دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 45

موضوع: علت کناره گیری قشر جوان از خانواده

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    اقتصاد
    ارسال تشکر
    21,844
    دریافت تشکر: 45,916
    قدرت امتیاز دهی
    82822
    Array
    Almas Parsi's: جدید94

پیش فرض پاسخ : علت کناره گیری قشر جوان از خانواده

نقل قول نوشته اصلی توسط radiotherapist نمایش پست ها
    سلام
    به نظر من یه سری از خونواده ها از شرایط روز جامعه کاملا آگاه نیستند وفقط به وقایع بد اون نگاه می کنن.

در مقابل جوونا هم چون تجربه ی کافی از حضور در جامعه ندارن بنابراین نگرانی والدین رو درک نمیکنن و اون رو بی مورد می دونن.

بنابراین از هم فاصله می گیرند چون همو درک نمی کنن

چون جوونا دوست ندارن درکارها شون دخالت بشه بنابراین به نظرم والدین باید نقش هدایتگر کلی رو داشته باشن.واز دور ناظر برعملکرد بچه هاشون.

سلام دوست خوبم
    ممنونم که در این بحث مشارکت کردید
    بزرگترین مشکل بیشتر خانواده ها حس منفی بافی در خصوص شرایط حاکم بر جامعه است که همه ریشه در نا امنی ها ی جامعه داره و همونطور که فرمودید شکاف هایی رو در روابط با فرزندانشون ایجاد میکنه و آثار مخرب اون کمرنگ شدن اعتماد و پرخاشگری وبرخوردهایی که منجر به ترک فضای محیط خانواده میشه(متاسفانه)
    بهترین و موثر ترین نوع نظارت والدین بصورت اشراف بر عملکردها به صورت هدایتگر هست البته در فضای اعتماد
    ممنونم که نکات کلیدی رو بیان کردید
    موفق باشید

2. 3 کاربر از پست مفید Almas Parsi سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    اقتصاد
    ارسال تشکر
    21,844
    قدرت امتیاز دهی
    82822
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Team Sar Dadbin نمایش پست ها
    نصر من الله و فتح قریب!!
    غروب رفتم بیرون
    دختری 13-14 ساله شایدم کمتر یا بیشتر نمیدونم که از لحاظ ظاهر بسیار توانا...
    رو بروی خونه ی ما هست
    ابتدا چند روز پیش دیدم که جلوی پدر و مادرش به رااااحتی داشت با پسر و بلکم پسرانی ....
    حالا اونو کار ندارم
    اینکه این پدر و مادر فرزندشون آنقدر بی اهمیته که...
    خلاصه غروب دیدم دختر + خواهر کوچکش
    در کنار انسانی بوالهوس که بنده خودم دیده بودم که یکی از دوستانم بعنوان افسر آگاهی اونو مورد ضرب و شتم قرار داده بود
    حالا
    نمیدونم این دختر به چه سرنوشیتی دچار میشه
    شاید عاقبت بخیر شه شایدم بر اثر بی کفایتی محض پدر و مادر ...

گفتن که پدر و مادر بر فرزند
    و فرزند بر پدر و مادر
    حق دارند

ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــ
    با سلامی دوباره
    عدم رعایت موارد افراط و تفریط در تربیت گاهی هم نتایج عکس داره
    در هر دو حالت بایستی تعادل بر قرار بشه
    در امور تربیتی اگر محدودیت افراطی باشه به شکل فشردن بیش از حد یک فنر میشه در نظر گرفت که هر چه فشرده شدن فنر بیش از حد صورت بگیره میزان جهش اون از مبدا بسیار زیاد هست و جهش غیر قابل کنترلی خواهد داشت در خصوص محدودیت هم چنین هست هر چی فرزند در تنگنا و محدودیت باشه حریص تر میشه و سرکشی هاش برای رسیدن به ایده آل هاش افسار گسیخته خواهد شد
    در کنار اون افراط در آزادی هم مشکلات مخصوص به خود رو داره که هم در آینده فرزند و هم در سعادتش در طول زندگی تاثیر گذاره و در هر حالتی دودش به چشم خود فرد و والدینش خواهد رفت

با تشکر

4. 4 کاربر از پست مفید Almas Parsi سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    رادیوتراپی
    ارسال تشکر
    3,360
    دریافت تشکر: 3,134
    قدرت امتیاز دهی
    2493
    Array
    Helena.M's: جدید4

نقل قول نوشته اصلی توسط Team Sar Dadbin نمایش پست ها
    نصر من الله و فتح قریب!!
    غروب رفتم بیرون
    دختری 13-14 ساله شایدم کمتر یا بیشتر نمیدونم که از لحاظ ظاهر بسیار توانا...
    رو بروی خونه ی ما هست
    ابتدا چند روز پیش دیدم که جلوی پدر و مادرش به رااااحتی داشت با پسر و بلکم پسرانی ....
    حالا اونو کار ندارم
    اینکه این پدر و مادر فرزندشون آنقدر بی اهمیته که...
    خلاصه غروب دیدم دختر + خواهر کوچکش
    در کنار انسانی بوالهوس که بنده خودم دیده بودم که یکی از دوستانم بعنوان افسر آگاهی اونو مورد ضرب و شتم قرار داده بود
    حالا
    نمیدونم این دختر به چه سرنوشیتی دچار میشه
    شاید عاقبت بخیر شه شایدم بر اثر بی کفایتی محض پدر و مادر ...

گفتن که پدر و مادر بر فرزند
    و فرزند بر پدر و مادر
    حق دارند

ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــ
    همین طور که گفتید افراط وتفریط هر دوش بده..

یه سری از خونواده ها از این ور بوم می افتند

یه سری دیگه از اون ور.........

در واقع این رفتارها سلسله ای پیش میره اگه از یه جایی به بعد تغییر کنه دیگه قضیه حله.........

6. 3 کاربر از پست مفید Helena.M سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    شیمی
    ارسال تشکر
    3,581
    دریافت تشکر: 2,686
    قدرت امتیاز دهی
    1088
    Array
    بحث's: جدید80

سلام من نظرم ان هس که باید پدرومادر سعی کنن که بچه هاروطوری باربیارن که از همون اول درکشون بالا باشه وفقط خودشون وخواسته هاشون رودرک نکنن وخودخواه نشن وفرد مقابل روهم درک کنن واینکه همیشه سپاسگدار باشن ومنتظرنشن که بهترینهارو والدین براشون انجام بدن تا سپاسگدار باشن اگه اینا توکسی باشه جوون خونوادشو درک میکنه ومتوجه میشه که خونوادشم حق دارن ونهایت سعیشونو میکنن که بچشون خوشحا ل باشه ودیگه اون جوون خودشو همیشه حق وپدرومادرشو ناحق نمیدونه واگه تومسایلی نظرشون فرق کرد درک میکنه که والدینشم به این اعتقاددارن واون چیزو درس میدونن وشرایط اونارو درک میکنه وسعی نمیکنه اونارو ترک کنه البته خونواده هم باید نسبت به بچشون مهربون باشن وبااشتباهات انو به جای اینکه ترکشون کنن درکشون کنن حرف من فقط درک متقابله قربون همتون بای.

8. 4 کاربر از پست مفید بحث سپاس کرده اند .

همکار تالار مهندسی عمران
    رشته تحصیلی
    نفت و پلیمر
    ارسال تشکر
    7,685
    دریافت تشکر: 3,187
    قدرت امتیاز دهی
    12780
    Array
    AaZaAdeh's: جدید117

من همیشه از این جمله لذت بردم که، امام علی علیه السلام میفرمایند...
    لا‌ تؤدبوا اولا‌دکم باخلا‌قکم لا‌نهم خلقوا لزمان غیر زمانکم. معنای این جمله این است که فرزندان خودتان را به اخلا‌ق خودتان تربیت نکنید،‌ برای این که آنها برای زمانی غیر از زمان شما آفریده شده‌اند؛
    یعنی شما متعلق به یک زمان هستید و فرزندان شما متعلق به زمان آینده. اخلا‌قی که شما خودتان دارید، خوب است، ولی متعلق به زمان شماست، اما اخلا‌قی که آنها باید داشته باشند، اخلا‌قی است که باید در زمان آینده خوب باشد
    .
    سه چیز را با احتیاط بردار: قدم، قلم ، قسم!
    از سه چیز کمک بگیر: عقل ، همت، صبر!
    اما سه چیز را هیچ گاه فراموش نکن: خدا، مرگ و دوست!

10. 6 کاربر از پست مفید AaZaAdeh سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    اقتصاد
    ارسال تشکر
    21,844
    قدرت امتیاز دهی
    82822
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط بحث نمایش پست ها
    سلام من نظرم ان هس که باید پدرومادر سعی کنن که بچه هاروطوری باربیارن که از همون اول درکشون بالا باشه وفقط خودشون وخواسته هاشون رودرک نکنن وخودخواه نشن وفرد مقابل روهم درک کنن واینکه همیشه سپاسگدار باشن ومنتظرنشن که بهترینهارو والدین براشون انجام بدن تا سپاسگدار باشن اگه اینا توکسی باشه جوون خونوادشو درک میکنه ومتوجه میشه که خونوادشم حق دارن ونهایت سعیشونو میکنن که بچشون خوشحا ل باشه ودیگه اون جوون خودشو همیشه حق وپدرومادرشو ناحق نمیدونه واگه تومسایلی نظرشون فرق کرد درک میکنه که والدینشم به این اعتقاددارن واون چیزو درس میدونن وشرایط اونارو درک میکنه وسعی نمیکنه اونارو ترک کنه البته خونواده هم باید نسبت به بچشون مهربون باشن وبااشتباهات انو به جای اینکه ترکشون کنن درکشون کنن حرف من فقط درک متقابله قربون همتون بای.
    سلام دوست عزیز
    ممنونم از مشارکتتون در این بحث
    فرمایشاتتون کاملا متینه من در تکمیل صحبتهاتون باید بگم تنها راه رسیدن به درک متقابل جلب اعتماد متقابله و بین این دو اصل یک توازن بر قراره
    ممنونم از نظرات سازنده شما

12. 3 کاربر از پست مفید Almas Parsi سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    اقتصاد
    ارسال تشکر
    21,844
    قدرت امتیاز دهی
    82822
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط AaZaAdeh نمایش پست ها
    لا‌ تؤدبوا اولا‌دکم باخلا‌قکم لا‌نهم خلقوا لزمان غیر زمانکم. معنای این جمله این است که فرزندان خودتان را به اخلا‌ق خودتان تربیت نکنید،‌ برای این که آنها برای زمانی غیر از زمان شما آفریده شده‌اند؛
    یعنی شما متعلق به یک زمان هستید و فرزندان شما متعلق به زمان آینده. اخلا‌قی که شما خودتان دارید، خوب است، ولی متعلق به زمان شماست، اما اخلا‌قی که آنها باید داشته باشند، اخلا‌قی است که باید در زمان آینده خوب باشد
    .
    سلام آزاده عزیزم
    ممنونم خانم گل از مشارکت شما در این بحث
    این زیباترین نکته تربیتی و با اهمیت ترین اصل در امر آموزش و پرورش فرزندانه و چه زیباست جوانهای ما بتونند با بهره گیری از این سخنان حکیمانه ائمه پایه های تربیتی فرزندان خودشون رو پایه ریزی کنند چرا که اگر این امر رعایت بشه دیگه فاصله فرهنگها برای هیچ قشری غیر قابل هضم نیست فقط کافیه والدین این امر رو در نظر بگیرندبعد به راحتی حصار فاصله هاشون رو با فرزندانشون کنار بزنند و به جای اینکه در مقابلشون باشن در کنارشون میشن

ممنونم عزیزم

14. 3 کاربر از پست مفید Almas Parsi سپاس کرده اند .

همکار تالار مهندسی عمران
    رشته تحصیلی
    نفت و پلیمر
    ارسال تشکر
    7,685
    دریافت تشکر: 3,187
    قدرت امتیاز دهی
    12780
    Array
    AaZaAdeh's: جدید117

نقل قول نوشته اصلی توسط almas parsi نمایش پست ها
    سلام آزاده عزیزم
    ممنونم خانم گل از مشارکت شما در این بحث
    این زیباترین نکته تربیتی و با اهمیت ترین اصل در امر آموزش و پرورش فرزندانه و چه زیباست جوانهای ما بتونند با بهره گیری از این سخنان حکیمانه ائمه پایه های تربیتی فرزندان خودشون رو پایه ریزی کنند چرا که اگر این امر رعایت بشه دیگه فاصله فرهنگها برای هیچ قشری غیر قابل هضم نیست فقط کافیه والدین این امر رو در نظر بگیرندبعد به راحتی حصار فاصله هاشون رو با فرزندانشون کنار بزنند و به جای اینکه در مقابلشون باشن در کنارشون میشن

ممنونم عزیزم
    دقیقا..........اینکه یاد بگیریم ما و پدرو مادرهامون نیاز به همراهیه هم دیگه داریم. ولی مشکل ما جوونا اینه که همیشه واسه همه چی دنبال مقصرو عامل و این چیزاییم و خوب البته گاهیم پدرو مادرها بصرفه اینکه بشینن در مقام قضاوت و فقط رفتار بچه هارو ارزیابی کنن،بسنده میکنن و این عامل دوریه دو قشر از هم میشه...
    ممنونم بانو
    سه چیز را با احتیاط بردار: قدم، قلم ، قسم!
    از سه چیز کمک بگیر: عقل ، همت، صبر!
    اما سه چیز را هیچ گاه فراموش نکن: خدا، مرگ و دوست!

16. 3 کاربر از پست مفید AaZaAdeh سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    اقتصاد
    ارسال تشکر
    21,844
    قدرت امتیاز دهی
    82822
    Array

دقیقا..........اینکه یاد بگیریم ما و پدرو مادرهامون نیاز به همراهیه هم دیگه داریم. ولی مشکل ما جوونا اینه که همیشه واسه همه چی دنبال مقصرو عامل و این چیزاییم و خوب البته گاهیم پدرو مادرها بصرفه اینکه بشینن در مقام قضاوت و فقط رفتار بچه هارو ارزیابی کنن،بسنده میکنن و این عامل دوریه دو قشر از هم میشه...
    ممنونم بانو
    سلام
    وقتی جوونها راه همراهی و همدلی با والدین رو بتونند پیدا کنند خیلی از مشکلاتشون قابل حل میشه و چه بسا دیگه مقصری رو در مسیر زندگیشون نمیبینند چون با عینک والدینشون به مشکلات پیرامونشون نگاه میکنند و وجود یک تکیه گاه رو مثل کوه تو زندگیشون که داشتن پدر و مادر هست احساس میکنند

ممنونم گل نازم

18. 4 کاربر از پست مفید Almas Parsi سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    روانشناسی
    ارسال تشکر
    1,136
    دریافت تشکر: 4,005
    قدرت امتیاز دهی
    11968
    Array
    محمد نظری گندشمین's: جدید121

.
    با سلام

دوست عزیز به نظرت چگونه می توانیم فرزندان خودمان را برای زمان آینده تربیت کنیم؟

با تشکر

چگونه می توانیم تربیت فرزندانمان را update کنیم؟
    ویرایش توسط محمد نظری گندشمین : 16th August 2013 در ساعت 12:41 AM
    اندیشیدن ، نبضِ حیاتِ ذهن ماست

20. 8 کاربر از پست مفید محمد نظری گندشمین سپاس کرده اند .

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع