دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 3 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 64

موضوع: باحجابها ، بد حجابها ، بی حجابها

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    کلام,فقه,اصول,
    ارسال تشکر
    27,914
    دریافت تشکر: 19,740
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    kamanabroo's: جدید150

پیش فرض پاسخ : باحجابها ، بد حجابها ، بی حجابها

نقل قول نوشته اصلی توسط نارون1 نمایش پست ها
    سلام

ممنون از ايجاد بحث , از اقاي كمان ابرو و ساير دوستان تشكر ميكنم

من از ابتدا اين سوال تو ذهنم بود , تعريف شما از بي حجاب و بدحجاب چيه?

ايا بي حجابي بهتر از بدحجابي هست ? ايا حد و مرزي وجود دارد?

مسايل عقيدتي و فرهنگي رو چطور تلفيق ميكنين?

ايا فقط بايد به دو سر خط توجه كنيم و حد مياني وجود ندارد و سياه و سفيد هست?

اين سوالات از همه دوستان عزيز مي باشد

ممنون از پاسخهاي شما

سلام

همچنین بنده از حضور و مطرح کردن سوال تشکر می کنم.

همانطور که همگار گرامیzoh_reh
    بیان کردند حجاب از نظر دین تعریف شده و در آن هیچ شک و شبهه ای نیست.

برای روشن شدن معنای بی حجاب و بد حجاب باید تعریف حجاب رو از نظر دین دانست:

طبق آیات و روایات مقدار واجب برای رعایت حجاب: پوشیدن تمام بدن به جز صورت و دستها تا مچ لازم می باشد. و همچنین لباس زینتی و آرایش برای غیر محارم حرام است.

و اینکه این حجاب به چه پوششی باشد طبق این آیه کریمه پیشنهاد قرآن جلباب (پوششی بلند و گشاد به حدی که برآمدگی های بدن را بپوشاند) می باشد. (آیه ۵۹-۶۰ سوره احزاب) و مسلما رعایت این حجاب هم با چادر و بدون چادر امکان پذیر است.

با توجه به این تعریف، هر کسی که مقداری از این حجاب را رعایت کند و مقداری از آن را رعایت نکند، بد حجاب می باشد. و خود بد حجابی کم و زیاد دارد که وقتی این بد حجابی به اندازه ای زیاد شود که بدون یا نبودن آن خیلی تاثیری در ظاهر ندارد به بی حجابی منجر می شود.

کمترین مرتبه بی حجابی , بالاترین حد بد حجابی است.

------------
    مسلما عرف و فرهنگ هر جایی در نوع این پوشش می تواند تاثیر گذار باشد. مثلا پوشش خوب و کامل اما بدون چادر که می توان به آن باحجاب گفت، درفرهنگ ایرانی و کشورهای عربی متفاوت است.

آیا حدوسطی برای حجاب وجود دارد؟

باتوجه به تعریفی که از حجاب گفته شد حداقل حجاب واجب اینست که تمام بدن پوشیده باشد به جز صورت و دستها تا مچ، و زینت و آرایش جانبی هم در کار نباشد. حال این حداقل را باهر نوع پوششی با توجه به تلفیق فرهنگ محلی و شهری و فرهنگ دینی ایجاد کرد مشکلی در آن نیست. و مسلما فرهنگ های محلی و بومی هر منطقه با مناطق دیگر فرق دارد.

و حد بالای رعایت حجاب این است که پوشش با چادر و کامل که به هیچ وجه بدن نما نیست و دور از هرگونه جلب توجه و زینت و آرایش هست، می باشد.

محجبه بودن بین این حداقل و حد اکثر را می توان حد وسط رعایت حجاب دانست.

---------
    باور نادرست:
    آنچه که می توان از آن به باور نادرست نام برد اینست که بد حجابی حداقلی را با حد وسط با حجابی اشتباه بگیریم.
    در واقع هر پوششی که از حداقل حجاب واجب کمتر باشد بد حجاب می باشد . و هر پوششی که بین حداقل حجاب واجب و حداکثر آن می باشد را می توان حد وسط باحجابی دانست.

--------
    تمام این مسائل نسبت به رعایت ظاهر بود اما حجاب فقط در رعایت ظاهر نیست و موارد دیگری را هم شامل می شود. اما چون بحث درباره ظاهر بود به همین اندازه اکتفا کردم.

ویرایش توسط kamanabroo : 30th October 2013 در ساعت 09:14 PM

2. 5 کاربر از پست مفید kamanabroo سپاس کرده اند .

همکار تالار نیروی نظامی وهوانوردی
    ارسال تشکر
    1,675
    دریافت تشکر: 6,529
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array
    "مهدی"'s: جدید17

لا اکراه فی الدین....

هر کسی در دین و شریعت آزاده و در هیچ جای دنیا نیز حجاب اجباری نیست!
    تو روحتو به من فروختی، لازمه بهت یادآوری کنم؟ یادته اون شبی رو که به خدا گفتی حاضری هر کاری بکنی تا یه قرار داد ضبط بگیری؟ تو نمی تونی یه روحو بکشی حتی اگه بخوای

4. 3 کاربر از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    روانشناسی عمومی
    ارسال تشکر
    31,663
    دریافت تشکر: 11,131
    قدرت امتیاز دهی
    29289
    Array
    zoh_reh's: جدید88

نقل قول نوشته اصلی توسط "مهدی" نمایش پست ها
    لا اکراه فی الدین....

با اجازه کارشناس مذهبی

آقا مهدی لا اکراه فی الدین... رو درست معنی نمی کنین.

وارد شدن به دین اجبار نیست، ولی وقتی وارد شدی اطاعت از مقرراتش براتون اجبار و اجبه.

قبلا مثالشو گفتم وارد شدن به سایت نخبگان اجباری نیست، ولی

کسیکه کاربر سایت شد باید تابع مقررات این سایت باشه.

من موفق به گشتن کل دنیا نشدم ولی اینو مطمئنم هر دینی و هر جامعه ای برای خودش مقرراتی داره و اطاعت از اون واجبه.

موفق باشین.

قوانین تالار روانشناسی

الهی مرا آن ده که مرا آن به...

6. 6 کاربر از پست مفید zoh_reh سپاس کرده اند .

ارسال تشکر
    1,675
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط zoh_reh نمایش پست ها
    با اجازه کارشناس مذهبی

وارد شدن به دین اجبار نیست، ولی وقتی وارد شدی اطاعت از مقرراتش براتون اجبار و اجبه.

من موفق به گشتن کل دنیا نشدم ولی اینو مطمئنم هر دینی و هر جامعه ای برای خودش مقرراتی داره و اطاعت از اون واجبه.

موفق باشین.
    اشخاص بدحجاب در اکثر موارد وارد دین نشدن بانو!

بلکه دین رو از اولیا خودشون به ارث بردن که کار پسندیده ای نیست.
    تو روحتو به من فروختی، لازمه بهت یادآوری کنم؟ یادته اون شبی رو که به خدا گفتی حاضری هر کاری بکنی تا یه قرار داد ضبط بگیری؟ تو نمی تونی یه روحو بکشی حتی اگه بخوای

8. 4 کاربر از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    کلام,فقه,اصول,
    ارسال تشکر
    27,914
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

لا اکراه فی الدین....

با اجازه کارشناس مذهبی

موفق باشین.

حق با خانم zoh_reh است.

متاسفانه از آیه "لا اکراه فی الدین" سوء استفاده های زیادی شده در عین حالی که از ابتدا هم منظور قرآن از این آیه در روایات بیان شده و جای هیچ شک و شبهه ای نیست.

اما کسانی که نمی خواهند قید و بندی داشته باشند از این آیه سوء استفاده می کنند.

من فقط یک جواب می تونم به همه کسانی که از این آیه عمدا برداشت نادرست می کنن داشته باشم:

همانطور که شما فکر می کنید در رفتار آزادی دارید، طبق اعتقاد شما دیگران هم این حق را دارند که در رفتار آزاد باشند، و این آزادی دیگران می تواند منجر به خسارتی بزرگ (اخلاقی برای شما و اطرافیان شما ) باشد.

الان دیگه بچه ها هم می دانند که برای یک مهد کودک قانون نیاز هست و هر کسی هر کاری که به فکرش می رسد و هر جور که می خواد باشد، نمی تواند رفتار کند..

کسانی که از دین فرار می کنند گرفتار قانون ها و بدعت های انسانها می شوند و همان سختی را تحمل می کنند و چه بسا بیشتر و دور از عدالت.. اما هیچ رستگاری را به دنبال ندارند...

-------------
    نسبت به حرف آقا مهدی هم که گفتند افراد بد حجاب در اکثر موارد وارد دین نشده اند...
    باید بگم این نظر شخصی شماست و نظر دین با نظر و نگاه شما کاملا متفاوت است.

10. 4 کاربر از پست مفید kamanabroo سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    روانشناسی عمومی
    ارسال تشکر
    31,663
    دریافت تشکر: 11,131
    قدرت امتیاز دهی
    29289
    Array
    zoh_reh's: جدید88

آمار شما نمیتونه راجع به صد در صد بد حجابا باشه،

تصمیم ناپسند یه عده که نمیتونه اصل رو تغییر بده.

طرف تصمیم گرفته هم کیش آبا و اجدادی باشه، یا نباشه بالاخره؟ باید تکلیف خودشو حداقل روشن کنه.
    اگر هم قصد تغییر دین و مذهب داره ، تو این کشور یه حد و حدودی تعریف شده، باید مطیع باشه خب.

وارد دین هستند و متاسفانه اونجائیا رو که نمی پسندن ساختار شکنی می کنن و از توجیهات استفاده می کنن.

تا چند روز دیگه به تاسوعا و عاشورا مونده ، افرادی که به اسم عزاداری امام حسین، نذری میدن، اشک می ریزن، ولی حد حجاب رو خودشون تعریف کردن(بدحجابن) رو تو کدوم دسته قرار میدین؟

قوانین تالار روانشناسی

الهی مرا آن ده که مرا آن به...

12. 5 کاربر از پست مفید zoh_reh سپاس کرده اند .

ارسال تشکر
    1,675
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط kamanabroo نمایش پست ها
    حق با خانم zoh_reh است.

متاسفانه از آیه "لا اکراه فی الدین" سوء استفاده های زیادی شده در عین حالی که از ابتدا هم منظور قرآن از این آیه در روایات بیان شده و جای هیچ شک و شبهه ای نیست.

اما کسانی که نمی خواهند قید و بندی داشته باشند از این آیه سوء استفاده می کنند.

من فقط یک جواب می تونم به همه کسانی که از این آیه عمدا برداشت نادرست می کنن داشته باشم:

همانطور که شما فکر می کنید در رفتار آزادی دارید، طبق اعتقاد شما دیگران هم این حق را دارند که در رفتار آزاد باشند، و این آزادی دیگران می تواند منجر به خسارتی بزرگ (اخلاقی برای شما و اطرافیان شما ) باشد.

الان دیگه بچه ها هم می دانند که برای یک مهد کودک قانون نیاز هست و هر کسی هر کاری که به فکرش می رسد و هر جور که می خواد باشد، نمی تواند رفتار کند..

کسانی که از دین فرار می کنند گرفتار قانون ها و بدعت های انسانها می شوند و همان سختی را تحمل می کنند و چه بسا بیشتر و دور از عدالت.. اما هیچ رستگاری را به دنبال ندارند...

-------------
    نسبت به حرف آقا مهدی هم که گفتند افراد بد حجاب در اکثر موارد وارد دین نشده اند...
    باید بگم این نظر شخصی شماست و نظر دین با نظر و نگاه شما کاملا متفاوت است.
    البته نظر شخصی بنده دخالتی در سخنانم نداشته و ندارد. کسی که دینی را بپذیرد مسلما با چارچوب هاش هم کنار میاد و در غیر این صورت اون شخص دین مشخصی نداره عزیز!
    برداشت نادرستی وجود نداره عزیز؛ هر کسی در شریعت خود آزاده. لطفا برداشت اشتباه نکنید. وقتی صحبت از خسارت میشه سرپیچی از قانون هم شاملش میشه که زیان به دیگران هیچ ربطی به آزادی نداره جناب.

آمار شما نمیتونه راجع به صد در صد بد حجابا باشه،

تصمیم ناپسند یه عده که نمیتونه اصل رو تغییر بده.

طرف تصمیم گرفته هم کیش آبا و اجدادی باشه، یا نباشه بالاخره؟ باید تکلیف خودشو حداقل روشن کنه.
    اگر هم قصد تغییر دین و مذهب داره ، تو این کشور یه حد و حدودی تعریف شده، باید مطیع باشه خب.

وارد دین هستند و متاسفانه اونجائیا رو که نمی پسندن ساختار شکنی می کنن و از توجیهات استفاده می کنن.

تا چند روز دیگه به تاسوعا و عاشورا مونده ، افرادی که به اسم عزاداری امام حسین، نذری میدن، اشک می ریزن، ولی حد حجاب رو خودشون تعریف کردن(بدحجابن) رو تو کدوم دسته قرار میدین؟
    بنده آماری ارائه ندادم بانو! و فقط گفتم اکثر افراد و دلیلش هم گفتم.

قانون چی میگه؟ اصلا قانون رو کی میگه؟ خداوند گفته هر کسی در شریعت خودش آزاده و میتونه هر دینی داشته باشه ولی اگر بالفرض کسی الان از اسلام دین خودش رو به مسیحیت تغییر بده چه حکمی داره؟ (خودتون بهتر از من میدونید)

14. 3 کاربر از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    کلام,فقه,اصول,
    ارسال تشکر
    27,914
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

البته نظر شخصی بنده دخالتی در سخنانم نداشته و ندارد. کسی که دینی را بپذیرد مسلما با چارچوب هاش هم کنار میاد و در غیر این صورت اون شخص دین مشخصی نداره عزیز!
    برداشت نادرستی وجود نداره عزیز؛ هر کسی در شریعت خود آزاده. لطفا برداشت اشتباه نکنید. وقتی صحبت از خسارت میشه سرپیچی از قانون هم شاملش میشه که زیان به دیگران هیچ ربطی به آزادی نداره جناب.

بنده آماری ارائه ندادم بانو! و فقط گفتم اکثر افراد و دلیلش هم گفتم.

قانون چی میگه؟ اصلا قانون رو کی میگه؟ خداوند گفته هر کسی در شریعت خودش آزاده و میتونه هر دینی داشته باشه ولی اگر بالفرض کسی الان از اسلام دین خودش رو به مسیحیت تغییر بده چه حکمی داره؟ (خودتون بهتر از من میدونید)
    علیرغم اینکه شما می گویید نظر شخصی شما دخالتی ندارد...اما متاسفانه دارد! (البته نظر شخصی هر کسی برای خودش محترم است)

احکام دین خیلی دقیق تر از اینست که با یک تفکر شخصی بخواهیم مقایسه اش کنیم و نظر بدهیم.

علت اینکه شما دارید نظرشخصی میدهید اینست:
    نگاه دین به این اشخاص نگاه بی دینی و نامسلمانی نیست بلکه نگاه غفلت و بی توجهی است که یکی از عوارض دنیا زدگی است و راههایی برای اصلاح و تبیین و فهمیدن و .. وجود دارد که کاملا ابعاد آن در دین مطرح و بازگو شده است. اکثر کسانی که مثلا بد حجاب هستند ( چون بحث روی حجاب است این مثال رو میزنم) از مسلمان بودن خود ناراضی نیستند! و وقتی شما به آنها نامسلمان و .. بگویید مسلما ناراحت می شوند که چرا ما به یک حرکت آنها را از مسلمانی و .. خارج می کنیم . اکثر آنان عمل خود را منافات با مسلمانی نمی دانند، (به هر دلیل ) که باید راه درست دین شناسی و احکام و .. برای آنان بازگو شود و با مدارا با آنها برخورد شود.

تشریع امر به معروف و نهی از منکر در فروعات دین اسلام علاوه بر این که موید حرف ماست، بیانگر این است که هر کسی که وارد دین می شود اگر از روی غفلت و ندانستن احکام و .. مرتکب امری شد که خلاف دستورات دین است باید او را توجه داد (البته از راه درستش. لطفا بحث رو به سیاست اجرایی نکشونید )

هر شخصی اگر حتی اظهار نظر شخصی هم دارد که برای خودش محترم است، می تواند نسبت به خودش حرفی بزند و عواقب حرف خود را هم بپذیرد.

این بحث تکراریه چندین بار در همین سایت گفتگو کردم اما باز خلاصه می گم:
    حتی نامسلمانانی (اهل کتاب) که در سرزمین مسلمانان زندگی می کنند باید با قوانین اجتماعی مسلمانان زندگی کنند. (که خیلی مفصل است و در این تاپیک جای بحث از آن نیست)

شما ببینید آن کسانی که دم از آزادی عقیده می زنند، اگر واقعا به اعتقاد خودشون باور دارند پس لزومی ندارد که به عقیده مسلمانان متعرض شوند! چون قائل به آزادی هستند اما متاسفانه همین سردم داران آزادی کسانی هستند که با اصل اسلام و احکام آن مشکل دارند.

در مورد شریعت که توضیح دادم اما شما همچنان بر عقیده شخصی خودتون پایبند هستید.

اما در مورد اینکه آزادی منجر به خسارت خواهد شد: این یه قضیه منطقی هست که وقتی من برای خودم ازادی می پسندم و اعتقاد به آزادی دارم بدون اینکه به هتک حریم دیگران ( حتی حریم اخلاقی) توجهی کرده باشم، دیگران هم می توانند همین آزادی را برای خودشون تصور کنند و در این آزادی خودشون برای من در اجتماع مشکل ایجاد کنند با رفتار و کردار آزادمنشانه ای که دارند! که نمی خوام ابعادش رو باز کنم و خیلی صریح در این مورد حرف بزنم.
    ویرایش توسط kamanabroo : 30th October 2013 در ساعت 09:57 PM

16. 3 کاربر از پست مفید kamanabroo سپاس کرده اند .

ارسال تشکر
    1,675
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط kamanabroo نمایش پست ها
    علیرغم اینکه شما می گویید نظر شخصی شما دخالتی ندارد...اما متاسفانه دارد! (البته نظر شخصی هر کسی برای خودش محترم است)

احکام دین خیلی دقیق تر از اینست که با یک تفکر شخصی بخواهیم مقایسه اش کنیم و نظر بدهیم.

علت اینکه شما دارید نظرشخصی میدهید اینست:
    نگاه دین به این اشخاص نگاه بی دینی و نامسلمانی نیست بلکه نگاه غفلت و بی توجهی است که یکی از عوارض دنیا زدگی است و راههایی برای اصلاح و تبیین و فهمیدن و .. وجود دارد که کاملا ابعاد آن در دین مطرح و بازگو شده است. اکثر کسانی که مثلا بد حجاب هستند ( چون بحث روی حجاب است این مثال رو میزنم) از مسلمان بودن خود ناراضی نیستند! و وقتی شما به آنها نامسلمان و .. بگویید مسلما ناراحت می شوند که چرا ما به یک حرکت آنها را از مسلمانی و .. خارج می کنیم . اکثر آنان عمل خود را منافات با مسلمانی نمی دانند، (به هر دلیل ) که باید راه درست دین شناسی و احکام و .. برای آنان بازگو شود و با مدارا با آنها برخورد شود.

تشریع امر به معروف و نهی از منکر در فروعات دین اسلام بیانگر این است که هر کسی که وارد دین می شود اگر از روی غفلت و ندانستن احکام و .. مرتکب امری شد که خلاف دستورات دین است باید او را توجه داد (البته از راه درستش. لطفا بحث رو به سیاست اجرایی نکشونید )

هر شخصی اگر حتی اظهار نظر شخصی هم دارد که برای خودش محترم است، می تواند نسبت به خودش حرفی بزند و عواقب حرف خود را هم بپذیرد.

این بحث تکراریه چندین بار در همین سایت گفتگو کردم اما باز خلاصه می گم:
    حتی نامسلمانانی (اهل کتاب) که در سرزمین مسلمانان زندگی می کنند باید با قوانین اجتماعی مسلمانان زندگی کنند. (که خیلی مفصل است و در این تاپیک جای بحث از آن نیست)

شما ببینید آن کسانی که دم از آزادی عقیده می زنند، اگر واقعا به اعتقاد خودشون باور دارند پس لزومی ندارد که به عقیده مسلمانان متعرض شوند! چون قائل به آزادی هستند اما متاسفانه همین سردم داران آزادی کسانی هستند که با اصل اسلام و احکام آن مشکل دارند.
    یعنی به عقیده شما کسی که حجابش رو رعایت نمیکنه آگاه نیستش که خلافه دینشه؟ اگر اینطور فکر کنید و ما هم به عقلمون رجوع کنیم ایشون چه مسلمونیه که ابتدائی ترین احکام دینش رو نمیدونه؟ و اگر هم میدونه و عمل نمیکنه که اصلا بهتر که مسلمون نباشه!

اینچور اسلام؛ اسلام اسمی هست و در عمل هیچی نیست. مثل خیلی از چیزهای دیگه مثل بانکداری اسلامی که چرت ترین نوع بانکداری در جهان است چون بدرستی اجرا نمیشود.

این موضوعات همه به هم مربوط هستند و من وقت بسط دادن بهشون رو ندارم.

اتفاقا باید به شیوه اجرایی دقت بشه؛ چرا جاهایی که ضعف داریم رو نباید بررسی کنیم؟ حجاب زوری هرگز عملی نمیشه و شما نمیتونین به زور چادر سر کسی کنین! (گشت چرت ارشاد)

این که بنده از لفظ چرت استفاده میکنم به دلیل این نیست که عقیده شخصی خودم رو ابراز کنم به دلیل اینه که این چیزها بدون فکر پایه ریزی شده اند.

در ضمن ما با کسانی که ادعای ازادی دارند کاری نداریم و فقط به عقلمون رجوع میکنیم.

موفق و موید باشید

18. 3 کاربر از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    کلام,فقه,اصول,
    ارسال تشکر
    27,914
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

یعنی به عقیده شما کسی که حجابش رو رعایت نمیکنه آگاه نیستش که خلافه دینشه؟ اگر اینطور فکر کنید و ما هم به عقلمون رجوع کنیم ایشون چه مسلمونیه که ابتدائی ترین احکام دینش رو نمیدونه؟ و اگر هم میدونه و عمل نمیکنه که اصلا بهتر که مسلمون نباشه!

اینچور اسلام؛ اسلام اسمی هست و در عمل هیچی نیست. مثل خیلی از چیزهای دیگه مثل بانکداری اسلامی که چرت ترین نوع بانکداری در جهان است چون بدرستی اجرا نمیشود.

این موضوعات همه به هم مربوط هستند و من وقت بسط دادن بهشون رو ندارم.

اتفاقا باید به شیوه اجرایی دقت بشه؛ چرا جاهایی که ضعف داریم رو نباید بررسی کنیم؟ حجاب زوری هرگز عملی نمیشه و شما نمیتونین به زور چادر سر کسی کنین! (گشت چرت ارشاد)

این که بنده از لفظ چرت استفاده میکنم به دلیل این نیست که عقیده شخصی خودم رو ابراز کنم به دلیل اینه که این چیزها بدون فکر پایه ریزی شده اند.

در ضمن ما با کسانی که ادعای ازادی دارند کاری نداریم و فقط به عقلمون رجوع میکنیم.

موفق و موید باشید

در برابر ادبیات بی ادبانه شما حرفی برای گفتن ندارم! و بهتره نظرات شخصی تون برای خودتون نگه دارید.

حرف زدن بنده و شما نتیجه ای برای من و شما نخواهد داشت.

ضمن اینکه توصیه می کنم قوانین سایت رو رعایت کنید و از توهین و جسارت پرهیز کنید.
    ویرایش توسط kamanabroo : 30th October 2013 در ساعت 10:22 PM

20. 4 کاربر از پست مفید kamanabroo سپاس کرده اند .

صفحه 3 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع