دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 35 از 35 نخستنخست ... 2526272829303132333435
نمایش نتایج: از شماره 341 تا 345 , از مجموع 345

موضوع: عینک خود را از بدبینی نسبت به انتقاد به خوش بینی تعویض کنید و وارد شوید

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    IT
    ارسال تشکر
    1,094
    دریافت تشکر: 1,729
    قدرت امتیاز دهی
    3385
    Array
    بانوی خیال's: جدید46

پیش فرض پاسخ : عینک خود را از بدبینی نسبت به انتقاد به خوش بینی تعویض کنید و وارد شوید

سلام
    راستش من وسط بحث رسیدم هر چی هم حرفاتونو خوندم نفهمیدم دقیقا شوخی و متلک و اینا از کجا شروع شد ولی یه چیزی که اقا عبدالله خودشون هم همیشه میگن اینه که شوخی هاشون رو خیلی جدی بیان میکنن
    البته این انتقاد نبودا چون خودمم اینجوریم
    حالا یکی منو روشن کنه تا بتونم نظر بدم
    در سرزمینی کــه ســایــه آدم هــای کــوچـک ،بــزرگ شــود،در آن ســرزمـیـن آفــتــاب در حـال غـــــروب اســــت!

2. 4 کاربر از پست مفید بانوی خیال سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مدیریت بازرگانی
    ارسال تشکر
    2,930
    دریافت تشکر: 2,806
    قدرت امتیاز دهی
    12934
    Array

پیش فرض پاسخ : عینک خود را از بدبینی نسبت به انتقاد به خوش بینی تعویض کنید و وارد شوید

نقل قول نوشته اصلی توسط عبدالله91 نمایش پست ها

ریشۀ شوخی و متلک جمله نیست ؛ریشۀ شوخی و متلک تو نیت و قصد فرد نهفته است. این ریشۀ برداشت هست که از جمله و لحن بیان و محل و موقعیتش بدست میاد. برا روشن شدن موضوع توضیح بدم:

یک منبع یا متکلم داریم و یک یا چند تا شنونده. وقتی که حرفی در وسط نیس و متکلم شروع به حرف زدن نکرده این وسط جمله ای نیس که ازش برداشت بشه . اما وقتی متکلم با توجه به نیت و قصد خودش حرفی رو زد برداشت ها از این جملۀ فرد شروع میشه. بهتر بگم که شما وقتی موضوع رو میسنجین که حرف زده شده و این همان برداشت از حرف طرف مقابل است که عنوان کردین منبعش جمله است که این درواقع برداشت است{این از برداشت}. اما برمیگردیم به گویندۀ سخن؛ وقتی یکی که میخواد حرفی رو به یه نفر یا چند نفر بزنه و یکی را مخاطب قرار میده یا قصد و نیتش شوخی است که ریشه در نیت فرد داره یا قصد و نیتش متلک گفتن هست که اینم ریشه در نیت فرد داره اما این دو نیت یکی نیستن ینی از دو ریشه و نیت متفاوت سرچشمه میگیرن.

شما اگه متکلم رو از شنونده و قبل از بیان سخن را با بعده بیان سخن تفکیک کنین موضوع روشن میشه.
    این که بخوای متلک و شوخی رو انالیز کنی بر میگرده که از چه دیدگاهی دارید اون رو مورد سنجش قرار میدید ، من از دیدگاه لغوی انالیزش کردم و از دید خودم، ریشه ی شوخی و متلک میشه همون جمله ای که گوینده اونو بیان می کنه (این ریشه متلک و شوخی) اما در مورد نیت هم باز برمیگرده به گوینده که اون جمله رو با چه نیتی به زبان اورده که ممکنه نیتش از گفتن اون جمله شوخی باشه یا اینکه متلک(این از نیت) و اما برداشت برمیگرده به شنونده که با توجه به اون چیزی که شنیده واشنایی که با خصوصیات اخلاقی گوینده داره و لحن گفتارش (موقعی که جمله رو بشنوه نه به صورت نوشتاری ببینه) از اون جمله برداشت می کنه که حرف شنونده شوخی بوده یا نه و موقعی هم که خواننده نوشته ی یک نویسنده رو می خونه باز هم همین اتفاق میفته با این تفاوت کوچک که از نوع نوشتن و جمله بندی و اشنایی با طرز گفتار و خصوصیات اخلاقی برداشت خودش رو انجام میده .(اینم از برداشت)
    مرگ از زندگی پرسید:چرا من تلخم و تو حقیقت؟!
    زندگی در جواب گفت :
    چون من دروغم و تو حقیقت!!

4. 3 کاربر از پست مفید ghalbeyakhi سپاس کرده اند .

همکار تالار مدیریت
    ارسال تشکر
    16,317
    دریافت تشکر: 15,586
    قدرت امتیاز دهی
    31281
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط مهدیه جورابلو نمایش پست ها
    سلام
    راستش من وسط بحث رسیدم هر چی هم حرفاتونو خوندم نفهمیدم دقیقا شوخی و متلک و اینا از کجا شروع شد ولی یه چیزی که اقا عبدالله خودشون هم همیشه میگن اینه که شوخی هاشون رو خیلی جدی بیان میکنن
    البته این انتقاد نبودا چون خودمم اینجوریم
    حالا یکی منو روشن کنه تا بتونم نظر بدم
    روشنش اینه که قلب یخی زیر بار حرف زور نمیره

6. 5 کاربر از پست مفید عبدالله91 سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    IT
    ارسال تشکر
    1,094
    دریافت تشکر: 1,729
    قدرت امتیاز دهی
    3385
    Array
    بانوی خیال's: جدید46

پس منو تاریک کنید تا بهتون زور بگم
    در سرزمینی کــه ســایــه آدم هــای کــوچـک ،بــزرگ شــود،در آن ســرزمـیـن آفــتــاب در حـال غـــــروب اســــت!

8. 4 کاربر از پست مفید بانوی خیال سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    دریافت تشکر: 11,371
    قدرت امتیاز دهی
    23072
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط عبدالله91 نمایش پست ها
    خب عزیزان ئهر رفتار بدی که از بنده دیدن و اخلاقهایی که تحملش براشون سخته رو بگن تا انشاالله به کمک عزیزان اصلاح کنیم.

خیلی از عزیزان از اخلاقهام ناراحت میشن. آقا محمد شوماخر جان، داداش خودت شروع کن. پیشنهادتو راجع به اخلاقم بگو تا عزیزان رودربایستی رو کنار بذارن

فکر کنم یه کم زیاد به مسائل گیر میدم. در اکثر جاها نظر میدم. یه کم هم اگه راهکار برا مطالعه بهم بدین ممنون میشم.

البته هدف اصلی انتقاد شما عزیزان از اخلاقهایی است که باعث ناراحتیتون میشه و بنده از این اخلاقهام خبر ندارم.یا کاستی هایی است که دارم. بهترین دوست آدمی کسی است که عیبشو بهش بگه تا کامل بشه.

بسم الله الرحمن الرحیم لا حول و لا قوة الا بالله العلی العظیم

سلام

همه ویژګی هاتون خوبه آقا عبد الله حتی اینکه یه کاری رو تا آخرش پیګیر هستید که متأسفانه من اینطوری نیستم .
    ولی یه انتقاد صریح و بی پرده : خیلی متن های طولانی می نویسید ، حوصله ی زیادی برای خوندنش می خواد .

10. 4 کاربر از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند .

صفحه 35 از 35 نخستنخست ... 2526272829303132333435

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)