دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: طرح پیشنهادی شماره 1 برای ارتقای سطح علمی سایت

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    اقتصاد
    ارسال تشکر
    21,844
    دریافت تشکر: 45,916
    قدرت امتیاز دهی
    82822
    Array
    Almas Parsi's: جدید94

smilee1 طرح پیشنهادی شماره 1 برای ارتقای سطح علمی سایت

با سلام و عرض ادب و احترام خدمت کلیه مدیران محترم سایت و همکاران گرامی

دوستان همونطور که ملاحظه میفرمایید این بخش به منظور به اشتراک گذاری طرح های پیشنهادی عزیزان به صورت تاپیک هایی مجزا تعبیه شده و دوستانی که طرح هایی در جهت ارتقای علمی سایت دارند میتونند نظرات و پیشنهاداتشون رو با ثبت کلیه جزئیات تاپیک ایجاد کنند و در هر تاپیک به بحث و بررسی و رفع نواقص و تقویت نقاط ضعف هر طرح به صورت جداگانه می پردازیم فقط عنایت بفرمایید طرح هاتون رو کامل توضیح بدید و جزئیات رو قید بفرمایید

با تشکر از همه زحمات مدیریت محترم سایت که طرح بسیار هوشمندانه ای رو در زمینه ارتقای علمی پیشنهاد دادند

با توجه به وسعت طرح من پیشنهاداتی ارائه میدم امیدوارم بتونه موثر و مفید باشه

سیاست ها و پیش نیاز های این طرح

ما باید سعی کنیم مولفه هایی که باعث ایجاد هدر رفت انرژی مدیران و همکاران سایت میشه پیشگیری کنیم برای نمونه مورد زیر :

1- قضیه بسیار حائز اهمیت : پیش از هر چیز
    داشتن بیش از یک حساب کاربری و استفاده از اسامی مختلف در ارسال مطالب در سایت ممنوع باشه چون عموما کاربران اخراجی مبادرت به این کار میکنند و مساله ساز میشوند و برای ایجاد اسپم و تاپیک های غیر علمی مبادرت به شیطنت میکنند و تالار ها رو پر میکنند از موضوعات غیر علمی و ذهن مدیران رو معطوف به حذف اسپم و ...میکنند و از مسیر اصلی منحرف میکنند(شگرد اکثر مزاحمین سایت که هم اکنون هم در تالارها کم نیستند و مدیران محترم کاملا با آن درگیرند)

2-هرگونه مطلب پیشنهادی و یا انتقادی در رابطه با سایت، که شامل انتقاد از عملکرد هر کدام از مسئولین سایت باشه در قسمت پیشنهادات و انتقادات مطرح بشه و قابل رویت کاربران نباشه فقط امکانات مدیریتی قادر به رسیدگی باشند پرداختن به این موضوع در هر تاپیک مجزا در سطح تالار ممنوع و اسپم محسوب شده و حذف بشه بدون تذکر همراه با امتیاز منفی در صورت مشاهده(با قاطعیت و جدیت)

3- تاپیکهایی که محتوای مسابقه و یا رای گیری برای انتخاب بهترین ها توسط کاربر ها ( مانند بهترین کاربر، بهترین آواتار، امضا، بهترین تاپیک و .و.و.و ا...) یا مسابقاتی نظیر نقاشی، عکاسی، ویرایش عکس، ادبی، هنری و ... دارند با هماهنگی مدیران انجام شود و تاپیکهایی که بدون هماهنگی ایجاد می شوند بسته و یا حذف گردند

رعایت نکات بالا ما رو در رسیدن به اجرای طرح بزرگ علمی سایت یاری میکنه و یک جوری مسیرمون هموار میشه و کمی هم پاکسازی میشه

برای نتیجه مطلوب و ایجاد انگیزه و رقابت، من فکر میکنم اگر چنین امکاناتی که در ذیل که به آنها اشاره میکنم به پروفایل هر کاربری بر اساس فعالیتش افزوده بشه طوری که کاربران حرفه ای مجموعه ای از این مدالها رو داشته باشند و هر مدال یک تعریف سمبلیک در زیرش داشته باشه کاربر تشویق میشه
    علت پیشنهادم از این مدالها اینه که بارها شده کاربران بر اساس قدرت امتیاز دهی من و تعداد تشکرهام پیام خصوصی زدن ما چطور میتونیم مثل شما این گزینه هامون رو به حالت ایدآل برسونیم ...
    و من اکثرا با توضیحات لازم هدایت رو انجام دادم ولی نمیشه شناسایی کرد کسانی که چنین سوالی دارند هدایت بشن پس...

از اونجایی که این سوال ممکنه برای همه پیش بیاد باید یک طرح جامع ریخته بشه که من فکر میکنم این پیشنهادم این نیاز رو تا حدی ممکنه پوشش بده

اگر چنین مدالهایی که میشه به منظور تشویق بصری و ایجاد وسوسه در صفحه پروفایل باشه و زیر هر آیکون عنوان مدال هم ذکر بشه نتیجه مطلوبی در ایجاد انگیزه داره و هر فرد میتونه برای رسیدن به این ایدآل ها و با دیدن عناوین که هر کدام هدایت جرقه ای در ذهن برای مطالب علمی و نوعی علامت راهنمایی برای ذهن کاربران بصورت اتوماتیک محسوب میشه
    این هم تصویری از یکسری مدالهای فرضی هست که میشه روش مانور و طراحی کنیم البته باید عنوان مدالها در زیرش نوشته باشه...

(این مدالها صرفا برای مثال قرار داده شده است)

x7

مثالهایی برای مدال های دریافتی :
    شناسه مدالها :
    x7 = تعداد هدایای دریافتی از مدیریت هدیه دریافت کرده
    آیکون هدایا هم اگر بصورت یک تعریفی باشه که بدونند هدایا چطور دریافت شده یعنی :
    اهدا کننده = مدیریت سایت جناب ادمین
    تاریخ دریافت :31/05/92
    عنوان : هدیه بابت بهترین مقاله علمی
    نوع هدیه: سی دی یا کتاب علمی یا هدایای دیگر.......
    x7 = تعداد هدایای دریافتی
    البته این گزینه میشه با کلید پنهان و آشکار قابل دیدن بشه تا اگر تعداد هدایای یک کاربر زیاد بود شلوغی ظاهری برای بیننده ایجاد نکنه و هر کاربر کنجکاو با زدن کلید نمایا شدن ریز اطلاعات هدایا در دسترسش قرار بگیره

علامت ویژه شمش طلایی مخصوص کاربران حرفه ای و اسپیشیال هست

فعال علمی =کاربرانی که تاپیک های متنوع و با ارزش ایجاد میکنند
    ایده پردازی = کاربرانی که ایده های ناب و علمی و با ارزش ارائه میدن
    فعال مقاله نویسی = کاربرانی که فعالیت مقاله نویسی خوبی دارند
    کاربر برتر ماه = شامل کاربران برتری که از تعداد تاپیک های علمی برخوردارند
    کاربر شایسته سایت = شامل کاربرانی که دارای درجات اخلاقی مثبت و مورد تایید هستند
    فعالان امور نمایشگاهی = شامل کاربران فعال و زحمتکشی که در زمان برگزاری نمایشگاه تلاشهایی رو انجام میدن
    استعداد برتر سایت = استعداد برترهایی که ثبت اختراع داشتند
    استعداد های درخشان = شامل کاربرانی که در مسیر رسیدن به مدارج استعداد برتر هستند و هنوز در مسیر ثبت اختراعند
    فعالان مذهبی سایت= شامل کاربرانی که مقالات مذهبی شایسته و مورد تایید ارائه میدن

البته تایید همه این مدالها و اهدای آن بایستی از فیلتر داوری و مدیریت گذشته باشد و برای اهدای آن از طریق روابط عمومی بصورت گسترده به اطلاع کاربران برسد که مثلا اطلاعیه شماره یک کاربر x با مشخصات فعالیتی موفق به دریافت مدال x شدن
    و در نهایت با طراحی تقدیرنامه رسمی و با ارزش از طرف مدیریت سایت و به امضای ایشون طبی مراسم اهدا تقدیم گردد و تمامی تقدیر نامه های اهدایی مدیریت سایت در یک منبعی بعنوان آرشیوی از زمان شروع طرح تا انتهای مسیر بایگانی و برای دید عموم قابل دسترس باشد
    البته این پیشنهاد بنده هست اگر دارای نواقصی هست عذر خواهی میکنم ولی امید وارم با تلفیق نظرات دوستان بتونیم طرح مناسبی طراحی کنیم

نکته : البته کلیه آیکونها و مدالها فرضی میباشد و بایستی برای طراحی مدالها حتما برنامه ریزی بشه
    لازم به توضیح هست که تعدادی مدال تندیس افتخار که متناسب با برگزاری مسابقات و جشنواره های داخلی سایت خواهد بود هم در دست طراحی هست که درصورت تایید جناب ادمین بصورت نماد انحصاری و مدالهای اختصاصی سایت خواهند بود و در تاپیک مجزا به بررسی اون امر خواهیم پرداخت

و همچنین مدالهای متحرک و انیمیشنی مثل بالا جلب توجه خاصی برای بیننده ایجاد میکنه

با آرزوی موفقیت

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    اقتصاد
    ارسال تشکر
    21,844
    دریافت تشکر: 45,916
    قدرت امتیاز دهی
    82822
    Array
    Almas Parsi's: جدید94

پیش فرض پاسخ : طرح پیشنهادی شماره یک (almas parsi)

سلام دوستان

چنانچه نقطه نظراتی در خصوص طرح فوق دارید یا به نظرتون برخی از این نظرات ممکنه دارای اشکالاتی باشه میتونید در پست های همین تاپیک نظرات سازنده تون رو ارائه بفرمایید
    چون این نظرات بصورت خام هست ما بایستی با یک تغییراتی با تلفیق نظرات دوستان اون رو به صورت یک طرح بررسی و به مرحله عمل برسونیم
    پس نظرات و پیشنهادات شما عزیزان و همفکری همگانی میتونه سایت رو در جهت رسیدن به طرح ارتقای علمی رهنمون باشه

با تشکر فراوان

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    ارشد میکروبیولوژی
    ارسال تشکر
    44
    دریافت تشکر: 58
    قدرت امتیاز دهی
    29
    Array
    اوای بارون's: خواهش

پیش فرض پاسخ : طرح پیشنهادی شماره 1 برای ارتقای سطح علمی سایت

با سلام و تشکر از زحمات شما . من یه انتفاد دارم امیدوارم زودتر رسیدگی بشه اینکه این سایت و کاربراش احساس صمیمیت دارن باهم خیلی خوبه و برای این ایجاد این صمیمیت تاپیک هایی ایجاد شده که البته تعدادش زیاااااادم هست اما نکته ای که هست اینه که این سایت سایته علمیه نباید زیاد از هدف دور بشه متاسفانه تو گروهای علمی هیچ گفتگو و بحثی صورت نمیگیره اما تو تاپیک مثلا خودروی مورد علاقه دوستان چنان فعالیتی دارن و وقت میگذارن و پیگیر هستن یا تاپیک های مشابه که تعدادش هم کم نیست . من سوالی میپرسم ایا ادامه این روند درسته؟ یا اینکه به موازات با هم مطالب علمی و غیر علمی با هم پیش بره کاش یه نظارت دقیقتری صورت بگیره. با تشکر

4. 4 کاربر از پست مفید اوای بارون سپاس کرده اند .

مدیر کـــــــل ســــایت
    رشته تحصیلی
    مهندسی کامپیوتر - نرم افزار
    اکانت شخصی
    ندارد
    ارسال تشکر
    9,788
    دریافت تشکر: 29,042
    قدرت امتیاز دهی
    13974
    Array
    Admin's: جدید39

نقل قول نوشته اصلی توسط اوای بارون نمایش پست ها
    با سلام و تشکر از زحمات شما . من یه انتفاد دارم امیدوارم زودتر رسیدگی بشه اینکه این سایت و کاربراش احساس صمیمیت دارن باهم خیلی خوبه و برای این ایجاد این صمیمیت تاپیک هایی ایجاد شده که البته تعدادش زیاااااادم هست اما نکته ای که هست اینه که این سایت سایته علمیه نباید زیاد از هدف دور بشه متاسفانه تو گروهای علمی هیچ گفتگو و بحثی صورت نمیگیره اما تو تاپیک مثلا خودروی مورد علاقه دوستان چنان فعالیتی دارن و وقت میگذارن و پیگیر هستن یا تاپیک های مشابه که تعدادش هم کم نیست . من سوالی میپرسم ایا ادامه این روند درسته؟ یا اینکه به موازات با هم مطالب علمی و غیر علمی با هم پیش بره کاش یه نظارت دقیقتری صورت بگیره. با تشکر
    سلام
    یکی از اهداف اصلی سایت فعالیت های علمی و رشد فعالیت های علمی و موضوعات علمی در سایت هست.

به موازات همین هدف در مجموعه ستادی نخبگان جوان نیز همین اهداف با قوت هر چه بیشتر داره پیگیری میشه ... یعنی تمامی کسانی که در ساختمان مرکزی سایت تشریف میارن خود به خود در جریان علمی ای که ما راه انداختیم قرار گرفته و سعی میشه این دوستان رو در اون جریان علمی هدایت و راهنمایی کنیم.

دوستانی که تمایل به فعالیت در سایت هستن مطمئنا برنامه های ما در سایت رشد فعالیت های علمیه ... منتها در کنارش نمیشه کل فعالیت ها به جز علمی رو محدود کرد ولی سعی شده در صفحه ی اصلی بالای 90% مطالب علمی و در تالار اکثر فعالیت ها علمی بشه.

حالا چقدر دوستان در سایت رعایت می کنند بماند ...

اما در قبال دوستانی که تمایل دارند با تمام وجود در جریان علمی سایت ورود پیدا کنند و واقعا به نتایج خوبی هم دست پیدا کنند تنها پیشنهادم پر کردن فرم درخواست مشاوره رایگان هست که در تمامی سایت اطلاع رسانی شده که بعد از پر کردن فرم کارشناسان سایت با شما تماس گرفته و شما رو راهنمایی می کنند.

موفق باشید
    نخبه یعنی خودباوری انسان و پس از خود باوری کاری غیر ممکن نمی شود

6. 5 کاربر از پست مفید Admin سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    سخت افزار کامپیوتر
    ارسال تشکر
    508
    دریافت تشکر: 412
    قدرت امتیاز دهی
    207
    Array

با سلام و عرض ادب حضور دوستان و مسؤلین سایت
    بنده ضمن استقبال از نظرات و پیشنهادات دوستان ، از زمانی که حقیر در این سایت افتخار عضویت پیدا کرده ام به این فکر بوده و هستم . چرا اعضایی که واقعا نخبه هستند و مشخصات خود را رک و پست کنده در سایت درج نموده و نیز کسانی که با دعوت مدیریت محترم سایت رزومه کاری خود را ارایه نموده و موفق به عضویت در کانون نخبگان کشوری شده اند در یک گروه خاص دسته بندی نمی شوند و از همه مهمتر اینکه کسانی هستند با نام و نشان مستعار و نامعلوم چه بسا خود را مرد معرفی میکنند که شاید زن باشند و برعکس و در تاپیک های ایجاد شده در هر دری سرک می کشند و از نوع شعر و متن که مرقوم می کنند پر واضح است که نوع جنسیت اش چیست ، خود را برعکس معرفی می کنند. من به جرات میتوانم بگم کسانی را می شناسم که میتوان از نوع نوشته اش و از نوع انتخاب شعر هایش پی بر که وی مرد است یا زن. ( هرکه شاعر باشد خود بخود می فهمد)
    به نظرمن تا سیستمی ایجاد نشود و در آن سیستم اعضای افراد نخبه که نخبگی آن ثابت شده باشد و اعضای محترم تازه کار و پرکار به تفکیک جنسیت با سند و دلایل کافی ، مشخص نشود رفته رفته کار به جایی خواهد کشید که هرکس در سایت نام نویسی کند خود را نخبه سایت اعلام میکند و چه بسا با اعلام نخبگی خود در اماکن علمی و دانشگاهی دیگر کانون نخبگان و مسؤلین محترم سایت را زیر سوال ببرند. همانطوری که عضویت در بنیاد ملی نخبگان در هر استان دفتری دارد و توسط یک دانشگاه ملی مدیریت و کنترل می شود و عضویت در آن تابع شرایط و ضوابط خاص خود را دارد ، باید تدابیری اندیشیده شود کانون نخبگان در استانها نیز نمایندگی داشته باشد و هر دفتر در استان خود مبادرت به جمع آوری نخبگان و مخترعین و دیگر اعضای فعال نماید . و در صورت صحت اعضای استانی را به مرکز معرفی نمایند که این کار عضویت هر کسی با مشخصات واقعی را منجر شده و از وقت گذرانی و اخراج و دیگر معضلات سایت کاسته می شود. بنده در این فکرم در یک محیط علمی و و هنری و کاملا سالم چرا مردم از اسم مستعار استفاده نمایند؟ تازه مگر عضویت و فعالیت در این سایت مانند محیط های مجازی دیگر مانند وایبر... فیس بوک ... و... کراحت دارد که بسیاری از اعضا ی سایت از معرفی خو د ابایی دارن . سخن آخر این که هرچه اهداف و فعالیت و دیگر مسایل سایت شفاف باشد آنقدر محیط سالم و اعضای سالم و از همه مهمتر پاتوق اعضای واقعی نخبگان و اساتید خواهد شد.
    با تشکر از توجه همگان.
    به درود دوستان

8. 3 کاربر از پست مفید فرهاد علیپور سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)