دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 6 از 6 نخستنخست 123456
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 59 , از مجموع 59

موضوع: تشكيل تيم مخترعين...

همکار تالار عکاسی
    رشته تحصیلی
    ریاضی
    ارسال تشکر
    3,851
    دریافت تشکر: 1,172
    قدرت امتیاز دهی
    884
    Array

پیش فرض پاسخ : تشكيل تيم مخترعين...

سلام
    دوستان بلاخره قراره چیکار کنین؟
    هنوز قراره صحبت کنین در موردش یا بلاخره تیم تشکیل میشه؟

2. 2 کاربر از پست مفید هستی.. سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مدیریت اجرایی
    ارسال تشکر
    418
    دریافت تشکر: 138
    قدرت امتیاز دهی
    23
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط arisff نمایش پست ها
    یک جمع بندی :

اینجا با سه گروه مختلف روبرو هستیم.
    1. صاحبان ایده : که نیاز به تشکیل تیم جهت استفاده از مهارت و تخصص سایر افراد برای به نتیجه رساندن ایده خود دارند.
    2. صاحبان مهارت یا سرمایه : که نیاز به یک ایده جهت پیاده سازی مهارت های خود و کسب سود از نتیجه حاصله را دارند.
    3. کارآموزان : که نیاز به یک بستر جهت کسب تجربه و مهارت را دارند.

چند واقعیت و قانون نانوشته :

1. همکاری واقعی در فضای مجازی ممکن نیست.
    2. اعتماد شکل گرفته در فضای مجازی سست و ناپایدار است.
    3. تشکیل تیم نیازمند داشتن اطلاعات از مهارت های افراد است.

یک مثال موفق :

سایت پونیشا www.ponisha.ir به شکل زیبا و منطقی رابطه بین کارفرما و پیمانکار رو برقرار کرده. مثلا من به عنوان کسی که میخوام یه ماشین کنترلی بسازم (ایده) وارد سایت میشم و پروژه خودم رو که ساخت ماشین کنترلی هست در سایت تعریف می کنم (سایت بابت تعریف هر پروژه مبلغی میگیره) . از طرفی میدونم که برای اجرای پروژه مثلا نیازمند یک مهندس برق (مهارت) و یک مهندس طراحی محصول (مهارت) هستم؛ لذا بعد از تعریف عنوان و جزئیات پروژه ، مهارت های مورد نیاز رو از بین صدها مهارتی که در سایت وجود دارد انتخاب میکنم و تمام... حالا سایت میاد و پروژه من رو به هزاران نفری که اون مهارت خاص رو دارن و قبلاً در سایت ثبت نام کردن ، نشون میده و هر کدوم میان و بابت انجام پروژه مبلغی پیشنهاد میدن و من با توجه به پروژه های موفق قبلی اون افراد که سوابقش تو سایت هست ، در نهایت پیمانکار مناسب رو انتخاب میکنم و مبلغ مورد درخواستش رو برای انجام پروژه ، به حساب سایت میریزم و در نهایت بعد از انجام شدن و تحویل گرفتن پروژه و اعلام رضایت ، سایت مبلغ پرداختی رو به حساب پیمانکار میریزه.

هدف من از این مثال تبلیغ این سایت نبود بلکه میخواستم از یک سری روندها و ایده های این سایت برای رسیدن به هدف خودمون استفاده کنیم و چندتا از این ایده ها که به دردمون خواهد خورد رو در قالب چند پیشنهاد ، ارائه میدم.

یک پیشنهاد جامع :

نمیدونم تا چه حدی میشه این پیشنهاد ها رو در قالب این سایت که بر پایه فروم (forum) هست پیاده سازی کرد و اگه نشه بایستی سایتی با قابلیت های اختصاصی راه اندازی بشه.

1. اول از همه نیازمند یه بانک اطلاعاتی از افراد / مهارت ها / تجربه ها / اهدافشون هستیم. (که مثلا میتونه تو قسمت پروفایل هر فردی موجود باشه)
    2. تعریف ایده (از طرف ایده پرداز) و مهارت های مورد نیاز و مشخص کردن سهم هر فرد از نتیجه نهایی (که میشه در قالب یک تاپیک جدید در فروم ایجاد بشه)
    3. دعوت از افراد دارای مهارت توسط صاحب ایده یا پیوستن متخصص ها به صورت داوطلبانه
    4. تشکیل جلسه حضوری با شرکت متخصصان مختلف که توسط صاحب ایده گزینش شده اند و تشریح جزئیات بیشتر از پروژه
    5. جمع بندی جلسه اول و انتخاب نهایی افراد (تشکیل هسته تیم)
    6. دعوت از کار آموزان جهت کار و کسب تجربه در کنار هسته اصلی تیم و کمک به تیم در موارد جزئی و ساده تر (حضوری و مجازی)

سعی کردم تمام جوانب بحث هایی که مطرح شد رو ببینم.
    امیدوارم پیشنهادم کامل باشه و فکر نکنم کسی از قلم افتاده باشه.
    دوستان خوشحال میشم نظرتون رو در مورد پیشنهادم و تکمیلتر شدنش بدونم.
    سلام خدمت دوستان
    برای همچین کاری ابتدا ساختار سازمانی تهیه بشه و از نظر مدیریتی برنامه ریزی دقیق صورت بگیره و یک ایده پرداز به تنهایی نمیتونه خودش کارو پیش ببره و گروههای فکری منسجم و دارای قوانین محکم دریک فضای واقعی و حضوری تشکیل بشه بعدش میشه در مورد ساختار گروه و نحوه اداره آن تصمیم گیری کرد ساختارهایی که به اونها اشاره شده به نوعی ساختار ماتریسی هست.بنده هم خودم در مورد طراحی ساختار و مدیریت میتونم در خدمت دوستان باشم و هم خودم تابحال 2 مورد طرح به صورت ایده ارائه کرده ام و هم طرحهای دیگه ای مدنظرم هست که میتونم در خدمت دوستان باشم.دوستان لطفا با مسایل بصورت علمی برخورد کنیم.

4. 3 کاربر از پست مفید ابوالفضل92 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    شیمی محض
    ارسال تشکر
    1,598
    دریافت تشکر: 2,720
    قدرت امتیاز دهی
    7219
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط ابوالفضل92 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    من یک بار در سال 1375یک ایده در مورد امنیت خودروها به سازمان مالکیت های صنعتی فرستادم ولی متاسفانه به دلیل عدم صرفه اقتصادی از سوی سازمان یاد شده رد شد ولی بعدها طرحی مثل طرح من در ژاپن به مرحله اجرا رسید.یکی دیگه هم طرحی را در سال 1390 بعد از حدود یک سال و نیم تحقیق ارائه کردم که اونهم به دلیل نا معلومی از سوی مبادی ذینفع رد شد. پس برای ایده و طرح اول باید تیم حقیقی کار مطالعاتی و طراحی را انجام داده و پس از تکمیل به مبادی داخلی و در صورت رد شدن به خارج از کشور ارسال کرده و پیگیر امور ثبت و تولید شد.
    تا جائی که می دونم، سازمان مالکیت های صنعتی، همچین حقی نداره که اختراعی را به دلیل برآورد داشتن عدم صرفه اقتصادی در تجاری سازی رد کنه؛ اونها فقط می توانند در مورد تکراری بودن روش و یا تکراری بودن طرح کاربردی اظهار نظر کنند، آن هم با مدرک و دلیل!
    آئینه چو نقش تو بنمود راست _ بفهم که از ماست که بر ماست!

6. 5 کاربر از پست مفید نو آور سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    برق الکترونیک
    ارسال تشکر
    0
    دریافت تشکر: 2
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    مهسا حیاتی's: لبخند

سلام من میخواستم عضو این گروه بشم شرایط خواستی دارد؟شرایطش رو بگید ممنون میشم

8. کاربرانی که از پست مفید مهسا حیاتی سپاس کرده اند.

همکار تالار مکانیک
    رشته تحصیلی
    مکانیک سیالات و انتقال حرارت
    ارسال تشکر
    9,142
    دریافت تشکر: 6,504
    قدرت امتیاز دهی
    12964
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط مهسا حیاتی نمایش پست ها
    سلام من میخواستم عضو این گروه بشم شرایط خواستی دارد؟شرایطش رو بگید ممنون میشم
    متاسفانه همچین گروهی وجود خارجی نداره. در حد یک ایده بود.

10. کاربرانی که از پست مفید ab.bb سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    برق الکترونیک
    ارسال تشکر
    0
    دریافت تشکر: 2
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    مهسا حیاتی's: لبخند

چه بد

12. کاربرانی که از پست مفید مهسا حیاتی سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    شیمی محض
    ارسال تشکر
    1,598
    دریافت تشکر: 2,720
    قدرت امتیاز دهی
    7219
    Array

قابل درک است که با وجود تمایل زیاد همگانی، چنین گروههائی نمی توانند ادامه حیات دهند. دلیل این است که تشکیل یک Teamwork موفق و کاری، نیاز به الزامات اولیه ای دارد، مثل:

امکانات اولیه همچون کارگاه یا آزمایشگاه قوی و متمرکز،
    نفرات کارکرده و ماهر فنی، دارای دانش عملی، خلاق، مدیریت پذیر، پایبند به تعهدات، رازدار، با انگیزه و البته اهل یک شهر که بتوانند وقت کافی هم اختصاص دهند،
    فراهم بودن سرمایه اولیه ثابت و در گردش کافی،
    ساز و کاری برای بازاریابی و مدیریت مالی (برای یافتن مشتریهای جدی و سفارش دهنده پروژه ها)

خودتان بررسی کنید کدام یک از این شرایط مهیاست؟
    آئینه چو نقش تو بنمود راست _ بفهم که از ماست که بر ماست!

14. 4 کاربر از پست مفید نو آور سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مدیریت بازرگانی
    ارسال تشکر
    0
    سپاس شده 1 در 1 پست
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

سلام ایده بسیار خوبیه ولی باید خیلی روش کار شه و اگر قراره سایتی در موردش درست شه و اعضا بگیریم تبلیغاتش خیلی مهمه ولی غیر از این طرح که یه مشکلاتیم داره مثل دنیایه مجازی بودنشو چیزایی که هممون میدونیم به نظرم باید یه جمعی از نخبه ها و مخترعین که در یک شهر سکونت داریم برایه مثال من تهرانم باید یه گروه شیم اتاق فکر با هم تشکیل بدیم هر کسی یه ایده ای بده همه فکرارو رو هم بذاریم آخر رای گیری کنیم بهترین طرح و نسبت به بودجه و منبع مالی که یا اسپانسره یا خودمون در نظر بگیریم شروع کنیم به تحقیق رویه چگونگی ساخت و شروع ساخت، اینجوری خیلی بهتر و کارآمد تره اگر قرار شد همچین گروهی راه اندازی شه من با تمام وجودم هستم و هر کاری که بتونم انجام میدم..........

16. کاربرانی که از پست مفید ارسلان تیمورنژاد سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    ارشد میکروبیولوژی
    ارسال تشکر
    44
    دریافت تشکر: 58
    قدرت امتیاز دهی
    29
    Array
    اوای بارون's: خواهش

متاسفانه همه چیز در حد حرف باقی میمونه و عملی نمیشه. متاسفم واسه جوونایی که عاشق فعالیت هستن اما هیچ شرایطی فراهم نمیشه ازمایشگاه کارگاه و غیره . نمیدونم چه کنیم

صفحه 6 از 6 نخستنخست 123456

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)