دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 1 از 11 12345678910 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 105

موضوع: چــــرا خیـــانت ؟؟؟؟!!!!

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    روانشناسی بالینی
    ارسال تشکر
    29,978
    دریافت تشکر: 25,422
    قدرت امتیاز دهی
    43643
    Array
    نارون1's: لبخند

smilee1 چــــرا خیـــانت ؟؟؟؟!!!!

موضوع بحث :

چـــرا خیــانت ؟؟!!!

به همسر خود اطمینان کامل دارم و مطمئن هستم هیچگاه به من خیانت نخواهد کرد؟

چطور توانست به من خیانت کند؟ هنوز هم نمی توانم باور کنم ؟ آخر چرا؟

یک عمر عشق و زندگی خود را صادقانه به پای او ریختم؟ اما این آدم قدرنشناس دیگری را به من ترجیح داده است.

مگر من با او چه کرده بودم که چنین کاری را با من کرد؟

..............................

خیانت در روابط زناشویی میان افراد مختلف، اشکال، تعاریف و توجیهات متفاوتی دارد اما بسیارند زنان و مردانی که بنا به دلایلی درگیر مسئله خیانت در زندگی زناشویی خود شده‌اند.

خیات می تواند به صورت کلامی ، رفتاری و ذهنی باشد

اصغر کیهان نیا اعلام کرده: “به نظر می رسد قبح خیانت در زنان جامعه ما بیش از مردان است، این موضوع تا جایی است که مراجعات نشان می دهد خیانت در میان مردان ۸۰ درصد و در زنان ۲۰ درصد است .”

از آنجاییکه ما روز به روز در جامعه شاهد بروز بیش از پیش این نوع خیانتها هستیم ؛

به نظر شما علت این نوع خیانتها چیست ؟

چرا یک پسر یا دختری که ازدواج کرده ، وارد دانشگاه می شود با جنس مخالف خود روابط غیراخلاقی برقرار می کند ؟

آیا این مورد یکی از عللی هست که باعث افزایش روزافزون طلاق در جامعه می شود ؟

چه تفاوتی بین جامعه امروزی و گذشته وجود دارد که پایبندی به کانون خانواده در گذشته مستحکم تر بوده است ؟

توجه :

این بحث می تواند به عنوان مکمل بحث های پیشین در ارتباط با موضوعات زناشویی قرار گیرد

باتشکر از همراهی شما

اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي أَخْشَاكَ كَأَنِّي أَرَاكَ وَ أَسْعِدْنِي بِتَقْوَاكَ
    مجلـــه رویش ذهــن

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    روانشناسی عمومی
    ارسال تشکر
    31,663
    دریافت تشکر: 11,131
    قدرت امتیاز دهی
    29289
    Array
    zoh_reh's: جدید88

پیش فرض پاسخ : چــــرا خیـــانت ؟؟؟؟!!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط نارون1 نمایش پست ها
    از آنجاییکه ما روز به روز در جامعه شاهد بروز بیش از پیش این نوع خیانتها هستیم ؛

به نظر شما علت این نوع خیانتها چیست ؟

ممنون از نارون عزیز

در واقع در این زمینه باید به دنبال علل بود،یقینا یک علت نمیتواند این خیانتها را به دنبال داشته باشد.

با آمار داده شده قبح خیانت در زنان بالاتر است، ولی شاید 80% خیانت نیز دوباره به خانمها بر میگردد، البته اکثرا بطور غیر مستقیم.

--زن در خانه نقش کلیدی خود را باید باور کند و باید بداند که از شروع زندگی زناشویی او همچون مرد خانه باید در همه قسمتهای زندگی شراکت داشته باشد، از نظر فرهنگی ، جایگاه اجتماعی ، شان و شئونات اجتماعی و اقتصادی پا به پای مرد پیش برود و صرفا خود را اگر سنتی است دربند آشپزی و آشپزخانه و بچه داری نکند ،و اگر هم امروزی و مدرن است فقط به استقلال صرف خود از لحاظ مالی و اجتماعی نیندیشد.

--یه علت دیگه ای که میتونه باشه جدی نگرفتن شخصیت زن و زندگی مشترک از طرف مرد هست.

--نداشتن اعتقادات دینی و مذهبی و عرفی نیز اشخاص را به این سمت و سو سوق خواهد داد.

--البته عوامل فوق اگر بررسی گردند به تربیت خانوادگی و محیطی که افراد در آن بسر می بند نیز موثر خواهد بود.

البته خیانت در زندگی فقط به معنی تعدد همسر نیست، بلکه چشم چرانی، مشغولیات ذهنی به شخص دیگر، از همه بدتر مقایسه همسر با مردان و زنان دیگر است.

قوانین تالار روانشناسی

الهی مرا آن ده که مرا آن به...

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    پزشکی- سال اخر عمومی
    ارسال تشکر
    8
    دریافت تشکر: 91
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

سلام

چون دخترا تنوع طلبن. چون فساد توشون زیاد شده. قابل اعتماد نیستن. دختر نا سلامتی26 سالشه هنوز به بلوغ نرسیده و فقط ژست مودب بودن رو میگیره.

به هیچ وجه قابل اعتماد نیستند. یعنی ما پسرا به هیچ وجه نمیتونیم خودمون رو تو دردسری بندازیم که اون سرش ناپیدا. بیشتر دخترها هم تو همون دوران دانشجویی کارشناسی

حداقل یک رابطه جنسی رو تجربه میکنند(اگر منکرید دلیل بیارین چون ما دلیل داریم) و فقط با یه چادر و حرفای به ظاهر قلمبه سلمبه وسنگین نشون دادن خودشون در تلاش هستن

که یک پسری رو بیچاره کرده و خودشون به اون بندازن. تو همین جا که مجازی هم هست میتونید دلایل منو مشاهده کنید.

خوشبختانه پسرها اگاه شدن وکمتر به ازدواج روی میارن. و همین باعث شده دختر های مورد دار تا سن های بالا اصلا ازدواج نکنن (یعنی خواستگارنداشته باشن)

در نتیجه جاهای مختلف سعی میکنند پسرا رو فریب بدن با ظاهرشون

من بازم میام

4. 12 کاربر از پست مفید !!AnAhiD!! سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    تکنولوژی اموزشی
    ارسال تشکر
    7,649
    دریافت تشکر: 2,149
    قدرت امتیاز دهی
    6006
    Array
    سمیه نجفی's: نگران

سلام بحث خیلی گسترده ای هستش و دلایل زیادی داره که مرد به زن وزن به مرد خیانت میکنه عدم شناخت زوجین از ابتدای ازدواج یکی از این موارد هستش بعد از ازدواج مرد یا زن ادعا میکنن که این خانم یا اقا فردی که من میخواستم نیستش براورده نشدن نیازهای طرفین توسط همدیگه هم یکی از این علت ها هست وقتی نیازهای یک مرد توسط همسرش براورده نشه مطمئنا میره جای دیگه یا با فرد دیگه ای نمیشه گفت که زن مقصره یا مرد گاهی هم زن کوتاهی هایی میکنه که باعث میشه مرد از زن دلزده بشه مثل عدم توجه زنان به ظاهرشون من این را با تجربه خودم میگم بخصوص بعد از ازدواج یا انجام ندادن وظایفشون در منزل مثل استقبال نکردن از مرد یا گلایه از کارهای روزانه و کمبودهای زندگی که باعث دلسردی ونامیدی مرد میشه ودرنتیجه پناه بردن به زن دیگه و...

6. 10 کاربر از پست مفید سمیه نجفی سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    تکنولوژی اموزشی
    ارسال تشکر
    7,649
    قدرت امتیاز دهی
    6006
    Array

متاسفانه فیلم ها وبرنامه های تلویزیون کشورهای بیگانه یکی از دلایل مهم تزلزل خانواده ها شده

حتی اگر دقت کنید موضوعات فیلم های داخلی هم در سالهای اخیر شده خیانت مردان وزنان به هم دیگه واین یه نوع اموزش هستش نه پیشگیری
    ویرایش توسط سمیه نجفی : 20th November 2013 در ساعت 06:46 PM

8. 11 کاربر از پست مفید سمیه نجفی سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    الکترونیک و فیزیک هسته ای
    ارسال تشکر
    4,930
    دریافت تشکر: 13,220
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array
    عرفان سلیم زاده's: خجالت

سلام مرسی از دعوت.
    اون چیزی که باعث خیانت میشه رو نمیتوان به راحتی تعیین کرد.اما خود مسئله خیانت رو میشه روشن تر کرد تا در برخورد با آن آمادگی بیشتری پیدا کنید.
    ببینید بحث ازدواج دقیقا بحث "قرارداد زندگی" است و دقیقا از قوانین تجارت بهره گیری شده.فارغ از احساس و حتی منطق روزانه بوده و کاملا بر اساس اصول بسته می شود.
    قرارداد زندگی دقیقا و صراحتا برای از بین بردن کامل وسواس فکری دوطرف است.درواقع بر این اساس بسته می شود که بعد از شکسته شدن بند ها توسط یکی از دو نفر(مرد یا زن) چه باید کرد؟
    فرض شده که اگر زنی به مرد خودش ،و یا برعکس مردی به زن خودش خیانت کنه یک مجرمه. این خیانت فقط شامل مسائل جنسی نمیشه.
    ما باید به این نکته توجه کنیم که مسلئه نفقه، عدم تمکین،رفتار نامعقول و تهاجمی(روانی بازی) هم میتونه به نوعی خیانت محسوب بشه.
    نتیجه ای که میخوام بگیرم اینه که اگر هر کدام از بند های این قرار داد شکسته بشه درواقع قرار داد زندگی به صورت خودکار ملغی می شود.
    نکته جالب این قضیه قرار داد ازدواج اینجاست که میشه مثلا مردی که یه بار به همسر خودش در جوانی خیانت کرده در جهان آخرت بفهمه که یک عمر به همسر خودش نامحرم بوده

10. 14 کاربر از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند .

همکار تالار دفاع مقدس
    رشته تحصیلی
    علوم سیاسی
    ارسال تشکر
    1,547
    دریافت تشکر: 695
    قدرت امتیاز دهی
    1729
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط !!AnAhiD!! نمایش پست ها
    سلام

چون دخترا تنوع طلبن. چون فساد توشون زیاد شده. قابل اعتماد نیستن. دختر نا سلامتی26 سالشه هنوز به بلوغ نرسیده و فقط ژست مودب بودن رو میگیره.

به هیچ وجه قابل اعتماد نیستند. یعنی ما پسرا به هیچ وجه نمیتونیم خودمون رو تو دردسری بندازیم که اون سرش ناپیدا. بیشتر دخترها هم تو همون دوران دانشجویی کارشناسی

حداقل یک رابطه جنسی رو تجربه میکنند(اگر منکرید دلیل بیارین چون ما دلیل داریم) و فقط با یه چادر و حرفای به ظاهر قلمبه سلمبه وسنگین نشون دادن خودشون در تلاش هستن

که یک پسری رو بیچاره کرده و خودشون به اون بندازن. تو همین جا که مجازی هم هست میتونید دلایل منو مشاهده کنید.

خوشبختانه پسرها اگاه شدن وکمتر به ازدواج روی میارن. و همین باعث شده دختر های مورد دار تا سن های بالا اصلا ازدواج نکنن (یعنی خواستگارنداشته باشن)

در نتیجه جاهای مختلف سعی میکنند پسرا رو فریب بدن با ظاهرشون

من بازم میام

سلام دوست عزیز بخشی از صحبتهای شما صحیح است اما هنوز هم دخترانی هستند که اهل اینگونه روابط نیستند منم تعدادیشون میشناسم اما متاسفانه معضلی هست که نمیشه منکرش شد وهمه بخاطر دورشدن افراد از تعالیم الهی است باشد که رستگار شویم یاعلی مدد

حواسمان هست یانه اگر شهیدنشویم میمیریم راه سومی وجود ندارد............

12. 12 کاربر از پست مفید خادم شهدا سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    پزشکی- سال اخر عمومی
    ارسال تشکر
    8
    دریافت تشکر: 91
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط سمیه نجفی نمایش پست ها
    متاسفانه فیلم ها وبرنامه های تلویزیون کشورهای بیگانه یکی از دلایل مهم تزلزل خانواده ها شده

اعتقادات که در گذشته خیلی قویتر بود الان نه اینقدر دشمنان ما بهمون نزدیک شدن که نیازی به گفتن نداره

چه ربطی داره خانم عزیز؟ باز به استکبار جهانی ربطش دادیم؟

دخترا یه کم صداقت داشته باشن همه چیز حله. وقتی دختری با 100 مرد رابطه داشته موقع خواستگاری میگه اولین واخرین مردی هستی که تو زندگیم بودی, دیگه چه ربطی به امریکا داره؟

سبک وارزان بودن دخترا ربطی به دشمن نداره. هر دختری را در ایران میشه حداقل در 20 دقیقه و حداکثر (سر سخت ترین هاشونو مثلا) یک هفته به رابطه جنسی کشوند.

بهتره صداقت در راس امور قرار بگیره. تنوع طلبی دختران مهمترین دلیل خیانته.

- - - به روز رسانی شده - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط خادم شهدا نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز بخشی از صحبتهای شما صحیح است اما هنوز هم دخترانی هستند که اهل اینگونه روابط نیستند منم تعدادیشون میشناسم اما متاسفانه معضلی هست که نمیشه منکرش شد وهمه بخاطر دورشدن افراد از تعالیم الهی است باشد که رستگار شویم یاعلی مدد

بله موافقم ولی تعدادشون انقدر کم هست که نشه روشون حساب کرد.

14. 5 کاربر از پست مفید !!AnAhiD!! سپاس کرده اند .

همکار تالار دفاع مقدس
    رشته تحصیلی
    علوم سیاسی
    ارسال تشکر
    1,547
    دریافت تشکر: 695
    قدرت امتیاز دهی
    1729
    Array

نه دوست عزیز تعدادشون کم نیست اما دوستمون به نکته قشنگی اشاره کردند شما نگا کنید از وقتی که ماهواره در جامعه رواج پیداکرده طلاق بی بندباری و خیانت و تنوع طلبی ها زیاد شده پس نقش ماهواره ها نمیشه انکار کرد

حواسمان هست یانه اگر شهیدنشویم میمیریم راه سومی وجود ندارد............

16. 13 کاربر از پست مفید خادم شهدا سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    تکنولوژی اموزشی
    ارسال تشکر
    7,649
    قدرت امتیاز دهی
    6006
    Array

خیلی هم ربط داره مثل اینکه شما از جنگ سرد چیزی نمیدونید؟؟؟

درگذشته این چیزا نبودش واین مسائل نبود اصلا خیلیا نمیدونستن خیانت چیه؟؟؟

اما حالا هرجا توی هرخونه میری حرف این فیلم ها برنامه ها هستش از نون شب براشون واجبتره

من دیدم وشنیدم بارهای بار که همشون تاثیر گرفته از این چیزاست

خانم 20سال پیش ازدواج کرده شوهرش کارگر بوده نمیدونسته حالا میگه من نمیتونم با این مرد کنار بیام اشتباه کردم که چرا چون مثل فلان هنرپیشه خارجی نیستش

وترجیح میده با یه مرد باکلاس و... دوست بشه یا هم صحبت بشه
    اینا یعنی چی؟؟؟

بنده گفتم که این یکی از دلایل خیانت هستش نه همش

18. 10 کاربر از پست مفید سمیه نجفی سپاس کرده اند .

صفحه 1 از 11 12345678910 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)