دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 2 از 12 نخستنخست 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 112

موضوع: وصیت شهدا درباره حجاب

یار همراه
    ارسال تشکر
    4,020
    دریافت تشکر: 6,802
    قدرت امتیاز دهی
    8985
    Array
    312's: جدید84

پیش فرض پاسخ : وصیت شهدا درباره حجاب

بانک ملی از میان قبول شدگان در دانشگاه تهران، همه ساله 200 نفر را به عنوان سهمیه انتخاب می کرد و در مرحله بعد از میان آنها 7 نفر را از طریق آزمون اختصاصی انتخاب و برای طی دوره بانکداری به کشور انگلستان اعزام می کرد. جواد به عنوان نفر سوم سهمیه انتخابی جهت اعزام به انگلستان ...

محمدجواد تندگویان وزیر نفت ایران در کابینهٔ محمدعلی رجایی بود که در سال ۱۳۵۹ توسط نیروهای ارتش عراق اسیر شد و پس از سال‌ها اسارت به شهادت رسید.
    محمدجواد تندگویان وزیر نفت ایران در کابینۀ شهید محمدعلی رجایی بود که در سال ۱۳۵۹ توسط نیروهای ارتش عراق اسیر شد و پس از سال‌ها اسارت به شهادت رسید، به همین خاطر باشگاه خبرنگاران برای حفظ یاد و خاطره آن شهید والامقام گوشه‌هایی از خاطرات این وزیر شهید را منتشر می‌کند.
    محمدجواد تندگویان مبارزه مکتبی را از مسجد آموخت و تا پایان عمر با برکتش در هیچ گروه و دسته‌ای عضو نشد؛ مبارزات او جنبه حق طلبانه داشت و هیچ سند قابل ملاحظه‌ای از وابستگی گروهی به طور واضح از ایشان موجود نیست. عوامل ساواک با شکنجه‌های زیاد قصد احراز وابستگی ایشان را به گروه‌های انقلابی داشتند و در حقیقت باورشان نمی‌شد که این جوان از روی آموزه‌های مکتبی و درس‌هایی که خود از اسلام و زندگی ائمه (علیهم السّلام) گرفته بود، در مسیر نهضت قرار گرفته و هیچ‌گونه آموزشی برای مبارزه با رژیم از هیچ گروه خاصی ندیده بود.
    شهید «محمد جواد تندگویان» مبارزه با ظلم طاغوت را از مسجد و با آموزه‌های دینی آغاز کرد و تا آخر دقایق عمر از مبارزه مکتبی دست نکشید؛ به گونه‌ای که برخی از همراهان ایشان، در دوره اسارت، به یاد دارند که تا آخرین لحظات و دست از دعا و نیایش و حق‌خواهی و حق‌طلبی به وسیله همین آموزه‌های مکتبی برنداشت.

برگزیده بانک ملی
    بانک ملی از میان قبول شدگان در دانشگاه تهران، همه ساله 200 نفر را به عنوان سهمیه انتخاب می کرد و در مرحله بعد از میان آنها 7 نفر را از طریق آزمون اختصاصی انتخاب و برای طی دوره بانکداری به کشور انگلستان اعزام می کرد.
    جواد به عنوان نفر سوم سهمیه انتخابی جهت اعزام به انگلستان انتخاب شد. آخرین مرحله مصاحبه بود که ایشان به دلیل اینکه مذهبی متعصب شناخته شد کنار گذاشته شد.
    مصاحبه کننده از او پرسید: اگر در خیابان‌ها و یا پارک‌های لندن با یک دختر خانم عریان رو به رو شوی و یا در یکی از محافل تهران با یک دختر خانم نیمه عریان رو به رو شوی چه عکس‌العملی از خود نشان می‌دهی؟ جواد پاسخ داده بود: در صورتی که با چنین وضعی رو به روشوم، چون قادر نیستم مانع رواج منکرات شوم ابتدا سعی می‌کنم خودم را از مسیر دور کنم و به او نگاه نکنم‌ و بعد از خداوند درخواست می‌کنم مرا یاری دهد که بر نفس اماره‌ام مسلط شوم و طلب توفیق می‌کنم که حتی در عالم تصور و رویا هم به او نیندیشم.
    به این ترتیب جواد در برابر نگاه تمسخر‌آمیز داوران، در گزینش بانک ملی مردود شناخته شد. زیر ورقه آزمون او این عبارت به چشم می‌خورد: "نامبرده به علت تعصبات مذهبی صلاحیت اعزام به خارج از کشور را ندارد حتی وجودش در میان سهمیه بانک نیز خالی از دردسر نیست."

منبع : باشگاه خبرنگاران

خيانت فــقـر مي آورد

2. 6 کاربر از پست مفید 312 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    9,787
    دریافت تشکر: 5,088
    قدرت امتیاز دهی
    16341
    Array

سلام
    من اومدم از اسم شهدا استفاده ابزاری کنم
    ----------------------------------------------
    این وصیت نامه یه اشنا هست که خواهر خود این شهید افتخار این رو به من داده بودند که تو انجمن مون بذارم
    شهید سید مصطفی سجادی

خدمت خواهران عزیزم
    شما خواهران نصیحت علی(ع) را که به همه مسلمانان فرموده حتما باید عمل کنید.
    تقوی,تقوی داشته باشید و اخلاق اسلامی داشته باشید
    و حتما حجابتان را بیشتر رعایت کنید
    چون حضرت زهرا(ص)شما امر فرموده که
    بهترین زینت زن حفظ حجاب است.

-----------------------------------------
    و خود عموام شهید محمد حسین انارکی تا اون جایی که من از پدرم پرسیدم

شرمنده دیگه خانم شون دردسترس نبودند ما هم وصیت هاشون رو یادمون رفته

همیشه به حفظ حجاب تاکید می کردند
    برای شادی روح همه شهیدان فرقی هم توشون نیست
    چه فرمانده چه یه بسیجی ساده صلوات

ویرایش توسط aty.a : 10th September 2013 در ساعت 11:34 AM
    ​​​

4. 9 کاربر از پست مفید aty.a سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    ریاضی و فیزیک
    ارسال تشکر
    45
    دریافت تشکر: 61
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

برای ترویج حجاب باید الگوهای سبک زندگی اصلاح و حساسیت ها افزایش یابد. بعضی وقت ها به چیزی اعتقاد فکری داریم اما تبدیل به باور قلبی نشده است. باید نسبت به حجاب اقنای ذهنی و فکری صورت پذیرد، یعنی حساسیت‌ها به سمت حجاب بیشتر شود و مردم نسبت به آن التزام عملی پیدا کنند
    تو نیامده ای که فقط آمده باشی ، تو هستی تا کاری کرده باشی

6. 4 کاربر از پست مفید faab سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    9,787
    دریافت تشکر: 5,088
    قدرت امتیاز دهی
    16341
    Array

​​​

8. 5 کاربر از پست مفید aty.a سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    الهیات
    ارسال تشکر
    339
    دریافت تشکر: 593
    قدرت امتیاز دهی
    619
    Array
    mahnaz174's: جدید88

**حجـــــــــــاب یعنی آسمانی ترین راه**

حجاب

ح
    حریت
    ج
    جذبه
    آ
    آبرو و شرف
    ب
    بندگی

10. 6 کاربر از پست مفید mahnaz174 سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    62
    دریافت تشکر: 27
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    -آفتاب's: جدید94

مهناز عزیز عالی بود

12. 4 کاربر از پست مفید -آفتاب سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    دندانپزشکی
    ارسال تشکر
    6,304
    دریافت تشکر: 5,135
    قدرت امتیاز دهی
    15585
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط kamanabroo نمایش پست ها
    1)« خواهران ما در حالى كه چادر خود را محكم برگرفته ‏اند و خود را هم چون فاطمه و زینب حفظ می ‏كنند... هدف‏دار در جامعه حاضرشده ‏اند.»
    (رییس جمهور شهید محمد على رجایى)
    2)«اى خواهرم: قبل از هر چیز استعمار از سیاهى چادر تو می ‏ترسد تاسرخى خون من.»
    (شهید محمد حسن جعفرزاده)
    3) «مادرم... من با حجاب و عزت نفس و فداكارى شما رشد پیدا كردم.»

...
    (سردار شهید رحیم آنجفى)
    [مجموعه‌ی وصیت نامه‌های شهدا درباره‌ی حجاب]

از عزیزانی که علاقه دارند در این زمینه بحث کنند یا می توانند مطلبی بیاروند دعوت می کنیم که حتما ما رو یاری کنند.

با شتکر ازشما

لازمه ورود به این بحث چند مورد است :

1- آیا شهیدان بزررگوار معصوم بوده اند ؟ آیا شهادت مهر تاییدی برای همه ی حرف های آن ها ؟ آیا هر کدام از آن ها عالمی آگاه به معارف اصیل دینی بوده اند ؟

2- بیشتر سخنان که تو وصیت نامه ها هست بازخوردی هست که این افراد در آن زمان خودشان داشته اند ! و دغدغه ی خودشان در آن زمان بوده است !

3- اصلا بحث چیست ؟ شما یک سری مطلب آورده اید در مورد اینکه حجاب مورد تاکید بوده است ! خب مگر کسی منکر این وصیت نامه ها که هیچ ، آيات 29 تا 31 سوره نور واضح‌ترين توصيه‌ها را براي مردان و زنان مومن دربر دارد می تواند منکر شود ؟

هر چند اینجا بحث هست که تو آیه چرا للمسلمین نیاورده شده ! چرا للناس نیاورده شده و گفته شده مومن ! چه فرق است بین مسلم و مومن !

بحث از اینجایی شروع شد که این عکس هم گذاشته شد توسط یکی از کاربران

نقل قول نوشته اصلی توسط kamanabroo نمایش پست ها
    بحث زور و اجبار نیست اینجا برادرا

اینجا حرف روی اینکه شهدا که از میهن و دینشون دفاع کردن آیا نسبت به حجاب حرفی داشتن یا نه؟

اگر داشتند چی بوده؟

اگر کسی در تاپیک های قبل حرفی زده اتفاقا بحث ش روی اجبار بوده

این عکس و این همه وصیت نامه کاملا درست و حق هست اما برداشتی که از از این عکس و وصیت نامه ها میشه درست و حق نیست

اینکه همه اش بگند شهید دغدغه اش چادر بوده ، چادر ادامه دهنده ی راه اون هاست ، و این که شهید رو متعلق به خودشون بدانند و خیلی چیز های دیگر حرف های لغو و بیهوده هست

نقل قول نوشته اصلی توسط 312 نمایش پست ها
    وقتي خدا دستور به اجراي احكام الهي در زمين ميده و افرادمومن موظف به تلاش براي برقراركردن حاكميت الهي هستند ديگه احكام خدا تعارفي بحساب نميان.ديگه ميشن دستوري.در كنار هدايت ,بحث كنترل هم پيش مياد.يعني تمام دستور خدا براي ايجادحاكميت حق نهايتا براي اجراي عمومي تر احكام هست.
    يكي از وظايف حاكميت الهي هدايت مردم به فهميدن حقانيت احكام و يك وظيفه مهم هم كنترل اجراي اين احكام هست.دليلي نداره حاكميت الهي فقط براي هدايت مردم زوربزنه ودر مقابل تاثيرات حكومتهاي غيرالهي فقط تماشاچي باشه ودخالتي نكنه.دقيقا همين جا بايد وارد عمل بشه وبا قدرت حاكميتي از انجام نشدن احكام الهي ممانعت بكنه.
    اين شدني نيست كه حاكميت الهي بشينه وتشويق حكومتهاي غيرالهي به انحراف از اجراي احكام الهي ونهايتا ضعف حكومت الهي رو بي تفاوت تماشا بكنه.
    الان خيلي مسخره هست كه از حكومت اسلامي توقع داشته باشيم كه در بحث حجاب فقط دنبال بيان استدلال حكم حجاب به مردم باشه ولي در مقابل بيحجابي تعمدي بيحجابان دخالتي نكنه وبگه خودشون مسئول بهشت وجهنمشون هستند.
    اگه از حاكميت اسلامي توقع (مثلا)حفظ آرامش جغرافيايي كشور اسلامي ميره بايد دركنارش قبول داشت كه حاكميت اسلامي موظف به حفظ آرامش رواني مردم هم هست.نميشه كه يك سري مثل حيوانات و مردم عصرحجر برهنه در محيط عمومي بچرخند وتاثيرات سوئ در ذهن بقيه مردم بزارند ولي حاكميت فقط تماشاگر اينها باشه.
    يك بحثي در مورد حجاب خصوصي وحجاب عمومي هست كه در محيط هايي كه افراد با هم محرم شرعي هستند و فردنامحرم شرعي در بينشون نيست وضع حجابشون در اختيارخودشون هست.
    ولي اگر قرارباشه كسي اين محدوده رو نديدبگيره وبا سطح حجابي كه در بين محارم شرعي خودش ميتونه داشته باشه به خيابون بخوادبياد ودر مقابل افراد نامحرم خودش بخوادبچرخه ديگه طرف حسابش با حاكميت هست و بواسطه شكستن حكم حجاب در اماكن عمومي حاكميت اسلامي باهاش برخورد شرعي بايد بكنه.
    اگه به حاكميت اسلامي امكان بيان حقانيت احكام داده بشه و تفكرات مخالفان حاكميت اسلامي تحت عنوان آزادي بيان!!,مانع اين نشر حقايق الهي نشه كاملا مطمئن ميشه بود كه احكام الهي قابليت جذب اكثريت انسانهارو داره.
    حساب اون كساني هم كه مثل ابليس از پذيرفتن دستورخدا(مثلا در سجده به مخلوق خدا=انسان)سر باز ميزنند هم مشخص هست
    از شما دو خواهش دارم

1- تفکرات شخصی خود و وضع موجود را به اسلام ناب محمدی نسبت ندهید و بدانید فرق است بین اسلام آورده و اسلام عرضه به شما ! در این موضوع می تونید به تشیع علوی و تشیع صفوی اثر دکتر شریعتی مراجعه کنید. در ادامه ی مطلب جواب شما داده می شود.

2- تعصب را کنار بگذارید ، شما حقی ندارید که بخواهید به یک سری انسان دیگر هر چند بی خدا توهین کنید چرا که همگی آن ها ، در اعتقادات مسلمانان حقیقی بندگان خدا هستند و در آفرینش یکسان و بهتر است بدانید که مردم عصر حجر و حیوان صفت کسانی هستند که هنوز یاد نگرفته اند به اعتقاد و ارزش دیگران احترام بگذارند

و در ضمن توجه کنید که

وجود مطالب کپی پیستی از این دست برای تایید حرفتان دلیلی نیست برای درست بودن حرف تان و بهتر است بدانید امروز سخن آقای طالقانی و آقای خمینی در مورد حجاب هم پیلتر می شود

نقل قول نوشته اصلی توسط aty.a نمایش پست ها
    سلام
    من اومدم از اسم شهدا استفاده ابزاری کنم

استفاده ابزاری به این معناست که بدون در نظر گرفتن حرف کلی شهدا ، دغدغه های زمانه ی شان ، ارزش های دوران زندگی شان و هزار تا مورد دیگر

بیایم در جهت تایید حرف های خودمان در جامعه ی امروز مان عکس شهید را بیاوریم کنار حرف مان و جوری نمایش دهیم انگار آن ها فقط مشکل شان این هدف ما بوده است و اگر آن ها امروز بوده اند مثل ما فکر می کرده اند

-------------------------------------------------

و حالا بحثی که ارزش بحث کردن دارد این است که افرادی که حجاب را لازمه ی جامعه اسلامی برای همه ی افراد(با هر دینی و آیینی ) جامعه منبع و مدرک شان چیست ؟

بیایید به این سوالات جواب بدهید

با توجه به اينكه حد و مجازاتي براي فرد بي حجاب در دين اسلام و توسط پیامبر بیان نشده نشانه ی چیست ؟

اینکه در احاديث و روايات يك مورد از برخورد (مجازات) پيامبر اسلام با فرد بي حجاب وجود ندارد نشانه ی چیست ؟

خطاب خداوند در ابتدا متوجه روح و روان زنان است و در واقع از او مي‌خواهد كه با رعايت تقوا حجابي براي روح خود قائل شود و بعد از اين است كه تظاهر بيروني آن را بصورت حجاب ظاهري توصيه مي‌كند ! اما چرا امروز عکس شده است ؟

حتي در 260 صفحه كتاب "مسئله حجاب" آيت الله مطهري اثري از روايت و حديثي از ائمه و پيامبر مبني بر اجباري بودن حجاب و مجازات زنان بي‌حجاب يا بدحجاب ديده نمي‌شود،( بر عكس، اين رفتار خشن و متعصبانه عمر نسبت به اين مسئله است كه در قسمتهاي مختلف به آن اشاره شده است) اما امروز در کمال تعجب برای این موضوع مجازات تعیین شده است !

اظهار نظر معروف مرحوم طالقانی هم هست در مورد عدم اجبار حجاب !

یا اینکه آيت‌الله شوشتري(امام جمعه سابق شاهين شهر اصفهان و از افراد مقبول محافظه‌كاران و صد البته مقام عظمي) در جلسه‌اي نقل مي‌كرد كه: « در سالهاي اوليه انقلاب به‌عنوان عضوي از سفارت ايران در واتيكان فعاليت مي‌كردم. در آنجا بسياري از زنان مسيحي علاقه‌مندي خود را به اسلام ابراز مي‌كردند و براي مشورت نزد من و ساير اعضاء سفارت مي‌آمدند. عمده مسئله‌اي كه آنها بدان اشاره مي‌كردند اين بود كه ما با مطالعه دستورات اسلام آنرا كاملتر و مفيدتر از مسيحيت يافته‌ايم، اما دو مشكل با احكام اسلام داريم اول مسئله يك ماه روزه‌داري ماه رمضان است و دوم رعايت حجاب. من و تني چند از مسئولين اين مسئله را با امام (آيت الله خميني) در ميان گذاشتيم و ايشان فرمودند: روزه براي آنانكه توان انجام آن را ندارند و موجب ضرر است كه اصلاً حرام است و در مسئله حجاب هم، مهم حجاب روح و حجاب دروني است و زنان اروپائي هم با توجه به تربيت و محيط زندگيشان در هر حدي كه در توانشان است، رعايت كنند.» فكر مي‌كنم اين پاسخ خود، تفاوت بين "آنچه بايد باشد" و "آنچه هست" را بخوبي نمايان مي‌كند.

یا آنجا که در وصیت نامه شریعتی آنجا كه مي‌گويد:«... اين چادرهاي سياه را، نه فرهنگ و تمدن جديد و نه رشد فكري و نه شخصيت يافتن واقعي و نه آشنائي با روح و بينش و مدنيت اروپا، بلكه آجان و قيچي از سر اينان برداشت، بر اندام آنان دريد و آنگاه نتيجه اين شد كه همان شاباجي خانم شد كه بود؛ منتها بجاي حنا بستن، گلمو مي‌زند و بجاي خانه‌نشستن و غيبت كردن، شب نشينش مي‌كند و پاسور مي‌زند. يك ملاحاجي، اگر ناگهان تنبانش را در آورد و يا به زور در آورند چه تغيراتي در تفكر و شخصيتش رخ خواهد داد؟...
    ویرایش توسط Majid_GC : 15th August 2013 در ساعت 08:19 AM
    "آخرین برگ این دفتر هم به پایان رسید"

14. 6 کاربر از پست مفید Majid_GC سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    روانشناسی عمومی
    ارسال تشکر
    31,663
    دریافت تشکر: 11,131
    قدرت امتیاز دهی
    29289
    Array
    zoh_reh's: جدید88

سلام
    ممنون از kamanabroo گرامی به خاطر بحث خوبی که گذاشتند. بالاخره یه تاپیکی که واقعا داره به بحث و گفتگو کشیده میشه.گذاشته شد.
    تا حدودی با سوالات مجید گرامی موافقم ، بعضی از مسائل برا خودمم سواله و بعضی مسائلی که ایشون مطرح کردن یه اطلاعات جزیی داشتم دادم ولی نمیدونم تا چه حد درستن، ممنون از راهنمایی شما استاد عزیز:

نقل قول نوشته اصلی توسط Majid_GC نمایش پست ها
    با شتکر ازشما

لازمه ورود به این بحث چند مورد است :

1- آیا شهیدان بزررگوار معصوم بوده اند ؟ آیا شهادت مهر تاییدی برای همه ی حرف های آن ها ؟ آیا هر کدام از آن ها عالمی آگاه به معارف اصیل دینی بوده اند ؟

مجید گرامی اتفاقا برا من هم این یه مسئله بود که چرا با شهدا در حد معصومین برخورد میشه؟ حداقل برداشت من این بود . ولی با خودم فکر کردم درسته که معصوم نبودند ولی حداقل کاری که کردند اینه که تو جهاد اصغر شرکت کردند البته با جهاد اکبر ، چون از خانه و کاشانه و تازه عروس دست کشیدن و پدر و مادر را ندیدن اینها همه اش چیزی نیست جز جهاد با نفس که همان جهاد اکبر است. پس اگر معصوم نیستند یه کارایی کردن که بتونن معرف معصوم باشن و حرهاشون بتونه تلنگر باشه.

2- بیشتر سخنان که تو وصیت نامه ها هست بازخوردی هست که این افراد در آن زمان خودشان داشته اند ! و دغدغه ی خودشان در آن زمان بوده است !

با توجه به اینکه حجاب دغدغه همه عصره،این آینده نگری اونا رو نشون میده.

3- اصلا بحث چیست ؟ شما یک سری مطلب آورده اید در مورد اینکه حجاب مورد تاکید بوده است ! خب مگر کسی منکر این وصیت نامه ها که هیچ ، آيات 29 تا 31 سوره نور واضح‌ترين توصيه‌ها را براي مردان و زنان مومن دربر دارد می تواند منکر شود ؟

وضوح این آیات توسط مفسرین و عاملین پر واضح میشه ، تاکید و یادآوری هم یکی از راهای روشن نگه داشتن چراغه، مثلا همین حجاب که فعلا بحث ما رو همین قضیه هست.

هر چند اینجا بحث هست که تو آیه چرا للمسلمین نیاورده شده ! چرا للناس نیاورده شده و گفته شده مومن ! چه فرق است بین مسلم و مومن !

مسئله جالبیه دوست دارم علتش رو بدونم.

بحث از اینجایی شروع شد که این عکس هم گذاشته شد توسط یکی از کاربران

اگر کسی در تاپیک های قبل حرفی زده اتفاقا بحث ش روی اجبار بوده

این عکس و این همه وصیت نامه کاملا درست و حق هست اما برداشتی که از از این عکس و وصیت نامه ها میشه درست و حق نیست

اینکه همه اش بگند شهید دغدغه اش چادر بوده ، چادر ادامه دهنده ی راه اون هاست ، و این که شهید رو متعلق به خودشون بدانند و خیلی چیز های دیگر حرف های لغو و بیهوده هست

اگر واقعا کسی بخواد تنها دغدغه شهدا رو چادر و حجاب بدونه به نظر من توهین به اوناست، یعنی اونا یک انسان رو اینقدر ضعیف فکر میکردن که حجاب تنها سر منزل مقصوده؟! یعنی جانشون برا اینکه اسلام رو یک منظوره معرفی کنن دادن؟ اصلا کیا و چند درصد نظرشون راجع به شهدا اینه؟

از شما دو خواهش دارم

1- تفکرات شخصی خود و وضع موجود را به اسلام ناب محمدی نسبت ندهید و بدانید فرق است بین اسلام آورده و اسلام عرضه به شما ! در این موضوع می تونید به تشیع علوی و تشیع صفوی اثر دکتر شریعتی مراجعه کنید. در ادامه ی مطلب جواب شما داده می شود.

بعنوان یه کاربر هیچ ابراز یا تحمیل تفکری شخصی رو برداشت نکردم.
    مجید گرامی ، اگه میشه این مطلب رو برام توضیح بدین :بدانید فرق است بین اسلام آورده و اسلام عرضه به شما! در مقابل شما باید ما باشد ،منظور از شما و ما کیه؟ اونا کیان؟ ما کی هستیم؟

2- تعصب را کنار بگذارید ، شما حقی ندارید که بخواهید به یک سری انسان دیگر هر چند بی خدا توهین کنید چرا که همگی آن ها ، در اعتقادات مسلمانان حقیقی بندگان خدا هستند و در آفرینش یکسان و بهتر است بدانید که مردم عصر حجر و حیوان صفت کسانی هستند که هنوز یاد نگرفته اند به اعتقاد و ارزش دیگران احترام بگذارند

متاسفانه یه سری افراد با تعصبات سرسختانه که اصلا معلوم نیست از کجا آوردن و آخرش کجاست در واقع تیشه گرفتن دستشون اسمشو گذاشتن دین برای ریشه دین. خدا هدایتشون کنه.
    تو تاپیک و پستهای kamanabroo گرامی الحمدالله سلامت ریشه رو میشه دید
    . چون تیشه ای در کار نبود.

و در ضمن توجه کنید که

وجود مطالب کپی پیستی از این دست برای تایید حرفتان دلیلی نیست برای درست بودن حرف تان و بهتر است بدانید امروز سخن آقای طالقانی و آقای خمینی در مورد حجاب هم پیلتر می شود

مگه آقایان طالقانی و خمینی راجع به حجاب چه چیز متفاوتی ارائه میکردن ؟!! واقعا راجع به این فیلترها خبر نداشتم. اگه اطلاعاتی هست به من هم بدین لطفا.

استفاده ابزاری به این معناست که بدون در نظر گرفتن حرف کلی شهدا ، دغدغه های زمانه ی شان ، ارزش های دوران زندگی شان و هزار تا مورد دیگر

بیایم در جهت تایید حرف های خودمان در جامعه ی امروز مان عکس شهید را بیاوریم کنار حرف مان و جوری نمایش دهیم انگار آن ها فقط مشکل شان این هدف ما بوده است و اگر آن ها امروز بوده اند مثل ما فکر می کرده اند

-------------------------------------------------

و حالا بحثی که ارزش بحث کردن دارد این است که افرادی که حجاب را لازمه ی جامعه اسلامی برای همه ی افراد(با هر دینی و آیینی ) جامعه منبع و مدرک شان چیست ؟

بیایید به این سوالات جواب بدهید

با توجه به اينكه حد و مجازاتي براي فرد بي حجاب در دين اسلام و توسط پیامبر بیان نشده نشانه ی چیست ؟

ببخشید وارد بحث تخصصی میشم، وقتی قبول نداشتن یک آیه از آیات قرآن کفره و حدود حجاب رو معین میکنن تو همون سوره نوری که شما اشاره کردین، رعایت نکردن یعنی چی؟ نتیجه ای برا کافر تو قرآن اومده چیه؟ مجازاتش رو معلوم کردن خب.

اینکه در احاديث و روايات يك مورد از برخورد (مجازات) پيامبر اسلام با فرد بي حجاب وجود ندارد نشانه ی چیست ؟

kamanabroo گرامی برای من هم این مورد سواله.

خطاب خداوند در ابتدا متوجه روح و روان زنان است و در واقع از او مي‌خواهد كه با رعايت تقوا حجابي براي روح خود قائل شود و بعد از اين است كه تظاهر بيروني آن را بصورت حجاب ظاهري توصيه مي‌كند ! اما چرا امروز عکس شده است ؟

واقعا چرا؟؟آیا همه اش تقصیر تربیته؟ تاثیره محیطه؟ چطور چیزی اکه اینهمه نتایج خوب میده نمیتونه به راحتی نهادینه بشه؟؟

حتي در 260 صفحه كتاب "مسئله حجاب" آيت الله مطهري اثري از روايت و حديثي از ائمه و پيامبر مبني بر اجباري بودن حجاب و مجازات زنان بي‌حجاب يا بدحجاب ديده نمي‌شود،( بر عكس، اين رفتار خشن و متعصبانه عمر نسبت به اين مسئله است كه در قسمتهاي مختلف به آن اشاره شده است) اما امروز در کمال تعجب برای این موضوع مجازات تعیین شده است !

اظهار نظر معروف مرحوم طالقانی هم هست در مورد عدم اجبار حجاب !

یا اینکه آيت‌الله شوشتري(امام جمعه سابق شاهين شهر اصفهان و از افراد مقبول محافظه‌كاران و صد البته مقام عظمي) در جلسه‌اي نقل مي‌كرد كه: « در سالهاي اوليه انقلاب به‌عنوان عضوي از سفارت ايران در واتيكان فعاليت مي‌كردم. در آنجا بسياري از زنان مسيحي علاقه‌مندي خود را به اسلام ابراز مي‌كردند و براي مشورت نزد من و ساير اعضاء سفارت مي‌آمدند. عمده مسئله‌اي كه آنها بدان اشاره مي‌كردند اين بود كه ما با مطالعه دستورات اسلام آنرا كاملتر و مفيدتر از مسيحيت يافته‌ايم، اما دو مشكل با احكام اسلام داريم اول مسئله يك ماه روزه‌داري ماه رمضان است و دوم رعايت حجاب. من و تني چند از مسئولين اين مسئله را با امام (آيت الله خميني) در ميان گذاشتيم و ايشان فرمودند: روزه براي آنانكه توان انجام آن را ندارند و موجب ضرر است كه اصلاً حرام است و در مسئله حجاب هم، مهم حجاب روح و حجاب دروني است و زنان اروپائي هم با توجه به تربيت و محيط زندگيشان در هر حدي كه در توانشان است، رعايت كنند.» فكر مي‌كنم اين پاسخ خود، تفاوت بين "آنچه بايد باشد" و "آنچه هست" را بخوبي نمايان مي‌كند.

مجید گرامی کتاب مقتضیات زمان استاد فکر میکنم تا حدودی جوابگو این شبهه باشه.

یا آنجا که در وصیت نامه شریعتی آنجا كه مي‌گويد:«... اين چادرهاي سياه را، نه فرهنگ و تمدن جديد و نه رشد فكري و نه شخصيت يافتن واقعي و نه آشنائي با روح و بينش و مدنيت اروپا، بلكه آجان و قيچي از سر اينان برداشت، بر اندام آنان دريد و آنگاه نتيجه اين شد كه همان شاباجي خانم شد كه بود؛ منتها بجاي حنا بستن، گلمو مي‌زند و بجاي خانه‌نشستن و غيبت كردن، شب نشينش مي‌كند و پاسور مي‌زند. يك ملاحاجي، اگر ناگهان تنبانش را در آورد و يا به زور در آورند چه تغيراتي در تفكر و شخصيتش رخ خواهد داد؟...

قوانین تالار روانشناسی

الهی مرا آن ده که مرا آن به...

16. 3 کاربر از پست مفید zoh_reh سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    مدیریت دفاعی
    ارسال تشکر
    5,018
    دریافت تشکر: 13,826
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    Capitan Totti's: جدید40

گفتن که چون چند تن از شهدا دغدغه اشان برای جنگ حجاب بوده!!!
    باید اجبار بشه!!
    من کاری به اجبار و غیر اجبار ندارم!!
    به شخصه حجاب رو به بی حجابی ترجیح میدم قسم هم میخورم تاکنون آستین کوتاه نپوشیدم!!!!!

حالا!!
    طرف میاد عکس شهید میهن رو میزاره
    درد و دل میکنه که هیشکی حجابو رعایت نمیکنه
    هیشکی چادر نمیپوشه
    بعدش یه 2تا شکلک ناراحتی و اینا میزارن که مثلا به شهید شکایت میکنن
    دست بردارید ازین افراطی بازیا
    دارید اسم شهیدانی که برای میهن و دین اشون رفتند بجنگند رو هم خراب می کنید
    ههههههههههههههههههههههههه ههههههههههههههههههههههههه ههههههههه

18. 6 کاربر از پست مفید Capitan Totti سپاس کرده اند .

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    دریافت تشکر: 15,586
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

ممنون بخاطر ایجاد تاپیک خوب و بحث

نقل قول نوشته اصلی توسط Majid_GC نمایش پست ها
    در این موضوع می تونید به تشیع علوی و تشیع صفوی اثر دکتر شریعتی مراجعه کنید
    همانطور که همه میدانیم باید هر موضوع رو از کارشناسش پرسید. دکتر شریعتی جامعه شناس بوده نه دین شناس.

تشیع قابل تقسیم نیست بلکه یک مذهب یکپارچه است{حرفمون رو هفت امامی و... نیست}، تشیع علوی و صفوی نداریم. این ساختۀ ذهن شریعتی است.بنده این کتاب رو دیده ام

20. 6 کاربر از پست مفید عبدالله91 سپاس کرده اند .

صفحه 2 از 12 نخستنخست 1234567891011 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)