صاحب ایده رو منتفع کند چند تا نکته بنا بر تجربه خودم اینجا میگم

اول برای اینکه به این سمت یعنی کسب درامد از طریق طرح و ایده باید شناخت از بازار مصرف داشته باشیم خوبی یک ایده پرداز و مخترع اینکه محدود عملکردش خیلی میتونه وسیع باشه و در واقع تو هر صنفی و مبحثی وارد بشه و قدرت خلاقیت و هوش و توانایی خودش باعث تحول و ایجاد سرعت و یا رفاه در هر زمینه ای بشه

کالاهای خانگی و مصرفی روزمره تا کالاهای صنعتی و تجاری و... پس گستره فکرمون رو هر جایی میتونیم ببریم و لازم نیست به یک علم خاص خودمون رو محدود کنیم ..

اما نکته مهم اینکه بازار مصرف و محدودیتهای محیط جامعه و کشور خودمون رو هم بشناسیم و برای انتخاب کوتاهترین و بهترین راه بازار مصرفی و صنعتی خودمون رو بررسی کنیم
    و روی بحث واردات کالا و فناوری که از خارج وارد میشه تکیه کنیم ..

به عنوان مثال ماتو کالای پزشکی و در صنعت به عنوان مثال در بحث سیستمها و دستگههای صنعت نفت و گاز وارد کننده هستیم و چه هزینهای هنگفتی هم داریم میدیم که این صنعت رو سرپا نگه داریم

البته ما اینجا بحث خرد میکنیم یعنی از پایین نگاه میکنیم از دید یه مخترع و کسی که دنبال ساختن و توسعه و سرعت هستش نه از دید مدیریت بالا که اگه از اون دید نگاه کنیم ضرویت بیش از بیش پیدا میشه که حتمان این مقوله رو جز سرفصل کارامون قرار بدیم

پس نکته اول نگاه به بازار و شناخت نیازمندیهای بازاره

نکته دوم پیگیری طرححهایی هستش که کمترین هزینه ها و بیشترین سود ممکن رو برای سرمایه گذار داره یعنی ریسک کمتری رو داره

خوب این تا اینجا تا نظر دوستانم بدند و بعد ادامه میدیم
    توکلت علی الحی الذی لا یموت

2. 7 کاربر از پست مفید Amir سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    دریافت تشکر: 9,945
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

پیش فرض پاسخ : طرح و ایدهایی با توجیه اقتصادی

طرح ساخت ربات های هوشمند برای پاک سازی مناطق مین کاری شده در جنگ تحمیلی .چون بهترین زمین های کشاورزی در جنگ مین گداری شده و در حال حاضر قسمتی از این زمین ها خنثی شده است.
    طرح از دو ربات تشکیل میشه که یکی در هوا (هواپیما بدون سرنشین) پرواز می کند و دیگری روی زمین که مناطق سنس شده هواپیما را شناسایی کرده و در آن محل ها مین را خنثی کند.
    کار دستگاه ابتدا به وسیله شی پرنده مین ها شناسایی شده و موقعیت آن را به ربات دوم بدهد.
    کاربرد در نیروی زمینی ارتش ، سپاه و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح هست .
    می توان در این طرح از انواع هواپیما های عمود پرواز استفاده کرد چون باید در بالای زمین در ارتفاع خاصی که تعیین می شود ثابت و سکن بماند و زمین را سنس کند.
    مهمترين لذت در زندگي، كمك به سايرين براي برنده شدن است. حتي اگر به قيمت آهسته تر رفتن و تغيير در نتيجه مسابقه اي باشد كه ما در آن شركت داريم

4. 5 کاربر از پست مفید hossien سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    برق و كنترل
    ارسال تشکر
    646
    قدرت امتیاز دهی
    40
    Array

خوب اینم از اون طرح های خاص هستش که یه تاپیکم اقا مهدی راجع به ساخت این رباتها و طراحی زدند .. من فک میکنم این طرح ها خاصه تو وزارت دفاع و داانشگهای مربوط به خودش مثل مالک اشتر پیگیری بشه و اگه این مسئله به صورت حرفه ای نه صرفا به صورت مسابقات صوری به دانشگاهها و مراکز پزوهشی هم واگذار میشد نتیجه خیلی مطلوب تری گرفته میشد .. در مورد طرح داش حسین باید بگم که چه نیازی به همزمانی حرکت دو ربات هستش در ضمن اینکه الان میتونیم تا شعاع پنج متری اطراف همون ربات مین یاب رو توسط سنسورهای خودش شناسایی کنیم .. مسئله تو طراحی مین های مین یاب اینکه چطوری ربات میتونه مین ها رو بدون ایجاد انفجار خنثی کنه .. مثل پیدا کردن به نظرم حل شده است . در مورد توجیه اقتصادی هم باید دنبال خریدار این طرح باشیم که کدوم سازمان میخاد روی این مسئله سرمایه گذاری کنه و کسانی که رو طرححهای نظامی این شکلی کار میکنند باید به کجا مراجعه کنند

6. 5 کاربر از پست مفید Amir سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

سلام
    طرح در زمینه هوشمند سازی خودرو را باید به کجا ارائه بدیم . طرحی برای جلوگیری از تصادفات جاده ای و همچنین هوشیاری بیشتر راننده به جلو .
    مهمترين لذت در زندگي، كمك به سايرين براي برنده شدن است. حتي اگر به قيمت آهسته تر رفتن و تغيير در نتيجه مسابقه اي باشد كه ما در آن شركت داريم

8. 3 کاربر از پست مفید hossien سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    برق و كنترل
    ارسال تشکر
    646
    قدرت امتیاز دهی
    40
    Array

خوب این طرح شما رو من تو پزوهشهای و فنارویهای جدید دیدم البته کل طرح به نظرم خیلی ابتدایی بود .. من نمیدوم که این طرح بر اساس چه اصول و ساختاریه .. طرحی که خودم در این زمینه داشتم استفاده از فاصله یاب ها که وقتی فاصله تا اتومبیل جلویی به یه حد عینی میرسید ترمز ها رو بطور اتوماتیک در حالت امده باش قرار میداد و سرعت پاسخگویی راننده به محرک رو بیشتر میکرد .. از اونطرف ماشین رو مجهز به الارامهای هشدار دهنده میکرد مثلا الارم رطوبت سطح و لغزندگی و همچنین ... به نظرم بهترین جا برای ارائه کارخونهای خودرر سازی هست که البته اگه بپسنند به قیمت خوبی ازتون میخرند

10. 3 کاربر از پست مفید Amir سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    برق
    ارسال تشکر
    0
    دریافت تشکر: 39
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

اگر بايك ربات هوشمند برای پاک سازی مناطق مین کاری شده در جنگ تحمیلی طراحي كنيم
    اقتصادي تراست.

12. کاربرانی که از پست مفید حسن احمدي سپاس کرده اند.

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

پیش فرض طرح و ایدهایی با توجیه اقتصادی

من یک طرح آماده کرده ام که از ترکیب میز کامپیوتر و صندلی و کتابخانه تشکیل شده به نظر شما من باید کجا این طرح رو ارائه کنمتا فکر بد به سرشون نزنه البته یک توضیح بدم در این طرحی که من طراحی کردم هیچ یک از قسمت های میز باز یا حالت کشویی و ... نداره چون بر مرور زمان کارایی خودشو از دست می ده و تمام اجزا ثابت هست و سه قابلیت شکل زیر را دارا می باشد.این هم فقط بدلیل جاگیر بودن این قسمت طراحی کردم و به درد تمام آپارتمان ها و مراکزی دولتی و یا خصوصی و همچنین اماکنی که جا و فضای کمی در اختیار دارندو.

راستی به نظر شما به این گونه از کارها ثبت اختراع میدن چون هرکسی این طرح رو ببینه می تونه بسازه و تولید کنه
    راستی شما چگونه طراحی می کردین و آیا جایی را می شناسید که به آنها ارائه کنم برای ساخت.

14. 2 کاربر از پست مفید hossien سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    191
    دریافت تشکر: 188
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

Talking پاسخ : طرح و ایدهایی با توجیه اقتصادی

طرحی که من طراحی کردم هیچ یک از قسمت های میز باز یا حالت کشویی و ... نداره چون بر مرور زمان کارایی خودشو از دست می ده

منظورتان از مطالب بالا چیست؟
    اگر طرح شما واقعا تکنیک جدیدی دارد و مزایای نسبت به سیستم های قبلی دارد قابل ثبت است
    برای تولید یک جستجو در اینترنت بکنید شرکتهای زیادی در کار ساخت مبلمان اداری هستند بخصوص شرکتهای که روی ایده های جدیدشان مانور می دهند

16. 2 کاربر از پست مفید reza azadi سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مکانیک-ساخت و تولید
    ارسال تشکر
    11,215
    قدرت امتیاز دهی
    3451
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط reza azadi نمایش پست ها

منظورتان از مطالب بالا چیست؟
    اگر طرح شما واقعا تکنیک جدیدی دارد و مزایای نسبت به سیستم های قبلی دارد قابل ثبت است
    برای تولید یک جستجو در اینترنت بکنید شرکتهای زیادی در کار ساخت مبلمان اداری هستند بخصوص شرکتهای که روی ایده های جدیدشان مانور می دهند
    منظور من مانند ميز هاي كامپيوتر نيست كه براي قرار دادن كيبورد و موس از يك قسمت كشويي استفاده بشه يا قسمتي باز و بسته شود تا براي ما يك محصول ديگه بشه .
    در مورد سوال دوم چند جا شخصا رفتم اما مي خوان طرح رو ببينن ولي ديدن برابر ساختن هست و براي همين نشون ندادم ولي ابعاد و اندازه و توضيحات اونو كامل عنوان كردم.

18. کاربرانی که از پست مفید hossien سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    برق و كنترل
    ارسال تشکر
    646
    قدرت امتیاز دهی
    40
    Array

خوب يه تكوني به اين تاپيك بديم ... اصل حرف ما اين بود كه معمولا نخبگان و مخترعان كشور از بازار عرضه و در حقيقت از سرمايه گذار ا دور هستند ايده هاي كه ميشه اونورو به پول نزديك كرد و در حقيقت ميتونه حاصل تحقيقات و پژوهشش يه نفر تو يه زمينه خاص رو به جنبه مادي نزديك كنه .. ما رو اين موضع تمركز داريم كه بازار الان چه نيازهاي هست كه بتونيم كارمون رو اونجا متمركز كنيم .. مثلا تو صتعت پتروشيمي سنسورهاي ابزار دقيق رو ما وارد ميكنيم بنابراين ساخت اونا با استاندارد بالا ميتونه هم مشكل داخلي رو حل كنه و هم سازنده رو به جنبه مادي محصولش برسونه ... خوب دوستان اينجا ميتونند دو تا مسئله رو بيان كنند .. اول چه طرح هايي دارند كه ميتونه استفاده تجاري و يا رفاهي داشته باشه .. و يا اينكه اگه نيازي تو جاي خاصي رو سراغ دارند بيان كنند

20. 3 کاربر از پست مفید Amir سپاس کرده اند .

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)