دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 110

موضوع: نقد عرف های من دراوردی جامعه ایران

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    همکار تالار نیروی نظامی وهوانوردی
    ارسال تشکر
    1,675
    دریافت تشکر: 6,529
    قدرت امتیاز دهی
    24597
    Array
    "مهدی"'s: جدید17

پیش فرض پاسخ : نقد عرف های من دراوردی جامعه ایران

نقل قول نوشته اصلی توسط مهندس نوجوان نمایش پست ها
    سلام

من اطلاعات زیادی از بانکداری اسلامی ندارم، انشاءلله جستجویی کرده و پاسخ می دهم ، این به کنار ...

خب برادر در زمینه هایی که من اطلاعات کافی ندارم که نمیتوانم جوابتان را بدهم . می توانم ؟ در مورد موسیقی هیپ هاپ اصیل اعتراضی هم گفته بودید ، راستش من تاحالا یک همچین موسیقی را نشنیده ام و نمیتوانم نظرم را راجع به آن بگویم . ولی خب اگر موضوعش اعتراض و عیب جویی از جامعه باشد من با اجازه تان پاسخش را با یک حدیث از امام علی (ع) که مخاطبشان مالک اشتر (فرماندار مصر) بوده پاسخ می دهم :
    کسانی را که اهل عیب جویی از دیگرانند از خود دور کن زیرا مردم عیب هایی دارند که مدیر و رهبر جامعه باید بیشتر از همه در پنهان کردن آن ها بکوشد (منبع : کتاب دینی سال سوم دبیرستان ، درس12 ، ویژگی های حکومت اسلامی ، بند 5)

غرض از به میان آوردن اسم جیگر زدن مثال بود . و این که در روزنامه ها هم این موضوع مطرح شد منظور تمسخر رسانه های خارجی برای پرداختن به یک همچین موضوعاتی بوده است ....

دوست عزیز نگفته اند که مضر است ، گفته اند مناسب نیست ، یعنی به راحتی می توان جایگزینی برای آن انتخاب کرد ....

درست ولی در بسیاری از خانواده ها برای خفظ آبروداری و ... این موضوعات پیش می آید دیگر ...

خیلی ممنون ، شما هم همینطور
    خدانگهدار ....
    گفته این حدیث امام علی (ع) گفته اند که عیب جویی کار درستی نیست!

خود دین اسلام همواره به این نکته اشاره داشته در جهت بهبود وضع در هر اجتماعی باید انتقاد وجود داشته باشد تا جامعه پیشرفت کند و به سوی کمال برود.

در ضمن امیدوارم فرق عیب جویی و انتقاد رو بدونین

امیدوارم که بنده اشتباه متوجه شده باشم و منظور ایشون همون بوده باشه !
    تو روحتو به من فروختی، لازمه بهت یادآوری کنم؟ یادته اون شبی رو که به خدا گفتی حاضری هر کاری بکنی تا یه قرار داد ضبط بگیری؟ تو نمی تونی یه روحو بکشی حتی اگه بخوای

2. 2 کاربر از پست مفید "مهدی" سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع