دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: بررسی فضا-زمان در فضای چهار بعدی.

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    الکترونیک و فیزیک هسته ای
    ارسال تشکر
    4,930
    دریافت تشکر: 13,220
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array
    عرفان سلیم زاده's: خجالت

پیش فرض بررسی فضا-زمان در فضای چهار بعدی.

سلام میخواستم تو این تاپیک دست به دست هم بدیم و به صورت رسمی گرانش نسبیتی انیشتن رو در فضای چهاربعدی بررسی کنیم. البته تو ویکیپدیا با نسبیت توپولوژیک و 2+1 بر خوردم اما اعتقاد دارم اگر گرانش نسبیتی رو در فضای چهاربعدی توصیف کنیم میتونه پلی بین نسبیت و کوانتوم باشه. از عزیزان علاقه مند دعوت می کند در تکامل یافتن این نظریه کمک کنند. به افرادی نیاز داریم که به فیزیک کوانتوم و فیزیک نسبیت آشنایی کامل داشته باشن همچنین افرادی هم نیازمندیم که به ریاضیات محض دسترسی داشته باشند. در کل میخوایم برای فضازمان غلظت قائل بشیم و دست آخر مجموع تمامی ذراتی که در یک سانتی متر مربع از خلا وجود دارند رو با توجه به غلظت فضازمان پیش بینی کنیم. نتایج در کنفرانس سالانه فیزیک تهران منتشر خواهد شد.

2. 8 کاربر از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    ریاضی فیزیک
    ارسال تشکر
    40
    دریافت تشکر: 256
    قدرت امتیاز دهی
    1088
    Array
    D.r who's: جدید21

پیش فرض پاسخ : بررسی فضا-زمان در فضای چهار بعدی.

نقل قول نوشته اصلی توسط عرفان سلیم زاده نمایش پست ها
    سلام میخواستم تو این تاپیک دست به دست هم بدیم و به صورت رسمی گرانش نسبیتی انیشتن رو در فضای چهاربعدی بررسی کنیم. البته تو ویکیپدیا با نسبیت توپولوژیک و 2+1 بر خوردم اما اعتقاد دارم اگر گرانش نسبیتی رو در فضای چهاربعدی توصیف کنیم میتونه پلی بین نسبیت و کوانتوم باشه. از عزیزان علاقه مند دعوت می کند در تکامل یافتن این نظریه کمک کنند. به افرادی نیاز داریم که به فیزیک کوانتوم و فیزیک نسبیت آشنایی کامل داشته باشن همچنین افرادی هم نیازمندیم که به ریاضیات محض دسترسی داشته باشند. در کل میخوایم برای فضازمان غلظت قائل بشیم و دست آخر مجموع تمامی ذراتی که در یک سانتی متر مربع از خلا وجود دارند رو با توجه به غلظت فضازمان پیش بینی کنیم. نتایج در کنفرانس سالانه فیزیک تهران منتشر خواهد شد.
    سلام.......

تا اون جایی که من اطلاع دارم ما تقریبا هیچ وقت نمیتونم درک درستی از فضای 4 بعدی داشته باشیم و الان نسبیت گرانشی انیشتن در فضای چهار بعدی در نظر ما همانند فضای 3 بعدی هستش و فرق آن چنانی نداره پس چون نمیتونیم نشون بدیم کار سخت میشه و اما به نطر من نسبیت و کوانتوم نمیتونن هیچ ربطی به هم داشته باشن چون نسبیت یه چیز و کوانتوم یه چیز دیگس مگر اینکه بخوایم بحث کرم چاله ها رو پیش بکشیم و البته به نظر من این نظریه به توپولوژیک هم ربط خاصی نداره و تنها در یک نقطه مشترک هستند و آن هم نیروی جاذبه هستش.
    ............
    من خیلی علاقه مند هستم که در این موضوع شرکت داشته باشم به خصوص اینکه درباره ی فیزیک هم هست
    مرسی
    FOR EVER TRUSTING WHO WE ARE ! AND NOTHING ELS MATTERS

4. 4 کاربر از پست مفید D.r who سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    الکترونیک و فیزیک هسته ای
    ارسال تشکر
    4,930
    دریافت تشکر: 13,220
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array
    عرفان سلیم زاده's: خجالت

نقل قول نوشته اصلی توسط D.r who نمایش پست ها
    سلام....... تا اون جایی که من اطلاع دارم ما تقریبا هیچ وقت نمیتونم درک درستی از فضای 4 بعدی داشته باشیم و الان نسبیت گرانشی انیشتن در فضای چهار بعدی در نظر ما همانند فضای 3 بعدی هستش و فرق آن چنانی نداره پس چون نمیتونیم نشون بدیم کار سخت میشه و اما به نطر من نسبیت و کوانتوم نمیتونن هیچ ربطی به هم داشته باشن چون نسبیت یه چیز و کوانتوم یه چیز دیگس مگر اینکه بخوایم بحث کرم چاله ها رو پیش بکشیم و البته به نظر من این نظریه به توپولوژیک هم ربط خاصی نداره و تنها در یک نقطه مشترک هستند و آن هم نیروی جاذبه هستش. ............ من خیلی علاقه مند هستم که در این موضوع شرکت داشته باشم به خصوص اینکه درباره ی فیزیک هم هست مرسی
    سلام عزیزم. خب اینکه همش بگیم نمیتونیم نمیتونیم که نمیشه. بلاخره یه یه سری حرف های جدید هم هست که میشه روشون تامل کرد.بعد زمان رو درست میگید فعلا نادیده پگیرید تا در زمان مشخص وارد معادلات کنیم. برای شروع همین حرفی رو که تو بخش فیزیک زدم رو تکرار می کنم. بیاید برای فضا-زمان غلظت قائل بشیم. و به جای خمیدگی فضا-زمان از اختلاف غلظت فضا-زمان برای توصیف برخی پدیده ها استفاده کنیم.من این فرض رو بر پایه این اصل گذاشتم که در محیط مادی چهاربعدی( سه بعد فضا و یک بعد زمان) نمی تونیم موج عرضی تولید کنیم.خود امواج گرانشی هم به صورت طولی منتقل می شوند. بنابراین خمیدگی فضازمان هم در محیط مادی نمیتونه وجود داشته باشه.ما میتونیم مکانی از فضا رو داشته باشیم که دارای فضازمان رقیق باشه و مکانی مم داشته باشیم که دارای فضازمان غلیظ باشه.

6. 3 کاربر از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    فیزیک اتمی
    ارسال تشکر
    1
    دریافت تشکر: 0
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

این اشتباهی محض است که بخواهیم نسبیت را با مکانیک کوانتومی تلفیق کنیم و از انها یک نظریه واحد نتیجه بگیریم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع