دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 24 , از مجموع 24

موضوع: درخواست همکاری برای ثبت اختراع

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    59
    دریافت تشکر: 139
    قدرت امتیاز دهی
    27
    Array
    armin_gera's: بی حوصله

پیش فرض پاسخ : درخواست همکاری برای ثبت اختراع

نقل قول نوشته اصلی توسط arisff نمایش پست ها
    خواهش میکنم. اطلاعاتی که داشتم رو گفتم... همین.
    من خودم هم مثل شما قبل از اینکه خودم اقدام به ثبت کنم با همین تک ثبت هم یه تماس گرفتم و با یه آقایی صحبت کردم و ایشون هم لطف کرد و یه سری راهنمایی تلفنی بهم گفت.
    فقط در این حد ازشون اطلاعات دارم و ظاهرا که کارشون رو بلدن و بعید به نظر میرسه که خلاف کار و ... باشن ولی خب احتیاط باید کرد.
    500 تومن رو بپرسید که با احتساب تایید علمی هست یا نه؟ اگه که هست. به نظر منطقی و مناسب میاد.
    500 تومن بدون تاییدیه هست گفت تاییدیه از 50 شروع میشه به بالا و برا من احتمالا 100 تومن هست
    مراحل کار رو هم گفت از لحظه ای که اونا تو سایت ثبن کنن 2 ماه و نیم به علاوه زمانی که من بتونم تاییدیه رو بگیرم طول میکشه حالا من یه ماه بگیرم در کل سه ماه و نیمه گواهی میاد دستم

یه انجمن هم هست که میگه یک ماهه ثبت میکنه و... انجمن خوبیه منمتها میگه اسم انجمن هم تو اختراع میاد و اختراع بع صورت حقوقی ثبت میشه دیگه حقیقی نیست
    این یعنی چی چه فرقایی میکنه؟ یه کم توضیح بدید مرسی
    به آسمان که مینگرم گذشته را میبینم
    armin_gera

همکار تالار نانو تکنولوژی
    رشته تحصیلی
    فیزیک مهندسی-حالت جامد
    ارسال تشکر
    317
    دریافت تشکر: 392
    قدرت امتیاز دهی
    849
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط armin_gera نمایش پست ها
    500 تومن بدون تاییدیه هست گفت تاییدیه از 50 شروع میشه به بالا و برا من احتمالا 100 تومن هست
    مراحل کار رو هم گفت از لحظه ای که اونا تو سایت ثبن کنن 2 ماه و نیم به علاوه زمانی که من بتونم تاییدیه رو بگیرم طول میکشه حالا من یه ماه بگیرم در کل سه ماه و نیمه گواهی میاد دستم

یه انجمن هم هست که میگه یک ماهه ثبت میکنه و... انجمن خوبیه منمتها میگه اسم انجمن هم تو اختراع میاد و اختراع بع صورت حقوقی ثبت میشه دیگه حقیقی نیست
    این یعنی چی چه فرقایی میکنه؟ یه کم توضیح بدید مرسی
    500 تومن برای من که خودم کاراشو انجام دادم و کلاً یه چیزی حدود 300 تومن با تاییدیه تموم شد ، زیاده. ولی به نسبت بقیه موسساتی که من دیدم که زیر 2-3 میلیون انجام نمیدن ، مناسبه.
    نمیدونم مراحل گرفتن تاییدیه رو چطور براتون شرح دادن؟ و اینکه خودشون تاییدیه میگیرن یا شما؟ ولی تا جایی که من میدونم شما همون 250 رو هزینه تایید حساب کن مگر اینکه خودشون جایی رو معرفی کنن که کمتر از این مبلغ میگیره. مدت زمان گرفتن تاییدیه هم میانگین دو ماه هست. و همه اینا بستگی به مرجعی داره که شما قراره ازش تاییدیه بگیرین.
    به نظر من برای اینکه واقع بین باشید و رو واقعیات تصمیم بگیرید ، بهتره اول مرجع تاییدتون رو مشخص کنید و بعد باهاشون تماس بگیرید و بپرسید که چقدر بابت تایید میگیرن و در چه مدت انجام میدن؟
    اینم لیست مراجع مورد تایید اداره ثبت (ببینید با توجه به موضوع اختراعتون کدوم یکی مرتبط تر هست و باهاشون تماس بگیرید.) البته خودتون هم میتونید یه مرجع مشخص کنید ولی اول باید ببینید مورد تایید هست یانه؟
    لیست مراجع استعلام
    چون سخت ترین و حساس ترین مرحله ، همین گرفتن تاییدیه هست و بقیه اش فقط کارای اداریه.

در مورد موسسه حقوقی و ... خودم تا به حال دنبالش نرفتم ولی از حرفاتون مشخصه که یه شرکت/موسسه هست که احتمالاً قسمتی از مالکیت اختراعتون رو میگیره و براتون کارهای ثبتش رو انجام میده. و دیگه اختراعتون به اسم خودتون نیست (شخص حقیقی) و به اسم اون شرکت /انجمن/موسسه (شخص حقوقی) هست. ولی باز بعید میدونم بتونن یک ماهه ثبت کنن!

ایده ها و طرح های آینده :
    روشی جدید برای صنعتی سازی ساختمان
    طرح تجاری سبک جدیدی از رستوران های زنجیره ای

3. کاربرانی که از پست مفید arisff سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    59
    دریافت تشکر: 139
    قدرت امتیاز دهی
    27
    Array
    armin_gera's: بی حوصله

نقل قول نوشته اصلی توسط arisff نمایش پست ها
    500 تومن برای من که خودم کاراشو انجام دادم و کلاً یه چیزی حدود 300 تومن با تاییدیه تموم شد ، زیاده. ولی به نسبت بقیه موسساتی که من دیدم که زیر 2-3 میلیون انجام نمیدن ، مناسبه.
    نمیدونم مراحل گرفتن تاییدیه رو چطور براتون شرح دادن؟ و اینکه خودشون تاییدیه میگیرن یا شما؟ ولی تا جایی که من میدونم شما همون 250 رو هزینه تایید حساب کن مگر اینکه خودشون جایی رو معرفی کنن که کمتر از این مبلغ میگیره. مدت زمان گرفتن تاییدیه هم میانگین دو ماه هست. و همه اینا بستگی به مرجعی داره که شما قراره ازش تاییدیه بگیرین.
    به نظر من برای اینکه واقع بین باشید و رو واقعیات تصمیم بگیرید ، بهتره اول مرجع تاییدتون رو مشخص کنید و بعد باهاشون تماس بگیرید و بپرسید که چقدر بابت تایید میگیرن و در چه مدت انجام میدن؟
    اینم لیست مراجع مورد تایید اداره ثبت (ببینید با توجه به موضوع اختراعتون کدوم یکی مرتبط تر هست و باهاشون تماس بگیرید.) البته خودتون هم میتونید یه مرجع مشخص کنید ولی اول باید ببینید مورد تایید هست یانه؟
    لیست مراجع استعلام
    چون سخت ترین و حساس ترین مرحله ، همین گرفتن تاییدیه هست و بقیه اش فقط کارای اداریه.

در مورد موسسه حقوقی و ... خودم تا به حال دنبالش نرفتم ولی از حرفاتون مشخصه که یه شرکت/موسسه هست که احتمالاً قسمتی از مالکیت اختراعتون رو میگیره و براتون کارهای ثبتش رو انجام میده. و دیگه اختراعتون به اسم خودتون نیست (شخص حقیقی) و به اسم اون شرکت /انجمن/موسسه (شخص حقوقی) هست. ولی باز بعید میدونم بتونن یک ماهه ثبت کنن!
    من دانشجوی دانشگاه ازاد تبریزم و اختراعم جنبه الکترونیکی داره که مدیر گروه برق گفت تاییده برا طرحای الکترونیکی و... رو همین دانشگاه خودمون میده و قابل قبول اداره ثبت اختراعه و منم برا همین دانشگاه خودم میخوام بگیرم , تنها مشکل اینه که دانشگاه ازاده و تو جشنواره اذیت میشم که برا اونم میخوام بعد از این که ثبت کردم ختراعو برم براش استاندارد بگیرم

بله یه شرکت/موسسه هست و باهاشون که حرفیدم گفت ما اصلا هیچ درصدی نمیگیریم از مالکیت رو فقط اسم ما هم میاد و " اختراعتون میشه زیر مجموعه ما و دیگه به صورت حقیقی نمیشه و به صورت حقوقی ثبت میشه" این قسمت حرفاشون یه کم شک داره نمیدونم دقیق میخوان چی کار کنن
    نه درست 1 تا 1.5 ماهه گواهی میاد چون اینا با هزینه خودشون کارای ثبت رو انجام میدن و حدود 1 ملیون اینا اضافه میدن تا زود گواهی بیاد ولی میگم دیگه یه کم شک دار میحرفن
    به آسمان که مینگرم گذشته را میبینم
    armin_gera

همکار تالار نانو تکنولوژی
    رشته تحصیلی
    فیزیک مهندسی-حالت جامد
    ارسال تشکر
    317
    دریافت تشکر: 392
    قدرت امتیاز دهی
    849
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط armin_gera نمایش پست ها
    من دانشجوی دانشگاه ازاد تبریزم و اختراعم جنبه الکترونیکی داره که مدیر گروه برق گفت تاییده برا طرحای الکترونیکی و... رو همین دانشگاه خودمون میده و قابل قبول اداره ثبت اختراعه و منم برا همین دانشگاه خودم میخوام بگیرم , تنها مشکل اینه که دانشگاه ازاده و تو جشنواره اذیت میشم که برا اونم میخوام بعد از این که ثبت کردم ختراعو برم براش استاندارد بگیرم

بله یه شرکت/موسسه هست و باهاشون که حرفیدم گفت ما اصلا هیچ درصدی نمیگیریم از مالکیت رو فقط اسم ما هم میاد و " اختراعتون میشه زیر مجموعه ما و دیگه به صورت حقیقی نمیشه و به صورت حقوقی ثبت میشه" این قسمت حرفاشون یه کم شک داره نمیدونم دقیق میخوان چی کار کنن
    نه درست 1 تا 1.5 ماهه گواهی میاد چون اینا با هزینه خودشون کارای ثبت رو انجام میدن و حدود 1 ملیون اینا اضافه میدن تا زود گواهی بیاد ولی میگم دیگه یه کم شک دار میحرفن
    پس باید بگم یاشا همشهری

پس اگه دانشگاه خودتون تاییدیه بده که چه بهتر ، هم هزینه اش کمتره هم زودتر انجام میشه. در مورد جشنواره و اذیت شدن و استاندارد ، منظورتون رو نفهمیدم.

در مورد این موسسه هم که میگه 1.5 ماهه میاد و پول اضافی میدن که کاراش زودتر انجام بشه ، خیلی بعید میدونم اینطور باشه ، چون من حضوری رفتم اداره و روال کاری اصلا به این شکل نیست که کار کسی رو زودتر راه بندازن و ... همه چی کامپیوتری هست و حتی نوبت دادن .
    کارای اداری اگه بخش تاییدیه رو حذف کنیم حدود 1.5 ماه طول میکشه .من کار ثبت رو از اواسط شهریور امسال شروع کردم و الان که اوایل بهمنه کارم تقریبا تموم شده. (حدود 2.5 ماه معطل تاییدیه شدم.)
    شما از این انجمن بپرسید که دقیقا چه سودی براشون داره که اختراع رو ببرن زیرمجموعه خودشون؟!

ایده ها و طرح های آینده :
    روشی جدید برای صنعتی سازی ساختمان
    طرح تجاری سبک جدیدی از رستوران های زنجیره ای

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)