دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 12 , از مجموع 12

موضوع: تفاوت در نقش واقعی در زندگی و نقش درون فیلم !

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    روانشناسی عمومی
    ارسال تشکر
    31,663
    دریافت تشکر: 11,131
    قدرت امتیاز دهی
    29289
    Array
    zoh_reh's: جدید88

پیش فرض پاسخ : تفاوت در نقش واقعی در زندگی و نقش درون فیلم !

نقل قول نوشته اصلی توسط kamanabroo نمایش پست ها
    سلام و ممنون از ایجاد این بحث اجتماعی خوب

چند نقد میشه اینجا وارد کرد:
    1. چرا از شخصیت هایی که از نظر فکری و عملی به نقش مورد نظر نزدیک تر هستند استفاده نمیشه و فقط و فقط به بازیگر بودن توجه میشه!
    2. چرا شخصیتی که داره نقش خاصی رو بازی می کنه (مثل موضوع بحث که نقش های مذهبی هستند) در واقعیت زندگی دیگری داره؟ آیا اون حرفهایی که در طول فیلم می زند که بیننده باید باور کند هنوز خودش باور نکرده است؟
    3. آیا ما که فکر و اعتقاد و نگرش اجتماعی و شخصی مون با دنیای فیلم سازی غرب متفاوت هست، نباید نوع نگرشمون به فیلم و شخصیت ها و .. هم متفاوت باشه؟!
    4. آیا این ضعف شخصیت های بازیگر نیست که اگر مردم از زندگی واقعی شون خبر دار باشند دیگر به بازیگری آنها اهمیت نمی دهند!
    5. و آیا چون یک شخصی بازیگر هست باید هر نقشی رو بازی کند.. هر نقشی..

یعنی مهم اینه که شخص کارگردان به هدفش برسه .. از هر راهی که شد.. یا نه مهم اینه که درست به هدف خوبی که داریم برسیم..
    بحث رو اگر بخوایم ادامه بدیم میتونیم از دو جهت که آنطور هست یا آنطور که باید باشد؟ باید باشد ها میشه مدینه فاضله که میتونه هدفی برای الان باشه.ولی آنطور که هست:

1. خیلی از فنون و تخصص فیلم و سینما نمیدونم ولی همونطوریکه تو پست اول گفتم این حوزه از هنر برای شخصیت مذهبی جاذبه نداره .شاید بخاطر اینکه زندگی واقعی اشون تو مصاحبه هایی که میدن یا به هرحال جستجویی که بیننده ازشون میکنه نمیتونن خیلی الگو باشن و همین مسئله دافعه ایجاد میکنه .(البته در این بحث هم مثل سایر بحثها استثناهایی هست ، ولی من منظورم به اون عده ایی که تناقض تو زندگی عملی و نقشی که ایفا میکنن هست.)

2.ببینید خیلی چیزا میتونه باشه در واقع من الان دارم از طرف یه بازیگر جواب میدم نمیدونم چقدر درست جواب میدم ولی مسائلی مثل دستمزد ، ستاره شدن ، تکمیل طرح دانشگاهی و... چیزای دیگه میتونه تو انتخاب دخالت داشته باشه.یه وقتایی پشت صحنه فیلما رو که نشون میدن آدم کمی متعجبه که مثلا طرف نقش فلان امام یا یار امام رو داشته بعد میگه حال مخصوصی داشتم و خواب دیدم و این چیزا ولی تو زندگی خودشون که به قول دوستمون تو همین سرچ کردنا می بینیم حداقلها رو ندارن.

3.دقیقا باید فرق کنه. اتفاقا باید از این حوزه که میتونه بخش صادرات تفکر و عقاید باشه در هر زمینه ای متفاوت بدرخشیم .ولی به نظر میاد همینه که هست انگار هدف بزرگتری در کار نیست.

4.به نظر نمیاد خیلی هم به تفاوت نقششان با زندگی واقعی اهمیت داده بشه ، بیننده بیشتر به قوت بازی نگاه میکنه ، برای همین اونا ترغیب میشن که به همین سبک ادامه بدن.

5.اگر آنطور که باید باشد نه درست نیست ، باید برای افکار و هدف خودش ارزش قائل باشه،کسیکه نمیتونه یه مسئله دینی و مذهبی رو تو زندگی خودش باهاش کنار بیاد نباید نقششو بپذیره ، در صورت پذیرش در درجه اول باید به خودش فشار بیاد.

ولی آنطور که هست : قبول میکنه شاید به دلائلی که قبلا گفتم.

قوانین تالار روانشناسی

الهی مرا آن ده که مرا آن به...

2. 3 کاربر از پست مفید zoh_reh سپاس کرده اند .

همکار تالار بیماریها
    ارسال تشکر
    12,105
    دریافت تشکر: 7,437
    قدرت امتیاز دهی
    31771
    Array
    masoume.a.92's: جدید33

پیش فرض پاسخ : تفاوت در نقش واقعی در زندگی و نقش درون فیلم !

من با نظر اکثر دوستان موافقم. نگید حزبه بادی! آخه هرچی فکر میکنم هرکدوم از یه جنبه هایی راس میگن. البته نه همه...
    هم بازیگر باید هر نقشی رو خوب بلد باشه بازی کنه که اگه خلاف شخصیتش باشه بتونه خوب بازی کنه یعنی توانا تره... ولی از یه طرف از این قضیه هه که تا این حد متناقض باشن هم خوشم نمیاد...
    مثلا ببینید... من یه سری مستند دیدم از بازیگرای فیلم امام علی یا بعضی بازیگرای مختارنامه... از تلویزیون هم پخش شد که یکی از سوالا از باریگرا راجع به تاثیر این فیلم در زندگیشون پرسیدن...
    من بسیااااااااااااار تعجب کردم که هیچکدوم از اونایی که من مصاحبه شونو دیدم حتی یک کلمه از تاثیر معنوی این کار بزرگ چیزی نگفتن.
    فقط گفتن چقدر تو شهرت و توجه مردم و پیشنهادای بهتر کاریشون تاثیر داشته...
    انتظار داشتم حداقل یکیشون بگه بیشتر با زندگی امام علی و اتفاقات اطرافش آشنا شدم خوشحال شدم و تو زندگیم تاثیر داشته اما حتی دریغ از اشاره ای کوچک به همچین چیزی...
    ببخشید از این بازیگرا چی انتظار دارید؟؟؟؟

ویرایش توسط masoume.a.92 : 25th August 2013 در ساعت 09:56 PM

4. 3 کاربر از پست مفید masoume.a.92 سپاس کرده اند .

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)