دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 31

موضوع: جشــــن بـزرگ ســـادات نخبگان جوان

روابط عمومی کل سایت
    اکانت شخصی
    حسنعلی ابراهیمی سعید
    ارسال تشکر
    6,985
    دریافت تشکر: 13,883
    قدرت امتیاز دهی
    11416
    Array

smilee1 جشــــن بـزرگ ســـادات نخبگان جوان

جشــــن بـزرگ ســـادات انجمن علمی نخبگان جوان

با سلام و عرض ارادت خدمت همه کاربران انجمن

دوستان و همراهان همیشگی در این تاپیک قصد داریم به منظور پیشواز از عید بزرگ غدیر با برگزاری جشن دهه ولایت و به منظور تجلیل از عزیزان سادات عضو در انجمن جشن بگیریم
    این جشن با حضور کلیه عزیزان و کاربران انجمن و به منظور تجلیل از سادات سایت انجام خواهد گرفت

امیدواریم بتوانیم با حضور گسترده شما بزرگواران این جشن رو هر چه باشکوهتر و زیباتر برگزارکنیم

و همه عزیزانی که از اولادان پیامبر (ص) هستند رو بشناسیم و این روز بزرگ رو بهشون تبریک بگیم و صد البته هر عیدی عیدانه ای در بر دارد و همه منتظر دریافت عیدانه از دوستان ساداتمون هستیم

بدین وسیله هفته ولایت و عید غدیر خم را پیشاپیش از طرف مدیریت و کادر مدیران و کلیه اعضای سایت علمی نخبگان جوان به تمامی سادات های عزیز در جای جای میهن اسلامی تبریک عرض نموده و برای همه این عزیزان آرزوی موفقیت و سعادت داریم

دلهاتان شاد و خاطرات تان یادآور زیبایها

موفق باشید

با سلام و عرض خیر مقدم به حضور سبزتان در این انجمن
    از شما کاربر عزیز تقاضا داریم لطفا و حتما جهت آشنایی با فضای این انجمن مطالب لینک های زیر رو مطالعه فرمایید
    و چنانچه سوال یا درخواستی دارید قبول زحمت فرموده و از طریق پیام خصوصی با روابط عمومیدر میان بگذارید

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    شیمی
    ارسال تشکر
    289
    دریافت تشکر: 242
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

پیش فرض پاسخ : جشــــن بـزرگ ســـادات نخبگان جوان

عیدغدیرخم روبه همه ی سادات عزیزتبریک میگم.امیدوارم بتونن هم فرزندوهم پیروواقعی اهل بیت(ع) باشن
    اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم واحشرنامعهم ولعن اعدائهم.

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مامایی
    ارسال تشکر
    36,060
    دریافت تشکر: 18,520
    قدرت امتیاز دهی
    28276
    Array
    yas-90's: خواهش

من هم به سادات عزیزمون این روز عزیز رو تبریک میگم.....التماس دعا هم داریم خدمتشون

اون ستاره هست پایین مربوط به امتیاز....یه امتیاز با تمام قدرت امتیازدهی رو هم بعنوان هدیه قبول میکنم
    طلب كردم ز دانائي يكي پند .......مرا فرمود: با نادان نپيوند

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    318
    دریافت تشکر: 175
    قدرت امتیاز دهی
    774
    Array

سلام ممنون از لطفتون من ساداتم و یه جمله مینویسم و به عنوان عیدی تقدیم به همه ی دوستان میکنم...

صدای خنده "خـــــــــــــــــــــــ ـــــدا" را میشنوی ؟؟؟ به آنچه محال میدانی میخندد...روز هایت پر از اتفاقات خوب و محال

هزاران دهقان برای آمدن باران دعا کردند....اما....خداوند به فکر کودکی بود که کفش هایش سوراخ بود

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    اقتصاد
    ارسال تشکر
    21,844
    دریافت تشکر: 45,916
    قدرت امتیاز دهی
    82822
    Array
    Almas Parsi's: جدید94

Lightbulb پاسخ : جشــــن بـزرگ ســـادات نخبگان جوان

با سلام خدمت همه دوستان خوب و صمیمی

بنده هم جشن ولایت و عید غدیر رو پیشاپیش تبریک عرض کرده و برای عزیزان سادات در سراسر کشور و همچنین سادات عزیزمون در انجمن تبریک عرض کرده و برای همه این عزیزان آرزوی سعادت دارم

در این قسمت هم اطلاعات و دانستنیهایی پیرامون سیادت تقدیم حضور شما بزرگواران میکنم که امیدوارم مورد توجه واقع بشه

شال سبز و سياه به عنوان نشان سيادت از چه تاريخى مرسوم شده است؟

سادات و علويان در طول تاريخ داراى نمادها و شعارهايى بوده اند، كه با آن شناخته مى شده اند.
    يكى از آن علامات، آويختن گيسوان بلند تافته در طرفين صورت بوده است كه شيخ عبدالجليل قزوينى در كتاب نقض به آن اشاره كرده است، وى مى گويد:

«شخصى مردى علوى را در خواب ديد كه گيسوها در بر افكنده است…».

سعدى نيز در اواخر باب گلستان در آغاز حكايتى گفته است: «شيّادى گيسوان بافت، كه من علويم».

يكى ديگر از آن علامات، ثبت اسامى آنان در دفترى مخصوص به نام نقابت بوده است; اما درباره علت انتخاب لباس و شال سبز از سوى سادات، ميرزا عباس قلى خان سپهر به نقل از رساله زينبيّه سيوطى مى نويسد:
    «و لعلّ اختير هذا اللون (الأخضر) لكونه أفضل الألوان و لكونه لون الحلّة الّتى يكساها فى الموقف نبينا(صلى الله عليه وآله)كما فى حديث اورده عياض في الشفاء أو لكونه لون ثياب أهل الجنّة كما في آية أهل الكهف»;
    شايد اين رنگ ـ سبز ـ بدان جهت انتخاب شده كه بهترين رنگ هاست و رنگِ ردايى است كه پيامبر ما(صلى الله عليه وآله) در موقف قيامت مى پوشد، همان گونه كه در حديث عياض آمده است، و يا بدان جهت است كه رنگِ سبز، رنگ لباس اهل بهشت است، چنان كه در آيه اصحاب كهف بيان شده است.

استفاده از عمامه سياه نيز به عنوان علامت سيادت، از سوى وارثان مظلوميت امام حسين(عليه السلام)كه دايم به حال سوگوارى در رثاى جدشان مى باشند مرسوم شد كه تا كنون نيز در ايران و بيش تر مناطق شيعه نشين جهان، رواج دارد.

البته درباره استفاده سادات از رنگ هاى سياه و سبز به عنوان شعار، تحليل هاى گوناگونى وجود دارد؟ برخى استفاده
    سادات از عمامه سياه، را به معناى تأسى و پيروى از جد بزرگوارشان حضرت رسول اكرم(صلى الله عليه وآله) مى دانند زيرا روايات زيادى مبنى بر استفاده پيامبر از عمامه سياه وجود دارد.
    شمس الدين ذهبى در كتاب سير اعلام النبلا در مورد سياه بودن عمامه حضرت، پنج روايت از صحاح سته و ساير منابع ذكر مى كند كه براى رعايت اختصار، به ذكر دو روايت اكتفا مى شود.

جابربن عبداله، مى گويد: «إِنَّ النّبي(صلى الله عليه وآله) دَخَلَ مَكَّةَ يَوْمَ الفَتْحِ وَ عَلَيْهِ عَمامَةٌ سَوداءَ»;
    پيامبر در روز فتح مكه وارد شهر شد، در حالى كه عمامه سياه بر سر داشت.

جعفر بن عمرو بن حريث از پدرش نقل مى كند:
    «رَأَيْتُ النّبي(صلى الله عليه وآله) عَلَى المِنْبَرِ وَ عَلَيْهِ عَمامَةٌ سَوداءَ قَدْ أَرْخى طَرَفُها بَيْنَ كِتْفَيْهِ»;
    پيامبر(صلى الله عليه وآله) را روى منبر ديدم
    در حالى كه عمامه سياه بر سر داشت و يك طرف آن بين شانه هاى او آويزان بود.

عده اى نيز معتقداند كه شاهان صفوى، عمامه سياه را شعار و علامت سادات قرار دادند، تا به عنوان وارثان مظلوميت امام
    حسين(عليه السلام) همواره در مصيبت جدشان عزادار باشند.

مشكلى كه اين نظريه دارد، عدم سازش آن با فرهنگ مردم ايران است;
    زيرا مردم ايران در عزادارى ها لباس سياه مى
    پوشند، نه عمامه سياه.

ابن عنبه در كتاب عمدة الطالب مى نويسد كه سيد رضى(رحمه الله) در ميان طالبيين، نخستين كسى بود كه از علايم سياه استفاده نمود:
    «وَ هُوَ أوَّلُ طالِبي جَعَلَ عَلَيْهِ السَّوادُ».
    از اين عبارت فهميده مى شود كه قبل از سيد رضى(رحمه الله)سادات، از رنگ سياه به عنوان شعار و علامت استفاده نمى كرده اند.

پس از سيد رضى(رحمه الله) به مرور استفاده از رنگ سياه به عنوان علامت سادات، در بين سادات و بنى هاشم مرسوم مى شود. بنابراين استفاده از علامت سياه در بين سادات از ابتداى قرن چهارم به بعد مرسوم گرديده است.
    قبل از سيد رضى(رحمه الله)سادات، از رنگ سياه استفاده نمى كردند و شايد يكى از علل آن، مبارزه منفى آنان با عباسيان بود كه رنگ سياه را شعار خود قرار داده بودند و به همين جهت نيز رواياتى در كراهت پوشيدن لباس سياه وارد شده است; گر چه گاهى ائمه(عليهم السلام) خود مجبور مى شده اند براى تقيه، از رنگ سياه استفاده كنند.

در مورد علت استفاده از رنگ سبز، پژوهندگان اين پرسش روايتى را پيدا نكردند ولى مى توان قراينى را براى علت استفاده از آن بيان كرد:

الف) يكى از سه پرچم پيامبر(صلى الله عليه وآله) به رنگ سبز بوده است;
    ب) سيوطى به روايتى اشاره دارد مبنى بر اين كه حضرت پيامبر(صلى الله عليه وآله) لباس سبز پوشيده است;
    ج) قرآن رنگ لباس بهشتيان را سبز مى داند: (…وَ يَلْبِسُونَ ثِياباً خُضْراً مِنْ سُنْدُسِ وَ اسْتَبْرَق…);
    د) مأمون عباسى هنگامى كه حضرت رضا(عليه السلام) را به ولايت عهدى خود منصوب كرد، بر حضرت لباس سبز پوشانيد و دستور داد همه علويان لباس سبز بپوشند.

بدين طريق رنگ سبز، شعار علويان شد و مأمون نيز لباس سبز پوشيد; گرچه به خاطر سرزنش عباسيان پس از مدت كوتاهى دو مرتبه به رنگ سياه كه شعار عباسيان بود، برگشت و به لشكريان و اتباع خويش نيز دستور داد از لباس سياه
    استفاده كنند.

منبع: مؤسسه آموزشي پژوهشي مذاهب اسلامي

ویرایش توسط Almas Parsi : 21st October 2013 در ساعت 08:10 PM

همکار تالار دفاع مقدس
    رشته تحصیلی
    سوم تجربی
    ارسال تشکر
    1,865
    دریافت تشکر: 1,551
    قدرت امتیاز دهی
    3114
    Array
    سیدپویا's: جدید157

فدای همه ی سادات. همشونو دوست دارم مخصوصا کاربر عزیز 171717 انشالله عیدت مبارک باشه.این عید بر همه ی سادات مبارک باشه
    عالم همه در طواف عشق است و دایره دار این طواف حسین (ع) است
    شهید اوینی

7. 13 کاربر از پست مفید سیدپویا سپاس کرده اند .

همکار تالار بیماریها
    ارسال تشکر
    12,105
    دریافت تشکر: 7,437
    قدرت امتیاز دهی
    31771
    Array
    masoume.a.92's: جدید33

سلام
    شایعه ست که مام سیدیم!
    عیدتون مبارک.
    اینم خدمت همتون. فک کنم نفری یکی به همه برسه

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    علوم تربیتی
    ارسال تشکر
    1,541
    دریافت تشکر: 4,378
    قدرت امتیاز دهی
    8223
    Array
    دبستان's: تعجب

عید غدیررو به همه سادات تبریک میگم

یه رفــــــــیق دارم ; "اسمش خــــــــداس" بحثــــــــسش از همه جداس تــــــــا اون پشتــــــمه بیخیال مخاطب خــــــــاص ...!

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    روانشناسی عمومی
    ارسال تشکر
    31,663
    دریافت تشکر: 11,131
    قدرت امتیاز دهی
    29289
    Array
    zoh_reh's: جدید88

الحمدالله الذی جعلنا من المتمسکین بولایه علی ابن ابیطالب علیه السلام

چـــنـــیــن روزی خــجــسته بی نظیر است
    مـــبــــارک شـــیعــــیان عـــید غــدیر است

در این عـــیــــد ولایـــــــت گـــشــــت ثابت
    عــلــی مــولاست گر چشمی بصیـر است

باعث افتخاره که تو لیست سادات هستم، انشاله بتونم باعث افتخار جدمون باشم، این دعا رو برای شما عزیزان می کنم امیدوارم بعنوان عیدی قبول کنین:

خدایا دوستانی دارم که دعا داشتند و ادعا نداشتند، نیایش داشتند و نمایش نداشتند، صفا داشتند و ریا نداشتند، محبت داشتند و منت نداشتند،
    آنها در پناه خود حفظ کن، و طواف خانه خود را در عید غدیر قسمتشان کن.

قوانین تالار روانشناسی

الهی مرا آن ده که مرا آن به...

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مهندس فناوری اطلاعات(it)
    ارسال تشکر
    2,556
    دریافت تشکر: 3,904
    قدرت امتیاز دهی
    12376
    Array
    maryam kia's: نیشخند

به افتخاره ساداته این سایت
    حیف این افتخار نصیب ما نشد
    <a href="http://typeiran.com/r/19340"> تایپایران - مرکز تخصصی تایپ </a>

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع