دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 22 , از مجموع 22

موضوع: میشه بیای تو کمکم کنی

همکار تالار مذهبی
    رشته تحصیلی
    معلمی دبستان....
    ارسال تشکر
    4,124
    دریافت تشکر: 2,447
    قدرت امتیاز دهی
    1265
    Array
    مهندس نوجوان's: جدید71

پیش فرض پاسخ : میشه بیای تو کمکم کنی

نقل قول نوشته اصلی توسط 171717 نمایش پست ها
    سلام

فکر می کنم من قبلاً کلیپش رو دیدم ، اینا حقیقت کامل نداره ، اللخصوص پرسش های شب اول قبر فقط مال یا افراد بسیار بد و یا افراد بسیار خوبه !

افراد عادی شامل حال این پرسش ها نمی شن !

سلام

فکر میکنم اشتباه می کنید

پرسش های اول قبر مال همه آدم هاست . یعنی اگر یک نفر نه خیلی خوب بود و نه خیلی بد خدا از اون سوالی نمیپرسه ؟ اون وقت کجا بفرستدش؟ بهشت ؟ یا جهنم ؟یا برزخ؟
    حتی عذاب قبر هم برای همه وجود داره . این رو نشنیدید که میگن قبر برای مرده اون قدر تنگ میشه که شیری رو که از مادرش در کودکی خورده از ناخن هاش بیرون می ریزه ؟

خب البته راه هایی وجود داره که عذاب قبر ساده تر باشه ، راحت تر باشه ...
    مثلا من شنیدم اگه روی یک عقیق اسم پنج تن رو بنویسند و اون رو توی دهان مرده قرار بدن سوال های شب اول قبر رو راحت تر میتونه جواب بده ....
    اصلا چرا اینقدر راه دور بریم . . . اگه فرد همه توانش رو به کار بگیره تا آدم خوب و با خدایی باشه ، مسلما اون دنیا هم زیاد به او سخت نمیگیرند ....

موفق باشید
    در آستانه مهر قلم ها گوش تیز می کنند تا در دفتر انتظار اینگونه دیکته کنند ، ابری نیست ، ماه پشت ابر نیست ، او آمد ، او در باران آمد ...

2. 2 کاربر از پست مفید مهندس نوجوان سپاس کرده اند .

کاربر فعال سایت
    رشته تحصیلی
    روانشناسی بالینی
    ارسال تشکر
    29,978
    دریافت تشکر: 25,422
    قدرت امتیاز دهی
    43643
    Array
    نارون1's: لبخند

پیش فرض پاسخ : میشه بیای تو کمکم کنی

فوت شدن نزدیکانتون به عنوان یک استرسور در شما ایجاد شده بود ، چون شما پیش زمینه رو داشتین ، این استرسور باعث شده شما به سمت افکار منفی و به نوعی وسواس فکری

سوق داده بشین مورد شما نیاز به یک مصاحبه دقیق روانشناختی هست ( باید از نظرات دیگه هم چک بشین ) .... حدالامکان بهتره حضوری به روانشناس مراجعه کنید

ولی کلا :

اینکه برای خنثی کردن افکارتون خنثی ساز در ذهنتون ایجاد میکنین ( مثلا : صلوات فرستادن ، اینکه مثلا خدایا خدایا خواهش میکنم این اتفاق نیفته و .... ) ، باعث میشه بیشتر این افکار

جریان پیدا کنه حتی ممکنه این افکار در شما احساس گناه بوجود بیاره

بنابراین باید برای رهایی از این افکار با اونها مواجه بشین ، وقتی افکاری مثل اینکه امشب یه اتفاق بد میفته و ... میاد تو ذهنت ، باهاش روبرو شو ، و در آخـــر بگو من به خدا توکل میکنم

، هرچه خواست خداست ، ولی نه برین به پدرومادرتون سر بزنین که مثلا مطمئن بشین حالشون خوبه و یا کارای دیگه >> سخته و در این هنگام فشار زیادی رو متحمل میشین ولی ب

بعداز مدتی براتون جامیفته و راحت میشین باید به این توجه کنی که این افکار تو ذهنت بوده ولی الان با وجود استرسور قوی شده ، پس برای راندنشون به زمان احتیاج داری ، همانطور

که آرام آرام میاد ، آرام آرام هم میره ولی مطمئن به این توجه کنین که شما به چیزی فکر میکنین که هیچ اختیاری در اون ندارین ، نمیتونین جلوی وقوعش رو بگیرین ، پس به بیهودگی این

افکار پی ببرین اینکه شب خواب دیدین به اون شکل ، این خواب ناشی از استرس هست که قبل از خواب داشتین

ترجیحا مدتی تا کاملا خواب برشما غالب نشده به رختخواب نرین ، چیزهایی که آرامتون میکنه روی بیارین قبل از خواب ، مثل موسیقی ، خواندن کتاب و مواردی دیگر

برای پرت کردن حواستون از این افکار مزاحم ، میتونین ذهنتون رو به چالش بکشین ، مثلا : جابجایی اعداد در ذهنتون

در آخــر :

گفتی حس میکنی همه چیز بی ارزشه و ... ، به نظرم باید به این نتیجه برسین که بهتره قدر لحظه لحظه زندگیتون رو بدونین ، به نزدیکانتون عشق بورزین و از فرصت ها استفاده کنین .

شاد و موفق باشید
    ویرایش توسط نارون1 : 22nd September 2013 در ساعت 10:49 PM

اللَّهُمَّ اجْعَلْنِي أَخْشَاكَ كَأَنِّي أَرَاكَ وَ أَسْعِدْنِي بِتَقْوَاكَ
    مجلـــه رویش ذهــن

4. 7 کاربر از پست مفید نارون1 سپاس کرده اند .

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)