دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: اورژانس های دندانی

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    مهندسی عمران
    ارسال تشکر
    11,136
    دریافت تشکر: 25,270
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    M@hdi42's: لبخند

smilee1 اورژانس های دندانی

اورژانس های دندانی

زمانی که دندانم دراثر ضربه از دهانم خارج می شود چه کار کنم ؟

یک دندان از دست رفته دائمی را مرطوب نگه دارید . اگر می توانید تلاش کنید دندان را درحفره ی خود بدون لمس ریشه قرار دهید . اگر این کار امکان پذیر نیست دندان را بین لثه وگونه خود یا درشیر قرار دهید . مستقیما به مطب دندانپزشکتان بروید .

اگر دندانم ترک برداشت چه کنم ؟

برای یک دندان ترک برداشته ، فورا دهان را با آب گرم برای تمیز کردن ناحیه شست وشو دهید . کمپرس سرد روی صورت قرار دهید تا هر گونه تورم را کاهش دهید . دندانپزشکان را دراسرع وقت ببینید .

اگر زبان یا لبم را گاز گرفتم ،چه کنم ؟

اگر زبان یا لب خود را گاز گرفتید ، با ملایمت ناحیه را با اب تمیز کنید و یک کمپرس سرد قرار دهید . دراسرع وقت دندانپزشکان را ببینید یا به اورژانس محلی بروید .

چگونه دندان درد را درمان کنم ؟

برای دندان درد ، دهان را برای تمیز شدن با اب گرم بشویید . از نخ دندان برای خارج کردن غذاهای گیر افتاده بین دندانهایتان با ملایمت استفاده کنید . آسپرین روی دندان مورد نظر یا لثه آن قرا ندهید چرا که ممکن است بافت لثه را بسوزاند اگر درد باقی می ماند 0 مقاومت می کند) با دندانپزشکان تماس بگیرید .

چه کار کنم هنگامی که فکر می کنم فکم شکسته است ؟

اگر فکر می کنید فکتان شکسته است کمپرس سرد قرار دهید تا تورم را کنترل کنید . فورا به دندانپزشک یا اورژانس بیمارستان بروید

چگونه یک شیء که در دهان یا دندانم گیر کرده را خارج کنم ؟

برای اشیایی که در دهان گیر کیرده اند سعی کنید با ملایمت با استفاده از نخ دندان ان را خارج کنید اما تلاش نکنید ان را با یک وسلیه تیز خارج کنید . فورا دندانپزشکتان را ملاقات یا به اورژانس بروید .

چطور می توانم از اسیب رسیدن به دندان اجتناب کنم ؟

تعدادی احتیاطات ساده وجود دارد که شما می توانید مد نظر قرار دهید تا از آسیب رسیدن به دندان جلوگیری کنید:1- هنگام ورزش کردم یا فعالیتهای تفریحی از محافظ دهان ودندان استفاده کنید .2- از جویدن یخ ، دانه های ذرت ، شکلات های سفت دوری کنید ، همه این مواد می توانند در دندان ترک ایجاد کنند .3- هیچ وقت از دندانهایتان برای بریدن اشیاء استفاده نکنید

منبع: پزشک آنلاین

دکتر علیرضا فیروزه

2. کاربرانی که از پست مفید M@hdi42 سپاس کرده اند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع