قوچان‌نژاد:‌ جام جهاني زنگ تفريح نيست

مهاجم ايراني «استاندارد ليژ» مي‌گويد « حالا که به جام جهاني صعود کرده‌ايم بايد جاه‌طلب باشيم و به موفقيت فکر کنيم نه اينکه براي تفريح به برزيل برويم .»

«رضا قوچان‌نژاد» که با عملکرد خوب خود توانست يکي از عوامل صعود ايران به جام جهاني باشد با بي بي سي اسپورت گفت‌وگويي انجام داده که بخشهايي از آن را در زير مي‌خوانيد:

درباره بازگشتت براي اولين بار به تيم ملي ايران در بازي برابر کره جنوبي بگو ؟‌

بله! من در بازي با کره جنوبي در تهران براي اولين بار به ايران آمدم . حس بسيار خوبي بود. بازي در خانه برابر بيش از 100 هزار هوادار . ما توانستيم کره را در خانه شکست دهيم؛ پيروزي‌اي که براي ما بسيار مهم بود تا راه خود را براي برزيل هموار کنيم . هواداران از اين پيروزي خيلي خوشحال بودند. ما نيز خيلي خوشحال بوديم که توانستيم اين پيروزي را با آنها جشن بگيريم .

پس از اين بازي موتور گلزني‌ات براي ايران روشن شد و توانستي پشت سر هم گلزني کني و ايران را به جام جهاني برساني ؟

من فکر مي‌کنم بقيه بچه‌هاي تيم عالي بودند و توانستيم با کمک آنها به جام جهاني صعود کنيم ؛ چيزي که خيلي‌ها از ما انتظار نداشتند . همه فکر مي‌کردند ما راهي مسابقات پلي‌آف شويم اما بچه‌هايي تيم عالي بودند و توانستيم راهي جام جهاني شويم . احساس خوبي بود که پس از تلاش زياد به جام جهاني صعود کرديم .

از بازي آخر برابر کره که به جام جهاني صعود کرديد بگو ؟

کارهاي بزرگي در کره انجام داديم، وقتي به تهران برگشتيم با صحنه‌هاي جالبي روبرو شديم . مردم در فرودگاه عالي بودند. همه مي‌خنديدند و سرود مي‌خواندند. ديدن اين صحنه‌ها براي من بسيار خوب و شيرين بود. نمي‌توانم شادي مردم را توصيف کنم. مردم ايران نه تنها در کشور بلکه در خارج از کشور هم خيلي از اين پيروزي شاد بودند.

دوست داري در جام جهاني با کدام تيم‌ها همگروه شويد ؟‌

واقعا براي من فرق نمي‌کند در جام جهاني با کدام تيم همگروه شويم؛ چيزي که به ما هم بستگي ندارد . ما مي‌دانيم که تيم قوي در گروه خود نخواهيم بود اما مي‌خواهيم بهترين بازيهايمان را در جام جهاني انجام دهيم و بتوانيم سه بازي خوب را در برزيل نشان دهيم . براي من اصلا فرق‌نمي‌کند در جام جهاني با برزيل همگروه شويم يا آرژانتين . وقتي اسم‌ها را روي کاغذ مي‌آوريد حس خوبي است . براي ما فقط مهم است که در جام جهاني در زنگ تفريح نباشيم. براي من و بازيکنان تيم مهم است که توانايي خودمان را در برزيل نشان دهيم و نشان دهيم که کشور کوچکي نيستيم و شانسي به جام جهاني صعود نکرديم . بايد تلاش کنيم از گروه خود صعود کنيم. شايد خيلي‌ها به اين حرف من بخندند اما ما بايد جاه‌طلب باشيم . ما اکنون در جام جهاني هستيم، چرا جاه‌طلب نباشيم . در فوتبال امکان هر اتفاقي هست و ما مي‌خواهيم در جام جهاني برزيل بهترين عملکردمان را نشان دهيم