دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 46

موضوع: یه مشکل دارم

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    الکترونیک و فیزیک هسته ای
    ارسال تشکر
    4,930
    دریافت تشکر: 13,220
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array
    عرفان سلیم زاده's: خجالت

پیش فرض یه مشکل دارم

سلام عزیزان بیاید تو این تاپیک در مورد پوزیتیویسم(اثبات گرایی) در علم و اینکه چرا انقدر فراگیر هست بحث کنیم.
    من به شخصه این فلسفه قبول دارم و به نظرم منطقی میاد اما مشکل بزرگی هم وجود داره که دوست دارم در موردش اظهار نظر کنین.
    همه ی شما میدونید که علم امروز شده کتاب ، جزوه و غیره و ما به عنوان یک دانش آموز یا دانشجو تنها با تکیه بر ادعاهای کتب باید مطالب رو به نوعی باور کنیم و یاد بگیریم.
    و موضوعی که در مطالعه این کتاب ها همه ما باهاش مواجهه شدیم اینه که تمام ادعا ها به صورت صریح و کاملا رسمی نوشته شده.
    آیا من دانشجو که میخوام به زاویه دید اون دانشمند پی ببرم و دنیا رو از دریچه چشم های اون ببینم(چون فرض می کنم با توجه به آزمایشی که طراحی کرده بهترین درک و معقولانه ترین انتظار رو از موضوع داشته) میتونم به ادعا های کتب تکیه کنم؟
    به نظر شما یادداشت نتایج آزمایشات در کتب مختلف به "صورت رسمی" باعث ناقص شدن اطلاعات نمیشه؟
    میدونید من میگم خیلی از ما ها فرصت زمانی و مالی و رفاعی لازمه رو نداریم که تمام ادعاهای کتبی که میخونیم رو تست کنیم تا درستی اون رو بررسی کنیم.
    به نظر شما منطقی نیست که به جای انجام آزمایشات مختلف که کلی پرهزینه و وقت گیره به زاویه دید اون دانشمند و فلسفه اون مسلط بشیم؟
    یه مثال براتون میزنم برای شما یادگیری اصول نسبیت تنها با تکیه بر ادعاهای کتب فیزیک تنها با این برهان که قبلا ثابت شده اند منطقیه؟(خب برای من نه!)
    آیا انجام دادن آزمایشات برای شما میسره؟(نه من خودم رو بکشم چند تا مقاله تخصصی رو باید بخونم که اونم چیزی ازش سر در نمیارم)
    فکر می کنین کسی بهتر از انیشتن نسبیت رو درک کرده؟(نه) آیا دوست داشتین در کنار یادگیری نسبیت، زاویه دید انیشتن رو به زندگی و عقایدی که موقع فکر کردن به نسبیت داشته یاد بگیرید؟(خب آره) موضوع همینجاست.
    میشه گفت یک راه ارزان قیمت برای یادگیری بهتر موضوعات علمی اینه که کاری کنیم دانش آموز و دانشجو عین خود دانشمندی فکر کنند که این موضوع رو کشف کرده.
    این کار درک دانشجو رو عریض تر می کنه و بهش یاد میده چطور باید به مسئله نگاه کند.
    موفق باشید منتظرم.
    ویرایش توسط عرفان سلیم زاده : 18th January 2014 در ساعت 07:24 AM

2. 15 کاربر از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    4,930
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array

پیش فرض پاسخ : یه مشکل دارم

من لازمه که چند موضوع رو جدا کنم. اینکه من گفتم برای یاد گیری بهتر مطالب علمی به زاویه دید دانشمند مورد نظر مسلط بشیم حرف خودمه و ربطی به اثبات گرایی نداره.
    گفتم یه وقت قاطی نکنید. اینکه همه چیز رسمی نوشته میشه مشکل اصلی نیست.
    مشکل اینه که ما فرصت نداریم طبق اصول اثبات گرایی مسائل رو یاد بگیریم. بهترین راه از نظر من این بود که مثل دانشمندی فکر بکنیم که موضوع مورد نظر رو کشف کرده.همین. ممنونم.
    ویرایش توسط عرفان سلیم زاده : 18th January 2014 در ساعت 07:27 AM

4. 12 کاربر از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مامایی
    ارسال تشکر
    36,060
    دریافت تشکر: 18,520
    قدرت امتیاز دهی
    28276
    Array
    yas-90's: خواهش

سلام

خوب من تا حدود زیادی با نظرتون موافقم....اما نمیشه خیلی انتظار داشت من دانشجویی که وارد یه رشته شدم و هنوز تسلط کافی ندارم همش بخوام با شک و شبهه به موضوعات نگاه کنم....قبل از اون باید تفکر انتقادی رو یاد بگیرم که بتونم هر چیزی رو میبینم یا میخونم یا میشنوم بتونم در حد دانسته هام تحلیل کنم.......در این مورد که میفرمایید با قطعیت مطلبی رو بیان میکنن در کتابها و ... خوب من و شما باید اینو بدونیم که روز به روز با گسترش علم این امکان وجود داره که هر چیزی که تاحالا امکان صد در صد هم داشته ممکنه فردا نقض بشه پس یه جورایی در علم و حتی در زندگی هم چیزی به نام صد در صد نداریم .....درمورد دیدگاه و نوع نگاه دانشمند هم باهاتون موافقم اما خوب این کار مستلزم تحقیق و وسیع کردن دیدمون به موضوعات مورد نظره که مثلا منی که همیشه تنبلی میکنم و موضوعات رو با دید باز تر و برای تحلیل و تفسیر نمیخونم و فقط برای اینکه بتونم یه نمره ای بگیرم و خلاص انتظار نمیره که بتونم دنبال اثبات گرایی باشم.... من رشته خودم رو مثال میزنم یادمه یه بار استادمون تعریف کرد یه نوزادی موقع بدنیا اومدن به خاطر بی احتیاطی دانشجو بند نافش از قسمت متصل به پوست بدنش جدا شد(یعنی یه جورایی از ریشه) اونموقع ما فقط میگفتیم وااااای استاد بعدش چی شد؟؟؟ بچه زنده موند و خون زیاد از دست نداد و غیره ولی هنوز که هنوزه من نمیدونم اگر با این شرایط روبرو شدم باید خودم چکار کنم میدونید چرا؟؟؟ چون نپرسیدم خوب استاد بعدش شما چکارش کردید؟؟؟ اگر من تو این موقعیت بودم چه کنم؟؟؟ باور میکنید هنوز که هنوزه نمیدونم باید چه کرد...بویژه این چند روز که همش تو فکرم که اگه این موقعیت پیش اومد باید چه کنم؟؟؟ حالا اگر خدا بخواد بعد از چهار سال زده به کلم برم بپرسم....البته میدونم ربطی به اثبات نداشت ولی مثالی پیدا نکردم که بهتر باشه امیدوارم منظورم رو رسونده باشم

خوب این از من....فقط کافیه چند نفر دیگه هم مثل من باشن دیگه دنیای علم آباد میشه

از یه طرف دیگه اساتید هم مقصر هستن....خداییش بعضی اساتید اصلا آپدیت نیستن....وقتی هم سوالی ازشون میپرسی اصلا مکانیسم بلد نیستن....مثلا فلان دارو چطور تاثیر میذاره بر فلان بافت....یکساعت که اهم اوهوم میکنه بعد هم میگه خوب معلومه چطور تاثیر میذاره دیگه همینجوری که باعث فلان چیز میشه یعنی تونسته تاثیر بذاره....خوب آخه یکی نیست بگه خدا خیرت بده اینم شد جواب(البته اینم یه مثال پیش پا افتاده بود اما از این دست مثالا کم نیست)

یا مثلا میان دو تا مطلب فرو میکنن تو مغز آدمو میرن بعد باید سال تا ماه دنبالشون بگردی که بتونی یه سوال ازشون بپرسی..............خدا میدونه یه بار برا یه تحقیق یک ماه رفتم سراغ استاد ولی پیداش نکردم....آخه با این شرایط من بتونم فقط همون نمره رو هم بگیرم باید کلاهمو بندازم بالا اثبات گرایی میخوام چه کار....البته ما اوایل که وارد شدیم خیلی دور این چیزا بودیم ولی راستش سرکوب شد رفت پی کارش

ببخشید زیاد نوشتم....دیدم هیچکی نیومده گفتم منم یه چیزی بنویسم(البته یکم هم درد دل کنم) تا به مرور بقیه هم جذب بشن
    طلب كردم ز دانائي يكي پند .......مرا فرمود: با نادان نپيوند

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق الکترونیک
    ارسال تشکر
    8,023
    دریافت تشکر: 11,669
    قدرت امتیاز دهی
    29795
    Array
    shiny7's: جدید44

سلاام بر داداش عرفان گرام!!!!
    من از دوره دبیرستان با اثبات کردن مسائل به شدت مشکل داشتم!!!!
    مخصوصا بدیهیات که مثلا چرا 2+2 می شه 4!!!!!!!!!!
    از این دست اثبات های عجیب و بی بخار خیلی زیاد داشتیم دیگه مخصوصا تو ریاضی پیش دانشگاهی!!!!!
    شما میگی از دریچه نگاه دانشمند به مسائل نگاه کنیم...خب درست...ولی خود همین کار نیازمند اینه که به یه سری مسائل علمی دیگه هم که اون دانشمند داشته دست پیدا کنیم!!!اینم می شه قوز بالا قوز!!!!
    من خودم چند باری شده داشتم طریقه آزمایش کردن یه دانشمندو می خوندم...با خودم میگفتم خب آخه این از کجا به ذهنش رسیده فلان کارو تو آزمایشش انجام بده تا آزمایش درست دربیاد؟؟؟!!!!!!!
    مثلا آزمایش های شیمی دبیرستان!!!خب اون دانشمند یه سری اطلاعات قبلی در زمینه های دیگه داشته که اومده فلان چیزو به آزمایشش اضافه کرده دیگه!!!مثلا آزمایش بمباران ورقه طلا توسط اشعه تو شیمی یادتونه؟؟؟خب چرا اشعه رو برای محافظت از داخل یک قطعه بتنی به بیرون تابونده؟؟چون نمی خواسته خودش سرطان وجودشو بگیره!!!درست...ولی خب اینو از کجا می دونسته؟؟؟؟قطعا یه اطلاعات قبلی داشته دیگه!!!
    یا هزا تا چیز دیگه مثل این...
    پس نگاه کردن از دریچه چشم های دانشمند گرامی کلی دردسرای دیگه پشت بندش داره!!!و من نمی گیم دونستن اطلاعات دیگه بده!!!خیلی هم خوبه!!!فقط با سیستم آموزشی در حال حاضر این کار امکان پذیر نمی باشد!!!!واسه همینه که من دانشجو وقتی ترم 3 داشتم واسه امتحان ریاضی مهندسی آماده می شم و دسترسی به هیچ منبعی حتی استادم نداشتم و موضوعی رو متوجه نمی شدم مجبور بودم بگم:
    خب اینم به عنوان یه رول(قانون) قبولش می کنیم!!!!!!!......
    این است اوضاع شگفت انگیز ما!!!!!!!

GOD is Watching YOU

insta:
    _shiny7_

7. 8 کاربر از پست مفید shiny7 سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مامایی
    ارسال تشکر
    36,060
    قدرت امتیاز دهی
    28276
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط shiny7 نمایش پست ها

من خودم چند باری شده داشتم طریقه آزمایش کردن یه دانشمندو می خوندم...با خودم میگفتم خب آخه این از کجا به ذهنش رسیده فلان کارو تو آزمایشش انجام بده تا آزمایش درست دربیاد؟؟؟!!!!!!!

آخ که گل گفتی...باور کنید من همیشه فکر میکردم خنگم که مثل اونا اینجور چیزا به ذهنم نمیرسه بعدش متوجه شدم با اطلاعات شگفت انگیزی که دارم حق دارم اینجوری فکر کنم

9. 8 کاربر از پست مفید yas-90 سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق الکترونیک
    ارسال تشکر
    8,023
    دریافت تشکر: 11,669
    قدرت امتیاز دهی
    29795
    Array
    shiny7's: جدید44

نقل قول نوشته اصلی توسط yas-90 نمایش پست ها
    آخ که گل گفتی...باور کنید من همیشه فکر میکردم خنگم که مثل اونا اینجور چیزا به ذهنم نمیرسه بعدش متوجه شدم با اطلاعات شگفت انگیزی که دارم حق دارم اینجوری فکر کنم
    منم همیشه از خودم ناامید می شدم ولی خب نگو ما مشکل نداشتیم...مشکل از اوناست که خیلییییی زیادی می دونن!!!!!
    نه ولی جدی پیشنهاد خوبیه اما خب اینطوری کل سیستم آموزشی باید زیر و رو بشه!!!و کارها بیشتر عملی بشه تا اینکه همش سر تو کتاب باشیم آخرشم نفهمیم چی خوندیم و درست بعد امتحان پایان ترمم همه چی رو ببوسیم بذاریم کنار و از یادمون بره!!!
    خدایی واسه من اینطوریه ها!!!نه اینکه خودم بخوام فراموش کنم ها نه!!!!ذهنمون طوری شده که انقدر از اون درس خوندنی خسته میشیم که فقط می خواهیم بعد امتحان واسه یه مدت طولانی از اون درس فاصله بگیریم!!!چرا؟؟...چون از یکنواختی و بی مزگی و صرفا خوندنی بودنش خسته شدیم!!!!بابا ریاضی رو...فیزیک رو....باید لمس کرد نه اینکه کتاب بگیریم دستمون بخونیم!!!!مگه ادبیاته؟؟؟؟؟

GOD is Watching YOU

insta:
    _shiny7_

11. 7 کاربر از پست مفید shiny7 سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    4,930
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط yas-90 نمایش پست ها
    سلام خوب من تا حدود زیادی با نظرتون موافقم....اما نمیشه خیلی انتظار داشت من دانشجویی که وارد یه رشته شدم و هنوز تسلط کافی ندارم همش بخوام با شک و شبهه به موضوعات نگاه کنم....قبل از اون باید تفکر انتقادی رو یاد بگیرم که بتونم هر چیزی رو میبینم یا میخونم یا میشنوم بتونم در حد دانسته هام تحلیل کنم.......در این مورد که میفرمایید با قطعیت مطلبی رو بیان میکنن در کتابها و ... خوب من و شما باید اینو بدونیم که روز به روز با گسترش علم این امکان وجود داره که هر چیزی که تاحالا امکان صد در صد هم داشته ممکنه فردا نقض بشه پس یه جورایی در علم و حتی در زندگی هم چیزی به نام صد در صد نداریم .....درمورد دیدگاه و نوع نگاه دانشمند هم باهاتون موافقم اما خوب این کار مستلزم تحقیق و وسیع کردن دیدمون به موضوعات مورد نظره که مثلا منی که همیشه تنبلی میکنم و موضوعات رو با دید باز تر و برای تحلیل و تفسیر نمیخونم و فقط برای اینکه بتونم یه نمره ای بگیرم و خلاص انتظار نمیره که بتونم دنبال اثبات گرایی باشم.... من رشته خودم رو مثال میزنم یادمه یه بار استادمون تعریف کرد یه نوزادی موقع بدنیا اومدن به خاطر بی احتیاطی دانشجو بند نافش از قسمت متصل به پوست بدنش جدا شد(یعنی یه جورایی از ریشه) اونموقع ما فقط میگفتیم وااااای استاد بعدش چی شد؟؟؟ بچه زنده موند و خون زیاد از دست نداد و غیره ولی هنوز که هنوزه من نمیدونم اگر با این شرایط روبرو شدم باید خودم چکار کنم میدونید چرا؟؟؟ چون نپرسیدم خوب استاد بعدش شما چکارش کردید؟؟؟ اگر من تو این موقعیت بودم چه کنم؟؟؟ باور میکنید هنوز که هنوزه نمیدونم باید چه کرد...بویژه این چند روز که همش تو فکرم که اگه این موقعیت پیش اومد باید چه کنم؟؟؟ حالا اگر خدا بخواد بعد از چهار سال زده به کلم برم بپرسم....البته میدونم ربطی به اثبات نداشت ولی مثالی پیدا نکردم که بهتر باشه امیدوارم منظورم رو رسونده باشم خوب این از من....فقط کافیه چند نفر دیگه هم مثل من باشن دیگه دنیای علم آباد میشه از یه طرف دیگه اساتید هم مقصر هستن....خداییش بعضی اساتید اصلا آپدیت نیستن....وقتی هم سوالی ازشون میپرسی اصلا مکانیسم بلد نیستن....مثلا فلان دارو چطور تاثیر میذاره بر فلان بافت....یکساعت که اهم اوهوم میکنه بعد هم میگه خوب معلومه چطور تاثیر میذاره دیگه همینجوری که باعث فلان چیز میشه یعنی تونسته تاثیر بذاره....خوب آخه یکی نیست بگه خدا خیرت بده اینم شد جواب(البته اینم یه مثال پیش پا افتاده بود اما از این دست مثالا کم نیست) یا مثلا میان دو تا مطلب فرو میکنن تو مغز آدمو میرن بعد باید سال تا ماه دنبالشون بگردی که بتونی یه سوال ازشون بپرسی..............خدا میدونه یه بار برا یه تحقیق یک ماه رفتم سراغ استاد ولی پیداش نکردم....آخه با این شرایط من بتونم فقط همون نمره رو هم بگیرم باید کلاهمو بندازم بالا اثبات گرایی میخوام چه کار....البته ما اوایل که وارد شدیم خیلی دور این چیزا بودیم ولی راستش سرکوب شد رفت پی کارش ببخشید زیاد نوشتم....دیدم هیچکی نیومده گفتم منم یه چیزی بنویسم(البته یکم هم درد دل کنم) تا به مرور بقیه هم جذب بشن
    سلام بر آبجی گلم خوبی؟ مرسی از نظرتون.بله همونطور که دیدید کلا از این مجموعه زیاد استقبال نشده فکر کنم بچه های نخبه سایت که مثلا شما و چند نفر دیگه اهل دل باشن زیاد نداریم.
    خب بریم سر اصل مطلب: حرف من همینه چرا باید مطالب کتاب انقدر ناقص باشن که دانشجو از تحقیق کردن خود جوش نا امید بشه.
    اصلا یه حجم عظیمی از اطلاعات اینجا گم شده که مثلا دوره تحصیلات رو کاهش بدن. فوق فوقش یه آزمایشگاه هم داره که یه نفر آزمایش می کنه 40 نفر باید گزارش بنویسن خب این که نشد علم یاد دادن و تجربه گرایی؟.
    مسئولان آینده این رو میشه از همین حالا تصور کرد... همه شون موقع فکر کردن به مدرکشون زل می زنن نه محیط اطراف.
    منظورتون رو فهمیدم البته اینکه جواب صریحی به همه داده احتمالا واسه اینه که راه کار ساده ای هم داشته. حدس می زنم بخیه جذبی یا چیزی زدن رفته .
    ولی شما باز برو بپرس منم رفتم پژوهشکده از اساتید اونجا می پرسم.
    البته من بودم حتما از ماتریکس بین سلولی هم استفاده می کردم با توجه به وجود سلول بنیادی که در جفت نوزاد هست خیلی تمیزتر و سریع تر عمل می کنه(یکی منو از پریز بکشه لطفا).همه سوالات رو نمیشه از اساتید بپرسید.
    موضوع من اینه که خود دانشجو اونقدر جرات داشته باشه که مثلا یه نظریه رو مثل همین چیزی که بالا گفتم پروش بده بعد بره ناف یه موش و سگ و میمون و نوزاد انسان رو از بیخ بزنه و در بهترین حالت نتایجش رو اثبات کنه.
    اینجا یه مسئله دیگه هم مطرح هست. استادی که به این شیوه ای گفتم مطالب رو یاد نگرفته باشه نمیتونه به دیگران بگه چیکار کنن.
    من از این افسوس می خورم چون دانشجو ها و اساتید و مسئولین ما خودشون محدود به یک فلسفه ای می کنند که به صورت ناقص به اجرا در اومده و کسی هم اعتراض نمی کنه. امیدوارم روزی ببینم که اهل علم ما بتونن یه تحت مکتب یک فلسفه کامل به اجرا در آمده به کسب علم و دانش مشغول بشن.
    بازم ممنونم که شرکت کردید باعث دلگرمی من بود.
    ویرایش توسط عرفان سلیم زاده : 18th January 2014 در ساعت 07:28 AM

13. 9 کاربر از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    4,930
    قدرت امتیاز دهی
    12295
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط shiny7 نمایش پست ها
    سلاام بر داداش عرفان گرام!!!! من از دوره دبیرستان با اثبات کردن مسائل به شدت مشکل داشتم!!!! مخصوصا بدیهیات که مثلا چرا 2+2 می شه 4!!!!!!!!!! از این دست اثبات های عجیب و بی بخار خیلی زیاد داشتیم دیگه مخصوصا تو ریاضی پیش دانشگاهی!!!!! شما میگی از دریچه نگاه دانشمند به مسائل نگاه کنیم...خب درست...ولی خود همین کار نیازمند اینه که به یه سری مسائل علمی دیگه هم که اون دانشمند داشته دست پیدا کنیم!!!اینم می شه قوز بالا قوز!!!! من خودم چند باری شده داشتم طریقه آزمایش کردن یه دانشمندو می خوندم...با خودم میگفتم خب آخه این از کجا به ذهنش رسیده فلان کارو تو آزمایشش انجام بده تا آزمایش درست دربیاد؟؟؟!!!!!!! مثلا آزمایش های شیمی دبیرستان!!!خب اون دانشمند یه سری اطلاعات قبلی در زمینه های دیگه داشته که اومده فلان چیزو به آزمایشش اضافه کرده دیگه!!!مثلا آزمایش بمباران ورقه طلا توسط اشعه تو شیمی یادتونه؟؟؟خب چرا اشعه رو برای محافظت از داخل یک قطعه بتنی به بیرون تابونده؟؟چون نمی خواسته خودش سرطان وجودشو بگیره!!!درست...ولی خب اینو از کجا می دونسته؟؟؟؟قطعا یه اطلاعات قبلی داشته دیگه!!! یا هزا تا چیز دیگه مثل این... پس نگاه کردن از دریچه چشم های دانشمند گرامی کلی دردسرای دیگه پشت بندش داره!!!و من نمی گیم دونستن اطلاعات دیگه بده!!!خیلی هم خوبه!!!فقط با سیستم آموزشی در حال حاضر این کار امکان پذیر نمی باشد!!!!واسه همینه که من دانشجو وقتی ترم 3 داشتم واسه امتحان ریاضی مهندسی آماده می شم و دسترسی به هیچ منبعی حتی استادم نداشتم و موضوعی رو متوجه نمی شدم مجبور بودم بگم: خب اینم به عنوان یه رول(قانون) قبولش می کنیم!!!!!!!...... این است اوضاع شگفت انگیز ما!!!!!!!
    درود بر شما خیلی خوش اومدید. والا شما راست میگین حرف حساب جواب نداره. مثل دانشمند فکر کردن ساده است کافیه منتقد علمی باشید و عقاید رو محک بزنین همین. سختی کار دانشمند مطرح کردن یک ادعا نیست. اصلا طرح یک ادعا نیازی به سواد نداره.کار سخت یک دانشمند محک زدن اون ادعا است.موفق باشید.

15. 5 کاربر از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مامایی
    ارسال تشکر
    36,060
    قدرت امتیاز دهی
    28276
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط عرفان سلیم زاده نمایش پست ها
    سلام بر آبجی گلم خوبی؟ مرسی از نظرتون.بله همونطور که دیدید کلا از این مجموعه زیاد استقبال نشده فکر کنم بچه های نخبه سایت که مثلا شما و چند نفر دیگه اهل دل باشن زیاد نداریم. خب بریم سر اصل مطلب: حرف من همینه چرا باید مطالب کتاب انقدر ناقص باشن که دانشجو از تحقیق کردن خود جوش نا امید بشه.اصلا یه حجم عظیمی از اطلاعات اینجا گم شده که مثلا دوره تحصیلات رو کاهش بدن. فوق فوقش یه آزمایشگاه هم داره که یه نفر آزمایش می کنه 40 نفر باید گزارش بنویسن خب این که نشد علم یاد دادن و تجربه گرایی؟.مسئولان آینده این رو میشه از همین حالا تصور کرد... همه شون موقع فکر کردن به مدرکشون زل می زنن نه محیط اطراف. منظورتون رو فهمیدم البته اینکه جواب صریحی به همه داده احتمالا واسه اینه که راه کار ساده ای هم داشته. حدس می زنم بخیه جذبی یا چیزی زدن رفته . ولی شما باز برو بپرس منم رفتم پژوهشکده از اساتید اونجا می پرسم.البته من بودم حتما از ماتریکس بین سلولی هم استفاده می کردم با توجه به وجود سلول بنیادی که در جفت نوزاد هست خیلی تمیزتر و سریع تر عمل می کنه(یکی منو از پریز بکشه لطفا).همه سوالات رو نمیشه از اساتید بپرسید. موضوع من اینه که خود دانشجو اونقدر جرات داشته باشه که مثلا یه نظریه رو مثل همین چیزی که بالا گفتم پروش بده بعد بره ناف یه موش و سگ و میمون و نوزاد انسان رو از بیخ بزنه و در بهترین حالت نتایجش رو اثبات کنه. اینجا یه مسئله دیگه هم مطرح هست. استادی که به این شیوه ای گفتم مطالب رو یاد نگرفته باشه نمیتونه به دیگران بگه چیکار کنن.من از این افسوس می خورم چون دانشجو ها و اساتید و مسئولین ما خودشون محدود به یک فلسفه ای می کنند که به صورت ناقص به اجرا در اومده و کسی هم اعتراض نمی کنه. امیدوارم روزی ببینم که اهل علم ما بتونن یه تحت مکتب یک فلسفه کامل به اجرا در آمده به کسب علم و دانش مشغول بشن. بازم ممنونم که شرکت کردید باعث دلگرمی من بود.

یه بار از یه نفر که همینجوری شانسی دانشگاه قبول شد(میگم شانسی یعنی باید اوضاع رو میدیدید اونم با اون درصدای درخشان) پرسیدیم شما که اینجوری میخونی و به قول خودت هم هیچی یاد نمیگیری بعد با مدرکت میخوای چه کنی؟؟؟ گفت میخوام استاد دانشگاه بشم....گفتیم یعنی اونقدر علم داری؟؟؟ گفت علم نمیخواد که همونجوری که به ما یاد دادن بهشون یاد میدیم...خوب حالا دقت کنید هر نسل که بی سوادتر از نسل قبل بشه قراره نسل های آتی چی یاد بگیرن خدا میدونه

خوب این که میگید دانشجو باید جرات پرسیدن و جسنجو داشته باشه هم کاملا درسته...اما در این زمینه ضعف ها هم کم نیست.....وقتی سر کلاس تمام توجه به جزوه باشه و کتاب های رفرنس بره کنار، وقتی میخوای بری تحقیق جدیدی رو بخونی و به زبان انگلیسی هستن و از قضا زبان ضعیف باشه، وقتی برنامه کلاسا و کارآموزیا سنگینه و آدم وقت سر خاروندن نداره، وقتی سر کلاس استاد جوری درس نمیده که آدم تو ذهنش کنکاش کنه و فقط منتظره کلاس تموم شه بره پی کارش جز این هم انتظاری نمیره

درمورد آزمایش کردن...مسلما باید امکاناتش هم باشه نه؟؟ که خب به سرمایه گذاری نیاز داره

برای تحقیق هم که فقط سنگ جلو پای آدم میندازن....ما یه طرح خواستیم تصویب کنیم اینقده ما رو چرخوندن تا سرگیجه گرفتیم.....هر دفعه هم نامه نگاری به اینجا و اونجا بعدش هم یه نامه میخوان برامون امضا کنن تا اجازه فعالیت داشته باشیم خودش چند ماه طول میکشه.....هر کی ندونه فکر میکنه یه امضا چقده طول میکشه.....ما که خیری ندیدیم والا من الان نمینوشتم هنوز تسویه حساب نکردم

البته در انتها فکر کنم بهتره اقرار کنم درصد زیادی از این مشکلات رو خودمون هم باعث میشیم.....همیشه انتظار داریم با بهترین امکانات باید فعالیت کنیم و کلا کنجکاو نیستیم یا به دنبال سوالای ذهنی خودمون هم نمیریم

17. 7 کاربر از پست مفید yas-90 سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    10,146
    دریافت تشکر: 10,426
    قدرت امتیاز دهی
    25391
    Array
    SaSaMc2's: جدید25

سلام...

چجوري بايد از زاويه ديد يك دانشمند نيگاه كرد عرفان عزيز...

من موضوع رو درست متوجه نميشم...

19. 5 کاربر از پست مفید SaSaMc2 سپاس کرده اند .

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع