دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 46

موضوع: فرض کنید تو یه جزیره دورافتاده قراره زندگی کنید...(تست اطلاعات عمومی)

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    الکترونیک و فیزیک هسته ای
    ارسال تشکر
    4,930
    دریافت تشکر: 13,220
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array
    عرفان سلیم زاده's: خجالت

پیش فرض فرض کنید تو یه جزیره دورافتاده قراره زندگی کنید...(تست اطلاعات عمومی)

سلام قطعا برای ما که ناف مون به رفاه موجود بسته است زندگی کردن تو یه جزیره دور افتاده جدا از آرامش خوب و زیبایی مناظرش یه کابوسه! این تاپیک یک تست خلاقیت و اطلاعات عمومی و البته بازی بسیار زیبایی هست که خودم عاشقشم. خب فرض کنید به هر دلیلی مجبورید تا آخر عمر تون در یک جزیره دور افتاده زندگی کنید و بخوام سخت ترش کنم باید از چند نفر دیگه هم مراقبت کنید. وسایل و ابزار هایی که می سازید چه خواهند بود؟ بر حسب نیاز میتونید شرایطی رو تعریف کنید مثلا هوا اونجا گرم و شرجی هست یا حیوانات درنده داره. یا مثلا خودتون یا افرادی که قرار ازشون مراقبت کنید مریض شده اند و غیره. غذا و پناهگاه و اسلحه دست ساز هم باید بهشون بپردازید. دلم میخوام این تاپیک یکی از بهترین و طولانی ترین تاپیک ها بشه. برای همین تاپیک رو مهم می کنم.

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    ریاضی فیزیک
    ارسال تشکر
    40
    دریافت تشکر: 256
    قدرت امتیاز دهی
    1088
    Array
    D.r who's: جدید21

پیش فرض پاسخ : فرض کنید تو یه جزیره دورافتاده قراره زندگی می کنید...(تست اطلاعات عمومی)

راستش من همیشه دارم به این موضوع فکر میکنم و باید بگم برعکس مردم دیگه عاشق اینم توی یه جزیره دور افتاده زندگی کنیم بدون هیچی !! راستش اولین کاری که میکنم سعی میکنم یک سلاح (یه چاقوی دستی و تیرکمان ) بسازم حالا تا بعد خدا کریمه
    FOR EVER TRUSTING WHO WE ARE ! AND NOTHING ELS MATTERS

استعدادهای برتر
    رشته تحصیلی
    تخصص=ایده پردازی +ارزیابی محصول
    ارسال تشکر
    18,873
    دریافت تشکر: 9,270
    قدرت امتیاز دهی
    11669
    Array
    حسین متقی's: پر حرف

پیش فرض پاسخ : فرض کنید تو یه جزیره دورافتاده قراره زندگی می کنید...(تست اطلاعات عمومی)

با 2تا سنگ میشه به شیوه ی غارنشینا!!! یه چاغو ساخت اما باید حداقل 4ساعت زمان بزاری تا حداقل یه قسمت تیز پیدا کنه
    اگر سنگ با لبه ی تیز باشه که چه بهتر - یا اگر چاقو همراهمون داشته باشیم که...
    با یه تیکه چوب و پوسته ی الیافی بعضی گیاهان مخصوصا خودرو میشه یه دسته برای این سنگ درست کرد که بشه چاغو یا حتی تبر
    با این تبر هم یه نوک چندتا چوب تو ابعاد مختلف رو تیز میکنیم!
    بعد باید دید تا تاریکی هوا چقدر زمان داریم - اگر بیشتر از 8 ساعت زمان داریم میتونیم بریم دنبال یه شکار ولی اگر کمتر که باید آتیش درست کنیم
    چون اولویت با امنیته!

مثلا میخوایم اتش روشن کنیم ولی حداق 10 تا راه وجود داره اگر اهن یا فولاد همراه خودمون داریم(پشت لبه ی یه چاقو یا حتی کمربند اگر آهنی باشه)
    میتونیم با پیدا کردن هرنوع سنگ شیشه ای مثل کوارتز و چخماق و عقیق و.... جرقه تولید کنیم - جرقه نمیتونه چوب رو اتیش بزنه ولی مواد چوبی الیافی مثل ساختار لانه پرندگان یا پرزی یا چیزی مثل پوست نارگیل یا حتی چوب خشک و پوسیده ی درختان که با اصطکاک تبدیل به الیاف چوبی میکنیم همه از موادی هستند که به سرعت با جرقه شعله ور میشن (البته دود میکنند و بعد با کمی فوت کردن اتش میگیرند!)

اگر هم فلز نداریم میتونیم از عدسی هر نوع دوربینی حتی دوبین موبایل! صفحه قطی نما - ساعت- و هرشیشه ای که تو وسایلمون هست
    برای درست کردن اتش استفاده کنیم ولی یادمون باشه مستقیم نریم سراغ کنده ! اول هرچی جوبهای نازکتر و پرز و الیاف رو باید اتش بزنیم که سریع و راحت شعله ور میشن

روش های دیگه هم زیادن اما اینا به درد ادمای تنبل مث خودم میخورن!

خب اتیش نباید خاموش بشه هرجور شده اتیش رو تو محل روشن نگه دارین - صمغ درختان و پوسته درخت کاج رو میتونین به عنوان سوخت استفاده کنین! حتی برگ درختانی که سوزنی هست برگشون!

اتیش که بزرگتر شد چند تا سنگ کوچیک و بزرگ توش و کنارش بزارین
    تا 1-2 ساعت بعد این سنگا رو میتونین بزارین زیر خاک جایی که میخواین بخوابین - حتی اگه یخ بندان بشه شما تا صبح گرم میمونین!
    راه دوم هم اینه که محل اتیش رو عوض کنین و برین جای اتیش قبلی خاک بریزین و همونجا کنار اتیش جدیدتون بخوابید

حالا امنیت جور شد - مرحله ی بعد شکاره
    اولین شکار میتونه هرمیوه ای باشه که میشناسین و قبلا خوردین! چون خیلی از میوه ها سمی هستند تو اینجور محیط ها
    اگر دیدین یه حیوون میتونه میوه رو بخوره شما هم نخورین! چون اون حیوونه ادم نیست!!!! اگر ادم بودد ممکن بود بمیره!! یا مسموم بشه!
    شما سعی کنید خود اون حیوون رو بخورید!
    با استفاده از همون نیزه و چوب ها و چاغو البته نه اینکه دنبالش کنین - اول اعتماد به دست بیارین و کم کم نزدیکش بشین بعد یهو حمله کنین
    همونجور که به یه گربه نزدیک میشیم و فرار نمیکنه خیلی از حیوونا هم فرار نمیکنن اگه اروم باشیم ولی خییلی اروومتر

حیوانات رنگاوارنگ(قرمز سبز روشن فسفی - ترکیب مشکی و قرمز - و کلا هرچیز براق یا شفاف) رو بهشون دست هم نزنید و نزدیکشون هم نشید
    چون سمی هستند
    رنگها نشانه ی خطر میتونه باشه
    و...... که بعدا میام بقیشو مینویسم

http://news.iranema.ir/ سامانه هوشمند جمع آوری و انتشار اخبار روز ایران

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    10,146
    دریافت تشکر: 10,426
    قدرت امتیاز دهی
    25391
    Array
    SaSaMc2's: جدید25

سلام...

یکی از آرزوهام بوده قرار گیری در چنین حالتی...

همیشه دوست داشتم یه مسابقه برگذار بشه توی یه جزیره بکر...

بگن 10 کیلو میتونی بار با خودت ببری...

20 روز دیگه میایم دنبالتون اگه زنده مونده بودید برنده اید...

برای اینکه تاپیک منظم تر باشه...

بهتره شرایط ابتدایی مشخص تر باشه...

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    شیمی محض
    ارسال تشکر
    1,598
    دریافت تشکر: 2,720
    قدرت امتیاز دهی
    7219
    Array

به نظر من، اولین قدم پیدا کردن منبع آب شیرین است. بنابر این، ضمن گذاشتن نشانه هائی برای اجتناب از گم شدن، جزیره را وارسی می کنم و ضمن آن ، حواسم به ارزیابی منابع غذائی گیاهی و جانوری جزیره هم هست. ضمنا باید مواظب باشیم که دچار مریضی یا زخم ناخواسته ای نشویم چون داروئی نداریم.
    بعد از یافتن آب و تهیه یک چوب دستی دفاعی، یافتن یا ساختن یک سر پناه برای جلوگیری از ورود تابش مستقیم آفتاب، جانوران، حشرات، باد و سرما از همه مهمتر است.
    قدمهای بعدی به ترتیب اولویت تهیه غذا، نوعی چاقو، برپائی آتش، لباس و کفش، قایق کوچک و چوب یا تور ماهیگیری خواهد بود.
    در مراحل بعد، بررسی و شناخت کاملتر محیط و خطرات احتمالی موجود در آن را در دستور کار خود قرار خواهم داد.
    و همواره هم نیم نگاهی هم به ارتباط با جهان خارج و تحلیل راههای خروج از جزیره و رسیدن به دنیای متمدن خواهم داشت.

6. 9 کاربر از پست مفید نو آور سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    5,513
    دریافت تشکر: 8,927
    قدرت امتیاز دهی
    47238
    Array
    m@some's: جدید103

سلام خوب تو یه جزیره گرم پرازدرختو حیوانات درنده،..........درکناردریاس

اول باید یه خونه درست کنم روی یه درخت
    دوم دنبال منابع غذایی میگردم میوه های وحشی،دنبال گیاهانی که میشه بذراونا کاشته بشه ویه باغچه درست میکنمو.............

سوم میام یه دوتا گودال درست میکنم که ازهم فاصله داشته باشن وسط این دو گودال یه دیوار درست میکنم مث یه فیلتر عمل کنه و این دو گودال طوری هستن که اول بالاتر باشه( شیبش)آب میریزم داخلش تاازاون دیوار رد بشه وآب تصفیه شده درست میکنم آخه کندن چاه تنهایی سختهآب دریام شوره برا آدم های همراهم بده مریض میشن

بابرگ درختان لباس درست میکنم
    سعی میکنه یه وسیله درست کنم ماهی بگیرم،........

من اینا به نظرم رسید اگه دوباره چیزی به ذهنم رسید میگم اینا نظرم بود شایدم خنده دارباشن
    ویرایش توسط m@some : 28th August 2013 در ساعت 07:05 PM

عشق و ازدواج مثل نماز است..نیت که کردی دیگر نباید به اطراف نگاه کنی..

8. 8 کاربر از پست مفید m@some سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    شیمی محض
    ارسال تشکر
    1,598
    دریافت تشکر: 2,720
    قدرت امتیاز دهی
    7219
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط SaSaMc2 نمایش پست ها
    سلام...

اگر واقعا این قدر دوست دارید، پیشنهاد می کنم یک بار آب، کارد، ظروف، پتو، کبریت و اسلحه و دوربین بردارید ولی غذا بر ندارید و بعد برای دو روز بزنید به کوهستان ببینید چه می شود!

10. 6 کاربر از پست مفید نو آور سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    10,146
    دریافت تشکر: 10,426
    قدرت امتیاز دهی
    25391
    Array
    SaSaMc2's: جدید25

نقل قول نوشته اصلی توسط نو آور نمایش پست ها
    اگر واقعا این قدر دوست دارید، پیشنهاد می کنم یک بار آب، کارد، ظروف، پتو، کبریت و اسلحه و دوربین بردارید ولی غذا بر ندارید و بعد برای دو روز بزنید به کوهستان ببینید چه می شود!
    سلام...

قبلا این اتفاق افتاده...

ولی تنها نبودم...

زنده بودن یه طرفه خوف تو تنهایی شب یه طرف...

12. 6 کاربر از پست مفید SaSaMc2 سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق الکترونیک
    ارسال تشکر
    8,023
    دریافت تشکر: 11,669
    قدرت امتیاز دهی
    29795
    Array
    shiny7's: جدید44

نقل قول نوشته اصلی توسط SaSaMc2 نمایش پست ها
    سلام...

بگن 10 کیلو میتونی بار با خودت ببری...

20 روز دیگه میایم دنبالتون اگه زنده مونده بودید برنده اید...

برای اینکه تاپیک منظم تر باشه...

بهتره شرایط ابتدایی مشخص تر باشه...

سلام آقا ساسا!
    ای کاش شما تو مسابقه سرزمین دانایی شرکت می کردید!!

GOD is Watching YOU

insta:
    _shiny7_

14. 3 کاربر از پست مفید shiny7 سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق الکترونیک
    ارسال تشکر
    8,023
    دریافت تشکر: 11,669
    قدرت امتیاز دهی
    29795
    Array
    shiny7's: جدید44

من سعی می کردم اول یه چاقو بسازم.
    میشه با سائیدن 2 تا سنگ به هم یکی رو تیز کرد و به عنوان چاقو ازش استفاده کرد.
    بعد سعی می کردم یه تیرکمون بسازم.اونم باز نوک نیزه ها رو از سنگ می ساختم و خودشم که از چوب.
    بعد به شکار گراز می رفتم.البته استفاده از تله هم کمک کنندست! شاخه های منعطف رو به هم می بافتم تا مثل گونی بشه..توشو پر از سنگ می کردم...با طناب می کشیدم بالای درخت و بعد بقیه شو رو زمین تله می کردم تا وقتی گراز میاد پاش گیر کنه بهش و سنگ ها بریزن روش تا بمیره یا بیهوش بشه.
    پوست گرازو می کندم...تا برام مثل پتو بشه.گوشتشم که کباب می کردم و آذوقم می شد.
    اضافه گوشتشم روش پر از نمک می کردم و زیر خاک دفن می کردم(به روش انسان های اولیه!)
    تا اینجاشو حالا داشته باشید دستم درد گرفت از تایپ!!

GOD is Watching YOU

insta:
    _shiny7_

16. 6 کاربر از پست مفید shiny7 سپاس کرده اند .

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)