دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: متهم كيست؟ مداح، راننده، دستگاه قضا، رسانه هاي خارجي، هفت تير، پليس يا مردم؟

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    10,146
    دریافت تشکر: 10,426
    قدرت امتیاز دهی
    25391
    Array
    SaSaMc2's: جدید25

پیش فرض متهم كيست؟ مداح، راننده، دستگاه قضا، رسانه هاي خارجي، هفت تير، پليس يا مردم؟

اولين‌بار يكي از سايت‌ها خبر تيراندازي يك مداح مشهور را در اتوبان بابايي منتشر كرد. براساس اين خبر كه در آن نامي از محمود كريمي برده نشده بود، خودروي تويوتاي يك مداح با خودروي ۲۰۶ يك زوج جوان برخورد مي‌كند و در نهايت اين تصادف منجر به مشاجره لفظي مي‌شود. مداح مشهور و همراهانش اسلحه كمري خود را كشيده و ضمن شليك هوايي، يك تير نيز به سپر جلوي خودري زوج جوان شليك مي‌كنند.

يك روز بعد از انتشار اين خبر، يكي ديگر از سايت‌ها به قصد حمايت از محمود كريمي مصاحبه‌اي را به نقل از فردي كه نامش برده نشده بود، اما ادعا شده كه از نزديكان محمود كريمي است منتشر كرد. در اين مصاحبه ادعا شده بود كه محمود كريمي از سوي چند خودرو مورد تهديد قرار گرفته و سرنشينان خودروها با ويراژ مقابل خودروي كريمي او را مجبور به توقف در كنار اتوبان مي‌كنند.

مصاحبه كننده مدعي بود كه حمله‌كنندگان اراذل و اوباشي بودند كه مزاحم وي و خانواده اين مداح شدند. همچنين تاكيد شده بود كه آقاي كريمي از سوي نهادهاي مسئول داراي مجوز حمل سلاح است.

واكنش سايت منتشر كننده خبر
    بلافاصله بعد از انتشار اين خبر سايتي كه براي اولين بار خبر را منتشر كرده بود به آن واكنشي عجولانه نشان داد و ضمن طرح كردن هفت پرسش پاي حسن ميركاظمي را نيز به ماجراي اين تيراندازي باز كرد. در اين خبر سئوال شده بود آيا حسن ميركاظمي كه از دوستان نزديك بابك زنجاني و محمود كريمي است، جزو خانواده وي محسوب مي‌شود؟

از اينجای پرونده مسئولان انتظامي و قضايي وارد ماجرا شدند اما جالب اينكه در سخنان هيچ‌كدام از آنها حرفي از نفر سوم يا شليك كننده ديده نمي‌شد. ۱۵ دي ماه سردار رادان ضمن تاييد اين مطلب كه شاكي پرونده اراذل و اوباش نبوده گفت: «سلاحی که این مداح در اختیار داشته است دارای مجوز قانونی بوده است و در این مورد پرونده ای تشکیل و به مرجع قضائی ارسال شده است.» يك روز بعد محسني اژه‌اي نيز از تشكيل اين پرونده خبر داد و وي نيز اشاره به اراذل نبودن شاكي تاكيد كرد: «در مورد مجوز سلاح مداح هنوز اسناد را ندیده ام اما نیروی انتظامی گفته است فرد مورد نظر مجوز سلاح داشته است.»

رضايت شاكي
    ۱۷ دي‌ماه يك سايت ديگر مصاحبه‌اي را با محمود كريمي منتشر كرد كه تاكنون تكذيب نشده است. در اين مصاحبه كريمي ادعا مي‌كند: در اتوبانی خلوت خودرویی براي وي ایجاد مزاحمت می کرد و به زور آنها را مجبور كرده كه در كنار اتوبان بايستند. اين سايت به نقل از كريمي نوشت: «مجبور شدم برای حمایت از خودم و سرنشینان خودرو چند تیر هوایی شلیک کنم تا اراذل پا به فرار بگذارند.» او تاكيد كرده: «خانواده ام همراهم بودند»

يك روز بعد «م.و» شاكي پرونده اعلام كرد كه «به دلیل تعلقاتی که به اهل بیت(ع)» دارد و «محمود کریمی نیز یکی از مداحان اباعبدالله الحسین(ع) است از شکایت خود» گذشته است. روز بعد مصاحبه‌‌اي از او در روزنامه اعتماد منتشر شد كه ابهامات را به جاي زدودن بيشتر كرد. شاكي پرونده گفت: «ما در حال حرکت بودیم که به در عقب ماشین سمت پایین شلیک شد. با چراغ زدن خودروي تويوتا كنار اتوبان ايستادم. از خودرو که پایین آمدم، با دیدن چهره‌شان حدس زدم که محمود کریمی هستند.»

شاكي پرونده دو ادعا داشت كه هر دو روز بعد توسط سخنگوي قوه قضائيه رد شد. شاكي گفت: «سمت جلو پسرشان نشسته بودند و صندلی عقب هم دو خانم نشسته بودند.» او اضافه مي‌كند: «ما چیزی به پلیس نگفتیم، فقط شرح ماوقع را دادیم. انگار آنها خودشان پی بردند که هویت واقعی ضارب همان آقای کریمی است.» اما روز بعد محسني‌اژه‌اي تاكيد كرد كه در خودروي محمود كريمي وي و دو نفر از اعضاي خانواده‌اش نشسته بودند. اما اختلاف دو روايت در اين بود كه شاكي مدعي بود كه جلوي ماشين پسر محمود كريمي نشته بود اما دادستاني اعلام كرد كه خودروي محمود كريمي داراي راننده بوده و به نقل از وي گفت: «راننده آقای کریمی گفته است من تیراندازی کرده‌ام و مجوز تیراندازی هم برای من است، چون آنها راه را بسته بودند و چند بار خودرو را به سمت گارد ریل و نزدیک تریلی برده بودند.»

البته دادستان كشور نامي از راننده خودرو نبرد. اما باتوجه به اخباري که از قبل بود مي‌توان نتيجه گرفت در نهايت همان فردي كه ناآگاهانه پايش به ماجرا باز شد، مسئوليت اين شليك را برعهده گرفته. چرا كه او باتوجه به مسئوليتش مجوز حمل سلاح داشته و اتفاقا درگذشته نيز عكس‌هايي از وي منتشر شده بود كه او را با سلاح نشان مي‌داد.

باوجودي كه ظاهرا ماجرا ختم به خير شده است، اما در جريان اين پرونده سئوالات بي‌پاسخ زيادي باقي ماند. از جمله اينكه:
    ۱ - اساسا درگيري و مشاجره‌اي بين اين دو اتفاق افتاده است يا خير؟
    ۲ - شليك به اتومبيل شاكي در هنگام حركت بوده يا اينكه بعد از پياده شدن و درگيري به اتومبيل شليك شده؟
    ۳ - بالاخره تير به اتاقك ماشين اصابت كرده يا سپر ماشين؟
    ۴- آيا همچنان گفته‌هاي سردار رادان كه محمود كريمي مجوز حمل سلاح را دارد، بايد واقعي دانست يا نه؟
    ۵ – چرا تا به حال هيچ اثري از راننده تيرانداز در اظهارات ديده نشده بود؟

منبع اكثر خبرگذاري هاي كشور...

2. 5 کاربر از پست مفید SaSaMc2 سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    10,146
    قدرت امتیاز دهی
    25391
    Array

پیش فرض پاسخ : متهم كيست؟ مداح، راننده، دستگاه قضا، رسانه هاي خارجي، هفت تير، پليس يا مردم؟

واکنش محمود کریمی به اتفاقات اخیر

حاج محمود کریمی، مداح اهل بیت ع در اولین اظهارنظر عمومی خود پس از حاشیه سازی های رسانه ای اخیر، در سخنانی اخلاقی با اعلام اینکه در ماجرای خبرسازیها پیرامون تیراندازی، با اتهام زنی به او ظلم شده است، عنوان کرد از آنها که طلب حلالیت کرده اند گذشته و برای مسببین این ماجرا طلب مغفرت میکند.

به گزارش رجا، حاج محمود کریمی در مراسم جشن میلاد پیامبر اکرم ص و امام صادق ع که با استقبال پرشور محبان اهل بیت ع در گلزار شهدای امامزاده علی اکبر چیذر برگزار شده بود، به حاشیه سازی های اخیر اشاره کرده و گفت: ما از امثال بی بی سی و رادیو اسراییل، توقع رذالت و دروغ داریم. آنها از من محمود کریمی و روضه خوانها و هیاتی ها توقع دروغ ندارند، این یعنی چی؟ یعنی دشمن هم از ما توقع پاکی و عصمت دارد و این یعنی دستگاه سیدالشهدا ع و هیات های معصومین علیهم الصلاة و السلام، ما را به جایی میرسانند که دشمن هم توقع عصمت از ما دارد.

این مداح اهل بیت ع که با حالتی پر نشاط و آرام سخن میگفت در ابتدای سخنانش با اشاره به روایتی از امام حسن عسکری علیه السلام عنوان کرد: حضرت در حدیثی می فرمایند: در مورد آنچه که به تو می بندند و تهمتی که به تو می زنند، ناراحت مباش. چون اگر راست گفته باشند موجب میشود عقوبت آن کار را در دنیا ببینی تا در روز قیامت عقاب تو خفیف تر شود و اگر دروغ و اشتباه بگویند، کانت حسنة لاتعملها، حسنه ای برای تو خواهد بود که اصلا انجامش نداده ای.

وی با اشاره به حدیثی از امیرالمومنین ع افزود: ایشان فرمودند انصاف اختلافات را از بین میبرد. اگر ما در مملکت خودمان همه منصفانه نقد کنیم و منصفانه حرف بزنیم، اختلافات از بین میرود. بی انصافی سیدالشهدا ع را به شهادت رساند. آنهایی که سیدالشهدا ع را کشتند بی انصاف بودند.

حاج محمود کریمی با اشاره به حاشیه سازی های اخیر ادامه داد: البته من از این ماجرا ناراحت نیستم، چون در زمره کانت حسنه لاتعملها قرار می گیرد اما دو موضوع را باید عرض کنم برای دوستانی که اذیت شدند و شاید دلشان لرزید، از آنها عذرخواهی می کنم، چون موضوع من باعث شد که شما ناراحت شوید.
    این مداح اهل بیت ع به حمایتهای صورت گرفته نیز اشاره کرده و افزود:از همه ی دوستانی هم که از دستگاه سیدالشهدا ع حمایت کردند علی الخصوص از حاج آقا منصور ارضی، حاج سعید حدادیان، حاج محمدرضا طاهری، حاج رضا هلالی و ... تشکر میکنم. از قول اهل بیت ع تشکر میکنم؛ چون آنها پای دستگاه سیدالشهدا ع به میدان آمدند.

وی ادامه داد: آن افرادی هم که بی اطلاع یه اخباری را منتشر کردند و از من حلالیت خواستند، حلال کردم و از کسی به دل نمی گیرم. برای آنهایی هم که دنبال موضوعی گشتند تا جنجال درست کنند، از خداوند متعال طلب مغفرت میکنم.

حاج محمود کریمی در پایان سخنان خود نیز اضافه کرد: یک موضوعی هم درباره ی خودمان عرض کنم. یک گل را وقتی از یک گلدان کوچک خارج می کنند، و در یک گلدان بزرگتر قرار می دهند، تا چند روزی پژمرده است، همه فکر میکنند که این گل مرد، ولی بعد از ده روز دوباره شکوفاتر میشود چون جایش بزرگتر شده گلش هم بیشتر خواهد شد. مولا گلدان ما را عوض کرد و این امتحان و آزمایش من و شماها بود. ما از امثال بی بی سی و رادیو اسراییل، توقع رذالت و دروغ داریم. آنها از من محمود کریمی و روضه خوانها و هیاتی ها توقع دروغ ندارند. این یعنی چی؟ یعنی دشمن هم از ما توقع عصمت و پاکی دارد. یعنی دستگاه سیدالشهدا ع و هیات های معصومین علیهم الصلاة و السلام، ما را به جایی میرسانند که دشمن هم توقع عصمت از ما دارد. این خودش خیلی حُسن است، خیلی چیزها دستگیرمان شد، انشاالله که از این امتحان سربلند بیرون آمده باشیم.

جمعیت حاضر در این مجلس نیز با فریاد این شعار که «حاج محمود دوستت داریم» از سخنان کریمی استقبال کردند، و در ادامه این مداح اهل بیت ع به ذکر مدیحه بمناسبت جشن ۱۷ ربیع پرداخت.

حاج محمود کریمی در دعای پایان مراسم نیز گفت: خدایا آبروی ما را حفظ کردی، آبروی ما را پیش سینه زن حسینت نبردی، آبروی ما را پیش امام زمان عج هم حفظ کن. خدایا کسانی را که این چند وقت ندانسته چیزی گفتند، چیزی نوشتند، ببخش و بیامرز. مادرم این چند وقت خیلی اذیت شد. هر چه گفتم مادر ما صاحب داریم، باز هم بخاطر حس مادری نگران بود و من بخاطر مادرم در قیامت از بعضی نمیگذرم.

وی به مذاکرات اخیر هم اشاره کرده و گفت: همه میدانید من هیچ وقت جناحی حرف نزدم. "جناح ما، جناح حضرت آقاست"، خدایا مذاکرات ایران با پنج بعلاوه یک را اگر به نفع ملت ما، به نفع جمهوری اسلامی هست زودتر به نتیجه برسان و اگر نیست زودتر تمام کن.

منبع اكثر خبرگذاري هاي كشور...

4. 4 کاربر از پست مفید SaSaMc2 سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    10,146
    قدرت امتیاز دهی
    25391
    Array

پیش فرض پاسخ : متهم كيست؟ مداح، راننده، دستگاه قضا، رسانه هاي خارجي، هفت تير، پليس يا مردم؟

سلام...

موضوع ذكر شده يكه خبر پيرامون تيراندازي يك شهروند در مقابل يك شهروند در معبر عمومي است...

يك اتفاق كه به هر دليلي افتاده باشد غير شاكي خصوصي، پيگيري مدعي العوم را هم لازم دارد...

پرونده اصلا پيچيده نيست و در يك ابر شهر و پايتخت در جهان رخ داده است؟

آيا اين موضوع شايعه است؟

آيا اين موضوع طبقه بندي محرمانه و امنيتي دارد؟

آيا پيگيري اين موضوع به واسطه ي دستمزدهاي چند ده ميليوني مداهان مشكل اقتصادي ايجاد ميكند؟

آيا برسي اين موضوع در توان و تخصص كشور ما نيست؟

آيا اين موضوع يك اتفاق روزمره و بي اهميت است؟

آيا ابهامات من در نتيجه وابستگي من به بيگانگان و پرخوري بيش از حد شام امشب من است؟
    ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــ

واقعا دستگاه پليس و دستگاه امنيت و دستگاه قضايي ما توان برسي و ريشه يابي شفاف سازي چنين اتفاقي رو ندارن؟

واقعا به همين سادگي ميشه با آبروي يه فرد سرشناس توي اين كشور بازي كرد؟

واقعا به همين سادگي ميشه تيراندازي در معبر عمومي رو ناديده گرفت؟

واقعا افرادي در كشور ما مصونيت قضايي دارند؟ ( چه تيرانداز،چه شهروند، چه اراذل، چه شايعه پراكن )

واقعا چه عدالتي جوان چاقو كش 16 ساله را محارب ميكند و مردان گنده هفت تيركش را مجاهدان في سبيل الله...؟

واقعا چه عدالتي اراذل را شاكي پرونده ميكند و اكثريت مردم را حامي اراذل؟

و واقعا چه عدالتي اگر موضوع شايعه و بازي با آبروي مومن است سكوت را ترجيح ميدهد؟
    ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــ

متاسفانه نوع برخورد مجريان قانون اين كشور با چنين موضوعاتي و اظهار نظرهاي متناقض و ماسمالي گويانه و مبهم و جانب دارانه و محتاط...

حاصلي جز تفرقه و بي اعتمادي و دين ستيزي و قانون گريزي، براي مردم نخواهد داشت...
    ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــ

در صورتي كه دوستان راه كار مناسبي براي جلوگيري از اينگونه اتفاقات سراغ ندارن، نظر دادن زير اين پست مجاز نميباشد...

6. 4 کاربر از پست مفید SaSaMc2 سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)