دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18

موضوع: شروع فصل دوم : نکاتی در مورد جدول تناوبی

همکار تالار شیمی عمومی
    ارسال تشکر
    6,615
    دریافت تشکر: 4,285
    قدرت امتیاز دهی
    16985
    Array

Exclamation نکاتی در مورد جدول تناوبی

به نام خالق هستی

جدول تناوبی 18 گروه و 7 ردیف دارد
    ردیف اول 2 عنصر ردیف دوم و سوم هر کدام 8 عنصر ردیف چهار و پنج هر کدام 18 عنصر
    ردیف 6 و 7 هر کدام 32 عنصر

طولانی ترین گروه جدول کدام است؟ گروه 3 با 32 عنصر
    کوتاه ترین گروه ها 4 تا 12 هستند و هر کدام چهار عنصر دارند .

عناصر واسطه
    داخلی
    لانتانید ها (57-70)
    آکتنید ها (89-102)

خارجی ( 21-30)

ویرایش توسط یاسمین5454 : 25th January 2014 در ساعت 07:31 PM
    سعی کن تنها کسی را که در تنهایی ات راه می دهی خدا باشد؛
    و سعی کن تنهایی ات آنقدر بزرگ باشد که خدا در آن جای گیرد ...

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    ریاضی و فیزیک
    ارسال تشکر
    1,417
    دریافت تشکر: 5,704
    قدرت امتیاز دهی
    7239
    Array
    کاساندان's: جدید119

پیش فرض پاسخ : شروع فصل دوم : نکاتی در مورد جدول تناوبی

اما من یعنی ما در مدرسه مان با جمله های دیگری رمز گزاری کرده ایم!ممنون استاد

3. کاربرانی که از پست مفید کاساندان سپاس کرده اند.

همکار تالار شیمی عمومی
    ارسال تشکر
    6,615
    قدرت امتیاز دهی
    16985
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط کاساندان نمایش پست ها
    اما من یعنی ما در مدرسه مان با جمله های دیگری رمز گزاری کرده ایم!ممنون استاد
    عزیزم اگه میدونی رمز های شما آسونتره اینجا بذارشون

5. کاربرانی که از پست مفید یاسمین5454 سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    ریاضی و فیزیک
    ارسال تشکر
    1,417
    دریافت تشکر: 5,704
    قدرت امتیاز دهی
    7239
    Array
    کاساندان's: جدید119

نقل قول نوشته اصلی توسط یاسمین5454 نمایش پست ها
    عزیزم اگه میدونی رمز های شما آسونتره اینجا بذارشون
    باور کنید رمزهای شما خیلی آسانتر است!
    مثلا شما گفتید :هلینا کرباسی فر
    ما میگفتیم:\هلیا نخود را کوباند،رب را سوزاند،فرار کرد!(البته به صورت عامیانه میگفتیم!)

7. 3 کاربر از پست مفید کاساندان سپاس کرده اند .

همکار تالار مذهبی
    رشته تحصیلی
    معلمی دبستان....
    ارسال تشکر
    4,124
    دریافت تشکر: 2,447
    قدرت امتیاز دهی
    1265
    Array
    مهندس نوجوان's: جدید71

سلام
    خیلی قشنگن
    ما برای فلز های قلیایی می گفتیم : لینا کارخانه رب سازی فرانسه
    فلز های قلیایی خاکی : بمک ابر (بریلیم ، منیزیم ، کلسیم ، استرانسیم ، برم ، روبیدیم )
    ممنون
    اینا توی یاد گیری تاثیر خیلی بیشتری دارن
    در آستانه مهر قلم ها گوش تیز می کنند تا در دفتر انتظار اینگونه دیکته کنند ، ابری نیست ، ماه پشت ابر نیست ، او آمد ، او در باران آمد ...

9. 2 کاربر از پست مفید مهندس نوجوان سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    شیمی محض
    ارسال تشکر
    1,598
    دریافت تشکر: 2,720
    قدرت امتیاز دهی
    7219
    Array

ببخشید؛ دانشمندی (کليفتون فاديمن) گفته حافظه ی خوب حافظه ای است که بداند چگونه امور بی اهميت را فراموش کند!من نمی دانم معلمین شما در مدرسه چه فکری می کنند. ولی این را می دانم در چین اگر معلمینی در آزمونهای مدرسه، سوالات صرفا حافظه محور طرح کنند، جریمه می شوند!
    در دنیای امروزی، شما هر وقت اراده کنید، با دراز کردن دستتان، می توانید یک کتاب از کتابخانه بیرون بکشید و فورا به جدول کامل تناوبی دست یابید. و یا از طریق گوشی خود، آن را دانلود کنید و یا....
    پس باید اصل مطلب را به دانش آموز و دانشجو یاد داد و از طرح آزمونهای«تست حافظه» کم فایده برای وی خودداری کرد.
    در دنیای هجوم اطلاعات گسترده ، ما باید بیاموزانیم که چگونه حجم ورود اطلاعات به مغز را مدیریت کنیم. فقط اصلیها را یاد بگیریم چون فرعیات را با یک سرچ کوچک می توان سریعا یافت. مشهور است که اینشتین، اسامی افراد، آدرس آنها، روزهای تولد افراد نزدیک، قرارهای ملاقات و ... را مرتبا فراموش می کرد، دلیلش را من می دانم، چون با هوش و عاقل بود! بیشتر آموزگاران ، وقت دانش آموزان را با پرسیدن سئوالاتی که آنها چیزی راجع به آن نمی دانند
    و قادر به پاسخگویی به آن نیستند، تلف می کنند.
    در حالی که هنر پرسشگری و به چالش کشیدن ذهن این است که،
    سئوالات را از موضوعاتی بپرسید که دانش آموز از آنها سر در می آورد
    و یا قادر به بدست آوردن پاسخی برای آن می باشد.

Most teachers waste their time by asking questions that are intended to discover what a pupil does not know, whereas the true art of questioning is to discover what the pupil does know or is capable of knowing
    —Albert Einstein --- Quoted by Moszkowski in Conversations with Einstein (1920) 65.

ویرایش توسط نو آور : 26th October 2013 در ساعت 02:43 PM

11. 6 کاربر از پست مفید نو آور سپاس کرده اند .

همکار تالار شیمی عمومی
    ارسال تشکر
    6,615
    قدرت امتیاز دهی
    16985
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط نو آور نمایش پست ها
    ببخشید؛ دانشمندی (کليفتون فاديمن) گفته حافظه ی خوب حافظه ای است که بداند چگونه امور بی اهميت را فراموش کند!من نمی دانم معلمین شما در مدرسه چه فکری می کنند. ولی این را می دانم در چین اگر معلمینی در آزمونهای مدرسه، سوالات صرفا حافظه محور طرح کنند، جریمه می شوند!
    در دنیای امروزی، شما هر وقت اراده کنید، با دراز کردن دستتان، می توانید یک کتاب از کتابخانه بیرون بکشید و فورا به جدول کامل تناوبی دست یابید. و یا از طریق گوشی خود، آن را دانلود کنید و یا....
    پس باید اصل مطلب را به دانش آموز و دانشجو یاد داد و از طرح آزمونهای«تست حافظه» کم فایده برای وی خودداری کرد.
    در دنیای هجوم اطلاعات گسترده ، ما باید بیاموزانیم که چگونه حجم ورود اطلاعات به مغز را مدیریت کنیم. فقط اصلیها را یاد بگیریم چون فرعیات را با یک سرچ کوچک می توان سریعا یافت. مشهور است که اینشتین، اسامی افراد، آدرس آنها، روزهای تولد افراد نزدیک، قرارهای ملاقات و ... را مرتبا فراموش می کرد، دلیلش را من می دانم، چون با هوش و عاقل بود!
    سلام
    ممنون از شرکتتون در کلاس
    من صحبت های شما را قبول دارم درسته امور بی اهمیت را هر چه بیشتر از حافظه خودمون حذف کنیم بهتره
    ولی در مورد حفظ جدول تناوبی این حرف شما اصلا صدق نمیکنه
    حفظ جدول اینقدر مهمه که بیشتر استادای شیمی از همون جلسات اول شاگردان خودشونو مجبور میکنن که جدول رو حفظ کنند
    واقعا هم مهمه چون برای بررسی روند های تناوبی در جدول اولین چیز مهم اینه که جدول رو حفظ باشیم بجز حفظ کردن گروه واسطه که زیاد مهم نیست
    مثلا تو کنکور یا هر جای دیگه سوال دادن و خواستن که انرژی یونش یا شعاع اتمی دو عنصر رو مقایسه کنیم
    به نظر شما چطور میشه مقایسشون کرد؟؟
    به غیر از اینه ک باید بدونیم توی کدوم گروه هستش و بعد ببینیم مثلا اگه هر دو تای عنصر ها هم گروه اند در گروه انرژی یونش از بالا به پایین چه تغییری میکنه که بتونیم مقایسه کنیم
    شما راه دیگه ای سراغ دارید؟ بگید
    درسته هر اطلاعاتی رو نباید توی مغز ذخیره کرد ولی در مورد جدول تناوبی؟؟؟؟

13. 3 کاربر از پست مفید یاسمین5454 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مهندسی عمران
    ارسال تشکر
    5,516
    دریافت تشکر: 1,986
    قدرت امتیاز دهی
    11089
    Array
    H37's: جدید56

در دنیای هجوم اطلاعات گسترده ، ما باید بیاموزانیم که چگونه حجم ورود اطلاعات به مغز را مدیریت کنیم. فقط اصلیها را یاد بگیریم چون فرعیات را با یک سرچ کوچک می توان سریعا یافت. مشهور است که اینشتین، اسامی افراد، آدرس آنها، روزهای تولد افراد نزدیک، قرارهای ملاقات و ... را مرتبا فراموش می کرد، دلیلش را من می دانم، چون با هوش و عاقل بود!

من کاملا موافق هستم ولی یادتون نره این جا ایران هست و نظام اموزشی هم پر از اشکال.
    شبيه كسي شده ام كه پشت دود سيگارش باخود مي گويد:ترك مي كنم....سيگار را..خانه را..زندگي را..و باز پكي ديگر مي زند...!!!

15. 4 کاربر از پست مفید H37 سپاس کرده اند .

همکار تالار مذهبی
    رشته تحصیلی
    معلمی دبستان....
    ارسال تشکر
    4,124
    دریافت تشکر: 2,447
    قدرت امتیاز دهی
    1265
    Array
    مهندس نوجوان's: جدید71

سلام
    بنده حرف های شما را قبول دارم ولی با خانوم یاسمین 5454 هم موافقم
    درسته که الانه نباید چیزی رو حفظ کرد ولی وقتی توی جامعه ما همه دارن از این قانون پیروی می کنن بیایم و بزنیم زیرش ؟
    الان تو کنکور باید همه این ها رو حفظ باشیم
    و حتی توی امتحانات
    البته باید این نکته رو هم متذکر شد که دیگه داره سیستم سوالای حفظی ور میفته
    دستشون درد نکنه توی سوالای هماهنگ کشوری واسه فیزیک و شیمی و . . . حتی یه تعریفی هم نداده بودن . . .
    در آستانه مهر قلم ها گوش تیز می کنند تا در دفتر انتظار اینگونه دیکته کنند ، ابری نیست ، ماه پشت ابر نیست ، او آمد ، او در باران آمد ...

17. 4 کاربر از پست مفید مهندس نوجوان سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    شیمی
    ارسال تشکر
    3,581
    دریافت تشکر: 2,686
    قدرت امتیاز دهی
    1088
    Array
    بحث's: جدید80

سلااااااااااااااااام .خسته نباشید به همه به خصوص یاسمین جان .بااجازه من یه تجربموبگمومنم تو دوران دبیرستان واسه ی گروهها رمز گذاشته بودم توزیستم واسه ترتیب دستگاه گوارش موجودات .فک کنم این روش واسه کنکور خوبه چون حجم حفظیات زیاده ولی تودانشگاه که شیمی میخونم میبینم من حتی الانم باید از همون رمزا استفاده کنم وتوذهنم ندارمشون.ولی بقیه دوستام از بس براشون تکرار شده اونارم عین مثلا جدول ضرب فوت آب شدن.

19. 3 کاربر از پست مفید بحث سپاس کرده اند .

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)