دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: دختران امروزی می گویند من فوق لیسانس گرفتم آبگوشت درست کنم ؟!!!

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    روانشناسی بالینی
    ارسال تشکر
    29,978
    دریافت تشکر: 25,422
    قدرت امتیاز دهی
    43643
    Array
    نارون1's: لبخند

پیش فرض دختران امروزی می گویند من فوق لیسانس گرفتم آبگوشت درست کنم ؟!!!

مهری سویزی در برنامه مناظره با محور ازدواج جوانان موارد و مشکلات پیش روی کاهش ازدواج و تاخیر در ازدواج را اینگونه عنوان کرد: وفور معاشرتهای غلط، افزایش طلاق و ایجاد نا امیدی، هجوم هنجار شکنانه سایتها و ماهواره ها، کمبود الگوهای ازدواج های جذاب و سعادتمند، بیکاری چشمگیر جوانان و رها شدن گرگ نورم از جمله موانع ازدواج است.

وی افزود: متاسفانه امروز سر راه پسرها مشکلات اقتصادی و سر راه دخترها مشکلات فرهنگی قرار دارد. آنهایی که دنبال بهترین آرایشگرها و جهیزیه ها و سالن ها بودند امروز دنبال بهترین وکیل ها هستند. به اعتقاد من با بازگشایی و اجرایی کردن قوانین می توانیم عطر قانون را در جامعه منتشر کنیم و مشکلات قطعا برطرف می شود.

سویزی گفت: بالا رفتن دانش دختران دلیل بر ازدواج موفق نیست چرا که متاسفانه در بالا بردن بینش دختران موفق نبوده ایم و این وظیفه خانواده است. دختران امروزی می گویند من فوق لیسانس گرفتم که آبگوشت درست کنم؟ و این بینشی غلط است و باید ازدواج آسان را ترویج کنیم نه اینکه بنشینیم و چشم هم چشمی را ترویج دهیم. ما در دوران جنگ حتی جهیزیه را با کوپن تامین می کردیم و شرایط بد بود ولی ازدواج زیاد صورت می گرفت و آسان بود.

رئیس مرکز ملی استعدادهای درخشان با بیان اینکه نمی توان اقتصاد را دلیل بر تاخیر ازدواج عنوان کرد گفت: ما بسیاری از دختر و پسرهای پولدار را داریم که هنوز مجرد هستند و دلیل آن این است که هنوز ازدواج در راس امور کشور قرار نگرفته است. و هنوز از عزم ملی استفاده نکرده ایم.

سویزی گفت: 13 میلیون جوان در آستانه ازدواج داریم و باید خیرین ازدواج را ترقیب کنیم تا در کنار دولت وارد گود شوند. همچنین ایجاد صندوق های تعاونی خویشاوندی، 5 سال اجاره مسکن مهر به زوج های جوان و فراخوان عمومی برای دادن ایده های خوب برای تسهیل ازدواج مهمترین کارهایی است که می توان انجام داد.

این مسئول وزارت آموزش و پرورش نقدی هم بر ازدواجهای دانشجویی داشت و گفت: بسیاری بعد از ازدواج های ساده دانشجویی جشن های مفصل می گیرند و تنها می خواهند از تسهیلات آن استفاده کنند.

وی جوانان را به ازدواج فامیلی دعوت کرد و گفت: طلاق در ازدواج های فامیلی 5 درصد و در غیر فامیلی 20 درصد است و این نشانه شناخت بیشتر طرفین است.

سویزی در مورد سایتهای همسریابی هم گفت: اگر سایتها شناسنامه داشته باشند و عملکرد مثبت و مفیدی داشته باشند قطعا این اقدام بسیار مفید و خوب خواهد بود.

رئیس مرکز ملی استعدادهای درخشان وزارت آموزش و پرورش در مورد اینکه می گویند باید دختران شوهر دار با سایر دانش آموزان درس بخوانند گفت: ما دانش آموزانی داشتیم که می آمدند و قصه مسائل زناشویی خود را تعریف می کردند. یا همسر دانش آموز می آمد و می گفت به دلیل تنبیه معلم بچه من افتاده است! ولی راهکاری تعریف کردیم که برای حضور دانش آموزان شوهر دار مجوزی داده می شد

مهر

اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي أَخْشَاكَ كَأَنِّي أَرَاكَ وَ أَسْعِدْنِي بِتَقْوَاكَ
    مجلـــه رویش ذهــن

2. 11 کاربر از پست مفید نارون1 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مدیریت بحران - پدافند غیرعامل
    ارسال تشکر
    3,360
    دریافت تشکر: 4,666
    قدرت امتیاز دهی
    10717
    Array

پیش فرض پاسخ : دختران امروزی می گویند من فوق لیسانس گرفتم آبگوشت درست کنم ؟!!!

يه استاد بسيار موفق داشتيم كه ميگفت : درهر جايگاه و شغل و مسئوليتي كه هستی ؛ سعي كن بهترين باشي ؛تا اگه خواستن كسي رو انتخاب كنن ؛ تورو انتخاب كنن كه بهتريني ؛ حتي اگه يه كارگر يا كارمند يا نظافتچي ساده باشي ؛
    منم سعي خودمو كردم و به لطف خدا ؛ كارمو خوب بلدم ؛
    به نظرم يک همسر فهميده و خوب بودن و يا يک مادر عالي بودن ؛ هيچ منافاتي با تحصيلات نداره ؛ دكتر باش ولي ميتوني يک همسر يا مادر بسيار عالي هم باشي ؛ زن كانون اصلي عاطفه و محبت دريک خانواده اس و ستون اصلي اين زندگي ؛ اين خانواده و زندگي ؛ زن دکتر خوب نميخواد بلكه يک همسر و مادر خوب ميخواد ؛ هر دختري هم كه نميتونه همسر يا مادر خوبي باشه پس لطفا ازدواج نكنه كه باعث تشكيل يک خانواده سرخورده و افتضاح نشه
    ویرایش توسط محسن مهابادی زاده : 17th October 2013 در ساعت 09:47 AM
    چه حس قشنگیه در تاریکی های خطرناک این دنیا...با اطمینان خاطر و آرامش ،دستت در دستان خدا باشه...(محسن مهابادی زاده)

4. 8 کاربر از پست مفید محسن مهابادی زاده سپاس کرده اند .

همکار تالار شیمی عمومی
    رشته تحصیلی
    ♥♥♥♥
    ارسال تشکر
    5,978
    دریافت تشکر: 4,121
    قدرت امتیاز دهی
    9174
    Array
    1=1+1's: جدید40

نقل قول نوشته اصلی توسط نیماماهان نمایش پست ها
    يه استاد بسيار موفق داشتيم كه ميگفت : درهر جايگاه و شغل و مسئوليتي كه هستی ؛ سعي كن بهترين باشي ؛تا اگه خواستن كسي رو انتخاب كنن ؛ تورو انتخاب كنن كه بهتريني ؛ حتي اگه يه كارگر يا كارمند يا نظافتچي ساده باشي ؛
    منم سعي خودمو كردم و به لطف خدا ؛ كارمو خوب بلدم ؛
    به نظرم يک همسر فهميده و خوب بودن و يا يک مادر عالي بودن ؛ هيچ منافاتي با تحصيلات نداره ؛ دكتر باش ولي ميتوني يک همسر يا مادر بسيار عالي هم باشي ؛ زن كانون اصلي عاطفه و محبت دريک خانواده اس و ستون اصلي اين زندگي ؛ اين خانواده و زندگي ؛ زن دکتر خوب نميخواد بلكه يک همسر و مادر خوب ميخواد ؛ هر دختري هم كه نميتونه همسر يا مادر خوبي باشه پس لطفا ازدواج نكنه كه باعث تشكيل يک خانواده سرخورده و افتضاح نشه
    قبول دارم تحصیلات صرفا نمیتونه یه نفرو عاقل کنه

ولی تحصیلات در حد دیپلمم صرفا نمیتونه ادمو عاقل کنه

به نظر من باید تعادل باشه

هم ادم درسشو بخونه و به درجات بالا برسه تو رشته خوب

هم سعی کنه از لحاظ فهم و شعور و مذهب خودشو تقویت کنه

و اینم که یه دختر با پسری که مدرکش کمتره ازدواج نکنه به نظر من اشتباهه و من خودم شخصا مدرک به نظرم خوب هس ولی کمترم باشه . زیاد فرقی نمیکنه
    ویرایش توسط 1=1+1 : 16th October 2013 در ساعت 06:48 PM

6. 7 کاربر از پست مفید 1=1+1 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    4,223
    دریافت تشکر: 4,799
    قدرت امتیاز دهی
    2454
    Array

دختران امروزی می گویند من فوق لیسانس گرفتم آبگوشت درست کنم ؟!!!
    و از اون بدتر اینه که با وجود مدرک فوق لیسانس هم یه ابگوشت ساده نمیتونن درست کنن

البته نه همه ....
    توحرف مفت میزنی و من مفتی حرف میزنم و هر 2 به این تفاهم خود می بالیم !

8. 9 کاربر از پست مفید Sookoot سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)