دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: داستان جالب عابد و سگ صاحبخانه نصرانی

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    الهیات
    ارسال تشکر
    339
    دریافت تشکر: 593
    قدرت امتیاز دهی
    619
    Array
    mahnaz174's: جدید88

پیش فرض داستان جالب عابد و سگ صاحبخانه نصرانی

داستان جالب عابد و سگ
    روزی در زمانهای قدیم عابدی بود که روی یه کوهی زندگی می کرد. شبها عبادت میکرد و روزهاش رو روزه بود. اون پایین کوه نمی رفت و بین مردم شهر نمی گشت. هر روز برای این عابد ما یه قرص نون میومد. نصفش رو برای افطار می خورد و نصف دیگرش رو هم برای سحر نگه می داشت. روزها به همین منوال می گذشت تا اینکه یه شب نونی برای افطار عابد نرسید و برای سحر هم خبری از اون نون همیشگی نبود. گرسنگی امان عابد رو بریده بود. برای همین هم به روستایی که پایین کوه بود رفت. مردم اون روستا نصرانی بودند. عابد به یکی از خونه ها رفت و تقاضای غذا کرد. صاحبخانه دو قرص نون به عابد داد. وقتی عابد خواست خونه رو ترک کنه، سگ لاغر و لاجونی که جلوی در خونه اون فرد بود، دامن عابد رو کشید و عابد یکی از اون نان ها رو برای سگ انداخت. تا می خواست بره سگ دوباره دامن عابد رو گرفت و عابد قرص بعدی نون رو هم به سگ داد. داشت می رفت که دوباره سگ دامن عابد رو کشید و عابد برگشت و به سگ گفت:
    ای بی حیا صاحب تو دو قرص نون به من داده، منم جفتش رو به تو دادم دیگه چی می خوای؟ سگ به اذن خدا به حرف اومد و گفت من از این خونه حفاظت می کنم و کارایی رو که به من مربوط میشه رو انجام میدم. اما صاحب این خونه وضع مالیه خوبی نداره. برای همین هم هر وفت که داشته باشن به من هم چیزی میدن تا بخورم. اما گاهاً میشه که چند روز به من غذا نمیدن، اما من هیچ وقت در این خونه رو رها نکردم. حالا من بی حیام یا تو که طاقت یه روز گرسنگی رو نداشتی و یه روز که قرص نونت نرسیده از خدا دل کندی و به دشمنت رو آوردی؟
    مرد عابد با شنیدن این سخنان منقلب شد و به عبادتگاه خویش بازگشت و توبه کرد.

2. 4 کاربر از پست مفید mahnaz174 سپاس کرده اند .

همکار تالار مکانیک
    رشته تحصیلی
    مکانیک سیالات و انتقال حرارت
    ارسال تشکر
    9,142
    دریافت تشکر: 6,504
    قدرت امتیاز دهی
    12964
    Array

پیش فرض پاسخ : داستان جالب عابد و سگ صاحبخانه نصرانی

شما خودت متوجهی چی نوشتی؟مسیحیا از کی تا حالا دشمن حساب میشن؟ موقع کپی کردن مطالب، یه دور متنش رو بخون. ضمنا لینک منبع رو هم ذکر کنید.

4. 2 کاربر از پست مفید ab.bb سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    الهیات
    ارسال تشکر
    339
    قدرت امتیاز دهی
    619
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط ab.bb نمایش پست ها
    شما خودت متوجهی چی نوشتی؟مسیحیا از کی تا حالا دشمن حساب میشن؟ موقع کپی کردن مطالب، یه دور متنش رو بخون. ضمنا لینک منبع رو هم ذکر کنید.

دوست عزیز اگر شما درست داستان رو میخوندید متوجه میشدید که در ابتدای داستان زمان داستان بیان شده!
    (روزی در زمانهای قدیم عابدی ....)

6. کاربرانی که از پست مفید mahnaz174 سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    الهیات
    ارسال تشکر
    339
    قدرت امتیاز دهی
    619
    Array

وهمینطور در داستان گفته شده عابدی،دین عابد مشخص نشده که شما موضع میگیرید...عابد میتونه مسلمان ،مسیحی و یا یهودی باشه و یا از ادیان دیگر......
    مهم پیام داستان است که تنها از خدا باید مدد جست...در اصطلاح وعرف اینگونه ایرادات ،به ایرادات بنی اسرایئلی تشبیه میشود!

8. 2 کاربر از پست مفید mahnaz174 سپاس کرده اند .

همکار تالار مکانیک
    رشته تحصیلی
    مکانیک سیالات و انتقال حرارت
    ارسال تشکر
    9,142
    دریافت تشکر: 6,504
    قدرت امتیاز دهی
    12964
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط mahnaz174 نمایش پست ها
    وهمینطور در داستان گفته شده عابدی،دین عابد مشخص نشده که شما موضع میگیرید...عابد میتونه مسلمان ،مسیحی و یا یهودی باشه و یا از ادیان دیگر......
    مهم پیام داستان است که تنها از خدا باید مدد جست...در اصطلاح وعرف اینگونه ایرادات ،به ایرادات بنی اسرایئلی تشبیه میشود!
    پیام داستان مهمه، منتها شیوه بیان هم مهمه.منم الان میتونم یه داستان براتون تعریف کنم؛ضمن اینکه پیام آموزنده داشت باشه؛ چندتا فحش هم توش باشه.بعد اونوقت شما هم طبق همین حرفتون، حق اعتراض ندارید. چون پیام داستانم آموزنده بوده.

10. کاربرانی که از پست مفید ab.bb سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    الهیات
    ارسال تشکر
    339
    قدرت امتیاز دهی
    619
    Array

پیام داستان مهمه، منتها شیوه بیان هم مهمه.منم الان میتونم یه داستان براتون تعریف کنم؛ضمن اینکه پیام آموزنده داشت باشه؛ چندتا فحش هم توش باشه.بعد اونوقت شما هم طبق همین حرفتون، حق اعتراض ندارید. چون پیام داستانم آموزنده بوده.
    خیلی خوبه که اینقدر استعداد دارید حتما ازش استفاده کنید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)